NB I B - Salgótarján-Baja a feljutásért

Hatalmas bravúrt vitt véghez a bácskai kiscsapat, amely idegenben győzte le az Eger gárdáját, így óriási meglepetésre a Baja néz szembe a nagy esélyes Salgótarjánnal a másodosztály fináléjában. A harmadik helyért két sérülésektől tizedelt együttes találkozik, a hevesiek ellenfele a Bonyhád lesz a bronzcsatában.

(Az eredményre kattintva a mérkőzés statisztikája jelenik meg.)

Elődöntők:

EKF-Eger-HÉSZ SE - Bajai Bácska FKE 68-71 (15-19, 23-17, 14-20, 16-15)

Tovább tart a bajai csoda, Hosszúék a nyugati bajnok kiverése után, hatalmas meglepetésre kettős győzelemmel léptek túl az Eger együttesén, amely gárdát egyszer sem tudták legyőzni az alapszakasz során. Sokat számított azonban, hogy a hevesiek sérülés miatt nem számíthattak karmesterükre, Krasznai Tiborra, míg a túloldalon mindenki bevethető volt a kulcsemberek közül. Hiába játszott remekül a padról beszállva Szarvas (16/6), de a kezdővé előlépő Klepej és az hazaiak legeredményesebb játékosa, Máté Balázs is pocsék százalékkal dolgoztak mezőnyből, így a Hosszú-Délity-Mándity trió vezette Baja nem, hogy megtartotta öt pontos előnyét, de még rá is tett egy lapáttal egri sikerével. A házigazdák kissé csalódottak voltak, amiért lecsúsztak a döntőről, de a legjobb négybe jutás így is a klub történtének legjobb eredménye. A bácskaiak pedig készülhetnek a feljutásért folyó fináléra a legfőbb bajnokesélyesnek tartott Salgótarján ellenében, bár az addigi összes párharcnak az esélytelenek nyugalmával vágtak neki, mégis hétről hétre csodát tettek…

Eger: Erdei (11/3 pont, 8 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Szarvas P. (16/6 pont, 3 gólpassz), Zsemlye (12 pont, 5 lepattanó), Kováts R: (8 pont, 7 lepattanó, 4 blokk)

Baja: Hosszú (12 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda), Mándity (14 pont, 9 lepattanó), Délity (20/6 pont, 5 kiharcolt fault)

A párharc végeredménye: 141-133 a Baja javára.

Salgótarjáni KSE - Bonyhádi KSE 80-70 (23-18, 23-18, 16-19, 18-15)

Megszorongatta ugyan a bajnoki címre törő Salgótarjánt a két kulcsemberét (Rutkai, Kovács B.) is nélkülöző Bonyhád együttese, de a bravúr és ezzel a együtt a továbbjutás végül elmaradt. Az ismét fantasztikus számokat produkáló Surmann Péter tripla-duplával (12 pont, 11 lepattanó, 13 gólpassz) zárta az összecsapást, míg Sebők Tamás kevesebb, mint egy félidőnyi játék (19 perc) alatt lett – holtversenyben – a mezőny legeredményesebb játékosa 22 ponttal. Ismét a nagyobb rutin és a szélesebb cserélési lehetőség döntött a nógrádiak javára, akiknek egy percig sem forgott veszélyben a döntőbe jutásuk. A Lukács (22/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Lőrincz (15/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) vezette tolnaiaknak most sem sültek a tripláik (8/38 – 21 %) és a lepattanó csata elvesztése után (55-34) kisebb csoda, hogy mindössze tíz pontos vereségbe futottak bele Tarjánban. Surmannék döntőbe jutása senkit nem lepett meg, ám ott a szezon meglepetés csapata, a szintén A csoportos terveket szövögető Baja vár rájuk.

Salgótarján: Surmann P. (12 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda,13 gólpassz), Sebők (22/6 pont, 5 lepattanó), Surmann G. (12 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz)

Bonyhád: Lukács (22/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Lőrincz (15/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)

A párharc végeredménye: 169-143 a Salgótarján javára.

Rájátszás az 5-8. helyért:

MTK Törökbálint - PTE-PEAC PVSK 78-73 (23-21, 10-14, 22-23, 23-15)

Kicentizte a továbbjutást a Törökbálint együttese, összesítésben ugyanis egyetlen ponttal bizonyultak jobbnak a PEAC gárdájánál. Jobban kezdtek a házigazdák, pár perc játék után úgy tűnt sima mérkőzésre számíthatnak Bihariék, de a pécsiek összekapták magukat, fokozatosan kerültek egyre közelebb vendéglátójukhoz, a harmadik negyedben pedig már hét egységgel (39-46) jártak előrébb. A Törökbálintnak sikerült megújulnia a záró felvonásra és izgalmas végjátékot követően, Hajmásy duplájának hála kivívta a továbbjutást. A PEAC-nak labdája volt még ugyan négy másodperccel a vége előtt a kellő különbség megszerzésére, de nem tudtak élni a lehetőséggel Zalay Zoltán tanítványai.

