B-csoport: meglepetések az első két körben

Elrajtolt a másodosztály mezőnye, nézzük mi történt az elsőkét fordulóban! Az erőviszonyok megváltoztak az elmúlt szezonhoz képest, több új csapat jelentkezett be a felsőházi rájátszást érő helyekért, így egy igen izgalmas bajnokság elé nézünk!

Keleti csoport

1. forduló

Nagykőrösi SKE - EKF-Eger-HÉSZ SE 69-75 (25-17, 11-20, 16-28, 17-10)

A bajnokság nyitómeccse kis csúszással kezdődött az egyik palánkszerkezet megrongálása miatt, a hosszabb pauza pedig az előzetesen esélyesebb vendégek játékára nyomta rá a bélyegét. A Mondzinger-Mácsai páros fémjelezte hazaiak meglepték a hevesieket, akik csak a második etapban ébredtek rutinos triójuk, Erdei, Máté és Zsemlye irányításával, mellettük az egyik nyári szerzemény, Garamvölgyi villogott még a pályán. Tóth Viktor is hasznos mezőnymunkával rukkolt elő a Nagykőrösnél, de a rutin és a nagyobb játékerő végül érvényesült és hozta a ”kötelezőt” az Eger.

Nagykőrös: Mondzinger (25/3 pont, 9 lepattanó), Mácsai (14/6 pont, 11 lepattanó, 4 blokk), Tóth V. (8/3 pont, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 10 gólpassz, 2 blokk)

Eger: Garamvölgyi (19 pont, 8 lepattanó), Zsemlye (8 pont, 13 lepattanó), Erdei (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Máté B. (21/6 pont)

Óbudai Kaszások – Konecranes-Salgótarjáni KSE 83-108 (20-28, 14-34, 27-16, 22-30)

Egy negyedig bírta csak tartani az idén is a bajnoki címre törő Salgótarjánnal a tempót a megfiatalított Kaszások gárdája, a szerkezetben és tapasztalatban is vendéglátója fölé kerekedő nógrádiak a masszív dupla-duplát összehozó Tanács Attila vezérletével könnyedén intézték el az óbudaiakat. A hazaiak a harmadik negyedbeli produkciójukból építkezhetnek a jövőben, az ekkor mutatott játék még a rutinos Sebőkéket is meglepte, de a puskapor itt el is fogyott, a tarjániak pedig behúzták a pontgazdag találkozót.

Kaszások: Dankó (20/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzet labda, 3 blokk), Angyal (16 pont, 6 lepattanó), Petrucsik (13/3 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Nagy B. (9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 eladott labda)

Salgótarján: Tanács (20/3 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Gorski (20 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Sebők (17 pont, 3 szerzett labda), Krasznai (8 pont, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Czuprák (13 pont, 3 lepattanó)

DEAC - MAFC 75-67 (22-13, 14-24, 18-17, 21-13)

Két keleti élcsapatnak várt együttes találkozott Debrecenben, az izgalmak pedig nem is maradtak el. A hajdúságiak az egész meccsen remekül erőszakolták ki a faultokat, így összesen 34-szer állhattak oda a vonalhoz, amiből 24-et a helyére is küldtek, ez igen jónak számító 71 %-os pontosság. A MAFC hiába nyerte meg a lepattanócsatát 35-26-ra, úgy, hogy az előző szezon egyik legjobbja, Vavra András csak árnyéka volt önmagának, a kisemberek (Tursics, Misek, Gorzsás) villogása kevés volt az üdvösséghez a keleti csoport egyik új ”fellegvárában”.

DEAC: Nagy Bo. (29/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kaluha (12/3 pont), Nagy Be. (10/6 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda)

MAFC: Tursics (17/6 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Misek (13/9pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda), Gorzsás (16/6 pont, 3 lepattanó)

Mercedes-Benz Gyár KA - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 89-76 (23-23, 15-12, 26-19, 25-22)

A házigazdák keretéből többen már a nagycsapatban is bemutatkoztak, ráadásul sokszor bizonyultak nyerőembernek egy-egy tétmérkőzésen, különösen a tavalyi, feljutásért vívott szezonban. Most a több játéklehetőség miatt nevezhettek ezek a fiúk a B csoportban és bizony borsot is fognak törni sok gárda orra alá, mert nagyon agresszívan, jó tempóban kosárlabdáznak, ami nem fog feküdni számos együttesnek. A Tiszaújváros is csak egy félidőn keresztül tudott partiban maradni velük, a harmadik negyedben robbantott a Kecskemét és győzelemmel rajtolt a másodosztályban a fiatal gárda.

