NB I B: továbbra is nyílt a csata

A Salgótarján és a Kecskemét idegenben, míg a TF és a Törökbálint hazai pályán győzedelmeskedett a felsőházban, így a tabella első négy helyén álló együttes között nem lett nagyobb különbség, továbbra is teljesen nyílt a versengés (eltekintve a Kecsó három meccses előnyétől…). Az alsóházban egyetlen nagyobb meglepetés született, a Nagykőrös a Honvéd vendégeként tudott sikerrel távozni.

Keresztbejátszás az 1-8. helyért:

MAFC – Konecranes-Salgótarjáni KSE 69-78 (17-20, 11-20, 25-17, 16-21)

Vavra és Lakosa nélkül is helytállt hazai pályán a MAFC gárdája az előzetesen esélyesebbnek tartott címvédő Salgótarján ellen, de a rutinos nógrádiak végül palánk alatti fölényükkel (66 %-os mezőnymutató közelről) behúzták az összecsapást. A Csapai-Fekete-Horváth trió ugyan igyekezett pótolni sérült vezérüket a gyűrű közelében, de Hartvich és Likár túl nagy falatnak bizonyultak, előbbi 17 ponttal, utóbbi 11 pontja mellett 13 lepattanóval keserítette meg a fővárosiak életét. A vendégek először az első félidő végén robbantottak, a nagyszünet előtt egy 2-10-s rohammal ragadták magukhoz a kezdeményezést és tartották is a későbbiekben 10 pont körüli előnyüket. A MAFC azonban nem adta olcsón a bőrét, a záró szakasz elején két pontra olvasztották a felek közti különbséget, de öt perccel a vége előtt megállt a tudomány a házigazdáknál, Surmann Péter pedig két triplával az utolsó nagy offenzívára vezényelte övéit, amire már nem volt válasza a Sabáli legénységnek.

MAFC: Nagy B. (19/15 pont, 4 lepattanó), Misek (17/3 pont, 4 gólpassz), Fekete (9/3 pont, 9 lepattanó), Fodor (11/3 pont, 4 lepattanó)

Salgótarján: Surmann P. (24/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Likár (11 pont, 13 lepattanó, 2 blokk), Hartvich (17 pont, 3 lepattanó), Godena (7 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)

MTK Törökbálint - EKF-Eger-HÉSZ SE 87-72 (23-21, 23-15, 18-23, 23-13)

Magas színvonalú, kiélezett csatát láthatott a Törökbálintra kilátogató nagyérdemű, két jól felkészített csapat nézett farkasszemet egymással és végül a több, jó egyéni teljesítménnyel előrukkoló és több rohamot vezénylő házigazdák örülhettek a lefújáskor. Az egriek főleg a Zsemlye-Kováts palánk alatti páros játékára támaszkodhattak, nagyembereik vezérletével pedig egészen a negyedik negyed elejéig partiban tudtak lenni a Szarvas-Wehner-Bihari trióra építő vendéglátójukkal, ám az állandósulni látszó tíz pontos különbséget egy 9-0-s rohammal toldotta meg hajrában a Törökbálint és döntötte el végleg a találkozó sorsát.

Törökbálint: Szarvas (31/15 pont, 71 %-os mezőnymutató, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Bihari (18 pont, 7 lepattanó), Wehner (20/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda)

Eger: Zsemlye (17 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Kováts (19 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Máté B. (13/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Krasznai (9/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)

TF-Budapest - Bajai Bácska FKE 82-71 (21-19, 13-14, 25-23, 23-15)

Egy félidőn keresztül fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a harmadik játékrész elején a házigazdáknak sikerült meglépniük egy 12-1-s futással, de a Baja sem váratott sokat a válasszal és 7-0-t repesztve továbbra sem engedte eltávolodni vendéglátóját. A negyed végére újra egál körüli eredményt mutatót a nagy tábla, a bácskaiak hátárnya csupán három pont volt 30 percnyi játékot követően. A meccset a záró felvonásban vitte végleg dűlőre a fővárosi együttes, miután bő hat perc alatt egyetlen sikeres Ágfalvi triplával szemben 18 pontot rakott be a közösbe, innen pedig már nem volt visszaút Mándityék számára.

