NB I B: Menekül az alsóház alja

Az alsóházban is megkezdődött a rájátszás, néhány meglepő eredménnyel. Az eddig történtek talán azt is mutatják, mely csapatoknak fontos - ha úgy tetszik élet-halál harc a bentmardásért - ez a szakasz, és melyeknek kevésbé...

PVSK - Kronosz - Nagykõrösi SKE 73-66 (21-14, 18-24, 16-21, 18-7)

Fordulatos mérkőzés volt, a hazaiak kezdtek jobban, de a két középső szakasz a vendég nagykőrösieké volt. A végén a pécsi fiatalok azonban felőrölték a vendégcsapatot, s egységes csapatmunkával a maguk javára fordították a találkozót - többek között annak köszönhetően, hogy a lepattanó csatát 2kiütéssel", 54-32-re nyerték.

PVSK-Kronosz: Kőhalmi (15/12 pont, 3 gólpassz), Bödör (13 pont, 13 lepattanó), Délity (11/3 pont, 7 lepattanó), Somogyfoki (10 pont, 16 lepattanó (5 támadó)), Pascu (10 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz).
Nagykőrös: Tóth V. (17/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Mácsai (13 pont, 5 lepattanó), Kónya (12/12 pont, 6 lepattanó), Rácz (11/9 pont)

PTE-PEAC - Nagykõrösi SKE 85-75 (22-14, 17-11, 19-16, 27-34)

Az első negyedben talán még az előző napi meccs fáradtsága érződött a vendégeken, megugrott a pécsi csapat. A hazaiak, küzdelmes játék mellett a következő két negyedben is valamivel pontosabban kosaraztak ellenfelénél. A záró szakaszban "élesítettek" a célzókészüléken az addig meglehetősen gyengén dobó nagykőrösiek, de a PTE-PEAC felvette a kesztyűt s egy kosarakban roppant gazdag negyedik negyed után 10 pontot megőrzött előnyéből.

PTE-PEAC: Koller (23/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Nagy B. (20/9 pont, 5 lepattanó, 10 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Sipos (16 pont, 9 lepattanó), Szabó (11 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz)
Nagykőrös: Szablics (20 pont, 5 lepattanó), Tóth V. (17/9 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Mácsai (12 pont, 8 lepattanó).

Budafoki KK - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 81-79 (12-27, 20-16, 25-21, 24-15)

"Beragadt" a rajtnál, idegesen, görcsösen kezdett a hazai csapat, ezt a borsodiak könyörtelenül kihasználva a Kóthay, Benőcs, Lajsz trió eredményessége révén jelentős előnyre tettek szert. A második negyedtől magukra találtak a budafokiak, s szép fokozatosan, módszeresen kezdték lefaragni hátrányukat. A három rutinos "róka", Drevenka, Károly és Tiba kitűnően játszott, s a záró szakaszra elbizonytalanodó tiszaújvárosiakkal szemben a végjátékban a hazaiak a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést.

Budafok: Drevenka (26/15 pont, 5-5 lepattanó, szerzett és eladott labda, 8 gólpassz), Károly (18/9 pont, 3 lepattanó), Tiba (16 pont, 9 lepattanó).
Tiszaújváros: Kóthay (23/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Benőcs (18/3 pont, 6 lepattanó), Lajsz (16 pont, 4 lepattanó).

Győr-Szol Széchenyi Egyetem - Óbudai Kaszások 85-91 (17-28, 24-24, 11-21, 33-18)

Az első és a harmadik negyedben a Nagy Bálint-Modzinger duó vezetésével a magát rettenetesen felszívó óbudaiak szinte lejátszották a pályáról a győri együttest. Volt közben egy kiegyenlített második negyed,  vendégek több, mint 20 pontos előnnyel várhatták a záró szakaszt. A Győr ugyan Gombás és Horváth Gergely  vezérletével próbált hosszú hajrát nyitni, de korábban túlságosan is elengedte ellenfelét, így csupán szorossá tudta tenni a meccset s kellemetlen vereséget szenvedett.

Győr: Gombás (22/9 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth G. 14 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Helmeczi (12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Gáll (11/9 pont, 4 lepattanó)
Kaszások:  Nagy B. (27/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Modzinger 18 pont, 11 lepattanó), Kováts R. (15 pont), Petrucsik (10 pont, 7 gólpassz).