Megszorongatta a Vojvodinát a Debrecen!

Már négy mérkőzés lezajlott a debreceni nemzetközi felkészülési tornán, ahol az alaposan megerősödő DEAC előbb majd 50 ponttal verte szlovák ellenfelét, majd képes volt egy jó mérkőzést játszani a nagy múltú szerb élvonalbeli gárdával, a Vojvodinával. Jöjjenek a részletek!

Rabotnicki Skopje - BK Vojvodina NS 76:69 (16:25, 23:16, 20:16, 17:12)

Ld: Brckov 18, Sokolov 13/6, Markovics 11 ill. Jeremics 14/6, Laketa 12, Mirkovics 11/3

Lehengerlően kezdett az újvidéki alakulat, az első negyedben már 14 ponttal is vezettek. A második félidőben a macedón együttes két válogatott játékosa vezérletével megfordította a mérkőzést, és megérdemelt győzelmet arattak.

DEAC - Slavia Trnava 104:57 (26:12, 30:21, 31:12, 17:12)

DEAC: Nagy Botond 19/12, Kaluha Csaba 12/6, Pék Dávid 12/3, Vas Viktor 14, Reizer Roland 6 cserék: Lokodi Mátyás 15/9, Nagy Benedek 9/6, Balogh András 6, Boldizsár Ferenc 4, Kovács Imre 4, Mezei László 3, Gál Krisztián -.

Trnava: Hanusek 10

Az elejétől fogva dominált a 6 új játékost felvonultató hazai gárda. A DEAC-os fiúk kemény védekezésükkel 34 eladott labdába hajszolták bele szlovák II.osztályú ellenfelüket, és az ezekből szerzett könnyű kosarakkal fokozatosan növelték előnyüket. A debreceni legények kiválóan tudták gyakorolni a hétközi edzéseken tanult játékokat.

Slavia Trnava - Rabotnicki Skopje 52:107 (16:31, 16:25, 9:27, 11:24)

Ld: Petras 19/9 ill. Brckov 19/9, Sokolov 19/3, Petrovszki 15/12, Dimitrovszki 15/9, Avramovszki 12, Markovics 10

A macedón bajnokság bronzérmese átrohant a lelkes szlovák amatőrökön. A skopjei csapat kiválóan használta ki magassági, fizikai és tudásbeli fölényét.

BK Vojvodina NS - DEAC 80:71 (24:8, 11:20, 20:22, 25:21)

Vojvodina: Laketa 17, Mirkovics 15/6, Kokanics 14/9, Jeremics 14/6

DEAC: Nagy Botond 26/12, Kaluha Csaba 8, Pék Dávid -, Vas Viktor 14, Reizer Roland - cserék: Balogh András 7, Kovács Imre 5, Lokodi Mátyás 4/3, Boldizsár Ferenc 4, Nagy Benedek 3/3

Alaposan beragadt a rajtnál a debreceni alakulat, amelynek semmi nem akart sikerülni az első 10 percben. A második negyedben aztán bebizonyították, hogy méltó ellenfelei szerb ellenfelüknek. Parádés védekezéssel 4 percig nem kaptak pontot Dr Nagy Ágoston tanítványai, a letámadásból szerzett labdáknak és hárompontos kosaraknak köszönhetően sikerült 7 pontra csökkenteni a hátrányt. A második félidőben állandósult a 4-5 pont körüli különbség, de ennél közelebb sajnos nem sikerült jönni. A kipontozódások miatt (négy hazai játékos is végleg a kispadra kényszerült) a szerb gárda tartani tudta csekély előnyét.

Forrás: a debreceni klub közleménye