NB I B: A Debrecen Pápán is simán nyert!

Az NB I B felsőházi rájátszásában újabb idegenbeli diadalt aratott a DEAC Kálmán Lászlóék otthonában, a Kecskemét viszont saját közönsége előtt sem tudta legyűrni az MTK-t. Jöjjenek a részletek!

Felsőház

Folytatódik a debreceni mágia

Ahogy számítani lehetett, a Debrecen kihasználta jó formáját a listavezető Bonyhád ellen, és pusztán négy percig volt kiegyenlített a mérkőzés, Nagy Botondék elég hamar előnyre tettek szert (14:7). Ahogy egy hete a Törökbálint, most a Bonyhád adott el rengeteg labdát, konkrétan tizenhárom támadásból hatszor. A védekezés sem stimmelt, hiszen volt, hogy a DEAC háromszor egymás után szedte le a támadólepattanót. Bonyhádi időkérés után stabilizálódott az eredmény, maradt a hét pont különbség a játékrész végére (28:21). A kisszünet után Takács Dániel pontjaival igyekeztek tíz ponttal meglépni a hazaiak, ez néha sikerült is (36:26), de a tolnaiak mindig tudtak válaszolni. Lukács Attila hárompontosával már előzésre készülhettek a vendégek (45:43), de a negyed két debreceni duplával zárult.

A harmadik negyedben feléledni látszott a Bonyhád híres támadóereje, de így is becsúszott újabb hat eladott labda. Hiába Faragó Péter és Tömösváry Máté ponterős játéka és a remek dobószázalék, ha a csapat nem védekezik. Takács Dániel tízet, a DEAC pedig harminc pontot dobott, így a különbség újra kétszámjegyű lett (79:68). Az utolsó etapra mindkét csapat szigorított a védekezésén, a negyed feléig még volt is esély egy szorosabb mérkőzésre (90:80). Ekkor viszont kipukkadt a Bonyhád, a debreceniek utolsó tizenegy támadásból kilenc végződött kosárral.

Fontos mérkőzést veszítettek el a tolnaiak. Egy idegenbeli győzelemmel pontban is, és lélektanilag is előnyben lehettek volna az MTK-val szemben, így viszont – anélkül, hogy a hétvégén pályára lépett volna – a MAFC ugrott a tabella élére.

DEAC – Bonyhád 111:89 (28:21, 21:22, 30:25, 32:21)

Debrecen: Kovács I. (26/6 pont, 9 lepattanó), Takács D. (26 pont, 5 kiharcolt fault), Nagy Bo. (24/12 pont, 9 gólpassz).

Bonyhád: Lukács (25/18 pont, 7 lepattanó), Faragó (24/12 pont, 8 kiharcolt fault), Tömösváry (15/6 pont).

Furcsaságok mérkőzése Kecskeméten

Kicsi, de lelkes hírportál vagyunk, ezért ha nincs is mindenhol helyszíni tudósítónk, de a kosárlabda szerelmeseit ekkor is szeretnénk kiszolgálni. Ez viszont nehezen megy online statisztika nélkül. A figyelmeztetések helyett a szövetség most már igazán a tettek mezejére léphetne, mert az utolsó három bajnoki fordulóban rendre előfordult, hogy egy csapat nem teszi az interneten elérhetővé a statisztikát. Ma már ez nem egy nagy kihívás, egy ötvenezres büntetésnél pedig nagyságrendekkel olcsóbb is…

A mérkőzésről azt tudjuk, hogy az A-csoportos meccs miatt tartalékosan léptek pályára a kecskeméti U23-asok. Azt ugyan szintén nem értjük, hogy akkor miért egy napra szervezték a két találkozót, de a vendéglátók a legjobbjaik nélkül is majdnem megfogták az MTK-t. Az első negyedben még a hazaiaknál volt az előny, ami önmagában szép teljesítmény. A második negyedben úgy nézett ki, hogy visszaáll a világ rendje, a törökbálintiak szigorú védekezéssel már tíz ponttal vezettek a félidőben (27:37). Azonban a kiegyenlített harmadik negyed után a Kecskemét nemcsak ledolgozta a hátrányát, de még a vezetést is átvette! Feszült pillanatokat élt át az MTK, de a rutin megmentette a mérkőzést.