Kecskemét: Kuntics 28/15, Mészáros 21, Jakab13/9, Pongó Ma. 12

Tiszaújváros: Varga 20/6, Sitku 17

MKB-Euroleasing Vasas - Budapesti Honvéd SE 100-105 (18-26, 29-22, 24-21, 18-20, 11-16) – hosszabbítás után

Rangadó lett a Honvéd pasaréti vendégjátéka, a két fiatal gárda összecsapása nem is dőlt a rendes játékidőben, a csapatterheket jobban megosztó vendégek csupán a ráadásban tudtak házigazdájuk fölé kerekedni. A két nyári igazolás, Lakosa és Moravcsik is jól mutatkozott be a Vasas együttesében, ám előbbi 36 pontja mellé némi fekete folt, hogy 11 eladott labda is felkerült a statisztikai lapra, ráadásul ebből jutott a hajrára is, amikor kulcsszituációkban megnyerhette volna a meccset csapatának. A Honvéd végül a Kovács-Kwame páros irányításával tudott győzedelmeskedni az első kör egyik legizgalmasabb mérkőzésén.

Vasas: Lakosa Á. (36/9 pont, 9 lepattanó, 11 eladott labda, 4 gólpassz), Moravcsik (12/6 pont, 7 gólpassz), Fekete V. (17/12 pont, 4 szerzett labda), Boinitzer (15 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda)

Honvéd: Kovács D. (25/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Kwame (21/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 6 gólpassz), Taga (18/18 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Szeleczky (11 pont, 8 lepattanó)

Vásárhelyi Kosársuli - Szolnoki Olaj U23 84-53 (24-8, 19-15, 19-17, 22-13)

Elsöprő első negyedének köszönhetően izgalommentes nyitófordulót tudhat maga mögött az idén feljebb törő Vásárhely együttese. A Drahossal, Grudával felvértezett csongrádiakkal komolyan kell számolni az idei kiírásban, ezt jól mutatja, hogy 31 pontos sikerrel rajtoltak Elek András tanítványai, még ha a Szolnokot egy kicsit gyengébbnek is tartják a jelenlegi mezőnynél (a második körben erre rögtön rá is cáfoltak). A visszatérő Drahos dupla-duplájával, valamint a Vas-Czibere páros gólerős játékával egy pillanatig sem forgott veszélyben a hazai diadal, és a csapategységet jól mutatja, hogy minden pályára lépő vásárhelyi neve mellé pont került a lefújásig.

Vásárhely: Drahos (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 4 szerzett labda, 11 gólpassz), Vas (17/3 pont, 7 lepattanó), Czibere (14/9 pont)

Szolnok: Pavlovic (17/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Csaba G. (7/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Csákvári (9/3 pont, 5 lepattanó)

2. forduló

EKF-Eger-HÉSZ SE - Óbudai Kaszások 98-66 (25-8, 21-19, 30-20, 22-19)

Az óbudaiak az öltözőben ragadtak a feldobást követően, az első negyedben mintha bedeszkázták volna számukra a gyűrűt, képtelenek voltak bármiből is pontot szerezni, miközben a túloldal folyamatosan rohamozott lépésről lépésre növelve az előnyét. A 17 pontos hazai fór el is döntötte tíz perc után a derbit, innentől már csak lecsordogált a mérkőzés komolyabb izgalmak nélkül. A vége nagy arányú egri győzelem lett, a nehéz sorsolást kapó Kaszásoknak pedig magukra kell találniuk, miután legközelebb a szintén jó formában lévő Vásárhellyel néznek farkasszemet.

