B csoport - Keleti uralom a felsőházban

"Keleti hét" volt az NB I B felsőházában. Azok után, hogy hét közben a Baja legyőzte a Bonyhádot, hétvégén az Eger a MAFC-ot, a Salgótarján pedig a Törökbálintot verte otthon. A Kecskemét ugyan a vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközött a TF otthonában, de megőrizte makulátlan mérlegét. Az alsóházban őrzi rájátszásbeli veretlenségét a Tiszaújváros és a Hódmezővásárhely, megszerezte első győzelmét az Óbuda.

Felsőház:

Bajai Bácska FKE – B-BETON Bonyhád 74-68 (24-12, 21-23, 13-17, 16-16)

Remek kezdésének és elsősorban Mándity Máté nagyszerű játékának köszönhetően győzött hazai pályán a Baja a Faragót nélkülöző Bonyhád ellen. A vendégek ugyan a második negyedtől a jó dobóformát kifogó Lukács Attila vezérletével magukra találtak, felzárkóztak, de az első negyedben túlságosan elengedték ellenfelüket s a folytonos "üldözésbe" belefáradtak. A bonyhádiak vereségében az is közrejátszott, hogy a többnyire igen hatékony  Panta-Tömösváry center duó együttesen csupán 10 pontot és 8 lepattanót tett a közösbe, így aztán bajai részről Hosszú Gergelytől egy visszafogott teljesítmény is "belefért".

Baja: Mándity (25 pont, 15 lepattanó), Délity (17/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Ágfalvi (14/3 pont, 10 lepattanó)

Bonyhád: Lukács (25/15 pont, 6 lepattanó, 2 gólpassz), Rutkai (11 pont, 5 lepattanó)

EKF-Eger-HÉSZ SE - MAFC 87-76 (19-16, 25-23, 21-21, 22-16)

Három negyeden át nagy és kiegyenlített csatát hozott a két csapat összecsapása. Ha szűken is, de az egységesebb játékot nyújtó egriek vezettek, akiknél Zsemlye óriásit játszott, s az egri kulcsemberek alaposan kitettek magukért. A MAFC Misek és Fodor jó játéka révén 30 percen át tudta tartani a lépést a hazaiakkal. A záró szakasz elején aztán az egriek döntő csapást mértek a fővárosiakra, s a 14-2-es hazai rohamra már nem volt válasza a Lakosát és Vavrát még mindig nélkülöző MAFC-nak.

Eger: Krasznai (21/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Zsemlye (20 pont, 19 lepattanó), Erdei (18/6 pont), Kováts (16/3 pont, 9 lepattanó)

MAFC: Misek (21/6 pont, 3 gólpassz), Fodor (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Fekete (11/6 pont 5 lepattanó)

Konecranes Salgótarjáni KSE - MTK Törökbálint 84-67 (29-18, 17-18, 12-13, 26-18)

Rangadónak ígérkezett, de lényegében már az első negyedben eldőlt az összecsapás. Ekkor a tarjániak hatékony támadójátékukkal olyan előnyre tettek szert, amelyet követően a Szarvas vezette vendégek már csak futni tudtak az eredmény s a nógrádi együttes után. A két kiegyenlített középső negyedben ugyan ha minimálisan is, de csökkentette hátrányát a törökbálinti alakulat, de a záró szakaszban a Surmann-fivérek és Hartvich vezette Salgótarján rá tudott tenni még egy lapáttal, s a vártnál jóval biztosabban győzött.

Salgótarján: Hartvich (22/3 pont, 5 lepattanó), Surmann P. (17/3 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz), Surmann G. (16/6 pont)

Törökbálint: Szarvas (25/15 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Wehner (11/6 pont, 5 lepattanó), Bihari (9 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)

TF Budapest - KTE Kosárlabda Klub 61-71 (15-13, 12-23, b17-14, 17-21)

