NB I B: bemasírozott a címvédő is a fináléba

A Kecskemét és a címvédő Salgótarján játssza a másodosztály fináléját a feljutásért, két fordulóval a vége előtt pedig már az is biztos, hogy a bácskaiaké lesz a pályaelőny a döntőben. A bronzcsata egyik résztvevője is megvan, a Törökbálint egyelőre ellenfélre vár, a lehetséges ”kihívók” a TF, a az Eger és a Bonyhád lehetnek.

Keresztbejátszás az 1-8. helyért:

EKF-Eger-HÉSZ SE - MTK Törökbálint 73-72 (20-17, 17-18, 21-19, 15-18)

Nagy ütközetet hozott a két éremért hajtó gárda találkozója, az első félidőben az egriek kezében volt a vezetés, de a térfélcserét követően izzasztó percek vártak a házigazdára, miután a Wehner Zoli vezette Törökbálint kisebb rohamot kivágva magához ragadta a kezdeményezést. Az Egernek azonban volt válasza rá és a remek napot kifogó Erdei utolsó másodperces, félpályás kosarával négy pontos előnyről várhatta a záró felvonást. A felek itt is fej-fej mellett haladtak végig, 70-66-os hazai vezetés után viszont egy 6-0-s mini futást vágott ki a vendég alakulat és az utolsó percben már ő járt előrébb. Ekkor jött azonban Krasznai és egy gól jó plusz egyes akcióval 8.5 másodperccel a vége előtt egy pontos előnyhöz jutatta csapatát. A Törökbálintnak volt még egy akciója válaszolni, de Bihari Máté kísérlete célt tévesztett, így nyert az Eger és feljött a negyedik helyre, míg a vendégek a vereség ellenére bebiztosították a bronzcsatát maguknak.

Eger: Erdei (25/12 pont, 3 szerzett labda), Kováts R. (12 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Krasznai (7 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Máté B. (11/9 pont, 3 lepattanó)

Törökbálint: Wehner (13/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Bihari (15 pont, 9 lepattanó, eladott labda, 3 gólpassz), Szarvas (17/15 pont, 4 gólpassz), Radovics (11 pont, 5 lepattanó), Baross (12 pont, 6 lepattanó)

Konecranes-Salgótarjáni KSE - MAFC 78-59 (16-18, 14-14, 26-14, 22-13)

Az első félidőben még jól tartotta magát a MAFC magasembereik, Vavra és Fekete vezérletével, utóbbi kintről is eredményes tudott lenni, négy triplát süllyesztett el a tarjániak gyűrűjében. A forgatókönyv azonban kísértetiesen hasonlított a két héttel ezelőtti, TF elleni nógrádi derbihez, akkor és most is a térfélserét követően tudott ritmust váltani címvédő, 38-38 után 14-2-t repesztettek a házigazdák, majd a záró felvonás elején egy 10-0-s etappal hagyták végleg állva a fővárosiakat Hartvichék. A Salgótarján ezzel a győzelemmel bebiztosította a helyét a fináléban és készülhet a Kecskemét ellen címe megvédésére, ami igencsak nagy falat lesz, pláne pályahátrányból.

Salgótarján: Surmann P. (18/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Hartvich (19/3 pont, 6 lepattanó), Likár (6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Godena (5 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz)

MAFC: Vavra (18 pont, 8 lepattanó), Fekete (16/12 pont, 5 lepattanó), Nagy B. (5/3 pont, 7 lepattanó)

KTE Kosárlabda Klub - B-BETON Bonyhád 84-50 (22-13, 32-11, 15-15, 15-11)

Nem lassít a Kecskemét, a lehengerlő első negyed ezúttal elmaradt, köszönhetően Tömösváry Máténak, aki szinte egymaga tartotta a lelket ekkor még a bonyhádiakban, de aztán a második etapban robbantott a házigazda és nyolc perc alatt három ponton tartva tolnai riválisát tetemes előnyre tett szeret. A nagyszünet után összeszedettebb játékkal rukkolt elő a vendég alakulat, de ekkorra már régen eldőlt a találkozó, amit a Kecskemét a dupla-dupláig jutó Bencze Zoltán (15 pont, 12 lepattanó) és a 17-et szóró Djeraszimovics vezetésével könnyedén hozott.

