NB I B: "új uralkodó" keleten, az egyetlen hibátlan nyugaton

Keleten felforrt az állóvíz, a Salgótarján idén nem tudja egyelőre hozni a hegemóniát, meglepő vereségekbe szalad bele az Eger és a Vásárhely is, így tavalyhoz hasonlóan ismét a Kecskemét áll az élen, apró szépséghiba, hogy ezúttal az U23-as keretük hátát nézi a mezőny... Nyugaton a helyzet változatlan, a Bonyhád őrzi makulátlan mérlegét, a Törökbálint és a Baja előtt.

(Az eredményre kattintva a mérkőzés statisztikája jelenik meg.)

Keleti csoport:

Konecranes Salgótarjáni KSE – Mercedes-Benz Gyár KA 68-76 (22-21, 8-23, 21-11, 17-21)

Egymás utáni második hazai meccsét bukta el a Salgótarján együttes, melyet úgy látszik érzékenyebben érintett Tanács Attila ”kényszerpihenője”, mint ahogy arra előzetesen számítani lehetett. A kecskeméti U23-asok amúgy is a B csoport egyik favoritjaivá léptek elő az elmúlt hetekben (ennek ékes bizonyítéka, hogy hét fordulót követően az ő hátukat nézi a Keleti csoport mezőnye) és ezt most a hullámvölgybe kerülő nógrádiak ellen is nyomatékosították, ismét a csapatmunka dominált a fiatal gárdánál és kiváló második negyedükkel dűlőre is vitték a Sebők-Gorski párosra támaszkodó Salgótarján elleni derbit. A tavalyi döntős házigazdák új igazolásokkal próbálják frissíteni közben keretüket, de egyelőre se az ex-falcós Borszéki Csaba, se a tavaly még Egerben pattogtató Kováts Róbert nem tudott érdemi segítséget nyújtani a már említett duónak.

Salgótarján: Gorski (23 pont, 8 lepattanó), Sebők (16/3 pont, 12 lepattanó), Krasznai (7/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)

Kecskemét: Mészáros M. (12/6 pont, 6 lepattanó,4 szerzett labda), Kuntic (20/12 pont), Pongó Má. (12/3 pont, 8 lepattanó), Jakab (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)

EKF-Eger-HÉSZ SE - Szolnoki Olaj U23 77-79 (19-14, 24-20, 17-24, 17-21)

Rájár a rúd az elmúlt évek keleti élcsapataira, a Tarján után az Eger is zsinór két zakót gyűjtött be gyors egymásutánban, a hevesiek a kecskeméti U23-asok otthonában elszenvedett vereség után, most szolnoki kortársaiktól kaptak ki, ám ezúttal hazai környezetben. A Garamvölgyi-Erdei duó 41 ponttal vitte a hátán a vendéglátó együttest, de hozzájuk csak a rutinos Zsemlye tudott felzárkózni, a gárda egy másik alappillére, Máté Balázs ismét pocsékdobóformát mutatott, pedig az ő pontja nagyon hiányoztak az egri együttesből. A Szolnok az utolsó negyedben zárkózott és fordította meg a mérkőzést, köszönhetően a Hegedűs-Tóth-Csaba trió hatékony játékának, utóbbi ráadásul dupla-duplával fejezte be a találkozót.

Eger: Garamvölgyi (21 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Erdei (20/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Zsemlye (10 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda)

Szolnok: Csaba (19 pont, 11 lepattanó), Tóth Z. (23/6 pont, 5 eladott labda), Hegedűs (14/3 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda), Csákvári (10 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda)

MAFC - Vásárhelyi Kosársuli 85-75 (22.15, 22-26, 27-11, 14-23)

Két kulcsembere, Vavra és Lakits nélkül vette el a Vásárhely veretlenségét a MAFC gárdája, köszönhetően többek között annak, hogy 17 eladott labdába kergette bele a Drahos-Vas-Gruda trió fémjelezte csongrádi együttest. Hiába játszott jól azonban a három kulcsember a vendégeknél, a fővárosiaknál öten is elérték a tíz pontos határt, megnyerték a lepattanó csatát (31-26) és több kiharcolt büntetőjüket jobb százalékkal értékesítették (22/31 – 71 %).

