Hozta a kötelezőket a JKSE-BKG-NKA-Veszprém kvartett, süllyed a DMTK

A Piros-csoport élmezőnye nem hibázott, bár a BKG-MAFC szorosan alakult, míg a TF megszenvedett a Pápával. A Zöld-csoportban a DMTK újabb vereségével már csak hatodik, a Békés feljött a hetedik pozícióba, míg a SMAFC tűzpárbajt nyert Bonyhádon.

NBI/B. Piros-csoport, 16. forduló:

NKA Pécs - Nagykőrösi Sólymok KE 81-68

Az NKA kiemelkedő teljesítményei: Bíró Levente (21 pont, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés, 28 VAL), Nemanja Djordjevic (16 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 19 VAL), Benke Krisztián (6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 6 labdaszerzés, 18 VAL).

A Nagykőrös kiemelkedő teljesítményei: Mester Márk (22 pont, 5/6 tripla, 3 labdaszerzés, 24 VAL), Timkó Norbert 13 pont, 11 lepattanó, 21 VAL), Rozs Máté (9 pont, 4/5 mezőnyből, 6 lepattanó, 2 labdaszerzés, 15 VAL).

A dobogón álló NKA a szintén playoff-helyen álló Nagykőröst fogadta, így kőkemény meccsre volt kilátás, pláne, hogy ősszel a Sólymok nyerték az odavágót. Most viszont a pécsiek kezdtek jobban, Djordjevic vezetésével gyorsan 9-2-re húztak el, azonban a vendégeknél Rozs Máté beszállása segített: rögtön beszórt egy hármast, amivel megnyugtatta a nagykőrösieket, majd Mester Márk is beszállt a pontgyártásba, ez pedig elég volt ahhoz, hogy felzárkózzanak (18-18). A második negyed eleje is kiegyensúlyozott játékot hozott, az egyik oldalon Bíró, a másikon Mester és Timkó villogott. 28-29-re vezetett a Nagykőrös, amikor leült pihenni a Mester-Timkó duó, és egyik pillanatról a másikra összeomlott a vendégek játéka: támadásban bő három perc alatt egyetlen duplát jegyeztek, miközben az NKA a Bíró-Meszlényi páros dobásaira építve 19 pontos tombolást tartott (47-31).

A második félidő elején Mester Márk két hármassal jelezte, hogy a vendégek még nem adták fel, ezt a rohamot viszont mg visszaverte az NKA. A következőt viszont már csak nagy nehézségek árán tudták megállítani: Mester szenzációsan játszott, a nagykőrösiek védekezése is szépen összeállt, egy 14-2-es futással jöttek vissza egyetlen triplára. Djordjevic és Bíró duplái nagyon kellettek, hogy ne fordítsanak a látogatók, Benke Krisztián két hármasa pedig kicsit meg is törte vendégeket, visszaállt a 10 pont körüli előny (67-58). A negyedik negyedben aztán összeállt a hazaiak védekezése, elöl pedig Djordjevic többször is megtalálta a réseket, a negyed közepén már 12 ponttal vezetett a Pécs. A vendégek mindent megpróbáltak, de a feljavuló hazai védekezés mellett a tüzéreik tölténytára is kiürült, így pedig esélyük sem volt a fordításra - az NKA megerősítette dobogós pozícióját, míg a Nagykőrös maradt a 8-9. helyen, kicsit leszakadva az előtte állóktól.

Részletes statisztika, nyilatkozatok

A mérkőzés felvétele:

Jászberényi KSE - Óbudai Kaszások 97-80

A Jászberény kiemelkedő teljesítményei: Dukic Nebojsa (22 pont, 4/7 tripla, 9 lepattanó, 6 gólpassz, 37 VAL), Kucsora Csaba (26 pont, 5/6 tripla, 4 gólpassz, 7 kiharcolt fault, 33 VAL), Velkey János (16 pont, 8 lepattanó, 20 VAL).

Az Óbuda kiemelkedő teljesítményei: Czirbus József (19 pont, 9 lepattanó, 4 labdaszerzés, 25 VAL), Sedin Karavdic (19 pont, 3 lepattanó, 2 labdaszerzés, 19 VAL), Fekete Viktor (18 pont, 7 lepattanó, 17 VAL).