Kecskemét: Djeraszimovics (17/9 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda), Bencze (15 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda), Dénes (6/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Hegedűs (15/9 pont)

Bonyhád: Tömösváry (18 pont, 7 lepattanó), Faragó (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)

Bajai Bácska FKE - TF-Budapest 58-62 (24-13, 15-8, 9-22, 10-19)

18 pontos hátrányból felállva törte meg három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját a TF gárdája, egy igen csak hektikus mérkőzésen. Nagyon bekezdett a házigazda a Mándity Mátét nélkülöző Baja, a Délity-Hosszú-Ágfalvi trió fémjelezte bácskaiak 15-2-vel állva hagyták ellenfelüket, amit csak a negyed végén Katona kozmetikázni egy egymaga vezényelte 2-8-as futással. A második szakaszban Ágfalvi állt a hazaiak élére, míg a TF vaktában tüzelt a triplavonalon kívülről, eredménytelenül, így nem is volt meglepő a majd 20 pontos hátrány a félidőben. Csakhogy Merim Mehmedovics felrázta a fővárosi fiúkat a nagyszünetben, 0-10-el kezdtek a vendégek, sültek a távoliak és bár Ágfalvi próbálta ébresztgetni öltözőben rekedt társait, a negyed végén még egy 0-7-t rávert a TF a Bajára és öt pontra zárkózott az utolsó játékrész előtt. Bő három percnyi kosárcsend és a jól kezdő, de utána eltűnő Délity kipontozódását követően Moravcsik törte meg a bedeszkázott gyűrűk átkát és Beákkal, valamint Sztrányayval karöltve a sokadik rohamát vezényelte a vendég együttes, viszont ez az 1-10-s periódus megpecsételte a bácskaiak sorsát. A TF életben tartotta éremszerzési reményeit, de a negyedik pozíció most már az Egeré, nagy hajrá várható a hátralévő két fordulóban a bronzcsata másik résztvevőjének helyéért.

Baja: Hosszú (22/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda), Ágfalvi (23/6 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda)

TF: Moravcsik (16 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Katona (12/6 pont, 6 szerzett labda), Szobi (7 pont, 11 lepattanó), Beák (14/9 pont, 6 lepattanó)

Keresztbejátszás a 9-20. helyért:

Veszprémi Egyetem - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 88-75 (18-23, 22-25, 21-17, 27-10)

A kezdés a borsodiaknak sikerült jobban, a Varga-Magyar-Pöstényi trió vezette vendég alakulat a második negyedben már tíz fölé is tudta tornászni a különbséget, ám a Veszprém visszajött nyolcra a nagyszünetre. A folytatásban is döcögött a hazaiak játéka, de a harmadik szakasz derekán érződött, hogy kezd magára találni a házigazda, amivel megfelezte a két csapat közti távolságot a záró játékrészre. A Nagy-Czakó-Szabó-Sefcsik alkotta négyesfogat nagy rohamra indította a bakonyiakat az utolsó etapban és kiváló védekezésüknek köszönhetően sikerült megfordítaniuk a mérkőzést, amivel már a 12-ik pozícióban találja magát Kovács Nándor legénysége.

Veszprém: Nagy R. (17 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 10 gólpassz), Szabó B. (18 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Czakó (13 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Sefcsik (15/9 pont, 5 lepattanó), Kováts V. (13/9 pont)

Tiszaújváros: Magyar (16/9 pont, 3 lepattanó), Pöstényi (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Lajsz (10 pont, 6 lepattanó), Varga Á. (12 pont)

SMAFC-NYME - Nagykőrösi SKE 69-71 (17-22, 20-14, 18-19, 14-16)