A nyugati alapszakasz bajnoka az előző fordulóban megrendítő pofont kapott, és láthatóan ebből még nem teljesen tértek magukhoz. A győzelem segíthet regenerálódni, amire nem maradt sok idejük, mert csak most jönnek a keményebb meccsek.

Mercedes-Benz – MTK Törökbálint 76:79 (20:16, 7:21, 23:22, 26:20)

Kecskemét: Kovács (20/12 pont), Kuntics (19/9 pont, 8 kiharcolt fault), Tóth (15 pont, 10 kiharcolt fault), Kohári (11 pont, 10 lepattanó).

Törökbálint: Bódi (21 pont, 11 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Wehner (16/9 pont, 7 lepattanó), Szarvas (15/9 pont, 7 gólpassz), Bíró (12 pont).

Máté Balázs-parádé a TF ellen

Sokáig fej-fej mellett haladt az Eger és a TF, de másfél perc alatt egy 7:0-s futással már a hevesieknek volt tisztes előnye (19:11). A negyed végére kicsit közelebb tudtak jönni a fővárosiak, de Máté Balázs a kisszünet után azonnal visszaállította a nyolc-tízpontos különbséget (26:16). Kellett egy kis idő és az említett egri vitéz zsákolása, hogy a TF-védelem felébredjen. Katona Róberték szívós munkával a félidőre szorossá tudták tenni a mérkőzést (38:34).

A nagyszünetben az öltözőben maradt Merim Mehmedovics legénysége, az Eger pedig egy 12:1-es menettel állva hagyta ellenfelét (50:35). Máté Balázs a szupermenek reggelijét ehette, mert már ekkor 31 pontnál járt, csapata pedig már húsz ponttal is vezetett (65:45). A kisszünet után fordult a játék képe, és most a TF fagyasztotta le a hazaiakat. Debreceni Dánielék egy 9:1-es futással újra szorossá tették a mérkőzést (66:58). Öt perc volt még hátra, de a nagy akarásnak csak nyögés lett a vége, mindössze tizenegy pontot tudtak összehozni a csapatok. A TF a bajnokság egyik legjobb védekező csapataként érkezett Egerbe, de most ők is leckét kaptak.

Eger – TF-Budapest 72:63 (21:16, 17:18, 27:15, 7:14)

Eger: Máté (31/9 pont), Szerdahelyi (6 pont, 12 lepattanó, 6 kiharcolt fault).

Bonyhád: Debreceni (25 pont, 9 lepattanó), Katona (13/9 pont), Beák (10/6 pont).

Megállíthatatlan a Debrecen

A következő fordulóból előrehozott mérkőzésen látogatott vasárnap Pápára a DEAC. Sokáig úgy tűnt, hogy Keresztes Rafael egyedül is legyőzi a hajdúságiakat (13:5), de pár perc alatt Nagy Botondék utolérték a vendéglátókat. A negyed végéig hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A második etapban egy hajszállal már a DEAC vezetett, de Kálmán Lászlóék kitartóan kapaszkodtak (39:41), sőt még a nagyszünet után is folytatódott a húzd meg-ereszd meg játék (51:52). Az idegek harcában a Debrecen bizonyult jobbnak. Először felépítettek egy négy-hat pontos előnyt, majd a játékrész vége Vajda Balázs technikai hibája meg is pecsételte a Pápa sorsát. Nagy Botond először bedobott négy büntetőt, majd a támadásból egy triplát is (62:75). Az utolsó játékrészben a hazaiak tisztességgel próbálkoztak a felzárkózással, de hiába a jó védekezés, a túloldalon már elfogyott az erő.

Pápa – DEAC 75:84 (20:22, 19:19, 23:34, 13:9)

Pápa: Keresztes (22 pont, 9 lepattanó), Kálmán (16/3 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), Henrik (10/6 pont).

Debrecen: Nagy Bo. (24/9 pont, 6 kiharcolt fault), Takács (17 pont), Kovács (14 pont).