Eger: Garamvölgyi (18 pont, 3 lepattanó), Erdei (8 pont, 4 szerzett labda, 9 gólpassz), Jakab (12/6 pont), Máté B. (13 pont)

Kaszások: Dankó (15 pont, 3 eladott labda), Nagy B. (11 pont)

MAFC - MKB-Euroleasing Vasas 77-60 (24-11, 23-14, 15-19, 15-16)

Második fővárosi derbijét is elvesztette a Vasas gárdája, ám az előző heti, Honvéd elleni hosszabbításos találkozó után ezúttal jóval simább vereségbe szaladt bele a pasaréti alakulat. Nem akadt egyetlen kimagasló teljesítmény sem a vendégek keretében, míg a házigazdáknál Misek Levente tartotta előző körös jó formáját és 21 pontjával a MAFC vezére volt.

MAFC: Misek (21 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Fekete (12/6 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Tursics (13/6 pont, 4 lepattanó), Gorzsás (12 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)

Vasas: Moravcsik (9/3 pont, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Mohay (12/3 pont, 6 lepattanó)

Budapesti Honvéd SE - DEAC 85-84 (30-24, 18-10, 27-21, 10-29)

Úgy tűnik a Honvéddal is számolnunk kell idén a keleti csoportban, a Dózsa György útiak második mérkőzésüket is behúzták, a szenvedő fél ezúttal az idei szezontól élcsapatnak számító DEAC volt. A vendégek 23 pontos hátrányból jöttek vissza a mérkőzésbe és még labdájuk is volt a győzelem megszerzéséhez, de utolsó dobásuk célt tévesztett, így a hazai gárda ünnepelhetett. Újra a Kovács-Kwame páros cipelte a hátán a fehér mezeseket, de ismét sokan vették ki a részüket a sikerből, ez a bő rotáció még sok csapatnak okozhat komoly gondokat. A DEAC feltámadásáért a Nagy-Kaluha-Vas trió a ”felelős”, de a nagy visszakapaszkodás sokat ki is vett a hajdúságiakból, így nem sikerült egy újabb fővárosi csapatot legyőzniük.

Honvéd: Kovács D. (19/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Kwame (17/3 pont, 5 lepattanó, 10 eladott labda, 4 gólpassz), Taga (14/9 pont), Szalay (6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Bohanek (10 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)

DEAC: Nagy Bo. (23/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Vas (16 pont, 5 lepattanó), Kaluha (13/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Takács (11 pont, 8 lepattanó)

Konecranes-Salgótarjáni KSE - Nagykőrösi SKE 90-78 (30-23, 15-18, 28-15, 17-22)

Egyik kulcsembere, Mácsai nélkül is megráncigálta az oroszlán bajszát a Nagykőrös gárdája, amelyről már két meccs után látszik, hogy nem fog a tavalyi alapszakaszhoz hasonlóan alárendelt szerepet játszani, hiába veszítette el első két mérkőzését, az ellenfelek bivalyerősek voltak. A szoros eredményt a hazaiak 28 eladott labdája magyarázhatja, igaz a vendégek is elszórtak 20-t, végül a nagyobb rotáció és a szurkolók buzdítása segített az elmúlt szezon ezüstérmesének hoznia a kötelező győzelmet. Krasznai remekelt a tarjániaknál, de Sebők és Gorski is megszórták magukat. míg a túloldalon Kovács Bence, Tóth Viktor és Mondzinger Márk bizonyultak húzóembernek, a bravúr azonban elmaradt a kiscsapattól.

Salgótarján: Krasznai (23/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Sebők (19 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Gorski (19/6 pont, 5 lepattanó), Tanács (10 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 eladott labda)

Nagykőrös: Kovács B. (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Tóth V. (19 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda, 12 eladott labda, 9 gólpassz), Mondzinger (19/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 3 gólpassz)

Vásárhelyi Kosársuli - Mercedes-Benz Gyár KA 80-75 (23-21, 22-11, 11-19, 24-24)

A szoros eredmény ellenére nem forgott veszélyben a vásárhelyiek győzelme, köszönhetően a lepattanó csata fölényes, 47-24-es megnyerésének. Ebben a kategóriában a tavaly még a vendégek sorait erősítő Gruda Gergely járt az élen, aki a pontgyártásban sem tétlenkedett, 22 egységével és 13 pattanójával toronymagasan a győztes fél legjobbja volt egykori társai ellen. Drahos és Vas remekül támogatták a fiatal középjátékost, így még a 18 eladott labda is belefért hazai oldalon, hiába zártak négyen is 15 pont felett a kecskemétieknél.