TF: Katona (22/15 pont), Szobi (16/6 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Sztrányay (12 pont, 6 lepattanó)

Baja: Mándity (24 pont, 8 lepattanó), Ágfalvi (7/3 pont, 7 lepattanó), Délity (12/3 pont, 4 eladott labda)

B-BETON Bonyhád - KTE Kosárlabda Klub 70-90 (15-17, 20-17, 15-29, 20-27)

Nem lehet panaszuk a bonyhádi játékosoknak, hiszen derekasan helytálltak a bajnoki cím aspiránsával szemben, sőt 20 percnyi játékot követően vezettek is a Kecskemét ellen! A harmadik etapban robbantott igazán a Deraszimovics vezette vendég együttes, a tolnaiak részéről ekkor a Tömösváry-Faragó duó próbálta meccsben tartani övéit, de Sztojan Ivkovics sokat látott ászai megemberelték magukat ebben a szakaszban, amivel végülis eldöntötték a találkozót. A lepattanó harcot jelentős különbséggel (14-35) elveszítő bonyhádiak bővebb rotációval próbálták tartani a lépést a kecskemétiekkel, melyben a Wittmann-Hegedűs pároson kívül szerb légiósuk játszott extrát.

Bonyhád: Jilling (9/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Tömösváry (14/3 pont, 3 lepattanó)

Kecskemét: Deraszimovics (25/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Wittmann (18/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Hegedűs (19/9 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda)

Keresztbejátszás a 9-20. helyért:

SMAFC-NYME - Óbudai Kaszások 96-88 (25-17, 22-24, 25-24, 24-23)

Idegesen kezdett a legutóbbi 6 mérkőzését elvesztő soproni egyetemi együttes, a nyugodtabb vendégek Dohar és Mike révén 9-4-re elhúztak. A cserék jót tettek a SMAFC-nak, az első negyed hajrájában Rostás, Ugaros és Vesztergom energikus és eredményes játékával nemcsak átvette a vezetést, de meg is ugrott a hazai csapat. Ettől kezdve - bár Dohar és Nagy őrzése rengeteg gondot okozott a soproniaknak, Korona pedig triplákkal próbálta versenyben tartani az óbudaiakat, - szinte végig tartotta 10 pont körüli előnyét a SMAFC.  Az utolsó percben volt némi kapkodás, 5 pontra feljött és támadhatott a vendég együttes, de egy rossz tripla utáni indításból Ugaros kosara bebiztosította a  győzelmet a lepattanó csatát nyomasztó fölénnyel, 48-25-re nyerő  SMAFC-nak.

SMAFC: Balogh (19/3 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Szlávik (15 pont, 5 lepattanó), Csaplár-Nagy (12 pont, 6 gólpassz, 7 lepattanó), Herczeg (10/6 pont), Ugaros (9/3 pont, 10 lepattanó), Vesztergom (9 pont, 6 lepattanó)

Kaszások: Dohar (30/3 pont (15/20 büntető), 6 lepattanó), Nagy B. (20/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Korona (20/12 pont, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), Mike (14 pont, 8 lepattanó)

Budapesti Honvéd SE - Nagykőrösi SKE 72-74 (19-22, 20-13, 17-19, 16-20)

A forduló legnagyobb meglepetését szolgáltatta a Nagykőrös gárdája, a fiatal Pest megyei együttes az előzetesen esélyesebbnek tartott és korábban még a felsőházba várt Honvéd csarnokából távozott győztesen a hétvégén. A harmadik etap közepétől őrizte előnyét a Tursics-Kwame duó fémjelezte házigazda, de az utolsó két perc a vendégeké volt, ekkor vették vissza hosszú idő után újra Mácsai hárompontosával a vezetést, és bár a fővárosiaknak több kísérletük is volt az egyenlítésre, minden dobásuk célt tévesztett, így óriási bravúrral távozhatott a Dózsa György útról a Nagykőrös gárdája. A vendégeké nyerőemberei egyébként a már említett Mácsain kívül, Angyal és Lakosa voltak, hárman együtt 56 pontot tettek be a közösbe, előbbi kettő ráadásul 8-8 lepattanót is elkönyvelhetett.

