NB 1 B: Előny a Kecskemétnél

Miközben az alsóházban még  zajlanak a küzdelmek az NB I B-ben, addig "odafönt" már a helyosztókat játsszák a csapatok. A döntőben a veretlen Kecskemét jó kezdésére alapozva szerzett előnyt a Salgótarjánnal szemben, míg a Bonyhád Törökbálinton került egy lépéssel közelebb a bronzéremhez.

Döntő, 1. mérkőzés:

KTE Kosárlabda Klub - Konecranes-Salgótarjáni KSE 82-66 (20-8, 17-23, 22-21, 23-14)

Djeraszimovics vezérletével 7-0-lal nyitott a Kecskemét, Hartvich kosár plusz büntetős játékával éledezett a Salgótarján, de a szakasz közepén Wittmann két triplájával 16-6-ra növelte előnyét a hazai csapat. A második negyed elejét is "megnyomta" a Kecskemét, a 12.  percben 26-10-et mutatott az eredményjelző. Az etap közepén egységes csapatmunkával egy 7-2-es rohamot bemutatva 10 ponton belülre kerültek a nógrádiak, ami akkora erőt adott Sebőkéknek, hogy a második félidő elején 37-33-ra küzdötték fel magukat. Ekkor a kosár plusz büntetős akcióját követően triplát dobó Dénes vezetésével egy 8-0-s szakasszal ismét megugrott a KTE. A tarjániak a két Surmann tripláival próbáltak tapadni a veretlen kecskemétiekre, sokáig állandósult a 10 és 15 pont közötti hazai vezetés. A szakasz hajrájában aztán Hartvich villanásaira építve egy 7-1-es futással 10 ponton belülre került a Salgótarján. A záró felvonást egy 10-2-es rohammal nyitó kecskeméti csapat ezzel a finálé első felvonását el is döntötte a maga javára.

Kecskemét: Djeraszimovics (21/6 pont, 7 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Wittmann (18/12 pont, 4 gólpassz), Pongó Martin (14/3 pont), Dénes (8/3 pont, 5 lepattanó), Hegedűs (8 pont 4 lepattanó), Bencze (7 pont, 10 lepattanó)

Salgótarján: Hartvich (16 pont, 4 lepattanó), Surmann P. (14/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Gorski (8/6 pont, 3 gólpassz), Surmann G. (8/3 pont), Likár (7 pont, 3 lepattanó), Godena (7 pont)

A 3. helyért, 1. mérkőzés:

MTK Törökbálint - B-BETON Bonyhád 68-75 (18-19, 20-19, 16-24, 14-13)

Az első félidőben váltott vezetéssel végig fej-fej mellett haladt a két együttes. A második félidő elején, a 22. percben 42-42 után a bonyhádiak egy 13-4-es rohammal - amely közben Lukács, Faragó és Jilling is dobott egy-egy triplát - megugrottak. Igaz Wehner eredményessége révén még e negyedben visszaküzdötte magát 3 pontra a Törökbálint, ennél közelebb azonban - hiába küzdött óriásit s hozott izmos dupla-duplát Bihari - a záró szakaszban sem tudtak közelebb kerülni a hazaiak a több tapasztalt játékost felvonultató Bonyhádhoz, amely elvette a Törökbálint pályaelőnyét a két győzelemig tartó párharcban.

Törökbálint: Szarvas (18/12 pont, 5 gólpassz), Bihari (17/3 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz), Wehner (15/6 pont, 11 kiharcolt fault)

Bonyhád: Lukács (21/15 pont 4 lepattanó, 3 gólpassz), Faragó (16/3 pont, 7 lepattanó), Lőrincz (10/6 pont, 4 lepattanó), Jilling (9/3 pont), Tömösváry (6 pont,  7 lepattanó)

Alsóház:

PTE-PEAC - Óbudai Kaszások 61-65 (22-14, 9-20, 15-14, 15-17)

