Győri siker Győrszentivánon

Nemzetközi férfi tornát rendeztek Fémker-kupa néven a múlt hét végén Győrszentivánon, három NB I B-s és egy szlovákiai együttes részvételével. A tornán hazai siker született.

Megyei rangadóval indult a torna, a házigazda Széchenyi Egyetem Győri KC a SMAFC-NYME együttese ellen játszott. Az első félidő 2 pontos hazai vezetéssel zárult, amely a harmadik tíz perc után 6-ra nőtt. A győri csapat végképp a záró szakasz középén egy 10-0-s rohammal tudta leszakítani tartalékos megyei riválisát, s végül a záró negyedet 23-8-ra nyerve 74-53-ra győzött.

A másik elődöntőben a TF Budapest csapata magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a szlovákiai BK Levicky Patrioti ellen.

A bronzmeccsen a soproniak jó első egyedüknek (29-14) köszönhetően végig vezetve biztosan nyertek (78-67). A fináléban egy végig kiélezett, szoros összecsapáson a győri csapat 82-77-re verte a TF Budapest együttesét s megnyerte a tornát.