Egy végig kiegyenlített mérkőzést nyert meg idegenben a Nagykőrös együttese, amely ezzel a sikerével már ugyanannyi győzelmet számlál a rájátszásban, mint az egész alapszakasz során. A Balogh-Bausz fémjelezte soproniak kezéből az utolsó másodpercekben csúszott ki a győzelem hazai pályán, a vendégeknél Tóth Viktor volt az ítéletvégrehajtó, a nagykőrösiek húzóembere ugyanis két büntetővel jutatta előnyhöz hét szekundummal a vége előtt csapatát, amire már nem volt válasza a házigazdának. Rajta kívül azonban Mácsai volt az igazán nyerőember, 17 ponttal és 13 lepattanóval elévülhetetlen érdemeket szerzett a vendégek győzelmében.

SMAFC: Bausz (20/3 pont, 3 lepattanó4 eladott labda), Csaplár-Nagy (6 pont, 11 lepattanó), Balogh (19/3 pont)

Nagykőrös: Mácsai (17 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz), Tóth V. (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Kovács S. (14/9 pont), Angyal (12 pont, 4 lepattanó)

GYŐR-SZOL-Széchenyi Egyetem - EnterHód Vásárhelyi KS 104-95 (27-23, 32-23, 21-27, 24-22)

Két kulcsjátékosa, Nyilas és Utasi nélkül is remekül helytállt az alsóház listavezetőjének otthonában a Vásárhely együttese, a vendégeknek gyakorlatilag az utolsó percekig megvolt az esélyük a győzelemre, ott azonban koncentráltabb játékot mutatott a házigazda Győr. Az első félidőben, de az egész mérkőzésen sem bírtak a hazaiak irányítójával, Drevenka Dáviddal, aki ihletett formában pattogtatott a rangadón, 33 ponttal – közte hét triplával – és 15 gólpasszal kiválóan vezérelte társait a pályán, hozzá leginkább a 27 pontig jutó Papp Balázs tudott felnőni, míg Tóth Péter 17-el követte őket. A vendégek szekerét a dupla-duplát jegyző Marinkovics húzte előre, de a Czibere-Kula-Vas trió is kitett magáért, ám hiába zárkóztak fel a második félidőben többször is négy pontra, a győriek mindig tudtak újítani és megőrizték veretlenségüket az alsóházban.

Győr: Drevenka (33/21 pont, 15 gólpassz), Papp B. (27/3 pont, 5 lepattanó), Tóth P. (17 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)

Vásárhely: Marinkovics (21 pont, 13 lepattanó), Kukla (16 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Czibere (20/12 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Vas P. (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Mócsai (9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Dani (10/3 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz)

Budapesti Honvéd SE - Óbudai Kaszások 71-59 (18-13, 25-25, 13-11, 15-10)

Az első félidőben még jól tartotta magát a szűk rotációval dolgozó Kaszások alakulata, a kulcsjátékosok tartani tudták a lépést a gyengébb dobóformát kifogó Honvéddal és bár úgy tűnt, hogy a nagyszünetre megugrik a házigazda, a fiatal Mészáros Csaba félpályás triplája mégis visszahozta a meccsbe az óbudaiakat. A térfélcserét követően azonban mintha az öltözőben rekedtek volna a vendégek, több, mint hat percig képtelenek voltak a gyűrűbe találni, de a Zsoldos-legénység formájáról is sokat elárul, hogy ezt mindössze egy 10-0-s etappal tudta kihasználni. A negyed végére magára is talált a zónavédekezés ellen láthatóan szenvedő fekete mezes gárda és belátható távolságra, hét pontra kúszott vissza a záró felvonás előtt. 60-53-as hazai vezetésnél azonban ismét felpörgette a játékot a Honvéd és egy újabb 10-0-t repesztve eldöntötte a csata kimenetelét, egy nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen.

Honvéd: Tursics (10/6 pont, 4 lepattanó, 10 gólpassz), Stefán (14 pont, 9 lepattanó), Bohanek (10 pont, 9 lepattanó), Taga (14/12 pont, 3 lepattanó)

Kaszások: Mike (10/3 pont, 5 lepattanó), Korona (16/12 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda), Dohar (12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk), Mészáros Cs. (9/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)