A Rosic Urost ezúttal nélkülöző, de Lewis Chestert visszakapó Jászberény legutóbb az NKA otthonában aratott fontos győzelmet, amivel megerősítette második helyét, ráadásul Bajáról sikerült megszerezniük Kucsora Csabát, aki be is mutatkozhatott - nem is akárhogyan. A Kaszások meccsről meccsre javultak az utóbbi időszakban, az új emberek egyre inkább beépülnek, így a tabellán elfoglalt 11. helyük kicsit csalóka. Kucsora rögtön egy hármassal nyitotta jászberényi karrierjét, majd Olasz és a két hármast hintő Dukic villant, de a Kaszások állták a sarat, Vas-Teplán, Karavdic és a berényi csarnokot jól ismerő Czirbus kosaraival látótávolságban maradtak. A negyed hajrája viszont a JKSE-é volt, Dukic és Kucsora újabb triplákat vágott, majd Olasz, Nagy és Meleg is betalált, a vendégeknek igencsak kapaszkodniuk kellett, hogy tízen belül maradjanak (28-20). A második negyed eleje viszont a vendégeké volt, Czirbus kintről-bentről remekelt, Karavdic pedig triplát szórt, 36-33-ra zárkóztak. Fordítani már nem tudtak, előlépett Velkey János és a csapatvédekezés, megint megugrott pár ponttal a Berény, ezt a kis fórt pedig sikerült megőrizniük a nagyszünetre (53-46).

A fordulás után aztán hamar magához ragadta a kontrollert a JKSE, Kucsora előbb közelről szerzett kosarat, majd gólpasszt is kiosztott, a munkát pedig két hármassal végezte be - a negyed derekára 67-50 állt az eredményjelzőn. Fekete és Karavdic igyekezett oltani a tüzet, de Kucsora és Dukic párosával továbbra sem bírtak, ráadásul Lewis is feljavult (74-60). Fekete és Czirbus kosaraival még egyszer próbálkozott az Óbuda, de Velkey két hármassal gyorsan rövdre zárta a történetet, a végén az extrát játszó Kucsora-Dukic páros is bedobta, amit kellett. A JKSE továbbra is a Honvéd első számú üldözője, de a Kaszások is emelt fővel távozhatnak - ahogyan Czirbus fogalmazott a meccset követően: nekik egyelőre nem a Jászberény otthonában kell győzniük.

Salgótarjáni KSE - Veszprémi KK 72-90

A Salgótarján kiemelkedő teljesítményei: Kuttor Gergő (14 pont, 2/3 tripla, 8 lepattanó, 20 VAL), Karanfilovski Valentino (9 pont, 6 gólpassz, 18 VAL).

A Veszprém kiemelkedő teljesítményei: Tóth Norbert (14 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz, 30 VAL), Glatz Soma (23 pont, 3/5 tripla, 6 lepattanó, 25 VAL), Dancsecs András (9 pont, 9 gólpassz, 4 lepattanó, 20 VAL), Füzi Róbert (21 pont, 3/8 tripla, 18 VAL), Szabó Péter (10 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 17 VAL).

A Salgótarján számára rosszul alakult az előző meccs, hiszen elvesztették Charles Coopert, szerencsére azonban a másik sérült, Dragasevic Veljko felépült. A Veszprém két szoros vereséget szedett össze, de amíg a Honvéd elleni fél győzelemmel ért fel, a foghíjas Vasas elleni komoly csalódással, utóbbit mindenképp ki akarták javítani. A vendégek gyorsan magukhoz is ragadták a kezdeményezést, Füzi és Dancsecs remek összjátékaira építve hamar hétpontos előnyt építettek ki. A kezdeti megingást gyorsan kimozogta a Tarján, Karanfilovski közelebbről, Kuttor és Molnár Marcell távolabbról volt eredményes - Glatz Soma azonban extrát nyújtott ezekben a percekben, víz felett tartotta a Veszprémet, így ők mehettek nyugodtabban pihenőre (16-22). A második negyed elején újra felpörgött a Tarján, Dragasevic mindenben benne volt támadásban, Hargitai Krisztián két triplát szórt be, Takács András is rendre villant, de Horváth Ákos és Füzi Róbert több hármast is elhelyezett a hazai gyűrűben, így nem tudtak fordítani. A félidő hajrájában a vendégek át is vették a kezdeményezést, Glatz két hármasa nagyon rosszkor jött az SKSE szempontjából (39-49).

