NB I B: törökbálinti siker Baján

Megkezdődött a másodosztály rájátszása, a felsőházban egyetlen vendég siker született, a Törökbálint Baján bemutatott nagy hajrájával orozta el a győzelmet bácskai riválisa orra elől. Az Eger odahaza törte meg a TF nagy sorozatát, míg a Kecskemét a tartalékosan felálló MAFC ellen kiváló első negyedével alapozta meg hazai sikerét.

Az alsóházi rájátszásban Óbudán aratott bravúros győzelmet a Vasas, a DEAC pedig a veszprémieket verte nagy csatában. A Hódmezővásárhely otthon nagy nehezen, a Győr pedig idegenben, szünet után magabiztosan hozta a kötelező győzelmet. Ez utóbbiakhoz hasonló módon diadalmaskodott a Tiszaújváros is a PEAC ellen

Keresztbejátszás az 1-8. helyért:

EKF-Eger-HÉSZ SE - TF-Budapest 80-66 (16-13, 23-20, 17-21, 24-12)

Ha a két csapat korábbi eredményeit vizsgáljuk, akkor mindenképp meglepő lehet a sima egri siker, miután a hevesiek az alapszakasz során egyetlen mérkőzést sem tudtak megnyerni a felsőházba jutott együttesek ellen, míg a TF gárdája kilenc mérkőzéses győzelmi szériával érkezett a Leányka úti Eszterházy csarnokba. Az összecsapást ugyan a fővárosiak kezdték jobban, de a házigazdák hamar rendezték a soraikat és fokozatosan léptek el ellenfelüktől. A félidőre akár megnyugtatónak is nevezhető előnyre tehetett volna szert az Eger, ha nincs Szobi Dániel, aki egy megszerzett labdából a félpályáról talált a kosárba, hat pontra csökkentve csapata hátárnyát. A folytatásra azonban ismét összeszedetten futott neki a hazai alakulat, nagyembereiket nehezen tudták tartani, Kováts és Zsemlye is korlátlan úr volt a palánk közelében, míg kintről a Krasznai-Erdei páros serénykedett eredményesen, ám a jól működő gépezet akadozni kezdett egy rövid szakaszt követően, a TF pedig kihasználta ezt és feljavuló védekezésével két pontra zárkózott a negyedik negyed előtt. A záró játékrész azonban már tényleg a házigazdák akarata szerint alakult és végül egy nagyobb különbségű győzelmet ünnepelhettek a lefújáskor.

Eger: Kováts (20 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Krasznai (23/6 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Erdei (14/12 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Zsemlye (12 pont, 8 lepattanó, 2 blokk)

TF: Szobi (17/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Moravcsik (11/6 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Beák (12/6 pont, 6 lepattanó)

Bajai Bácska FKE - MTK Törökbálint 86-91 (23-21, 21-28, 28-14, 14-28)

Vérbeli rangadót vívott egymással a Baja és a Törökbálint együttese, ahol szerencsére nem a színvonal, hanem az eredmény hullámzott a mérkőzésen. A találkozó első felében mindkét vezetőedző főleg a kezdőötösére támaszkodva próbálta megtörni a másikat, a bácskaiaknál a Hosszú-Mándity páros cipelte a hátán csapatát, míg a vendégeknél a Szarvas-Bihari-Wehner-Spiriev négyesfogat állt a gárda élére és sikerült is öt pontos előnnyel zárniuk az első húsz percet. A térfélcserét követően azonban az öltözőben ragadtak Molnár István fiai, a házigazdák remekül találták meg Ágfalvi Bálintot a palánk alatt, és a nagyember vezérletével sikerült kilenccel megugraniuk a záró játékrész előtt. A törökbálintiak helyzete sokáig kétségbeesett volt még az utolsó felvonásban is, ám egy jó védekezésváltással (zóna) sikerült kinti dobásokra kényszeríteniük ellenfelüket, a bajaiak kísérletei pedig rendre célt tévesztettek, így a 77-67-es bácskai vezetésnél bemutatott 18-2-s rohamukkal sikerült a maguk javára fordítaniuk a mérkőzést és a végjátékban produkált jó büntetőzésükkel behúzták a találkozót.