MAFC: Fodor (18/3 pont), Lakosa (14/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Fekete (14/9 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Misek (13/3 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Csapai (8 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)

Vásárhely: Vas P. (24/12 pont, 4 lepattanó), Drahos (18/6 pont, 5 eladott labda), Gruda (13 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda)

Budapesti Honvéd SE - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 81-71 (15-23, 25-10, 18-23, 23-15)

Nagy csatát vívott egymással a két fél a Dózsa György úton, ahol a páratlan negyedeket a borsodiak tudták behúzni, míg a párosok Honvédé voltak és miután a házigazdák győzelmével záruló etapokban mindössze 25 pontra volt képes a Tiszaújváros, így a győzelmet Puskás Artúr fiai szerezték meg a lefújáskor. Mind a két csapat bő rotációval dolgozott a nagy iramú találkozón, Pöstényi dupla-duplájára Kwame és Szeleczky is összehozott egyet-egyet válaszul hazai oldalon,a több jó egyéni teljesítmény pedig el is döntötte a mérkőzés kimenetelét.

Honvéd: Kwame (21 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Szeleczky (11 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda), Kovács D. (10 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Szollár (13/3 pont, 4 szerzett labda)

Tiszaújváros: Pöstényi (15/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Á. (12 pont, 6 lepattanó), Béres (11 pont, 3 lepattanó)

MKB-Euroleasing Vasas - Nagykőrösi SKE 89-72 (17-11, 26-25, 28-20, 18-16)

Rossz kezdés után egyre jobban magára talál a Vasas gárdája, a pasarétiek ugyanis elkezdték szépen csendben gyűjtögetni a győzelmeket, a Nagykőrös elleni már sorozatban a harmadik sikerük volt. A gyakorlatilag center nélkül játszó vendégeket nem ezen a poszton múlták felül (bár Timkó elficánkolt 14 pontig és 8 lepattanóig), a legnagyobb diónak Moravcsik őrzése bizonyult, aki a pálya minden pontján észre vétette magát sokoldalú játékával. Mácsai, Tóth és Rácz is kitett magáért a vesztes félnél, de hármójuk hasznossága sem volt elegendő a pontokon jobban osztozó házigazdák ellen.

Vasas: Moravcsik (18/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 11 gólpassz), Timkó (14 pont, 8 lepattanó), Nagy S. (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 blokk)

Nagykőrös: Mácsai (17 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), Tóth V. (14/6 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 eladott labda, 7 gólpassz), Rácz (22/12 pont)

DEAC - Óbudai Kaszások 91-63 (27-19, 30-15, 12-10, 22-19)

Csupán az első negyed derekáig tudott partiban lenni az odahaza sokkal esélyesebbnek tartott DEAC-al a Keleti csoport egyetlen nyeretlen csapata, az Óbudai Kaszások gárdája. A debrecenieknek ekkor sikerült ritmust váltaniuk és könnyű kosarakkal léptek el ellenfelüktől, amely ugyan képes volt egy egál második félidőt játszani velük, de a meccs alakulásába már nem igazán tudott beleszólni. Az óbudaiaknál drasztikus változásokra lesz szükség, miután eddig még senkivel sem sikerült szoros meccset sem játszaniuk, tény, hogy a csapat fiatalításon esett át és idő kell míg az újoncok megszokják a másodosztály ritmusát, de ha így folytatják, akkor a kiesés beszélye fenyegetheti őket.

