NB I B - Érik a keleti döntő

Körvonalazódni látszik a döntő párosítása, bár a Baja már a negyeddöntők során is kisebb csodát hajtott végre, hogy idegenben is meg tudta őrizni csekély előnyét, de most Egerben talán még nehezebb dolguk lesz. A másik ágon a Salgótarjánnak már csak be kell sétálni odahaza a fináléba, miután 16 ponttal tudtak győzni Bonyhádon.

Elődöntők:

Bajai Bácska FKE – EKF-Eger-HÉSZ SE 70-65 (17-18, 16-20, 20-17, 17-10)

Nem sikerült kellően nagy előnyt összehoznia a visszavágóra a Baja együttesének, bár hasonló véleményen voltunk a Kanizsa elleni negyeddöntő első mérkőzése után is… A bácskaiaknak azért lehet ”fájó” az öt pontos győzelem, mert az egriek kénytelenek voltak nélkülözni csapatuk motorját, Krasznai Tibort, aki egy MEFOB (Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokság) mérkőzésen összeszedett sérülés matt nem tudta vállalni a játékot. A játékmestert Erdei 40 perces performansszal igyekezett pótolni, ám a végjátékra ő is elfáradt, így hiába vezetett két perccel a vége előtt még a vendég gárda, a házigazdák huszáros hajrával meg tudták fordítani a mérkőzést. Kulcsemberük hiányát remek védekezéssel pótolták a hevesiek, a Baja vezérét, Hosszú Gergőt négy ponton tartották, ennek is köszönhető, hogy csak szűkös hazai győzelem született a lefújáskor. A nagyemberek párbaját hozta az összecsapás, míg az egyik oldalon az Ágfalvi (18/3 pont, 12 lepattanó), Mándity (15 pont, 6 lepattanó, 3 blokk) duó vitte a prímet, addig az Egernél Kováts (8 pont, 10 lepattanó, 9 szerzett labda) és Zsemlye (9 pont, 7 lepattanó) cipelték a hátukon csapatukat. A bácskai páros nyerte most a csatát, de a háború Eger váráé lehet, ha sikerül ismét magabiztos teljesítménnyel előrukkolni odahaza.

Baja: Ágfalvi (18/3 pont, 12 lepattanó, szerzett labda, 6 eladott labda, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Mándity (15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 blokk), Fehár Cs. (9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 kiharcolt fault)

Eger: Kováts (8 pont, 10 lepattanó, 9 szerzett labda, 6 kiharcolt fault), Zsemlye (9 pont, 7 lepattanó), Erdei (16 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 eladott labda, 7 kiharcolt fault)

Bonyhádi KSE – Salgótarjáni KSE 73-89 (25-28, 25-19, 13-21, 10-21)

Ugyanaz okozta a Bonyhád vesztét, mint ami első körös ellenfelük, a Törökbálint kiesését is eredményezte, nevezetesen, hogy elfogytak a kulcsembereik a mérkőzés végére. Hiába kezdett jól és vezetett még a félidőben a tolnai alakulat, Jilling, Lőrincz és Tömösváry neve mellett is egyre szaporodtak a személyi hibák, a végjátékra pedig el is vesztette alapembereit a házigazda, a nagyobb rutinnal bíró tarjániak pedig okos és taktikus játékkal így a vártnál simábban húzták be az első mérkőzést. A bonyhádiaknál Kovács Balázs (23/9 pont, 6 lepattanó), míg a vendégeknél Gorskij (26/9 pont, 9 lepattanó) volt feltartóztathatatlan, de a hazai együttesben csak Jilling (11/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Lukács (13/12 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) tudott érdemi produkcióval előrukkolni, mindeközben a nógrádiaknál a szűkebb rotáció (hét ember lépett csupán pályára) eredményesebb játékot hozott, hét pont alatt nem zárt senki a mérkőzésen. Lefutottnak tűnik a párharc, pláne, hogy Rutkai bokasérülést szenvedett a találkozón, így biztosan nem számíthatnak rá Salgótarjánban a tolnaiak.

