NB I B: A Debrecen óriási győzelme a nyugati bajnok otthonában!

Tegnap este megkezdődtek az NB I B felsőházi rájátszásának küzdelmei, ahol a DEAC nem kis meglepetésre alaposan elverte az MTK-t, méghozzá Törökbálinton. A kecskeméti fiatalok viszont nem tudtak méltó ellenfelei lenni a szintén a feljutásra pályázó Bonyhádnak. Jöjjenek a részletek!

Vaskos meglepetés Törökbálinton! A beharangozóban két menetelő csapatról írtunk, mégis egyértelműen arra számítottunk, hogy az MTK magabiztosan legyőzi a DEAC-ot. Tévedtünk. Felkészült csapatok csatájában általában az esélyesebb diktálja a tempót, és szép lassan kisebb előnyre tesz szert. Most sem volt ez másképp, Hájer Ádám kosaraival már lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a törökbálintiak (10:4). Még az is normálisnak mondható, hogy ilyenkor a kevésbé erős csapat vissza tud zárkózni, de Nagy Botondék meg is fordították az eredményt (14:20). Négy-hat pontos előny ugyan nem sok a kosárlabdában, de az már meglepő, hogy a DEAC letámadása hét törökbálinti eladott labdát eredményezett. Az igazi meglepetés a második etapban jött. Avagy hidegzuhany az MTK-nak. A DEAC a harmadik negyed derekán három triplával és két duplával állni hagyta az ellenfelét (23:37). A Törökbálint továbbra is rengeteg labdát szórt el, ebből a rutinos irányító, Szarvas Gábor egymaga ötöt vállalt be. Az időkérés sem segített a hazaiakon. Takács Dániel ebben a negyedben nyolc pontot szerzett, és a félidőben már majdnem húsz ponttal vezetett a DEAC (27:45). Egy bajnokesélyes csapat fel tud állni innen, de ehhez biztos kezekre van szükség. Ebben nem volt szerencséje az MTK-nak: a második negyedben – ahogy az első félidőben is – a hét triplakísérletből pusztán csak egy ment be. A debreceniek másodszor is lefagyasztották a hazai gárdát, egy 15:2-es futással már behozhatatlan hátrányról és komoly meglepetésről beszélhettünk (39:69). Az utolsó negyedben már hiába dobták 62,5 százalékkal a triplákat Wehner Zoltánék, már csak kozmetikázásra futotta, amihez az is kellett, hogy Nagy Ágoston edző megtette azt a szívességet, hogy nem rombolta porig a törökbálintiak várát. MTK Törökbálint – DEAC 73:82 (18:22, 9:23, 17:25, 29:12) MTK: Wehner (15/9 pont, 7 lepattanó), Szarvas (15/9 pont, 11 gólpassz), Baross (11 pont, 12 lepattanó), Hájer (10 pont). Debrecen: Nagy Bo. (22/9 pont, 5 szerzett labda, 9 kiharcolt fault), Kovács (18/3 pont), Takács (15 pont), Vas (10 pont, 10 lepattanó), Kaluha (10/6 pont).   Könnyed bonyhádi győzelem Ahogyan arra számítani lehetett, a szombati élvonalbeli meccs miatt a kecskeméti U23-asok legjobbjai otthon maradtak. A második negyed derekáig még tartani tudták magukat a fiatalok (30:29), de innen zsinórban tizenegy pontot dobtak Lukács Attila vezetésével a bonyhádiak.  A félidei tizenhárom pontos előnyt még tovább tudta növelni a Bonyhád a második félidőben. Pedig a harmadik negyed közepén Davorin Kuntic tripláival még fel is tudtak zárkózni hét pontra a kecskemétiek (54:47). Innentől kezdve azonban a tolnaiak újra uralták a meccset. Bonyhád – Mercedes-Benz 94:69 (24:20, 23:14, 20:19, 27:16) Bonyhád: Tömösváry (22/6 pont), Lukács (17/9 pont), Panta (13/3 pont), Hegedűs (10 pont), Faragó (3 pont, 10 gólpassz). Kecskemét: Kovács (18/6 pont), Kuntic (14/9 pont, 6 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Jakab (10/6 pont, 8 lepattanó), Kohári (10 pont). Fotó: haol.hu