Törökbálint: Hajmásy (29/12 pont, 6 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Bihari (15 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda), Szabó B. (13 pont, 6 lepattanó, 8 kiharcolt fault)

PEAC: Csernák (28/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Gubi (18/6 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 5 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Sipos (8 pont, 8 lepattanó)

A párharc végeredménye: 148-147 a Törökbálint javára.

Kanizsa KK DKG-EAST - SMAFC-NYME 89-86 (24-27, 16-14, 22-15, 27-30)

Ismét hazai pályán bukott el a Nagykanizsa, a három pontos siker ezúttal is kevésnek bizonyult a SAMFC elleni visszavágón, így a Nyugati csoport győztesen csak a hetedik helyért csatázhat a továbbiakban. A harmadik negyed derekán tudta mindössze a szükséges 10 pontra tornázni a különbséget (57-47) a zalai gárda, de a soproniak gyors akciókkal hamar lefaragták a hátrányukat, a végén pedig okos játékkal sikerült egy győzelemmel felérő vereséget kiharcolniuk.

Kanizsa: Hoffmann (28/3 pont, 8 lepattanó), Bausz (27/6 pont, 4 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 6 gólpassz)

SMAFC: Balogh (26/3 pont, 8 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Csaplár-Nagy A. (12 pont, 13 lepattanó, 2 blokk), Karácsonyi (15/3 pont, 4 szerzett labda, 7 kiharcolt falt)

A párharc végeredménye: 153-147 a SMAFC javára.

Rájátszás a 9-12. helyért:

Nagykőrösi Sólymok KE - TF-Budapest 74-70 (22-15, 23-22, 13-21, 16-12)

Egy hajszálon múlott a Nagykőrösnek a TF-n való átjutás, de végül a négy pontos hazai sikernek a fővárosiak örülhettek jobban, hiszen összesítésben eggyel előzték meg riválisukat. A házigazdáknál a Nagy Balázs-Lakosa Zsolt duó, míg a vendégeknél a Katona-Sztrányay páros cipelte a hátán csapatukat, de míg a Nagykőrösnél több jó egyéni teljesítmény is akadt, addig a TF-sek húzóemberei nagyon egyedül maradtak a mérkőzésen. Ezzel együtt már kisebb csoda, hogy öt ponton belül tudtak maradni Merim Mehmedovics fiai, akik a következő körben a Győrrel vívhatnak a kilencedik pozícióért, míg a Nagykőrös a Honvéddal csatázik a 11. helyért.

Nagykőrös: Nagy B. (25/9 pont, 5 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Lakosa (17 pont, 4 gólpassz), Tóth V. (9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 2 blokk)

TF: Katona (29/12 pont, 6 kiharcolt fault), Sztrányay (17 pont, 7 lepattanó, 8 kiharcolt fault)

A párharc végeredménye: 148-147 a TF javára.

Győrszol-Széchenyi Egyetem – Budapesti Honvéd 83-63 (18-18, 23-10, 22-7, 20-28)

Kissé tartalékos csapattal utazott e la visszavágóra a Honvéd együttese, ám az első negyed után úgy tűnt, így is partiban lehetnek a rutinosabb győri gárdával szemben. Ám a következő 20 percet 45-17-re bukták el a fővárosiak, ez pedig megpecsételte a sorsukat a Pankár (24/3 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Hegedűs (15/3 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz, 5 blokk) fémjelezte vendéglátók ellen. A Honvédból ismét Tursics Krisztián bizonyult a legjobbnak, de a fiatal irányító remeklése (24/12 pont, 6 kiharcolt fault, 6 gólpassz) kevés volt az öt pontos előny megtartásához és a továbbjutás kiharcolásához.

Győr: Pankár (24/3 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Hegedűs (15/3 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz, 5 blokk), Simon (16/6 pont, 7 lepattanó)

Honvéd: Tursics (24/12 pont, 6 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Taga (10 pont, 7 lepattanó)

A párharc végeredménye:  146-131 a Győr javára.