DEAC: Nagy Bo. (19/3 pont, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 gólpassz), Kaluha (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Takács (16 pont, 7 lepattanó)

Kaszások: Mondzinger (25/3 pont, 17 lepattanó, 6 eladott labda), Dankó (13 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)

EKF-Eger-HÉSZ SE - Budapesti Honvéd SE 89-74 (28-20, 17-11, 26-13, 18-30)

Két vereség után javított mérlegén az Eger, melyben a nyerőember ezúttal az újra jó dobóformát mutató Máté Balázs volt 23 pontjával, de kellett a sikerhez Erdei és Garamvölgyi (utóbbi dupla-duplával) hathatós támogatása is. A záró szakasz előtt már majd 30 ponttal járt előrébb a hazai együttes, ekkor kezdte el kozmetikázni a különbséget a vendég Honvéd, melyben egyedül a 22 pontig és 11 lepattanóig jutó Kovács Doma tudott kiugró teljesítménnyel előrukkolni, a többiek jócskán elmaradtak tőle.

Eger: Máté B. (23/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Erdei (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Garamvölgyi (18 pont, 10 lepattanó)

Honvéd: Kovács D. (22/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Bohanek (11 pont, 3 lepattanó)

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK – Konecranes-Salgótarjáni KSE 82-87 (28-18, 21-19, 18-26, 15-24)

Azután, hogy pár nappal korábban Salgótarjánban ütötte el a nógrádiakat a Hepp-Kupa továbbjutástól a borsodi alakulat, nem sikerült ugyanez a bravúr hazai pályán, bár az újra mezt öltő Sitku vezérletével ez egy félidőn keresztül megvalósulni látszott. Sebők mellé ezúttal Krasznai lépett elő nyerőemberré a vendégeknél, ketten együttes erővel 52 pontot rámoltak be a Tiszaújváros gyűrűjébe, míg Gorski és Borszéki csendesen segítették őket. Hazai oldalon Sitku mellett a Magyar-Pöstényi-Benőcs trió is kitett magáért, de ez sem volt elég az újabb bravúrhoz, a borsodiaknak marad a Hepp-Kupa kárpótlásul.

Tiszaújváros: Sitku (18 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Magyar (15/9 pont,), Pöstényi (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Benőcs (9 pont, 7 lepattanó)

Salgótarján: Sebők (30/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Krasznai (23 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Borszéki (12/12 pont, 4 lepattanó)

MAFC - Nagykőrösi SKE 83-73 (22-14, 22-28, 18-8, 21-23)

Csak megszorongatnia sikerült az esélyesebb MAFC gárdáját a tabella alján kullogó Nagykőrösnek, melyben újra a fedélzeten köszönthették Angyal Tamást, aki tavaly is a csapat szolgálatában állt. A magasember egyelőre nem tudta hatékonyan segíteni együttesét, a prímet inkább a nehéztüzér Kovács Sanyi vitte hat triplájával, valamint a ”mindenes” Tóth Viktor, mellettük Mácsai ismét összeszorgoskodott egy dupla-duplát, de mindez csak ahhoz volt elég, hogy a kiscsapat majdnem bravúrt érjen el a fővárosaik otthonában. A MAFC azonban ismét jól muzsikált csapatként, öten zártak megint dupla számjegyű pontterméssel, amibe még a lepattanó csata elvesztése és 17 eladott labda is belefért, tekintve, hogy utóbbiban így is ellenfelük ”győzedelmeskedett” 19-el.

MAFC: Fekete (17/9 pont, 10 lepattanó), Fodor (14/6 pont), Vavra (10 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Lakosa (13/3 pont, 5 eladott labda, 5 gólpassz)

Nagykőrös: Kovács S. (24/18 pont), Tóth V. (16/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Mácsai (10 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 2 blokk)

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - EKF-Eger-HÉSZ SE 64-86 (15-20, 17-22, 17-18, 15-26)