Baja: Mándity (19 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Hosszú (29/6 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda), Ágfalvi (16 pont, 5 lepattanó)

Törökbálint: Wehner (27/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Szarvas (28/15 pont, 4 lepattanó), Spiriev (19 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Bihari (12 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda)

KTE Kosárlabda Klub - MAFC 67-50 (27-9, 11-16, 15-15, 14-10)

Azzal együtt, hogy két kulcsembere is hiányzott a fővárosi klubnak, derekasan helytállt a MAFC a Hepp-Kupa ”visszavágóján” a veretlen Kecskemét otthonában, mindössze az első negyed rövidzárlatát nem tehetik ki a vitrinjükbe. A sérült Vavra (a nagyember lehet, hogy az egész szezont kihagyni kényszerül) és Lakosa nélkül felálló vendégek hat percig nem találták a gyűrűig vezető utat, míg a házigazdák 14-t termeltek és elsöprő nyitánnyal gyakorlatilag el is döntötték am érkőzés sorsát. Ekkor talán senki nem sejthette, hogy a legpontgazdagabb negyedet láthatta a publikum, és bár a játék színvonala ezután sem esett vissza, a MAFC feljavuló játékkal többször is belátható közelségbe tudott kerülni, de rutinos vendéglátójuknak minden rohamra akadt válasza és biztosan hozta első rájátszásbeli mérkőzését.

Kecskemét: Bencze (14 pont, 9 lepattanó), Karahodzics (10 pont, 8 lepattanó), Pongó Ma. (11/3 pont, 4 lepattanó), Wittmann (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda)

MAFC: Csapai (15/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda), Misek (11/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Fodor (13/6 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda)

Keresztbejátszás a 9-20. helyért:

EnterHód Vásárhelyi KS - SMAFC-NYME 73-70 (18-16,23-15, 14-24, 18-15)

Erősen tartalékosan, négy meghatározó játékosa, Balogh, Bausz, Herczeg és Ugaros nélkül utazott el a soproni együttes az ország túlsó végébe. Ehhez képest remekül helytállt Vetési Imre legénysége a Nyilast nélkülöző vásárhelyiek otthonában. Olyannyira, hogy Csaplár-Nagy Arnold és az amúgy vásárhelyi Rostás Imre vezérletével az utolsó percre még 69-66-os vezetéssel fordultak, a végjátékban azonban a hazai csapat játékosainak nagyobb tapasztalata megmutatkozott. Labdaszerzések után Czibere és a légiós Vejinovics büntetőivel fordított a Hódmezővásárhely, majd a rutinos Utasi egyetlen kosarával bebiztosította a vártnál jóval nehezebben megszülető hazai győzelmet.

Hódmezővásárhely: Marinkovics (19 pont, 4 lepattanó, 2 blokk), Vas P. (14/3 pont, 3 lepattanó, 3 blokk), Czibere (14/3 pont,  3 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz)

SMAFC: Csaplár-Nagy (21 pont, 11 lepattanó), Rostás I. (16 pont, 4 lepattanó), Szlávik (12/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz)

Óbudai Kaszások - MKB Euroleasing Vasas 89-92 (21-17, 21-18, 20-25, 27-32)

Lendületesebben kezdte a mérkőzést a Vasas gárdája, ám távoli kosarai révén sikerült hamar felzárkóznia a házigazdának, sőt, ekkor még szervezettebb támadójátékuk révén a vezetést is át tudták venni. A junior korú Mészáros Bence remekül mozgatta az óbudaiakat, agilis játékával könnyen jutottak dobóhelyzetbe a Kaszások nehéztüzérei, akik nem is szerénykedtek a triplákkal, összesen 15-öt rámoltak be a pasarétiek gyűrűjébe a találkozón. A túloldalon Garamvölgyi és Velkey bizonyultak megállíthatatlannak a hazai védők számára, míg a palánk alatt Timkó 210 centijére nem volt válaszuk Doharéknak. A térfélcserét követően is ez a három ember jelentette a legtöbb fejtörést az óbudaiak számára, akiknek a támadójátékuk kezdett egyre pontatlanabbá válni, míg a Vasas a kisembereihez nyúlt, Velkey futószalagon harcolta ki a faultokat és büntetőkből növelte saját és csapata pontjait. A fokozódó nyomást nehezen viselték a házigazdák, három technikait is begyűjtöttek rövid időn belül és továbbra sem találták a one-man show (Velkey) ellenszerét. Nagy Bálint és Dohar István kintről és bentről egyaránt próbálta tartani a lépést a vendégekkel, de igazi lökést két junior korú csapattársuk, Mészáros és Gál tudta adni a csapatnak, apró szépséghiba, hogy a pasarétieknek mindenre volt válaszuk. 79-75-ös hazai vezetést követően egy 2-12-s rohammal fordította aztán végleg a maga javára a mérkőzést a Vasas gárdája, Korona Zsolt mindent megpróbált a Kaszásoknál, hogy megmentse együttesét a vereségtől, de az egész mérkőzésen jól játszó és hat triplát termelő kisember ”őrült hajrája” (csapata utolsó 10 pontját szerezte) sem volt elegendő a győzelemhez.

