NB I B: Két "zakóval" kezdett a SMAFC

Megkezdődtek a küzdelmek a 9-16. helyért. A SMAFC és a Honvéd is "belehúzott", mindkét gárda két meccsen van már túl, előbbi 2 vereséggel. A csalódott csapatok csatáját a Baja magabiztosan nyerte a Salgótarján ellen

Rájátszás a 9-16. helyért

SMAFC-NYME - Enter Hód Vásárhely KS 63-72 (12-12, 17-19, 12-19, 22-22)

Küzdelmes, kiegyenlített, sok hibával tarkított első negyed után a második elején Vas tripláival ellépett a vendégcsapat. A SMAFC a félidő végére Czukor és Balogh kosaraival feljött 2 pontra.

A második félidő elején Herczeg dobott duplát majd triplát, átvette a vezetést a soproni csapat. A folytatásban sok tiszta dobóhelyzet adódott távolról a SMAFC játékosai előtt, ám a triplák rendre kimaradtak. Vejinovics és Mócsai vezérletével fordított s elhúzott a pontosabban játszó vásárhelyi gárda. A záró szakaszban Berneczei villanásait Rostás "hatástalanította" kosaraival. Vesztergom szerencsés triplája után felcsillant a remény a hazaiak előtt, de  5 pontnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez a SMAFC s igen gyenge 4/25-ös, azaz 16%-os tripla mutatója miatt alulmaradt.

SMAFC: Balogh G. (22/3 pont), Berneczei (10 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Czukor (9/3 pont), 6 lepattanó, 3 gólpassz), Csaplár-Nagy (7 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz).
Hódmezővásárhely:  Vas (23/9 pont), Vejinovics (18 pont, 6 lepattanó), Mócsai (9 pont, 3 gólpassz).

Veszprémi Egyetem - Bp. Honvéd 86-79 (25-23, 20-15, 21-14, 20-27)

A roppant színvonalas első 10 percet követően Vertetics és a center létére 3 triplát is beemelő Takács vezérletével fokozatosan húzott el ellenfelétől a hazai környezetben három negyeden át kimondottan jól játszó veszprémi csapat. A záró szakaszban a Honvéd játékosai szinte minden mindegy alapon elkezdtek távolról dobni és ezt meglehetősen jó hatékonysággal tették Szollárék, így összességében - különösen idegenben - igen jónak mondható, 48%-os (10/21) triplamutaójukkal szorossá tudták tenni a meccset - de a fordításhoz túl nagy volt a hátrányuk.

Veszprém: Vertetics (20 pont), 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Takács (20/9 pont, 7 lepattanó), Hoffmann (11 pont), Czakó (11 pont, 9 lepattanó).
Honvéd: Máté M. (17/6 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Kwame (13/6 pont), Szollár (11/9 pont, 5 gólpassz), Kovács D. (10 pont, 4 lepattanó).

Bajai Bácska FKE - Salgótarjáni KSE 102-86 (25-23, 32-16, 22-22, 23-25)

Amíg a Baja a keleti csoportban volt, nagy meccseket vívott egymással a két csalódott gárda, amelyek közül mindkettő az első négybe remélte magát csoportjában. A mostani összecsapás egy negyedig volt izgalmas, a másodikban  aztán "robbantott" a két rutinos játékosa, Hosszú és Ágfalvi vezette Baja, és a tarjániakban nem volt annyi, hogy szünet után szorossá tegyék a meccset.

Baja: Hosszú (26/3 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Ágfalvi (20/12 pont, 3 lepattanó), Nagy D. 13/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Mándity (10 pont, 7 lepattanó), Braun (10 pont, 6 lepattanó).
Salgótarján: Sebők (19 pont, 8 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Madár (19/12 pont, 4 lepattanó), Czuprák (13 pont), Mitics (12 pont, 17 lepattanó (10 támadó), 4 gólpassz).

Bp. Honvéd - SMAFC-NYME 89-60 (31-16, 19-16, 15-16, 24-12)

Jól kezdett s a 4. percben  még 11-8-ra vezetett a tartalékos SMAFC. Az első negyed második felében azonban egy 23-5-ös lehengerlő "száguldással" lényegében el is döntötte a meccset a távolról ezúttal meglehetősen gyengén dobó, ám a soproni egyetemieket 21 labdába belehajszoló s lendületes játékával a védelmét szétziláló Kwame vezette Honvéd. A hazaiak a két középső negyedben tartották 15 pont körüli előnyüket, s a végén pedig még rátettek egy lapáttal, s közel 30 pontos verést mértek ellenfelükre.

Honvéd: Kwame (21/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Máté (18/3 pont, 6 lepattanó), Stefán (15 pont, 5 lepattanó), Szeleczky (10 pont), Szalay 7 pont, 5 gólpassz)
SMAFC: Balogh (18/3 pont, 4 eladott labda), Berneczei (11/6 pont, 4 lepattanó), Vesztergom (10 pont, 10 lepattanó), Czukor (10/3 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Csaplár-Nagy (8 pont, 10 lepattanó)

Fotó: ferfikosar.smafc.hu