Hepp Kupa: Kialakultak a negyeddöntők párosításai

Három csapat nagyon magabiztosan jutott tovább, míg a másik öt mérkőzésen csak pár ponton múlt a továbbjutó sikere; két találkozón hosszabbításra is szükség volt. Rekordot jelentő 3 NBII-es csapat jutott a legjobb 8 közé, illetve csak egy idegenbeli siker született – címszavakban így lehetne összefoglalni a Hepp Kupa nyolcaddöntőinek történéseit.

A kupafordulót a TF-Salgótarján (78:56) mérkőzés nyitotta, melyen magabiztos hazai győzelem született. A házigazdák a 17 ponttal megnyert 2. negyeddel alapozták meg a továbbjutásukat.

A Bp. Honvéd-OSE (65:95) hozta a forduló egyetlen vendéggyőzelmét. Az Oroszlány gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a mérkőzést a hazai pályán mindenkire veszélyes Honvéd ellen. A hazaiak a 2. félidőben már partiban voltak az OSE-val, de így is teljesen megérdemelt vendéggyőzelem született.

Az első NBII-es továbbjutó a Vasas II. lett, mely 74:68-ra győzte le hazai pályán a PVSK NBI/B-s fiókcsapatát. A hazaiak egy 27:9-es negyeddel indították a mérkőzést, és végig vezetve jutottak tovább. Bár a pécsiek hatalmasat küzdve 3 pontra visszajöttek a végjátékban, a Vasas II. kontrollálta a mérkőzés utolsó perceit, és kiharcolta a továbbjutást.

Negyedikként a Kék Cápák jutottak tovább: Nyíregyháza-Baja 94:65. A hazaiak már az első félidőre felépítették a 29 pontos előnyüket, melyet könnyedén megtartottak a lefújásig. A Nyíregyháza dominanciáját jól jelezte, hogy csapatszinten mennyivel több IBM pontot szereztek, mint a bajaiak (136:49).

A második NBII-es továbbjutó az Újpest lett, mely a szintén NBII-es TF U23-as csapatát győzte le túlórában (82:77 h.u). Bár előzetesen az idén még veretlen hazaiakat tartották esélyesnek, a TF U23 nagyot küzdött, és még az utolsó percben is vezetett 3 ponttal. Az Újpest azonban kicsikarta a ráadást, és onnantól végig vezetve nyerte meg a mérkőzést.

Szintén egy NBII-es párharcból került ki a hatodik továbbjutó: TFSE-Darazsak Oldboys 81:79. Itt is hajszálon múlt a győztes kiléte: 4 másodperccel a vége előtt 1 ponttal még a vendégek vezettek, de a hazaiak egy büntetővel előbb egyenlítettek, majd 2 időntúli büntetővel a győzelmet is megszerezték.

Meglepetés született az utolsó előtti nyolcaddöntőn, ahol szintén túlóráztak a csapatok: SMAFC-Győr 88:84 h.u.. Rendkívül fordulatos volt a mérkőzés, a 2. negyed elején még a Győr vezetett 13 ponttal, a 3. negyed végére viszont már a SMAFC volt előrébb 6 ponttal. A ráadásban 2 percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, onnantól viszont a soproniak szája íze szerint alakult a mérkőzés, és pár ponttal győzni tudtak.

Az utolsó kiadó helyért óriási mérkőzést játszott két keleti élcsapat: Vásárhely-DEAC 83:82. Ez a mérkőzés is egy hullámvasút volt, felváltva nyerték a csapatok a negyedeket. A mérkőzés vége a vendégek kezében volt, de a hazaiak előbb egy triplával egyenlítettek, majd egy dudaszóra elengedett palánkos triplával behúzták a mérkőzést.

Az eredmények

2016. 11. 25.   Tehetséges Fiatalok-Budapest - Salgótarjáni KSE 78:56
2016. 11. 27.   Budapesti Honvéd SE - OSE Lions 65:95
2016. 11. 28.   Vasas II. - PVSK-Kronosz Kiadó 74:68
2016. 12. 03.   Nyíregyháza Blue Sharks - Bajai Bácska FKE 94:65
2016. 12. 04.   Újpest-MT - Tehetséges Fiatalok-Budapest U23 82:77 h.u.
2016. 12. 05.   TFSE - Darazsak Oldboys 81:79
2016. 12. 06.   SMAFC-NYME - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 88:84 h.u.
2016. 12. 10.   Vásárhelyi Kosársuli - DEAC 83:82

Kedden megtartották a sorsolást, a negyeddöntők párosításai a következők lettek:

(A mérkőzéseket január 16-ig kell lejátszania a csapatoknak.)