Bombameglepetés Hódmezővásárhelyen, bár azt eddig tudtuk, hogy mind az Egerrel, mind a Vásárhellyel számolni kell az idei versenykiírásban, azt azért senki nem gondolta volna, hogy a hevesiek 22 ponttal kerekednek felül a listavezető otthonában. A hazaiak kulcsemberei egytől egyig terített betlit mutattak be a rangadón, a Drahos-Erdei irányító párharc toronymagasan a fiatalabb egri játékmester felé dőlt el (8 pont, 2 gólpassz ill. 31 pont, 8 gólpassz), de Garamvölgyi masszív dupla-duplájára (16 pont, 14 lepattanó), kiegészítve Zsmelye ”szolidabb” estéjével  sem tudott mit kezdeni a Gruda-Marinkovics centerduó. A csongrádiaknak a derbi elvesztésén kívül az is egy plusz terhet jelenthet, hogy saját szurkolóik előtt még egy negyedet sem tudtak nyerni a rivális Eger ellen…

Vásárhely: Varga D. (14 pont, 7 lepattanó), Mócsai (1 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Gruda (10 pont, 3 lepattanó)

Eger: Erdei (31/15 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Garamvölgyi (16 pont, 14 lepattanó), Zsemlye (14 pont, 5 lepattanó), Máté B. (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz)

Óbudai Kaszások - Budapesti Honvéd SE 69-85 (16-18, 17-26, 17-19, 19-22)

Nem tudott élni eddigi legnagyobb lehetőségével a mezőny egyetlen nyeretlen csapata, bár a Kaszások a legszorosabb meccsüket játszották a szintén kisebb hullámvölgyben lévő Honvéddal, a 16 pontos vereség mégis azt jelenti, hogy továbbra is sereghajtó az óbudai együttes. A meccs igazából a második negyed közepén dőlt el, itt tudott tíz pont előnyre szert tenni a Kwame fémjelezte vendég gárda, ahonnan már nem volt visszaút a Mondzinger-Danó-Nagy Bálitn vezette hazaiak számára.

Kaszások: Mondzinger (22 pont, 7 lepattanó, 2 blokk), Dankó (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Nagy B. (14 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 3 eladott labda)

Honvéd: Kwame (34/6 pont, 7 lepattanó, 7 szerzett labda), Máté M. (17/6 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Szeleczky (10 pont, 8 lepattanó), Bohanek (10 pont, 7 lepattanó)

Szolnoki Olaj U23 - MKB-Euroleasing Vasas 65-85 (8-19, 12-14, 17-22, 28-30)

Immár hivatalosan is számolnunk kell a Vasassal, miután egy – főleg odahaza – nagyon erős Szolnokot tudott simán a padlóra küldeni a Lakosa-Timkó-Moravcsik triónak köszönhetően. Előbbi 30 pontig, utóbbi kettő pedig dupla-dupláig jutott a találkozón, amire válaszul Tóth 20 pontja és Csákvári 12 pont, 9 lepattanós performansza kevésnek bizonyult a fojtogató védekezést bemutató pasarétiek ellen.

Szolnok: Csákvári (12 pont, 9 lepattanó, 5 blokk), Tóth Z. (20/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Hegedűs (11/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Dumic (8 pont, 12 lepattanó, 2 blokk)

Vasas: Lakosa (30/9 pont, 7 lepattanó), Timkó (15 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda, 6 blokk), Moravcsik (10 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 gólpassz)

Mercedes-Benz Gyár KA - DEAC 88-69 (24-12, 17-17, 25-19, 22-21)

Nem nagyon sikerül az áttörés a DEAC gárdájának, hiába erősített be nyáron a hajdúsági egylet, az eredmények idáig elmaradnak a várakozásoktól. A teljes képhez azért tegyük hozzá, hogy a Kecskemét pályáján kikapni nem szégyen, borzasztóan erős U23-as korosztállyal rendelkezik a bácskai klub, amely vezeti is a másodosztály Keleti csoportját. Vas ás Takács a belső posztokon egész jól muzsikált a vendégeknél, de mezőnyben ”megette” őket a házigazda, Nagy Botondot talán először sikerült ”eltűntetni” a pályáról a szezonban, míg a hazai kisemberek szorgosan tették a dolgukat és immár ötös győzelmi szériánál tart a Kecskemét alakulata.

