NB I B - Itt a vége, fuss el véle!

Véget értek a másodosztály küzdelmei, ahol senkinek nem okozott meglepetést, hogy az egész szezon során kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Salgótarján szerzete meg a bajnoki címet. A nógrádiak ezzel a Hepp Kupa elhódítása után a bajnokságban is felértek a csúcsra és jövőre ismét a legmagasabb osztályban indulhatnak. A bronzérmet a Bonyhád szerezte meg az Eger gárdája előtt.

Döntő:

Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE 103-67 (21-13, 24-22, 25-13, 33-19)

A házigazdák Sebők Tamás és a Surmann fivérek vezérletével végre nem aludtak be a rajtnál, így már a feldobást követően magukhoz ragadták a vezetést és ki sem engedték azt a következő 40 percben. Zárkózott ugyan a Baja a Délity-Mándity duó játékának köszönhetően, meg is közelítették vendéglátójukat kétszer is egy pontra (23-22, 31-30), de 37-35-ös tarjáni vezetésnél megrázta magát a nógrádi alakulat és egy, a második félidőbe is átnyúló 16-0-s rohammal végleg szertefoszlatta a bácskaiak bajnoki álmait. Ezután a rutinos játékosok egész sorát felvonultató házigazdáknak már csak be kellett evezniük a célba, így a végén igazi örömkosárlabdát láthatott a hálás hazai közönség,miután  kiütéses sikerrel lett bajnok a Salgótarján.

Salgótarján: Kiss K. (19/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda), Gorski (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Godena (14 pont, 13 lepattanó), Surmann P. (11/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 6 gólpassz)

Baja: Mándity (13 pont, 11 lepattanó), Varga I. (9 pont, 6 lepattanó), Délity (17/6 pont)

A kezdo5.hu stábja nevében gratulálunk a Salgótarján együttesének!

3. helyért:

EKF-Eger-HÉSZ SE – Bonyhádi KSE 80-93 (18-21, 28-25, 12-23, 22-24)

A sokak által döntőbe várt Egernek végül az éremszerzés sem jött össze hazai pályán, a derekas bonyhádi helytállás után nem sikerült saját szurkolói előtt kivívnia a bronzérmet a hevesi alakulatnak. Nagyon érződött a házigazdákon Krasznai hiánya, bár az A-csoportot is megjárt karmester nélkül is rendre jó teljesítménnyel rukkoltak elő a sorsdöntő mérkőzéseken, de se az elődöntőben, se a harmadik helyért folyó párharcban nem tudták feltenni az i-re a pontot hazai környezetben. A Bonyhád ellen egy félidőig tudták tartani a lépést, a nagyszünet után azonban Lukácsék lerohanták az egri várat, négy pontos hátárnyban egy 17-2-s futással megnyugtatónak tűnő előnyt szereztek a záró felvonásra. A vendéglátók egyszer még ugyan visszakapaszkodtak öt pontra, de a tolnaiak ekkor egy 15-1-s periódussal végleg eldöntötték az összecsapást és egyben a bronzérem sorsát is. Két ezüst után, így egy harmadik hellyel gazdagodott a bonyhádi kosárlabda, míg az Eger története legjobb eredményét elérve a negyedik pozícióban zárt.

Eger: Farkasinszki (15 pont, 8 lepattanó), Zsemlye (8 pont, 14 lepattanó), Máté (18/12 pont, 5 kiharcolt fault), Kováts R. (12 pont, 4 lepattanó)

Bonyhád: Tömösváry (12 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), Lukács (22/15 pont, 4 szerzett labda), Panta (16 pont, 4 lepattanó), Kovács B. (15/6 pont, 3 eladott labda, 10 kiharcolt fault), Jilling (13/12 pont, 3 eladott labda, 3 gólpassz)

A párharc végeredménye: 169-154 a Bonyhád javára.