Vásárhely: Gruda (22 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk), Vas (14/6 pont, 8 lepattanó), Drahos (6 pont, 6 lepattanó, 6 eladott labda, 11 gólpassz)

Kecskemét: Pongó Má. (15/6 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Kuntics (16/12 pont), Mészáros (15/6 pont, 6 lepattanó), Kovács B. (16/12 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda)

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - Szolnoki Olaj U23 81-87 (20-18, 14-22, 17-21, 30-26)

Az első fordulóban leírt Szolnok nagy fricskát nyomott a kétkedők orra alá, a fiatal tiszaligeti együttes Tiszaújvárosból hozta el a két pontot egy évek óta együtt játszó és odahaza nagyon masszív gárdától. Dumic és Csaba is dupla-duplával zárt a vendégeknél, míg Markovic és Tóth a kosarakért feleltek ezen az estén, a négy szolnoki fiatallal pedig nem bírt a rutinos Sitku, aki szinte egyedül cipelte a vállán csapatát, csak Kóthay és Tóth tudott némi támaszt nyújtani, de a jó hazai rajton ez sem segített.

Tiszaújváros: Sitku (19 pont, 9 lepattanó), Kóthay (16/3 pont), Tóth T. (13/3 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda)

Szolnok: Csaba (17/3 pont, 11 lepattanó), Dumic (15 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Markovic (20/3 pont, 6 lepattanó), Tóth Z. (19/3 pont, 3 eladott labda)

Nyugati csoport

1. forduló

SMAFC-NYME - Bonyhádi KSE 49-58 (19-17, 13-7, 6-23, 11-11)

Pár órával korábbi mesterük, a két hete elhunyt Vetési Imre búcsúztatása után, két sérült kulcsembere, Czukor és Herczeg  nélkül is meglepte a SMAFC a kissé tompán kezdő bonyhádiakat. Nagy és Vesztergom eredményességére s a szervezett védekezésre alapozva szünetben 8 ponttal "ment" a SMAFC. A második félidőben Csaplár-Nagy büntetőivel 10 pontra nőtt a különbség. Ezt követően azonban a Bonyhád roppant agresszív, határozott védekezésre váltott, amelynek köszönhetően támadójátékának ritmusa is jobb lett. A vendégek 6 perc alatt a Lukács-Faragó-Tömösváry trió tagjainak ponterőssége révén egy 19-2-es rohammal fordítottak, s nagyobb rutinjuk révén a meccs végéig megőrizték előnyüket.

SMAFC: Vesztergom Z. (9 perc, 10 p., 6 lep., 5 fault), Nagy G. (9/3 pont, 6 gp. ), Csaplár-Nagy (7 pont, 15 lepattanó (7 támadó)

Bonyhád: Lukács A. (15/9 p., 5 lep.), Faragó (14/3 p., 6 lep., 3 gp.), Tömösváry (12 p., 4 lep.)

PVSK-Kronosz Kiadó - Győr SZOL Széchenyi Egyetem 93-57 (22-12, 29-11, 12-16, 29-18)

A pécsi fiatalok kiütéses győzelmet arattak a két tavalyi alapemberét, Tóth Pétert és Pankár Tibort elveszítő győriek ellen. Az összecsapás már az első félidőben eldőlt, a vendég győriek katasztrofális dobóformát mutattak, tripla mutatójuk 0/20 (!!) volt ezen az összecsapáson. Ebben nyilván a pécsi gárda hatékony védekezésének is szerepe volt. A hazai csapat Halász és a honosított Pascu vezérletével a vártnál jóval nagyobb különbségű győzelmet aratott, a győri csapat új szakvezetőjének, Rátvay Tamásnak lesz dolga bőven együttesével.

