NB I B: két veretlen maradt talpon

Már csak két veretlen gárda maradt a honi másodosztály küzdelmeiben, Keleten a Vásárhely, míg Nyugaton a Bonyhád vezeti hibátlan mérleggel a csoportját.

Keleti csoport:

Nagykőrösi SKE - DEAC 65-83 (18-18, 11-21, 13-20, 23-24)

Megtörte három meccs óta tartó nyeretlenségi szériáját a DEAC együttese, ráadásul az odahaza mindenkire veszélyes Nagykőrös otthonában. Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de hiába szerzett 10 pontos előnyt a félidőre a vendég gárda, a harmadik etapban még vissza tudott kapaszkodni a triplákkal operáló házigazda, a szakasz végén azonban egy 3-20-as futást előhúzva a kalapból végleg eldöntötte a találkozó sorsát az előzetesen esélyesebbnek tartott DEAC. Érdekesség, hogy a nemrég magasemberét (Mondzinger – Kaszások) vesztett Nagykőrös Mácsai vezérletével meg tudta nyerni a lepattanócsatát, de 38 %-os dobóteljesítménye és 16 eladott labdája miatt nem volt esélye a gyorsindításokat remek hatékonysággal befejező hajdúságiak ellen.

Nagykőrös: Mácsai (11 pont, 13lepattanó, 6 eladott labda), Tóth V. (14 pont, 8 lepattanó, 8 eladott labda, 5 gólpassz), Jurászik (12/12 pont, 3 lepattanó)

DEAC: Vas (18 pont, 6 lepattanó), Takács (20 pont, 7 lepattanó)

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - MAFC 72-91 (19-22, 15-22, 14-26, 24-21)

A beharangozott Sitku-Vavra párharc elmaradt, utóbbi csapata negyedről negyedre őrölte fel borsodi vendéglátóját, elsősorban fegyelmezettebb játékának és jó dobószázalékának köszönhetően. A kintről és bentről egyaránt eredményes fővárosiak csapatként múlták felül a Tiszaújvárost, hat játékosuk érte el a tíz pontos határt, az elvileg palánk alatti posztokon számba vehető Fekete-Csapai kettős együttes erővel öt triplát süllyesztett el a gyűrűben, így az összesen 11 távolit értékesítő MAFC-nak az is belefért, hogy elveszítse a lepattanócsatát.

Tiszaújváros: Pöstényi (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Magyar (13/6 pont, 5 lepattanó), Lajsz (10 pont, 6 lepattanó)

MAFC: Gorzsás (20/6 pont, 6 lepattanó), Tursics (15/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Csapai (17/6 pont, 4 lepattanó)

Mercedes-Benz Gyár KA - EKF-Eger-HÉSZ SE 71-62 (21-12, 11-22, 17-17, 22-11)

Elszenvedte első vereségét az egri együttes, miután az utolsó negyedben már nem ültek a dobásaik a fiatal Kecskemét otthonában, hiába haladtak addig fej-fej mellett a csapatok. A Mészáros-Pongó Martin-Kuntic trió vezette a hazaiakat, hárman 52 pontot tettek be a közösbe jó mezőnyszázalékkal és kiegyensúlyozott játékkal. A hevesieknél csak a ”nagy öreg” Zsemlye Sanyi tudott felnőni a feladathoz, de az ő dupla-duplája a pocsék dobóformát kifogó Máté Balázzsal és az irányítóként hat eladott labdáig jutó Erdeivel karöltve kevés volt a végjáték megnyeréséhez.