Nekiugrott a TF veretlen ellenfelének s az első negyed jó részében vezetett is, sőt egy ízben a rutinos kecskemétiek nem tudták bedobni a labdát az alapvonalról az agresszív hazai letámadással szemben. A második szakasz elején tovább nőttek Sztojan Ivkovics, a vendégek mesterének gondjai: a Witmann Krisztián és Mészáros Máté vezette vendégcsapatból bokasérülés miatt kivált a center, Kemal Karahodzsics. A félidő végén aztán a Pongó fivérek elkapták a fonalat, a hazaiak pedig elsiettek pár akciót, eladtak néhány labdát, így megugrott a Kecskemét. A harmadik negyed igen küzdelmes játékot hozott, ebben a remekül védekező, s pár labdát megszerző TF faragott valamit a hátrányából. A befejező szakasz elején Wittmann hármast dobott, majd gyorsan 10 pont fölé nőtt a különbség. Az izgalmakat fokozandó Beák Gábor zsinórban dobott 7 pontjával ismét szorossá tette a meccset a TF, ám a negyed közepén gyors egymásutánban 4 meghatározó játékos - Katona, Moravcsik, Sztrányay, Béres - is kipontozódott a hazaiaktól, akik így szinte elfogytak a végére - de igazolták: nem érdemtelenül jutottak el ideáig.

TF: Beák (15/12 pont, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Katona (12/3 pont, 4 gólpassz), Szobi (8 pont, 4 lepattanó)

Kecskemét: Wittmann (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Dénes (14/6 pont), Pongó Martin (10/3 pont, 2 gólpassz), Pongó Máté (9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda)

Alsóház:

Óbudai Kaszások - PTE PEAC 79-71 (16-14, 19-18, 17-19, 27-20)

A jól küzdő, keményen, harcosan védekező pécsi csapat három negyeden át partiban volt a rájátszásban eddig még nyeretlen óbudai csapat otthonában. Mindkét együttes a triplákra alapozott s a záró szakaszban az összességében csapatként hatékonyabb hazai együttes - amelyben öten értek el legalább10 pontot - megszerezte első győzelmét a rájátszásban.

Kaszások: Dohar (18/3 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz), Nagy B. (14 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Korona (14/3 pont), Kollár (13/6 pont, 5 gólpassz), Mike (10 pont, 10 lepattanó)

PEAC: Ónozó (19/12 pont), Dr. Deák (19/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Sipos (11 pont 10 lepattanó), Pöttendi (8 pont, 11 lepattanó).

EnterHód Vásárhelyi KS - MKB Euroleasing Vasas 88-60 (24-14, 17-16, 13-18, 34-12)

Magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a jól kezdő hazai együttes, bár a Vasas a két középső negyedben Pék eredményességére alapozva kissé megnehezítette Nyilasék dolgát. A befejező negyed aztán helyenként örömjátékot hozott vásárhelyi részről a végére széteső vendégekkel szemben.

Hódmezővásárhely: Nyilas (21/12 pont, 7 lepattanó), Marinkovics (15 pont, 13 lepattanó, Czibere (12/3 pont, 3 gólpassz)

Vasas: Pék (16/12 pont, 4 lepattanó), Garamvölgyi (15 pont, 6 lepattanó), Timkó (9 pont, 6 lepattanó)

Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK - SMAFC-NYME 65-55 (21-19, 12-9, 21-14, 11-13)

Tartalékos felállásban vette fel a harcot Tiszaújvárosban a SMAFC gárdája, de a szűk rotáció ellenére derekasan helyt álltak a soproniak, a pontszegény borsodi derbin azonban jobban gazdálkodott az erejével a hazai együttes és behúzta az összecsapást. Kóthay 15 ponttal volt a győztes fél vezére, Sitku 12-vel, Varga pedig 11-el támogatta őt, míg a vesztes oldalon Csaplár-Nagy 16 pont, 11 lepattanós dupla-duplája emelkedett ki a mezőnyből.

Tiszaújváros: Kóthay (15 pont, 3 lepattanó), Varga Á. (11/3 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Sitku (12 pont, 4 lepattanó)

SMAFC: Csaplár-Nagy (16 pont, 11 lepattanó), Nagy G. (11/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Ugaros (10/3 pont, 5 lepattanó)

Veszprémi Egyetem – Nagykőrösi SKE 84-83

Izgalmas csatát hozott a két együttes veszprémi találkája, a meccsen igen hullámzó teljesítményt nyújtott mindkét fél, hol a Nagykőrösiek ugrottak meg pár ponttal, hol a házigazdák ragadták magukhoz a vezetést. A végjáték körömrágó izgalmakat tartogatott, szűk fél perccel a vége előtt a vendég együttes még büntetőkből egyenlíteni tudott, de Czakó keze sem remegett meg a vonalról, így végül egyetlen árva ponttal, de megnyerte a derbit a Veszprém.