NB I B: A Kaszások kivívta a bennmaradást!

Négy összecsapással folytatódtak a küzdelmek az NB I B alsóházi rájátszásában, ahol a legfontosabb történés az Óbudai Kaszások újabb győzelme volt, mellyel biztosította második ligás tagságát a Kertész-legénység, de a Budafok is nagy lépést tett a kiesés elkerülése felé. Jöjjenek a részletek!

Alsóház, 17-24. helyig:

Budafoki KK - Nagykőrösi SKE 78:72 (15:26, 19:17, 23:16, 21:13)

Ellentétes stílusok feszültek egymásnak a kiesés elleni harc egyik igen fontos állomásán. A mérkőzés első szakaszában a Nagykőrös akarata érvényesült, agilis játéka mindkét oldalon zavarba hozta a vendéglátót. A második félidőben fordult a kocka, a Budafok érvényre juttatta fizikális fölényét. Győzelmével megelőzte aznapi riválisát a tabellán, de még így sem lélegezhet fel teljesen, hiszen az utolsó négy fordulóban idegenben kell pályára lépnie.

Budafok: Tiba (14 pont, 9 lepattanó), Takács M. (15 pont, 6 lepattanó), Károly (23/9 pont), Tokodi (12/6 pont).
Nagykőrös: Mácsai (25/3 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Tóth V. (17/9 pont), Kovács S. (14/12 pont).

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - PVSK - Kronosz 82:68 (22:16, 23:20, 27:19, 10:13)

A PVSK U23-as alakulata próbálta gyors játékával meglepni a Tiszaújvárost, de a szépszámú közönség előtt játszó hazai csapat érvényesíteni tudta a papírformát. Az otthon mindig erős Phoneix ugyan gyengén dobta a büntetőket, de kiválóan pattanózott és jó érzékkel foglalkoztatta a hazai pályán rendszeresen 20 pont fölött termelő Lajsz Gergelyt, akit ezúttal egykori up.válogatott csapattársai sem tudtak feltartóztatni.

Tiszaújváros: Lajsz (21 pont, 8 lepattanó), Kóthay (12 pont, 9 lepattanó), Magyar (19/15 pont).
PVSK: Büki (16 pont, 10 kiharcolt fault), Somogyfoki (12 pont, 11 lepattanó), Pascu (13/3 pont), Bödör (10 pont).

Óbudai Kaszások - PTE-PEAC 84:75 (10:26, 20:20, 30:15, 24:14)

A legjobb formában lévő alsóházi csapat fogadta az utolsó helyezett PEAC-ot. A vendég fiatalok nem ijedtek meg, elszántságuk kiváló dobóformával párosult. A lassan ébredő Kaszások így 16 pontos hátrányból kezdhették a második félidőt. Kevesen gondolták volna, hogy innen is lehet fordítani, pedig hatékony védekezésük révén az óbudaiak már egy negyed alatt utolérték ellenfelüket! Ezt követően viszont újra kiegyenlített játék következett és - a nagyobb különbségű végeredmény ellenére - szoros végjátékban dőlt el a győztes kiléte. Az Óbuda ezzel matematikailag is kivívta a biztos bennmaradást, ami nehezebbnek tűnt az első féléves mélyrepülésük láttán.

Kaszások: Kováts R. (20 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Korona (20/12 pont, 6 lepattanó), Mészáros B. (12 pont, 5 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Nagy B. (11/3 pont, 7 lepattanó), Rac (12 pont).
PEAC: Al-Farhat (11/3 pont, 17 lepattanó), Szabó R. (10 pont, 12 lepattanó), Koller (18/12 pont), Sípos (12/6 pont).

Óbudai Kaszások – Győr-SZOL Széchenyi Egyetem 76:81 (19:19, 13:21, 24:22, 20:19)

A vendég kezdett jobban, de az Óbuda nem hagyta lerázni magát, a negyed végére egyenlített. Rövid hazai vezetés után megint a vendégek irányították a játékot, de előnyük csak a szünet után duzzadt 10 pont fölé. Ahogy a mérkőzés elején, ezúttal sem adta fel a Kaszások, az ismét jó formában játszó Mondzinger Márk vezetésével felzárkózott, majd a záró negyed derekán a vezetést is átvette.

A PEAC meccshez hasonlóan, ismét izgalmas hajrá vette kezdetét a Rádl árok utcában, csak az utolsó percben dőlt el a találkozó. A győztes jelenetsor – stílszerűen – a Győr nyerő hármasához kötődött, Horváth Gergő bedobta az első büntetőjét (76:78), majd a másodikat ugyan elrontotta, de Gombás Gábor vissza tudta szedni a lepattanót. Az akció végén Helmeczi András harcolt ki faultot, majd mindkét „szabaddobását” értékesítette. (76:80)

Kaszások: Mondzinger (21 pont, 14 lepattanó), Kováts R. (14 pont, 7 lepattanó), Nagy B. (15/6 pont).
Győr: Gombás (18/9 pont, 18 lepattanó), Horváth G. (24/9 pont), Helmeczi (23/6 pont).

ERRE A LINKRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG A B-CSOPORT ÁLLÁSA!