Kecskemét: Pongó Ma. (18/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Mészáros (16/3 pont, 5 lepattanó), Kuntic (18/9 pont, 3 szerzett labda)

Eger: Zsemlye (11 pont, 11 lepattanó), Erdei (13/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Garamvölgyi (8 pont, 7 lepattanó), Máté (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda)

Óbudai Kaszások - MKB-Euroleasing Vasas 67-102 (19-23, 19-26, 14-30, 15-23)

A tabellán elfoglalt helyezésük alapján szorosabb meccsre számítottunk, de végül a Vasas a vártnál jóval könnyebben abszolválta a fővárosi derbit. Az óbudaiak nagy mélyrepülésben vannak, Keleten ők az egyetlen nyeretlen csapat, ráadásul eddigi legszorosabb vereségük is egy 19 pontos zakó volt a Vásárhely ellen odahaza. Ezen az összecsapáson 17 percig tudtak partiban lenni a fiatal, jó szerkezetű, hajtós kosárlabdát játszó pasarétiekkel szemben, a második félidőben azonban fizikai fölényét kihasználva átrobogott vendéglátóján a Vasas és megszerezte második győzelmét a bajnokságban.

Kaszások: Dankó (17/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 5 blokk), Mondzinger (18 pont, 11 lepattanó, 7 eladott labda)

Vasas: Lakosa (22/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Timkó (10 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda), Moravcsik (15/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Franczva (12 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Helmeczi (13/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)

Nyugati csoport:

SMAFC-NYME - Budafoki KK 86-73 (22-17, 17-20, 24-10, 23-26)

Az alsóházi rangadót a SMAFC kezdet jobban, ám az első negyed közepére kiharcolt 14-7-es előnyét túlpörögve szinte azonnal leadta, egy 7-1-es Tóth és Fehér vezette futással feljött a Budafok. Az egész első félidőre ez volt jellemző, megugrottak a soproniak, felzárkóztak a vendégek.

Szünet után Balogh vezérletével egy 10-2-es futással kezdett a hazai csapat, s ezt az előnyét jó ideig tartani is tudta. A centerek - Tóth illetve Csaplár-Nagy és Vesztergom - sorozatos kipontozódásai után a hajrában Vajda és Károly remek megmozdulásaival 10 ponton belülre került a Budafok, ám ekkor Fehér két technikait kapott, összesen 6 büntetőt dobhattak a hazaiak, Balogh négyet értékesített, s ezzel győzött a lepattanó harcot 45-30-ra nyerő SMAFC.
SMAFC: Balogh G. (22/9 pont, 5-5 lepattanó, szerzett és eladott labda),  Szlávik (12/3 pont, 3 lepattanó), Herczeg (11/6 pont, 4 lepattanó), Czukor (9 pont, 4 gólpassz), Csaplár-Nagy 8 pont 10 lepattanó), Berncezei (5 pont, 10 lepattanó (6 támadó),

Budafok: Károly (17/3 pont, 4 eladott labda), Vajda (16/3 pont, 11 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Tóth L. (15 pont (7/7 mezőnyből, 1/6 büntető), 6 lepattanó), Fehér (10 pont)

B-BETON Bonyhád - PVSK - Kronosz 119-70 (39-24, 18-23, 22-18, 40-5)

Az első negyed szédületes pontzuhatagot hozott, szinte félidei eredménnyel zárult a nyitó 10 perc. A hazaiak több játékosa is remek dobóteljesítményt nyújtott, s támadásban az egyik legjobbját, Halászt nélkülöző, Bödör vezette pécsi csapat sem játszott rosszul, de védekezésben nem tudott mit kezdeni a "szőnyegbombázást" bemutató bonyhádi legénységgel. Érezhető volt, hogy az első 10 perc tempóját, koncentráltságát nem lehet túl sokáig tartani, a második szakaszban harcos, agresszív védekezése révén 10 pontra csökkentette hátrányát a pécsi csapat, izgalmasnak ígérkezett a folytatás. A harmadik negyed is kiegyenlített, hatalmas harcot hozott. A záró szakaszra aztán egy csapásra szétesett a pécsi csapat, a hazaiak helyenként örömjátékot bemutatva újra "szétlőtték" a pécsi védelmet, s végül közel 70%-os mezőnybeli dobásmutatóval kiütéses, közel 50 pont különbségű győzelmet arattak, ám ez a meccs azért ennyire sima nem volt...Jilling 47-es és Hegedűs 33-as indexe előtt pedig le a kalappal.