Fordulás után mindkét gárda nagy elánnal igyekezett megtörni a másikat, ennek megfelelően szó szerint felváltva estek a kosarak - a hazaiaknál főként Kuttor és Nshimba szórta meg magát, a vendégek kicsit több lábon álltak. A 27. percig tarott ez az időszak, ekkor a hazaiak elvesztették a fonalat támadásban, 53-62 után egy 12-0-t rakott össze a Veszprém, amivel gyakorlatilag el is döntötte a meccset (53-74). A negyedik negyed elején aztán előlépett Horváth Ákos, a különbség már a 30 pontot ostromolta. A Salgótarján becsülettel ment előre és igyekezett szűkíteni a különbséget, de a végjátékot már nagyon rutinosan hozta a Veszprém - akik ezzel megállították a zuhanásukat és tapadnak a dobogósokra, míg az SKSE továbbra sem tud elmozdulni az alsóházból.

TF-BP - Conoil Pápa KC 82-75

A TF kiemelkedő teljesítményei: Tichov Dominik (24 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés, 14 kiharcolt fault, 41 VAL), Oroszi Bence (14 pont, 9 lepattanó, 2 blokk, 25 VAL).

A Pápa kiemelkedő teljesítményei: Németh András (23 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 29 VAL), Sonyák Béla (18 pont, 4 lepattanó, 16 VAL), Koma Dániel (10 pont, 5 lepattanó, 19 VAL).

A TF újévkor nagy pofont kapott az NKA-tól, utána viszont javított az Óbuda ellen, most pedig playoff-helye megerősítésére készült, bár akadtak hiányzói - a Pápa ezzel szemben zsinórban öt vereségnél járt, visszacsúszott az utolsó előtti helyre, ezen a meccsen azért sem nekik állt a zászló, mert az utóbbi időben betegségekkel és teremgondokkal küzdenek. A meccs elején ez nem érződött, Németh András kiválóan dobott, Varga Balázs pedig számolatlanul szedte a lepattanókat, pár ponttal vezetett a Pápa. A TF lassan összerakta a védekezését, elöl pedig Tichov Dominik mellé Korompai Ákos és a jónevű fiatal hátvéd, Simon Balázs is feljavult, egy 12-0-s ütéssel kerültek felülre. A vendégek stabilizálták a játékukat a hajrára, de így is volt mit átbeszélni (16-12). A TF két gyors kosárral nyitotta a második negyedet, de Murai és Erdei vezetésével hamar visszajött a Pápa, innentől kezdve ez a hullámvasutazás jellemezte a meccset. A hajrában Béres Benedek, Oroszi Bence és Nagy Szabolcs lépett fel a hazaiaknál, de a túloldalon Varga, Sonyák, Hódi és Németh is megtette ugyanezt (37-31).

A fordulás után sem igazán változott a képlet: előbb Tichov gólpasszaiból építkezett a TF, majd Németh átadásaiból a Pápa, akadt triplaváltás, majd a negyed közepén Tóth Kornél kosaraival meglépett a TF - hogy aztán Németh dupláival visszajöjjön a Pápa. A játékrész hajrája aztán igazi tüzijátékot hozott, szinte minden támadást kosárral fejeztek be a felek, ám hiába estek be a vendéghármasok, a túloldalon szerzett labdákból és támadópattanókból tartotta magát a TF (63-55). A ponteső elapadt a zárónegyedre, négy percig mindössze két Tichov-duplát és egy Horváth-hármast jegyezhettünk fel, ez pedig a hazaiak malmára hajtotta a vizet. A negyed közepén még egy utolsó rohamot indított a Pápa, a Koma-Sonyák-Németh trió vezetésével visszajöttek 73-70-re, de a távolról eredményes Oroszi, Tichov és Korompai ezt a győzelmet már nem engedte el, a végjátékban veszélyes közelségbe már nem tudott kerülni a vendéggárda.

BKG Príma Akadémia - MAFC 89-81

A BKG kiemelkedő teljesítményei: Nagy Botond (34 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz, 12 kiharcolt fault, 38 VAL), Nick Allen (19 pont, 14 lepattanó, 31 VAL), Halász Ákos (16 pont, 7/9 mezőnyből, 18 VAL), Nagy Benedek (5 pont, 8 lepattanó, 11 gólpassz, 13 VAL).

A MAFC kiemelkedő teljesítményei: Lakits András (22 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés, 4 gólpassz, 28 VAL), Tóth Péter (19 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 5 gólpassz, 21 VAL), Bordács Soma (9 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés, 4 gólpassz, 21 VAL).