Bonyhád: Kovács B: (23/9 pont, 6 lepattanó, 10 kiharcolt fault), Jilling (11/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Lukács (13/12 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz)

Salgótarján: Gorskij (26/9 pont, 9 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Surmann P. (8 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 9 gólpassz), Surmann G. (12 pont, 8 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Kocsis (16/9 pont, 4 lepattanó)

Rájátszás az 5-8. helyért:

SMAFC-NYME – Kanizsa KK DKG-EAST 67-58 (17-15, 13-19, 17-13, 20-11)

Végjátékbeli hibáit kihasználva nyögvenyelős mérkőzésen szerzett előnyt hazai pályán a SMAFC gárdája zalai riválisa ellen. A vendéglátóknál Csaplár-Nagy (10 lepattanó) és Kovács Benedek (12 lepattanó) a palánk alatt domináltak, a mezőnyben pedig Karácsonyi végzett rendkívül hasznos munkát (11 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), míg a Kanizsa együttesében nem akadt egyetlen kiemelkedő teljesítmény sem és csupán Balogh, illetve Beák jutottak tíz pont fölé. A hátrány ledolgozható, ám ugyanebben a cipőben jártunk a Baja elleni párharc első meccse után is, ráadásul a soproniak korábban már győzni tudtak az alapszakasz során a gépgyáriak otthonában.

SMAFC: Karácsonyi (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 kiharcolt fault, 7 gólpassz), Kovács B: (5 pont, 12 lepattanó), Herczeg (12/6 pont, 4 szerzett labda)

Kanizsa: Czigler (4 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Bausz (8/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Balogh L. (14 pont, 5 lepattanó)

PTE-PEAC PVSK – MTK Törökbálint 74-70 (17-20, 17-17, 15-13, 25-20)

Teljes csapattal kiállva szoros mérkőzésen verte odahaza az elődöntőről fájó körülmények között lemaradó Törökbálint gárdáját a PEAC fiatal alakulata. A hazaiaknál Horváth Balázs volt a nyerőember (21/15), de Pöttendi, Halász, Mihalics és Sipos is hasznos játékkal rukkolt elő, míg a túloldalon az egyaránt 18-at szóró Bihari és Szabó vitte a hátán a sérülésektől tizedelt vendégeket. A vereség ellenére a visszavágóra könnyed Törökbálint továbbjutást jósolunk.

PEAC: Horváth B. (21/15 pont, 3 gólpassz), Pöttendi (8 pont, 6 lepattanó), Sipos Á. (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda)

Törökbálint: Bihari (18 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 eladott labda, 8 kiharcolt fault), Szabó B. (18 pont, 7 lepattanó, 7 eladott labda)

Rájátszás a 9-12. helyért:

Budapesti Honvéd SE – Győrszol-Széchenyi Egyetem 68-63 (20-24, 21-8, 20-17, 7-14)

Jól időzített védekezés váltásának és kiváló második negyedének köszönhetően a szezon során először sikerült legyőznie a Győrt a Honvéd gárdájának. Úgy kapott nyolc pontot a második etapban a fiatal fővárosi együttes, hogy csak Hegedűs utolsó másodperces bravúr triplájával tudott kozmetikázni az eredményen a vendég alakulat. Az utolsó felvonásra kicsit kiengedtek a házigazdák, így nem sikerült tetemes előnyt gyűjteniük a visszavágóra. A győrieknél mindenképp említést érdemel Hegedűs védőmunkája, aki egymaga hét sapkát osztott ki a mérkőzésen!!

Honvéd: Kiss B. (9 pont, 6 lepattanó), Földi G. (7/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Tursics (9/3 pont, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz)

Győr: Pankár (19/6 pont, 5 szerzett labda, 5 eladott labda, 6 kiharcolt fault), Hegedűs (10/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 blokk)

TF-Budapest – Nagykőrösi Sólymok KE 78-73 (18-21, 21-17, 21-25, 18-10)

A Szobi-Goda-Katona trió által vezérelt TF-nek utolsó negyedbeli hajrájával sikerült felülmúlnia a Lakosa-Mácsai-Tóth repítette Nagykőrösi Sólymokat, de az előny igencsak foghíjasnak tűnik a visszavágóra. A győzelmet leginkább jobb büntetőzésüknek köszönhetik a fővárosiak (86 ill. 62 %).