PVSK: Halász (22/3 p., 8 gp., 7 szerz. l.), Pascu (18/6 p.), Moósz (10/3 p.), Bíró (8/3 p., 12 lep.)

Győr: Gombás (14 pont, 15 lep. (5 támadó)), Drevenka (14 p., 6 lep., 8 ea., 4 gp.), Papp (8 p., 4 lep.)

Budafoki KK - Bajai Bácska FKE 73-79 (20-26, 21-15, 13-18, 19-20)

Nagy csatára késztette az előző évadban keleten a legjobb négy közé jutó bajaiakat az újonc, amely elég megilletődötten kezdett, hiszen a 3. percben 9-2-es hátrányban volt. Ekkor úgy tűnt magukra találnak a hazaiak, akik Mindler vezérletével 16-15-re feljöttek. A negyed vége azonban ismét a Bajáé volt, Vajda Péter próbálta versenyben tartani a hazaiakat. A második szakasz elején Hosszú vezérletével 9 ponttal megugrott a vendégcsapat, ám a Budafok Károly eredményessége révén szünetre utolérte riválisát.

A második félidő elején Buday kosarával először vezetett a Budafok. Fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a szakasz közepén 47-45-ös hazai vezetés után a Baja egy 10-2-es rohammal visszaszerezte a vezetést. A záró szakaszban végig 6 és 10 pont között mozgott a bajai csapat vezetése, amikor kicsit közelebb kerültek a hazaiak, a tapasztaltabb vendégcsapat mindig tudott újítani.

Budafok: Mindler (19/9 pont, 7 lep.), Vajda P. (17/6 p., 14 lep.), Károly (12 p., 8/9 bünt., 5 lep.), Tóth L. (10 p., 6 lep.), Buday (10 p.)

Baja: Hosszú (20/6 p., 6 gp.), Mándity (17 p., 10 lep., 3 gp.), Ágfalvi (17 p., 8 lep.), Délity (13/6 p., 3-3 lep. és gp.)

SKC-Sportiskola - Veszprémi Egyetem 81-65 (27-15, 14-12, 20-21, 20-17)

A soproni fiatalok valósággal állva hagyták a korábbi A-csoportos játékosok egész sorát felvonultató veszprémi csapatot. Bus, Török és Ruják Bence vezérletével a második negyed közepén 34-15-re vezetett a Patonay Imre irányította együttes. Nagy R. és Hoffmann vezérletével ekkor kezdett zárkózni a Veszprém, amely a 3. negyed közepén 3 pontra közelítette meg a fáradni látszó soproni fiatalokat. Ekkor lépett elő Rátvay Tamás, aki zsinórban 10 hazai pontot szerzett 3 tripla s 1 büntető formájában. Ez végképp megtörte a vendégek ellenállását, a soproni fiatalok - a pécsiekhez hasonlóan - parádés játékkal debütáltak az NB I B-ben.

Sopron: Bus (21/6 pont, 6 gp.), Török /16/6 p., 10 lep., 6 gp.), Ruják B. (16 p., 3 lep.), Rátvay (16/15 p.), Molnár M. (10 p., 8 lep.)

Veszprém: Hoffmann (16/6 p.), Nagy R. (13/3 p.), Vertetics (11/3 p., 5 gp.), Godena (10 p., 13 lep.)

Motax Concordia Pápai KC - Tehetséges Fiatalok-Budapest 72-58 (17-18, 17-11, 18-12, 20-17)

A rutin diadala a fiatalság fölött. A Tehetséges Fiatalok csapata hozta az ellenfelek számára oly kellemetlen, agresszív harcmodorát Az első negyedben még kiegyenlített is volt a meccs, sőt s szakasz végén a vendégek vezettek. A két középső negyedben aztán két óriási élvonalbeli tapasztalattal rendelkező játékosa, Kálmán László és Keresztes Rafael vezérletével lényegében eldöntötte a meccset az újonc Pápa, amely jelentősen megerősödve, értékes győzelemmel kezdve a szezont. Az újonc sikerének értékét növeli, hogy a fővárosiak ezúttal remek dobóformát fogtak ki távolról, gyaníthatóan a 73%-os tripla mutatóval (8/11) minden meccsen kiegyezne Merim Mehmedovic, a Tehetséges Fiatalok csapatát gardírozó bosnyák szakember.