Korona vezetésével a  Kaszások kezdett jobban, ám 6-3-as vendég vezetés után a negyed közepén Szabó és Pöttendi ponterősségére alapozva egy 12-2-es futást mutatott be a PEAC, amelynek köszönhetően 8 pontos előnnyel zárta az első negyedet. A másodikat Mészáros és Mike révén 7-2-vel indították az óbudaiak, ám ekkor még újíott a PEAC s ismét elhúzott. 28-21 után azonban egy 10-1-es futással Mike és Nagy vezérletével  fordított a fővárosi együttes, amely 3 pont előnnyel fordult. Szünet után volt, hogy 7 ponttal megugrott a vendégcsapat, ám a 33. percben szó szerit fifty-fifty azaz 50-50 volt az állás. A kritikus helyzetekből rendre a Kaszások jött ki jobban s nyerni tudott Pécsett.

PEAC: Szabó R. (16 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Pöttendi (12 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Deák (11/3 pont, 6 lepattanó)

Kaszások: Mike (17/6 pont, 10 lepattanó),  Mészáros B. (14/6 pont), Nagy B. (12 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz)

Budapesti Honvéd SE - DEAC 77-64 (14-24, 25-9, 13-20, 25-11)

Érdekes összecsapást játszott a két együttes, mindkét oldalon jókora hullámhegyekkel s hullámvölgyekkel. A páratlan negyedek a vendégcsapaté voltak. A két páros negyedben igen hatékony támadójátékkal előrukkoló Honvéd a második és a negyedik szakaszban összesen 50 pontot szerzett. A hazaiak hullámhegyei magasabbak, hullámvölgyei pedig kevésbé mélyek voltak, ezzel nyertek.

Honvéd: Kovács D. (15/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Stefán (14 pont, 9 lepattanó), Kwame (13/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz, 3 eladott labda), Tursics (13/9 pont, 3  gólpassz)

DEAC: Nagy B. (21/9 pont, 3 gólpassz), Asztalos (20/3 pont),  Takács D. (13 pont, 5 lepattanó)

Nagykőrösi SKE - Veszprémi Egyetem 90-82 (16-22, 24-24, 30-26, 20-10)

Igen színvonalas, látványos mérkőzés volt, amelynek harmadik negyede után két ponttal még a vendég veszprémi gárda vezetett. Az addigi kiegyenlített játékhoz képest a záró szakaszban óriási változás történt. Ezt a hazaiak egy igen erőteljes 13-0-s rohanással indították, úgy, hogy a vendég veszprémiek közel 6 percen át nem tudtak pontot szerezni - és ez eldöntötte a mérkőzést.

Nagykőrös: Tóth V. (24/3 pont, 6 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz, 4 blokk), Lakosa (22/12 pont, 5  lepattanó, 4 gólpassz), Kovács S. (19/15 pont), Mácsai (12 pont, 12 lepattanó)

Veszprém: Nagy R. (24/6 pont, 5 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Szabó B. (24 pont, 4 lepattanó), Takács (19/6 pont, 3 lepattanó)

MKB-Euroleasing Vasas - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 73-82 (21-26, 15-16, 12-16, 25-24)

Az első 5 percben még felváltva vezettek a csapatok. A szakasz közepén, 10-9-es Vasas vezetés után a borsodiak egy 11-3-as rohamot bemutatva megugrottak. Ettől kezdve végig vezetve nyertek a vendégek. A Vasas ugyan helyenként igen ügyesen s jól játszott, ám a kritikus helyzetekben a nagyobb tapasztalat a tiszaújvárosiak mellett volt s ez döntött.

Vasas: Velkey (20/9 pont, 6 kiharcolt fault), Nagy (12 pont),  Mohay (11 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Garamvölgyi (10/3 pont, 13 lepattanó)

Tiszaújváros: Varga Á (26/9 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), Sitku (16 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Kóthay (16/12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Lajsz (11 pont 8 lepattanó)