TF: Goda (16 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 kiharcolt fault), Szobi (16/3 pont, 5 szerzett labda), Katona (15/9 pont, 4 lepattanó)

Nagykőrös: Lakosa (25/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 kiharcolt fault), Mácsai (19/3 pont, 7 lepattanó), Tóth V. (8 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 3 gólpassz)

Rájátszás a 13-16. helyért:

Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK - EnterNet Vásárhelyi KS 69-95 (26-18, 17-25, 8-29, 18-23)

Remek kezdés után, egál félidőt követően egyszerűen az öltözőben ragadt a Tiszaújváros együttese, és mindössze nyolc pontot dobva a harmadik negyedben megpecsételte nem csak a mérkőzés, de a továbbjutás sorsát is. Pöstényin, Kóthayn és Mohácsin nem múlt semmi a borsodiaknál, a három fiatal remek játékkal próbálta előretolni csapatuk szekerét, de a Vásárhely kulcsemberei parádés napot fogtak ki, hatan is tíz pont fölött zártak, mindegyikük legalább 13-as teljesítményindex-el, és fölényesen nyerték a lepattanó csatát (35-25) is. Déjá Vu érzése lehet a Tiszaújvárosnak, hiszen az első körben is hasonlóan nagy hátrányt szedtek össze hazai pályán, akkor csak egy bravúr győzelemre – de nem továbbjutásra – futotta később Győrben.

Tiszaújváros: Pöstényi (25/9 pont, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Kóthay (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault), Mohácsi (19 pont, 4 lepattanó, 7 kiharcolt fault)

Vásárhely: Czibere (24/9 pont, 6 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Vas P. (19/9 pont, 5 lepattanó), Vejinovics (13/3 pont, 9 kiharcolt fault), Mócsai (14/3 pont, 6 lepattanó)

Veszprémi Egyetem – Kecskeméti Főiskola 51-77 (15-16, 17-20, 12-17, 7-24)

Gödörben a Veszprém ez nem vitás, úgy látszik csak nyugati csapatok nem tudják bevenni Faragóék otthonát, mert az alapszakaszban őrzött hazai veretlenség után, a múlt héten a Nagykőrös, most pedig a Kecskemét is győzni tudott itt vendégként. Persze úgy már egyáltalán nem meglepő a vereség, ha hozzátesszük, hogy a kecskeméti fiatalok teljes hadtesttel jelentek meg Veszprémben, amire valljuk meg nem sokszor volt példa a szezon során, hiszen ekkor ”véletlen egybeesések” folytán a nagycsapatnak is mérkőzése volt. Ha pedig mindenki bevethető a fedélzeten, akkor bizony bárkit képesek legyőzni Forray Gábor tanítványai, így remek csapatmunkával Faragóék is áldozatukul estek.

Veszprém: Kováts V. (17/6 pont, 3 eladott labda), Faragó (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 eladott labda, 4 gólpassz)

Kecskemét: Jakab P: (11 pont, 10 lepattanó), Lakits (16/3 pont, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Mészáros M. (12 pont, 6 lepattanó, 5 kiharcolt fault)

Rájátszás a 21-22. helyért:

FKSZC Sárvár – Treff 07 SE 57-75 (8-18, 12-16, 10-22, 27-19)

Lefutottnak tűnik ez a párharc is, a Treff meggyőző fölénnyel győzedelmeskedett vendéglátója otthonában, formalitássá téve az érdi mérkőzést. Drevenka (31/12) és Valaczkay (17/6) szállították a győztes fél pontjainak zömét, míg Ipach remekül irányította (9 gólpassz) a vendégeket, így hiába nyújtott kiemelkedő teljesítményt Szendi Kornél (22 pont, 16 lepattanó) a vasiaknál, egy negyed megnyerésével nagyon nehéz bárkit is  legyőzni.

Sárvár: Szendi (22 pont, 16 lepattanó), Horváth D. (14 pont, 5 lepattanó, 11 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Szabó B. (9 pont, 8 lepattanó)

Treff: Drevenka (31/12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Ipach (9/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 9 gólpassz), Valaczkay (17/6 pont, 6 kiharcolt fault)