5. helyért:

MTK Törökbálint – SMAFC-NYME 85-78 (21-27, 18-23, 29-14, 17-14)

Két aprócska ponton, no meg egy teljes elrontott első félidőn múlt a törökbálintiak ötödik helye. A soproniak a Szlávik, Csaplár-Nagy, Balogh triónak köszönhetően nagyon bekezdtek a mérkőzés legelején és a nagyszünetre már összesítésben 20 pontos előnnyel vonulhattak Vetési Imre tanítványai. A házigazdák azonban begyújtották a rakétáikat, szigorítottak a védekezésükön és kiváló harmadik negyedet produkálva megfordították az eredményt. A záró szakaszban is egyre közelebb férkőzött a lélektani kilencpontos vezetéshez a Törökbálint gárdája, de a határt nem sikerült áttörnie, így a SMAFC végzett a másodosztály ötödik helyén, míg a vendéglátók történetük legjobb eredményét elérve hatodikként zártak.

Törökbálint: Bihari (21 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 kiharcolt fault), Szarvas (15/3 pont, 8 gólpassz), Baross (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó B. (10 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Hajmásy (17/12 pont, 3 szerzett labda)

SMAFC: Szlávik (26/6 pont, 3 gólpassz), Csaplár-Nagy A. (17 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda), Balogh (23/9 pont, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Kovács B. (3/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz)

A párharc végeredménye: 162-160 a SMAFC javára.

7. helyért:

Kanizsa KK DKG-EAST – PTE-PEAC PVSK 90-84 (21-27, 23-21, 24-9, 22-27)

20 percig úgy tűnt a Kanizsa ismét hazai pályán bukja el a párharcot, a vendég pécsiek ugyanis folyamatosan visszaverve a zalaiak rohamait négy pontos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. Fordulás után is a PEAC kezdett jobban, ám ekkor Kovács Nándort megtalálta a nyerő ötösét és egy 25-0-s futással percek alatt a a maga javára fordította és eldöntötte a mérkőzést a Nagykanizsa. Dicséretes a baranyaiak küzdőszelleme, akik az utolsó felvonásban sem adták fel a harcot és be is húzták a záró etapot, de a lefújáskor be kellett érniük a nyolcadik helyet jelentő vereséggel.

Kanizsa: Bausz (29/15 pont, 3 szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Hoffmann (13 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Murvai (15/3 pont, 4 lepattanó), Beák (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 kiharcolt fault)

PEAC: Pöttendi (11 pont, 13 lepattanó), Horváth B. (19/9 pont, 5 kiharcolt fault), Mihalics (18/6 pont, 3 lepattanó), Gubi (11/3 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz)

A párharc végeredménye: 162-151 a Kanizsa javára.

9. helyért:

Győrszol-Széchenyi Egyetem – TF-Budapest 69-62 (17-11, 21-11, 12-24, 19-16)

A TF-nek harmadszor is sikerült a hazai pályán megszerzett előnyét megtartania a visszavágóra, ezzel pedig kisebb meglepetésre Merim Mehmedovics mester fiai a nyugati nyolcadik pozícióból szerezték meg az összesített kilencedik helyet. A Pankár-Simon-Hegedűs fémjelezte házigazdák nyeregben érezhették magukat a nagyszünetig, 16 pontos vezetésük egyben a párharc behúzását is jelentette volna, ám a fővárosi legénység nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a harmadik negyedben és a 15-ig jutó Katona vezérletével ismét szorossá tette a derbit. A Győr ugyan rá tudott még tenni egy kicsit az utolsó játékrészben, de a hat pontos hazai siker a TF-nek kedvezett a mérkőzés végén.

Győr: Pankár (20/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Simon (12/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Hegedűs (8 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 5 gólpassz),

TF: Katona (15/9 pont, 6 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Oláh (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Goda (9/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda), Moravcsik (12/6 pont, 4 lepattanó, 12 eladott labda, 5 gólpassz)

A párharc végeredménye: 138-132 a TF javára.