Bonyhád: Lukács (27/6 pont, 4 lepattanó), Jilling (26/9 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Hegedűs (21 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 blokk), Horváth B. (9/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)

PVSK-Kronosz: Bödör (21 pont, 5 lepattanó), Tóth M, (15/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Somogyfoki (13 pont, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Pascu (6/6 pont, 3 gólpassz)

Gyõr-Szol Széchenyi Egyetem - Bajai Bácska FKE 94-78 (20-14, 22-27, 29-19, 23-18)

Pikáns meccs volt szülővárosának csapata ellen Rátvay Tamás, a győri szakvezető számára. A feljövőben lévő hazaiakkal a 8. percig tartotta a lépést a Baja, ám ekkor egy 8-0-s rohanást mutattak be a győriek, akik a második negyed elején tartották előnyüket. 29-20-as győri vezetést követően azonban a negyed közepén Hosszú és Mándity vezetésével egy 11-2-es futást bemutatva egyenlített a Baja. A félidő végégig fej-fej mellett haladtak a felek.

A második félidő első 5 percében a Drevenka, Gombás, Horváth trió vezérletével egy 18-6-os "részhajrát" bemutatva jelentős előnyre tettek szert a hazaiak. A záró szakaszt 7-0-lal nyitva még sikerült 4 pontra  visszaküzdenie magát az ekkor Ágfalvi és Mándity vezette bajai alakulatnak, de 71-67 után a záró szakasz közepén Drevenka vezérletével egy 16-3-as futással megadta a kegyelemdöfést a Bajának a Győr.

Győr: Drevenka (24/12 pont, 6 gólpassz), Horváth G. (23/12 pont, 4 gólpassz), Gombás (21/6 pont, 15 lepattanó), Papp (16/3 pont, 4 lepattanó).

Baja: Mándity (23 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Ágfalvi (17 pont, 7 lepattanó), Hosszú (12/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 3 eladott, 5 szerzett labda), Délity (12/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda)

Tehetséges Fiatalok-Budapest - Veszprémi Egyetem 74-75 (19-19, 17-15, 11-19, 27-22)

Az első negyed közepére 12-6-os előnyt szerzett a Veszprém, Szlávik és Kováts is triplával köszönt be a hazaiaknak, akik a negyed végére egységes csapatmunkával ledolgozták hátrányukat. A második negyed elején váltott vezetéssel haladtak a felek, majd Debreceni kosár plusz büntetős akciója s Katona triplája után 5-tel megugrott a TF, s szünetig ezen előnyéből 2 pontot meg is tartott.

Ahogy a meccs, úgy a második félidő elején is Kováts és Szlávik villant távolról, tripláik jelentősen hozzájárultak ahhoz, hogy a vendégcsapat 10-2-vel indítson szünet után. A Veszprém a szakasz végéig tartani tudta ekkor megszerzett előnyét.

A záró szakaszt többek között Sefcsik triplájával, majd Godena kosár plusz büntetős akciójával 10-3-mal nyitó Veszprém 63-50-re lépett el a hazaiaktól. A Tehetséges Fiatalok szívóssága azonban  közismert, most is volt tartás az együttesnek, a negyed közepén Beák és Debreceni jóvoltából egy 8-0-s rohammal gyorsan nyílttá tette a meccset. A szezonbeli legjobb játékát nyújtó Szlávik Tamás kosár plusz büntetős akciója, majd két jó büntetője után újra nyeregben érezhette magát a Veszprém, hiszen 10-zel "ment" 3 perccel a vége előtt. A végjátékban Katona vette vállaira a hazai együttest, triplájával majd 4 büntetőjével tolta feljebb s feljebb övéit, olyannyira, hogy az utolsó percben az addig 7 távoli kísérletét elrontó BeákGábor  első triplájával át is vette a vezetést a TF a támadásban látványosan megzavarodó vendégekkel szemben. Az utolsó szó azonban az addig meglehetősen csendes Hoffmann Balázs révén a látogatóké volt, a rutinos kosaras találatával értékes idegenbeli sikert értek el a veszprémiek - pedig a vérbeli magas ember nélkül játszó kamaraerdei brigáddal szemben 41-34-re elbukták a lepattanó harcot.