A dobogó alsó fokát birtokló BKG két nehezebb meccset nyert meg a playoffért hajtó PVSK és Nagykőrös ellen, most pedig a szintén felfelé igyekvő MAFC ellen sem számíthattak könnyű délutánra - annál is inkább, mert a MAFC legutóbb a listavezető Honvéd ellen is remekül helytállt, bár most fontos láncszemük, Misek Levente nem állhatott csapata rendelkezésére. A kezdeti puhatolózás után a BKG gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, főként Nick Allen és Nagy Benedek villogott. Bordács igyekezett brusztolni a palánkok alatt, majd Tóth és Lakits találta meg a dobásait, ezzel araszolt közelebb a MAFC, de a kisszünet előtt Nagy Botond és Lakatos is előlépett a BKG-nál, így megmaradt a fórjuk (24-16). Nagy Botond hármasa nyitotta a második játékrészt is, majd Halász Ákos szabadult el: három dupláját egy triplával tetézte. Kovács Ádám kosaraira rettentő nagy szüksége volt a MAFC-nak, hogy ellenfelük ne tudjon elrohanni a meccsel, amikor pedig Halász kosarai is elapadtak, beállt egy tíz pont körüli különbség (46-37).

A fordulás után is egyenlő erők küzdelme folyt a pályán: a MAFC Bordács, Polgárdy vagy Tóth révén időnként felzárkózott, de a másik oldalon az ebben a tíz percebn 15 pontot termelő Nagy Botond, illetve Halász rendre válaszolni tudott. A negyed végén a mérleg éppen a MAFC felé billent, Tóth Péter öt pontjával zárkóztak (68-63). A záró játékrészt Lakits kosara nyitotta, a különbség két pontra olvadt, ám mielőtt a MAFC fordított volna, összeszedte magát a BKG. Védekezésben kiszorították ellenfelüket a periméterre, ahonnan nem jöttek az extrák, támadásban Allen és Nagy Botond összerakott egy 8-0-s futást, amivel levegőhöz jutott a hazai gárda. Komma és Polgárdy révén itt még egyszer visszakapaszkodtak az újbudaiak, de Nick Allen két ziccere végleg megpecsételte a sorsukat - a végén még többször visszajöttek 4-5 pontra, de lőtávolon belülre már nem tudtak kerülni, Nagy Botond játékára építve megőrízte előnyét a BKG.

NBI/B. Zöld-csoport, 16. forduló:

Békési SzSK - Pénzügyőr SE 79-76

A Békés kiemelkedő teljesítményei: Daniel Krstic (35 pont, 6/11 tripla, 7 lepattanó, 8 gólpassz, 44 VAL), Cvijin Patrik (8 pont, 15 lepattanó, 3 labdaszerzés, 22 VAL), Nemanja Acimovic (16 pont, 8/12 mezőnyből, 8 lepattnó, 19 VAL), Balog Gábor (16 pont, 3/7 tripla, 6 gólpassz, 17 VAL).

A Pénzügyőr kiemelkedő teljesítményei: Szálas Gábor (25 pont, 3/5 tripla, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 30 VAL), Kiss Lajos (20 pont, 9/13 mezőnyből, 8 lepattanó, 31 VAL), Baranyi Péter (10 pont, 8 lepattanó, 16 VAL).

A Békés a rossz szezonrajtot követően alaposan begyújtotta a rakétákat, legutóbb magabiztosan verték a foghíjas Dunaharasztit és igyekeztek megtapadni a playoff-helyeken - a Pénzügyőr ellen viszont nem mehettek biztosra, a vendégek az utóbbi időszakban szintén megindultak felfelé. Ahogy mondani szokás, az első percekben a küzdőjelleg dominált, a csapatok hibát hibára halmoztak, míg végül a Krstic-Balog párosnak sikerült beindítani a hazaiak támadójátékát. A vendégeknél Baranyi és Kiss lépett fel, úgy tűnt, hogy nagyon nem szakadnak le - a rendes játékidő végén azonban Balog Gábor hármasa mégis komolyabb hazai fórt eredményezett (18-11). Az itt megszerzett előnyt tartotta is a Békés, de egyre inkább csak Krstic-ben és Balogban akadt pont, ezt pedig lassan kihasználta a Pénzügyőr: a játékrész közepén Horváth és Szálas hármasaival átvették a vezetést. Krstic itt megrázta magát, csinált egy 2+1-es játékot, majd beszórt két távolit, ám a túloldalon Szálas és Kiss állt aa sarat, nem adták a nehezen megszerzett előnyt (33-36).