Rájátszás a 13-16. helyért:

EnterNet Vásárhelyi KS - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 78-74 (20-13, 14-21, 26-18, 18-22)

26 pontos előnye birtokában nyugodtan játszhatott a Vásárhely hazai pályán, a jól sikerült első negyed után pedig már hátra is dőlhettek a csongrádiak. A Mohácsi-Lajsz vezette Tiszaújváros azonban nem adta könnyen a bőrét, ha a továbbjutást nem is, de legalább a győzelmet szerették volna kiharcolni idegenben. Öt perccel a vége előtt még vezettek is egy ponttal, de a remek napot kifogó Vas Péter (33/15 pont, 5 szerzett labda) irányításával fordított a Vásárhely, miközben a vendégek triplakísérletei sorra csorogtak le a gyűrűről, így kettős győzelemmel ment tovább Elek András együttese.

Vásárhely: Vas P. (33/15 pont, 5 szerzett labda), Mócsai (15 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Schéda (14/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Kukla (8 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda)

Tiszaújváros: Lajsz (18 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Mohácsi (18/3 pont, 7 szerzett labda, 3 gólpassz), Pöstényi (14/6 pont, 5 kiharcolt fault)

A párharc végeredménye: 173-143 a Vásárhely javára.

Kecskeméti Főiskola - Veszprémi Egyetem 87-71 (24-18, 25-10, 13-21, 25-22)

Könnyedén lépett túl a Veszprémen a Kecskemét gárdája, amely a 26 ponttal megnyert első, idegenbeli mérkőzés után ”megkímélte” Faragóékat és mindössze 16-al bizonyult jobbnak náluk. Érdemes kiemelni, hogy a hazai csapat legeredményesebb játékosa a még csak junior korú Velkey János lett, aki 30 ponttal, közte négy triplával tömte ki a vendégek kosarát. A veszprémiek leginkább pocsék dobóformájuknak (38 % mezőnyből, 65 % a büntetővonalról) és a lepattanó csata nagy arányú (44-31) elvesztésének köszönhetik a vereségüket.

Kecskemét: Velkey (30/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Puszta (20/3 pont, 5 lepattanó), Pongó Máté (8 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)

Veszprém: Faragó (26/12 pont, 7 kiharcolt fault), Fekete (15/3 pont, 8 lepattanó), Horváth R. (15/9 pont, 7 lepattanó, 5 kiharcolt fault)

A párharc végeredménye: 164-122 a Kecskemét javára.

Rájátszás a 17. helyért:

Óbudai Kaszások – MAFC 96-85 (16-15, 28-25, 20-29, 32-16)

Parázs hangulatú mérkőzést játszott egymással a két fővárosi gárda, ahol az utolsó negyedbeli 22-0-s hajrájával fordította vesztett helyzetből a maga javára a mérkőzést a házigazda Kaszások gárdája. Záporoztak a technikai hibák az összecsapáson, ennek köszönhetően eszméletlen mennyiségű büntetőt dobhattak a csapatok (39 ill. 45), és hiába értékesítette azokat jobb százalékkal a MAFC, a záró felvonásbeli rövidzárlata a győzelmébe került. A hazaiaknál a Horváth-Kollár duót nem tudták feltartóztatni, míg a vendégeknél a paksi különítmény (Kovács és Kerpel-Fronius) szárnyalt, izgalmas visszavágóra van kilátás.

Kaszások: Horváth M. (20 pont, 15 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Kollár (30/18 pont), Szabó M. (11/3 pont), Nagy B. (10/9 pont)

MAFC: Kerpel-Fronius (23 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 kiharcolt fault), Kovács Á. (25/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 eladott labda, 9 kiharcolt fault), Koncz (12 pont, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault)

Rájátszás a 21. helyért:

Treff 07 SE - FKSZC Sárvár 79-53 (23-17, 25-9, 12-12, 19-15)

Sérült centerük, Tóth Levente nélkül is simán hozta a visszavágót a Treff, amelyben öten is elérték a 10 pontos határt, míg a vesztes félnél ez csak Szabó Dávidnak sikerült, és ő is megállt az első kétjegyű számnál… Hoffmann jól mozgott a palánk alatt (11 pont, 9 lepattanó), míg Kárpáti az idény legjobb játékával rukkolt elő búcsúzóul (18 pont, 8 lepattanó), a Drevenka-Valaczkay duó pedig hozta a ”kötelezőt” az érdiek számára. Kettős győzelemmel zárta le első NB 1-es szezonját a Treff gárdája és szerezte meg a 21. helyet összesítésben, üröm az örömben, hogy ennek ellenére mindkét csapat kiesett a másodosztályból.

Treff: Kárpáti (18 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Hoffmann (11 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Drevenka (16 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 eladott labda, 4 gólpassz)

Sárvár: Feigl (5 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda. eladott labda, 6 gólpassz), Szabó D. (10 pont, 9 lepattanó)

A párharc végeredménye: 154-110 a Treff javára.