11. helyért:

Budapesti Honvéd SE – Nagykőrösi Sólymok KE 85-78 (21-27, 18-23, 29-14, 17-14)

Az egy pontos nagykőrösi győzelem után ”csak” hoznia kellett hazai pályán a Sólymok elleni derbit a Honvédnak a jobb pozíció megszerzéséért. Jó rajttal hamar meg is alapozták ezt, de Lakosa vezérletével visszajöttek a mérkőzésbe a vendégek, ám egyetlen kiugró teljesítmény kevés volt a Bohanek-Tursics duóval szemben, így a második félidőben fokozatosan őrölte fel ellenfelét a házigazda, a végén pedig simán hozta a kötelező győzelmet. A Nagykőrös szereplése így is elismerésre méltó, hiszen újoncként senki nem várt tőlük ennyire előkelő helyezést, míg a Honvéd a fiatal játékosokra építve szép sikerek elé néz a közeljövőben.

Honvéd: Bohanek (21 pont,10 lepattanó, 2 blokk), Tursics (21/12 pont, 9 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Lőrincz (13/3 pont, 4 lepattanó), Kwame (11/3 pont, 3 eladott labda, 3 gólpassz)

Nagykőrös: Lakosa (31/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzet labda, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Angyal (11 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Kovács S. (14/12 pont)

A párharc végeredménye: 163-154 a Honvéd javára.

13. helyért:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli – Kecskeméti Főiskola 86-82 (29-12, 17-26, 19-24, 21-20)

23 pontos vezetést adott el a Vásárhely együttese, a triplákkal operáló Puszta vezette Kecskemét pedig kihasználta a házigazdák rövidzárlatait és a rosszul sikerült első negyed után szoros eredményre tudta kényszeríteni a csongrádiakat. Az első meccsen összeszedett kilenc pontos előnyük birtokában nekik ez tökéletes is volt, a végjátékban percekig tudták tartani a három pontos differenciát, így az idő szépen leperegett az U23-as döntőre készülő kecskemétiek pedig a 13. hely megszerzésével zárták a B csoportos szezont.

Vásárhely: Mócsai (22 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Vas P. (21/15 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Vajinovics (15/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda), Schéda (14/3 pont)

Kecskemét: Puszta (20/18 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Pongó Ma. (17/6 pont, 3 eladott labda), Lakits (15/9 pont, 6 lepattanó, 7 kiharcolt fault)

A párharc végeredménye: 162-157 a Kecskemét javára.

15. helyért:

Veszprémi Egyetem – Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 77-75 (20-22, 32-20, 17-17, 8-16)

A Veszprémnek nem fekszik a rájátszás ez már nyilvánvaló, miután ismét hazai pályán bukták el a szezon utolsó párharcát az igencsak tartalékos Tiszaújváros ellen. Mohácsi és Tóth sem utazott el ugyanis a borsodiakkal, a két játékos kiesését sokáig meg is érezte a vendég együttes. A harmadik negyed derekán már 16-al is mentek Faragóék, az utolsó etapnak pedig 10 pontos előnyről vághattak neki. A veszprémiek játéka azonban pontatlanná vált, a Tiszaújváros pedig élt a lehetőséggel és fokozatosan kezdte ledolgozni hátárnyát. A végén már azért is meg kellett küzdeniük a hazaiaknak, hogy egyáltalán a győzelem meglegyen, de a két pontos siker a vendég oldalon okozott nagyobb örömet, mivel így a borsodi csapat nyerte a párharcot.

Veszprém: Czakó (9 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), Faragó (25/9 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy R. (12/9 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Oltárczy (13/6 pont, 3 eladott labda)

Tiszaújváros: Micics (20 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Kóthay (18/9 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Benőcs D. (10 pont, 6 lepattanó)

A párharc végeredménye: 144-140 a Tiszaújváros javára.