Szálas és Kiss mellé Nemes egy hármassal jelentkezett a második félidő elején, 37-45-nél kezdett melegedni a hazai pite. Nemanja Acimovic azonban megérezte a veszélyt, sorra dobálta a kosarakat, amivel védőernyőt tartott a békésiek feje fölé. A hazaiak lassan stabilizálták a védekezésüket is, majd bő egy perc alatt Balog, Krstic és Acimovic is bevert egy triplát, amivel kiegyenlítettek. A negyed hajrájában azonban elég volt néhány figyelmetlenség, és Kiss pontjaival újra a PSE vezetett (55-59). A zárónegyed elején aztán már nem volt pardon, a vendégek sokáig egyetlen Szekeres-hármast jegyeztek, miközben a Békésben előbb Balog, Cvijin és Acimovic is kosarat szerzett, majd jött Krstic, aki két hármast vállalt - 68-62-nél úgy tűnt, eldőlt a meccs. A PSE azonban Szálas és Kiss révén tudott újítani, másfél perccel a vége előtt már csak 73-71 volt közte. Itt azonban ismét jött Krstic egy 2+1-gyel, a végjátékban pedig Balog büntetői végleg lezárták a meccset - a Békés már 50 százalékon áll, míg a PSE továbbra sem tud elmozdulni a veszélyzónából.

Atomerőmű KSE Bonyhád - SMAFC 1860 Kosárlabda Akadémia 93-96

A Bonyhád kiemelkedő teljesítményei: Pajor Dávid (31 pont, 6/14 tripla, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés, 38 VAL), Tömösváry Máté (15 pont, 9 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 26 VAL), Szalai Milán (21 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 23 VAL), Heimann Gergő (14 pont, 4 gólpassz, 19 VAL), Csizmadia Attila (12 pont, 6 lepattanó, 19 VAL).

A SMAFC kiemelkedő teljesítményei: Sitku Márton (21 pont, 10 lepattanó, 28 VAL), Schöll Richárd (13 pont, 10 lepattanó, 22 VAL), Papp Barna (12 pont, 5/6 mezőnyből, 14 VAL), Kovács Benedek (9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 16 VAL), Werner Viktor (10 pont, 4/5 mezőnyből, 3 gólpassz, 14 VAL).

A rengeteg gonddal küzdő Bonyhád két vereséggel kezdte az évet, most is fontos emberek (Frank Áron, Baki Sándor, Orgona Gergő, Karosi Gergely) hiányoztak, így gyakorlatilag öt emberrel álltak ki, Arnold Botond jászott két percet a cserepadról. A SMAFC az ünnepek alatt elvesztette gólkirályát, Füzi Róbertet, de az utóbbi időben többször tudtak lejátszani a Sopron A-csoportos fiatal játékosai, akik közül most is többen el tudtak utazni a csapattal. A SMAFC nem is kérdezett sokat, bő négy perc alatt öt hármast szórtak, amiből Sitku Márton kettőt vállalt. A tolnaiak Pajor és Csizmadia révén próbálták túlélni a szőnyegbombázást, 14-16-ra fel is zárkóztak, de Papp Barnától is érkezett két hármas, Sitku is bedobta saját maga harmadik távoliját, ezzel pedig nem tudtak mit kezdeni a vendéglátók (26-35). A második negyed elején igyekeztek alkalmazkodni, Szalai és Tömösváry is kintről csengetett, de Werner Viktor is beszórt egy trojkát. Lassan "megnyugodtak a kedélyek", közelebbről is próbálkoztak a csapatok, ebben Sitku és Papp vezetésével szintén jobb volt a SMAFC, 15 ponttal léptek meg - a negyed végén Tömösváry hazai szempontból a legjobbkor lépett fel, csökkent némileg a hátrány (44-55).