Kecskemét: Pongó Má. (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Jakab (23/15 pont, 4 lepattanó), Kuntic (19/9 pont, 5 gólpassz), Mészáros M. (14 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)

DEAC: Vas V. (24 pont, 9 lepattanó), Takács (13 pont, 9 lepattanó)

Nyugati csoport:

Motax Concordia KC Pápa - SMAFC - NYME 107:102 (13-22, 20-15, 19-18, 24-21, 13-13, 16-13) - készeri hosszabbítás után

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első negyed közepe egyértelműen a SMAFC-é volt, szervezett védekezés mellett Balogh és Cuzkor eredményessége révén egy 11-2-es rohammal megugrottak a soproniak.

A második tíz perc első felében egy 10-0-s futással egyre jöttek fel a hazaiak. A hosszú soproni kosárcsendnek Nagy Gergő vetett véget, duplája egy 7-0-s roham kezdetét jelentette, újra megugrott a SMAFC. A félidő végén Kálmán villanásaival 4-re jött föl a Pápa.

A második félidő eleje Ugaros és a korábban Sopronban is kosarazó Henrik pontpárbajával kezdődött. A szakasz közepén Kálmán kosarával rövid időre átvette a vezetést a Pápa, ám a szakasz végén Czukor jóvoltából új erőre kapott, s a befejező negyed előtt 3 ponttal vezetett a SMAFC.

A záró szakasz elején ezt gyorsan 6-ra növelte a soproni csapat. 58-52-es SMAFC-vezetés után azonban a Pápa Kálmán és Henrik vezérletével egy 14-3-as rohammal megfordította a meccset. A SMAFC-ban azonban volt tartás, Csaplár-Nagy kosarával egyenlített.

A hosszabbítás Czukor és Kálmán pontpárbaját hozta, jobbára soproni vezetés mellett. Berneczei kosarával fél perccel a vége előtt 3 ponttal vezetett a SMAFC, ám a hazaiak egy kiegészítő játékosuk Simon Bence triplájával egyenlítettek.

A második hosszabbításban - ellentétben az elsővel - a Pápa volt lélektani előnyben, s ezt Kálmán büntetői mellett egy Henrik triplával megspékelve végül 107-102-re nyert a Pápa úgy, hogy a 10 perc ráadásban Kálmán 17-ből 15 büntetőt értékesítve plusz két mezőnykosarat szerezve lett a drámai csatában kivívott pápai diadal fő letéteményes.

Persze ahhoz, hogy ez a Pápa-SMAFC meccs ekkora csata legyen, soproni részről is kellettek extra egyéni teljesítmények, mint például a fiatal Czukor Bencéé, aki 32 pontig jutott, vagy a tavaly még A-csoportos Keresztes-Jarosevits pápai center kettőst 14 pontjával és 21 (!!) lepattanójával "zsebre rakó" Csaplár-Nagy Arnoldé. Ám hazai oldalról a 26 pontig benne 6 tripláig jutó Henrik István játékát is ki kell emelnünk!

Budafoki KK - PTE-PEAC 64-72 (24-14, 12-20, 15-19, 13-19)

A nyeretlenek összecsapásán nekiesett pécsi riválisának s a nyitó negyed közepén elsősorban Tóth és Buday eredményességének köszönhetően 15-3-ra vezetett. Ekkor kezdtek "éledezni" a vendégek, a szakasz második felében már kiegyenlített volt a játék.

A második szakasz elején tartotta 10 pont körüli előnyét a Budafok, ám negyed közepén a vendégek egy Sipos és Al-Farkat vezette 14-2-vel fordítottak. A félidő vége a hazaiaké volt, akik 2 pontos előnnyel fordultak.

A második félidőt a Vajda-Károly duónak köszönhetően a hazaiak kezdték jobban, s ekkor szerzett előnyüket a negyed hajrájáig őrizték. Sipos vezetésével ledolgozta hátrányát a PEAC, sőt Ónozó villnásaival előnyt is szerzett a 4. negyed előtt. Ennek elején ugyan Madár triplájával még visszaszerezte a vezetést a Budafok, de utána jött egy  Sipos és Koller révén jórészt sikeres büntetőkre alapozott döntő horderejű 13-0-s pécsi roham, amely eldöntötte az összecsapást.