Kaszások: Korona (28/18 pont),  Nagy B. (20/12 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Dohar (19/9 pont, 7 lepattanó), Mészáros B. (13/3 pont, 4 szerzett labda, 8 gólpassz)

Vasas: Velkey (33/12 pont (13/16 büntető), 7 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Timkó (21/3 pont, 15 lepattanó), Garamvölgyi (14 pont, 11 lepattanó)

DEAC - Veszprémi Egyetem 94-87 (25-24, 25-21, 24-22, 20-20)

Az első félidőben élvezetes, látványos játék mellett végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidő végén  45-45 után Marosi 5 pontjával szerzett előnyt a szünetre a DEAC. A harmadik negyedet Oltárczy vezetésével egy 12-4-es rohammal kezdő Veszprém magához ragadta a kezdeményezést, de 62-58-as vendég fórnál Asztalos és Takács ponterőssége révén egy 12-1-es száguldást mutatott be a DEAC, amely az ekkor szerzett előnyét Nagy Botond ponterős játéka révén megtartotta.

DEAC: Nagy Bo. (28/15 pont, 5 szerzett labda, 5 eladott labda, 5 gólpassz), Asztalos (19 pont, 4 lepattanó), Takács D. (16 pont, 10 lepattanó), Marosi (9 pont, 7 lepattanó)

Veszprém: Oltárczy (23/12 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy R. (16/3 pont, 4 gólpassz), Szabó B. (14 pont, 6 lepattanó), Horváth R. (11/3 pont, 5 lepattanó), Kováts V. (10/9 pont, 3 gólpassz)

Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - PTE PEAC 72-62 (18-18, 16-17, 21-12, 17-15)

Legtapasztaltabb játékosa, Deák Attila nélkül remekül tartotta magát az első félidőben a pécsi csapat, ekkor végig fej-fej mellett haladtak az együttesek, de a nagyszünetben a Sitku Ernőt jól őrző házigazdák vezettek. A harmadik negyedben aztán támadásban pontatlanokká váltak a vendégek, megugrottak a szervezettebben kosarazó hazaiak, akik egy küzdelmes záró szakaszban jobb szünet utáni játékukkal  érvényre juttatták a papírformát.

Tiszaújváros: Sitku (18 pont, 7 lepattanó), Kóthay (13/3 pont, 9 lepattanó), Pöstyéni (12 pont, 4 lepattanó), Lajsz (10/3 pont, 6 lepattanó)

PEAC: Pöttendi (16 pont, 13 lepattanó),  Ignácz (15/3 pont), Ónozó (10/3 pont), Petőfi (9 pont, 10 lepattanó)

Nagykőrösi SKE - Győr SZOL Széchenyi Egyetem 71-84 (17-19, 24-20, 17-25, 13-20)

A fiatal nagykőrösiek az első félidőben  kiegyenlítetté tudták tenni a Pankár nélkül is tapasztaltabb győri csapat elleni mérkőzést, a fordulatos első félidő végén még a hazai csapat vezetett. Szünet után jóval pontosabbá vált  a vendég Győr támadójátéka, Tóth Péter és Papp Balázs eredményessége révén fokozatosan elhúzott ellenfelétől a látogató s nagyobb tapasztalatát, tudását érvényre juttatva idegenben is biztosan nyert.

Nagykőrös: Mácsai (17 pont, 8 lepattanó), Tóth V. (12/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz),  Kovács B. (10/3 pont)

Győr: Tóth P. (21/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Papp B. (19/3 pont, 8 lepattanó), Péterfai (12 pont, 7 lepattanó)