Fordulás után sem változott a játék képe, Pajor Dávid ugyan beindult és sorra szerezte a bonyhádi kosarakat, de ezt gond nélkül ellensúlyozta Sitku és Kovács Benedek. A negyed derekán viszont elszállt a varázslat a vendégek csuklójából, minden lejött a gyűrűről, ezt pedig kihasználta a Bonyhád: Pajor Dávid négy triplát szórt, 66-66-nál egyenlítettek a vendéglátók, a negyed végére teljesen nyílttá vált a meccs (71-72). Werner és Csátaljay Barna érezte a bajt, a fiatal Soós Bence és Hegedűs Dénes is hármassal jelentkezett, a negyedik játékrész elején 11-2-es vendégrohamot láthattak a hazai nézők. A bonyhádiak nehezen evickéltek ki a gödörből, mert mire sikerült kikapcsolniuk Sitkuékat, megérkezett Schöll, aki sorban dobta a kosarakat, és Soóstól is érkezett egy újabb távoli találat. 81-92-nél indult utolsó attakra a Bonyhád, Heimann, Pajor és Csizmadia kosaraival összehoztak egy 9-0-t, majd Schöll ziccerére Pajor sokadik hármasával válaszolt. 93-94-nél a gyorsan faultolt Soós rontott el két büntetőt, azonban Schöll visszaszedte a támadót, Csendes Péter pedig már nem hibázott - 93-96-nál még egy lövése volt Szalai Milánnak az egyenlítésért, ami már célt tévesztett.

Dunaharaszti MTK - DEAC U23 76-83

A DMTK kiemelkedő teljesítményei: Jordan Santiago (22 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés, 30 VAL), Fekete Bálint (17 pont, 4/6 tripla, 6 lepattanó, 17 VAL), Csabay Ádám (15 pont, 4/8 mezőnyből, 3 labdaszerzés, 11 VAL).

A DEAC kiemelkedő teljesítményei: Pollák Balázs (27 pont, 5/10 tripla, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés, 24 VAL), Ekenedilichukwu Udemezue (15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk, 25 VAL), Fábián Szabolcs (13 pont, 6/7 mezőnyből, 13 lepattanó, 25 VAL), Balázsi Soma (10 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 21 VAL).

A szezont remekül kezdő újonc az utóbbi hetekben behúzta a féket, legutóbb az eltiltását töltő Jordan Santiago nélkül kikaptak Békésen, most pedig Joó Tamás és Haris Róbert nem állhatott a DMTK rendelkezésére. A szintén élmezőnyben tartózkodó DEAC győzelemsorozata legutóbb a Cegléd ellen szakadt meg, most viszont új építésébe akartak fogni - a vendégeknél szintén több fontos hiányzó akadt, Ságodi Róbert, Kovács Ákos, Neuwirth Bence és Gáspár Mátyás sem utazott el. Az első percekben úgy tűnt, hogy a hiányzókat a hazaiak tudják pótolni, Santiago mindenben benne volt, de Bocsárdi és Fekete is villogott, öt perc után 17-5-re vezettek. Pollák Balázs igyekezett a DEAC élére állni, de ez csak átmenetileg sikerült, a hazaiaknál Santiago és Csabay is triplát vágott, amivel kicsit megrogyaszottták a debrecenieket (27-11). A második negyed elején ia csak Pollákban volt vendégpont, a DMTK Csabay és Fekete révén pillanatok alatt 20 pontos előnyt harcolt ki. A negyed derekán sikerült találnia egy működő ötöst a DEAC-nak, Kurucztól és Sipostól is jött egy trojka, majd Pollák is újra felvette a fonalat - ez nem ízlett a hazaiaknak, akik ugyan megőrízték az előny jelentős részét, de nyitva hagyták a kaput a debreceniek számára (47-34).

A hazaiak Debrecenije, Gergő szerezte a második félidő első pontjait, a differencia nem nagyon változott, ám a 25. perc környékén mintha elfogyott volna dunaharasztiak támadójátéka: a triplák nem jöttek, büntetőket rontottak, a DEAC pedig megérezte a vérszagot. 52-38 után Udemezue, Balázsi, Pollák és Kurucz is felpörgött, Fábián mindkét oldalon úr volt a lepattanóknál, támadásról támadásra jöttek fel, a negyed végére meg is fordították az állást (58-61). A záró játékrész elején Fekete Bálint egy hármassal kiegyenlített, de Udemezue kétszer válaszolt, ami ismét felpörgette a DEAC-ot, 65-73-nál már komoly előnyben voltak. Itt még Kerti és Santiago kosaraival közelebb jött a DMTK, ám Pollák két hármasa bevitte a döntő ütést, ebből már nem álltak fel a vendéglátók - a DEAC ezzel negyedik helyen áll, a Dunaharaszti viszont lecsúszott a hatodk helyrre és most már hátrafelé is tekintgetnie kell.

fotó, slide: hunbasket.hu