Pápa: Keresztes (26 perc, 23 p., 13 lep.), Kálmán (17 p., 7 gp., 6 kih. f.), Henrik (13/6 p., 3 gp.).

TFB: Debreceni (15 p., 10 lep., 8 kih. f.), Beák (13/9 p., 3 lep.), Katona (11/9 p., 6 gp., 4 szerz. l.)

2. forduló

Győr SZOL Széchenyi Egyetem - SKC Sportiskola 76-84 (15-17, 20-18, 21-13, 20-36)

Pikáns, fordulatos csata volt, hiszen idősebb Rátvay Tamás vezette a győri csapatot, a soproniak egyik nyerő embere pedig a fia volt. Az első félidő kiegyenlített játéka után a 3. negyedben úgy tűnt, a több tapasztalt játékossal felálló Győr U23-as ellenfele fölé tud kerekedni, Drevenka Dávid, az ex-soproni Gombás Gábor, valamint Papp Balázs kosaraival elléptek. A záró szakaszban azonban óriásit hajráztak a soproni ifjak. A 33. percben még 62-55-re a hazai vezettek, innen azonban a vendégek, a Szekeres Ábel, Rátvay Tamás, Busi Iván trió vezetésével egy 13-2-es rohamot "repesztettek", s a végén a büntetőket jó százalékban értékesítve már nem is adták ki a győzelmet kezükből. A győrieknek ezúttal sem ment távolról, a pécsi 0/20 után hazai környezetben 2/20-as tripla mutatóval zártak.

Győr: Papp 24/3 p., 6 lep., Drevenka 13/3 p., 9 lep., 12 gp., Gombás 11 p., 12 lep., 4 gp.

Sopron: Bus 31/6 p. (13/13 bünt.), 6 gp., 9 kih. f., Rátvay T. 13/9 p., 4 lep., Molnár M. 12 p., 8 lep., Szekeres Á. 11/3 p., 4 lep., 2 gp.

Bajai Bácska FKE - Motax Concordia KC Pápa 84-80 (22-20, 26-19, 13-22, 23-19)

6-0-lal indítottak Jarosevits vezérletével a vendég pápaiak, majd Hosszú Gergely szerezte az első hazai kosarat. Ennek ellenére a vendégek játszottak magabiztosabban, s a negyed közepén már 13-5-re vezettek. Ekkor azonban Mándity eredményességére alapozva egy 11-0-s rohammal fordított s a negyed végén vezetett a Baja. A második szakaszt Hosszú és Délity tripláira alapozva 9-4-gyel nyitotta a Baja, a Pápa Kálmán és Keresztes révén próbált tapadni a hazaiakra.  A félidő hajrájában Hosszú hosszú perceken át tartó remeklése révén 9 ponttal ellépett a Baja.

Szünet után támadásban pontatlanokká váltak a hazaiak, Henrik, Kálmán és Jarosevits villanásaival a negyed végére ledolgozta hátrányát a pápai együttes. Lendületben is maradtak a vendégek, a záró szakasz elején 4-gyel megléptek.  A Baját ekkor Piukovics Bálint próbálta versenyben tartani - sikerrel. A negyed közepén váltott vezetéssel haladtak a felek, majd Délity, Piukovics s végül Hosszú triplája megtörte a vendégek ellenállását - remek, fordulatos meccsen nyert a Baja.

Baja: Hosszú 32/12 p., 7 gp., Délity 15/9 p., 10 lep., Mándity 14 p., 12 lep., Piukovics 13/6 p., 6 lep. (4 támadó).

Pápa: Kálmán 17/6 p., 11 lep., 8 gp., Jarosevits 17 p., 5 lep., Henrik 14/6 p., 6 gp., Keresztes 13 p., 7 lep.

