Előjáték az NB I B-ért

A hajrájához érkezett a férfi NB II-es bajnokság. Az osztályban a négy csoportban befejeződtek a küzdelmek, s a csoportok első két helyezettjei oda-visszavágós alapon küzdenek meg a négyes döntőbe jutásért, s a "Final Four" után derül ki, ki is léphet majd magasabb osztályba.

A nyugati második Oroszlány bár az első negyed után hazai pályán még hátrányban volt a Közép A bajnoka, a MAFC-Martos ellen (23-27), ám egy 30-13-as második negyedet produkálva lényegében eldöntötte a meccset. A 19-19-es harmadik negyed után pedig a záró 10 percet 32-22-re nyerve a továbbjutás felé is nagy lépést tettek Kovács Nándor fiai, akik 104-81-re nyertek, így jó eséllyel várhatják a pénteki, Menyecske utcai visszavágót.

Érdekes, fordulatos meccset játszott a keleten második helyre befutó DEAC a Közgázzal. A fiatal debreceniek a meccs elején alaposan meglepték a rutinos játékosok alkotta fővárosiakat, s remek dobóformát mutatva egy roppant látványos, kosarakban gazdag első félidő után 60-49-re vezettek. Szünet után rendezte csapata védekezését a Vladár Csaba-Kováts László edző kettős, feljött, sőt, fordított is a Közgáz, s biztos győztesnek látszott. A záró szakasz közepén 10 pont fölötti előnye volt a budapesti együttesnek, ám a hajrában a minden mindegy alapon triplázni kezdő DEAC utolérte ellenfelét, 105-105-ös döntetlennel zárult a találkozó, s mivel oda-visszavágós rendszerű párharcról van szó, itt a döntetlen megengedett - bár nem valószínű, hogy a Közgáz az "idegenben jó az x" vezérelv alapján lépett pályára Debrecenben.

Csepelen, a Közép A-csoport második helyezettje fogadta nyugat bajnokát. A kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyedben "robbantott" nyugat bajnoka, a Soproni Tigrisek, amely ezt a szakaszt 29-18-ra nyerte, s ennek köszönhetően végül 14 pontos előnyt (82-96) szerzett a soproni visszavágóra.

Hatalmas küzdelem alakult ki Szigetszentmiklóson, ahol a Közép B csoport második helyezettjéhez, a BKG-hez látogatott a keleti bajnok Békés. A nyitó negyed után még 3 ponttal a hazaiak "mentek", de a második 10 percet 30-23-ra megnyerő vendégek szünet után szoros küzdelemben 5 pontos előnyt (84-89) szereztek a viharsarki visszavágóra.

Oroszlányi SE-MAFC-Martos 104-81 (23-27, 30-13, 19-19, 32-22)

Ld: Hajmásy 22/12, Ughy 22/6, Kiss K. 19/3, Tanács 12/3, Burai 11/3, ill. Bartus 24/6, Horváth G. 17/3, Szlatkovszky 12, Keszthelyi 11/3, Katona Á. 11.

DEAC-Közgáz B 105-105 (31-32, 29-17, 18-31, 27-25)

Ld: Lakatos B. 21/9, Nagy L. 13/6, Széll 13/3, Tankó 12/9, Helgason 11/6, ill. Michaleczky 32/9, Lénárt 22, Földes 16/12.

BC Csepel II - Soproni Tigrisek 82-96 (19-18, 26-27, 18-29, 19-22)

Ld: Somogyi Zs. 21, Cserneczky Zs. 13/9, Gecseg 11/9, Bódy 10/6, ill. Lakatos P. 34/3, Pethő 14/9, Halász 12/3, Bálint 12, Sallay 11.

BKG DSE - Békési SzSK 84-89 (21-18, 23-30, 20-22, 20-19)

Ld: Kollár 25/9, Laczka 11/6, Mike 10, Dohar 10, Nagy V. 10, ill. Zsíros 24/9, Solevic 21/12, Farkas G. 14/6, Kis G. 11/6.