Tehetséges Fiatalok: Beák (23/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Katona (20/9 pont, 6 szerzett labda), Debreceni D. (17 pont, 11 lepattanó, 3 blokk), Szobi (9 pont, 12 lepattanó).

Veszprém: Szlávik (18/9 pont, 4 lepattanó), Godena (15 pont, 6 lepattanó), Kováts V. (13/6 pont, 3 lpattanó), Nagy R. (12 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz)

PTE-PEAC - Motax Concordia Pápai KC 73-93 (20-26, 8-29, 20-22, 25-16)

Repülőrajtot vett a hazai csapat, Koller két triplájával s Nagy Bence kosarával bő 1 perc elteltével 8-0-ra vezetett. Erre a Pápa a pontokat szerző, gólpasszokat kézbesítő Kálmán László vezetésével egy 17-2-s száguldással felelt. Ettől kezdve az első félidőben az történt a pályán, amit a rutinos vendégcsapat akart. A második negyedet Keresztes vezérletével 7-2-vel indította a Pápa. A szakasz középső periódusa a rutinos Henrik István parádéját hozta, a vajkezű bedobó ekkor 3 triplát emelt, be s főszerepet játszott abban, hogy 33-22 után a 13. és a 18. perc között az összecsapást eldöntő 18-4-es "dübörgést" mutasson be a vendégcsapat. A második félidőt még kötelességből lejátszották a csapatok, a záró negyedben a vendégektől már a cseresor játszott, magabiztosan juttatta érvényre nagyobb tudását a pápai gárda.

PEAC: Sipos (20 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Koller (16/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Baluka (11 pont, 5 lepattanó).

Pápa: Henrik (25/21 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Kálmán (21/6 pont, 12 gólpassz, 4 szerzett, 6 eladott labda), Keresztes (13 pont, 5 lepattanó), Horváth A. (11/9 pont)

Sopron KC-Sportiskola - MTK Törökbálint 70-77 (22-18, 11-18, 17-16, 20-25)

A végén a rutin döntött a hét vége nyugati rangadóján a törökbálintiak javára. Az első szakaszban szinte végig az ekkor Szekeres és Rátvay vezérelte Sopron vezetett, a sérült Wehnert továbbra is nélkülöző  vendégek elsősorban Bihari betörései, büntetői révén próbálták tartani a lépést a hazaiakkal. A második  negyed egyértelműen a Bódi és a távolról remekül célzó fiatal Fülöp "húzta" vendég együttesé volt, a hazai csapat többször is "túlpörgött", létszámfölényes helyzetekben adták el a labdát a soproniak, s ahelyett, hogy ziccereket dobhattak volna - könnyű kosarakat kaptak.

A harmadik negyed hihetetlen hullámvasutazáshoz hasonlított, Török és Bus vezérletével előbb a Sopron, majd Szarvas és Bódi jóvoltából a Törökbálint mutatott be 6-0-s majd 7-0-s futást. Egészen a hajráig fej-fej mellett haladt a két csapat, a végjátékban azonban a soproniaknál Bus magára maradt, a vendégeknél pedig Hájer, majd Szarvas is beemelt kiélezett helyzetben 2-2 triplát, így az MTK Törökbálint egy remek meccsen megfosztotta veretlenségüktől a soproni fiatalokat.

Sopron: Bus (23 pont (11/11 büntető), 4 gólpassz), Rátvay (18/15 pont), Szekeres (12/3 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Török (9/3 pont, 11 lepattanó, 3 blokk)

Törökbálint: Szarvas (20/15 pont, 6 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Bódi (18/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Fülöp (11/9 pont, 3 lepattanó), Hájer (11/6 pont, 4 szerzett labda)