MTK Törökbálint - SMAFC-NYME 84-59 (22-14, 20-16, 27-13, 15-16)

Bár az első 8 percben a tartalékos, három meghatározó játékosukat (Balogh, Berneczei, Czukor) nélkülöző soproniak vezettek, az első negyed végén bemutatott, Bódi és Wehner vezette 8-0-s MTK futást követően egy pillanatig sem tudták megnehezíteni a csoportgyőzelemre is esélyes hazaiak dolgát. A Törökbálint a végső csapást a második félidő elején egy 16-2-es roham formájában mérte ellenfelére, s a várakozásnak megfelelően magabiztos győzelmet aratott.

MTK Törökbálint: Wehner 21/9 p., 6 lep., Bódi 14 p., 7 lep., 4 gp., Szarvas 11/3 p., 4 gp.

SMAFC: Ugaros 16/3 p., 5 lep., Csaplár-Nagy 14 p., 8 lep., Vesztergom Z. 7 p., 8 lep.

PVSK-Kronosz Kiadó - Veszprémi Egyetem 82-62 (24-12, 18-19, 21-19, 19-12)

A veszprémiek másodszor szembesültek azzal, milyen is egy sikeréhes fiatal brigád otthonában játszani, a nyitányon a soproni, most a pécsi fiatalok győzték le a rutinos kosarasokat felvonultató egyetemi együttes. A pécsi összecsapás lényegében az első szakaszban eldőlt, méghozzá a kiegyenlített első 8 percet követő 10-0-s negyed végi pécsi száguldással. A vendégek második negyed közepén tértek magukhoz, 16 pontos hazai vezetés után, de a folytatásban már egy pillanatig sem tudták már szorossá tenni a találkozót.

PVSK: Bíró 15/9 p., 9 lep., Somogyfoki 15 p., 11 lep., Halász 12 p., 8 gp., Sümegi 11 p., 5 lep.

Veszprém: Oltárczy 19/15 p., 5 lep., 4 ea., Nagy R. 15/6 p., 4 lep., Godena 10 p., 15 lep. (9 támadó)

Budafoki KK - Tehetséges Fiatalok-Budapest 43-61 (22-13, 11-16, 6-13, 4-19)

A Tehetséges Fiatalok a második fordulóban a másik újonc csapathoz látogattak. A budafokiak mit sem törődve riválisuk tehetségével, nekiestek a TFB gárdájának, s pazar első negyedet vágtak ki, jelentős előnyre szert téve. Utána azonban a vendégek megtörték a budafoki gárda lendületét, a megszokott rengeteg lábmunkán, ütközésen alapuló agresszív védekezésükkel megtörték az NB II-ben nyilván azért nem ehhez, nem ilyen keménységű "elhárításhoz" szokott hazai csapat lendületét. A budafokiak az első félidőben dobott 22 pontjukra a következő 30 percben csupán 21-et tudtak hozzátenni. Az ellenfelét összesen 22 labda eladásába belehajszoló TFB a második félidőben 10 ponton tartotta ellenfelét s biztosan győzött.

Budafok: Mindler (18/9 p., 5 lep., 5 ea.), Vajda (8/6 p., 5 lep.), Tóth L. (6 p., 8 lep.)

TFB: Debreceni (14 p., 7 lep.), Beák (14/6 p., 5 lep., 3 szerz. l., 4 gp.), Szobi (12/3 p., 6 lep., 3 gp.), Katona (10/6 p., 4 szerz. l.)

B-BETON Bonyhád - PTE-PEAC 76-72 (12-22, 22-14, 20-16, 22-20)

A vártnál nehezebben hozta első hazai mérkőzést az idén is négybe kvalifikált Bonyhád, a PEAC alaposan ráijesztett vendéglátójára és majd egy félidőn keresztül magabiztosan vezetett is a tolnaiak ellen. A nagyszünethez közeledve ébredezett a házigazda és innentől nem engedte meglógni a baranyaiakat. A végig kiegyenlített derbin végül csak az utolsó percben jutottak dűlőre a felek, a Bonyhád ekkor előhúzott pár jó védekezést a tarsolyából és két jó akcióval a maga javára fordította a találkozót, megszerezve második sikerét is a szezonban.

Tabellák: IDE kattintva.