Honvéd: Tursics (21/9 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Kwame (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Bohanek (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Kovács D. (9/3 pont, 6 lepattanó)

Nagykőrös: Mácsai (18/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Angyal (20 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Lakosa (18/9 pont, 3 szerzett labda), Tóth V. (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 gólpassz)

GYŐR-SZOL-Széchenyi Egyetem - DEAC 92-80 (25-22, 20-17, 24-17, 23-24)

Kulcsjátékosai remek estéjének köszönhetően hozta a kötelezőt hazai pályán a Győr gárdája, a házigazdák először a második negyedben léptek meg a derekasan küzdő debreceniektől és tornázták tíz pont körülire a különbséget, de innen még visszajött a Gál-Balogh-Asztalos trió vezette DEAC. A döntés a záró szakaszban született csak meg, ekkor már 17 ponttal is mentek Drevenkáék, viszont az utolsó percekben kiengedtek kicsit, így a vendégek zárkózni tudtak, de a bűvös tízes határt nem sikerült áttörniük a közeli helyzeteiket kitűnő százalékkal (78 %) értékesítő győriek ellen.

Győr: Tóth P. (19/3 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk), Péterfai (14 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Papp B. (14 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Drevenka (18/6 pont, 3 lepattanó, 8 eladott labda, 8 gólpassz), Horváth G. (14/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz)

DEAC: Gál B. (13 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), Balogh A. (19 pont, 4 eladott labda), Asztalos (14 pont, 5 lepattanó)

PTE-PEAC - EnterHód Vásárhelyi KS 86-89 (21-13, 16-27, 20-18, 29-31)

Jobban kezdtek a házigazdák, a vendégek játéka nagyon szervezetlen volt az első negyed hajrájában, de miután sikerült rendezniük a soraikat a félidőre már ők vonulhattak három pontos előnnyel. A folytatásban többször is megugrott a csongrádi együttes, de a pécsieknek mindannyiszor sikerült visszakapaszkodniuk, az utolsó percek pedig őrült rohanást hoztak. Az utolsó percnek még majd tíz pontos vezetéssel futott neki a Vásárhely, ám a PEAC egy 7-0-s etappal kettőre olvasztotta a különbséget, viszont az idő rövidsége miatt faultolnia kellett. A vonalról viszont már nem hibáztak a vendég játékosok és jó büntetőzéssel megnyerték a találkozót.

PEAC: Pöttendi (25 pont, 10 lepattanó), Deák (21/3 pont, 3 lepattanó), Sipos (13/3 pont, 6 lepattanó), Onozó (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 gólpassz)

Vásárhely: Marinkovics (17/3 pont, 7 lepattanó), Czibere (22/9 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Vas P. (18/9 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz)

Mezőberényi KK - Budapesti Honvéd SE 68-103 (22-24, 13-23, 14-30, 19-26)

A Nagykőrös elleni csalódást keltő vereség után jóval könnyebb mérkőzés várt a Honvédra másnap Mezőberényben és bár vendéglátójuk egy félidőn keresztül látótávolságon belül tudott maradni, a térfélcserét követően már nem kegyelmezett a békésieknek a fővárosi alakulat. A Tursics-Máté-Stefán-Bohanek alkotta négyesfogat remekelt az összecsapáson, Turics egy híján 30 pontnál állt meg, míg Bohanek masszív dupla-duplával (13 pont, 16 lepattanó) tette le a névjegyét a Zsíros (19) fémjelezte újonc otthonában.

Mezőberény: Zsíros (19/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kiss G. (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Sütő (5 pont, 10 lepattanó)

Honvéd: Tursics (29/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Stefán (16 pont, 7 lepattanó), Máté M. (16 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Bohanek (13 pont, 16 lepattanó)