Budafok: Károly (18 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Buday (15/3 pont, 3 lepattanó), Vajda (10/6 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Tóth L. (8 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda).

PTE-PEAC: Sipos (22/6 pont, 12 lepattanó (4 támadó), 5 szerzett labda), Koller (19/6 pomt, 3 eladott labda), Al Farkat (10 pont, 11 lepattanó), Csernák (9/3 pont, 11 lepattanó)

MTK-Törökbálint - PVSK Kronosz 99-73 (29-20, 27-24, 19-17, 22-12)

A Wehner Zoltánt továbbra is nélkülöző hazaiak fölényesen verték az utóbbi hetekben megtorpanó, szintén tartalékos pécsi fiatalokat. A hazaiak 2-4-ről Bihari Máté vezetésével egy 14-2-es rohammal szereztek megnyugtató előnyt, amelyet a pontgazdag negyed végéig meg is tartottak. A második szakasz első felében 6-8 ponttal vezetett a Törökbálint, s a kerek 100 pontot hozó első félidő végén sikerült 10 fölé növelniük előnyüket a hazaiaknak.

A 3. negyed közepén egy 8-2-es futással 16 ponttal megugrottak a vendéglátók, s az előnyt a negyed végéig ezt meg is tartották. A záró etapot 5-0-lal nyitó pécsiek a 10 pontos határ közelébe küzdötték föl magukat, ám ekkor a játékot remekül szervező Szarvas, valamint Bódi és Spiriev révén egy 14-2-es rohammal végképp eldöntötte a meccset a maga javára a Törökbálint.

MTK-Törökbálint: Bódi (21 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Bihari (21 pont, 7 lepattanó (5 támadó), . Spiriev (14 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 eladott labda, 6 gólpassz), Radovics (13 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Fülöp (12/3 pont), Szarvas 10/6 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 16 gólpassz)

PVSK-Kronosz: Sümegi (14 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Tóth M. (11/3 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda), Pascu (11/3 pont), Moósz, Büki (10/6-10/6 pont)

Győr-SZOL Széchenyi Egyetem - Tehetséges Fiatalok Budapest 63-66 (12-19, 13-20, 22-11, 16-16)

Amire nagyon vártak már a Theteséges Fiatalok háza táján, az most elérkezett: felépült, s bemutatkozhatott a csapat minden bizonnyal legtehetségesebb, ám azért már nem annyira fiatal játékosa, Likár Péter. Debütálása remekül sikerült, hiszen vezérletével és 20 pont, 10 lepattanós dupla-duplájának köszönhetően legutóbbi 3 meccséből 2-t elveszítő csapata nyerni tudott a hármas győzelmi sorozatot felépítő, legutóbb a Baját veretlenségétől megfosztó Győr otthonában.
Az első félidőben egyértelműen a vendég fővárosiak akarata érvényesült, jó védekezésükre és Likár jó játékára alapozva 14 pontos előnyt szereztek.

Szünet után Horváth Gergő és Vida Tamás  vezetésével vette üldözőbe udvariatlan látogatóját a Győr, s egy 11-0-lal a szakasz közepén szorossá tette a mérkőzést. Beák jóvoltából újítani tudtak a vendégek, s végül 3 pont előnnyel várhatták a 4. negyedet. A záró szakasz elején Gombás Gábor triplájával egyenlített a győri csapat, ám ekkor jött Likár rutinja, két kosara lendített csapatán, a végjátékban pedig Katona dobott kulcsfontosságú hármast s értékesített biztos kézzel néhány büntetőt, így a vendégek bravúros győzelmet arattak a gyengén dobó győri csapat otthonában.

Győr: Horváth G. (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Papp (11 pont), Gombás (8/6 pont, 8 lepattanó), Drevenka (7 pont, 7 lepattanó, 11 gólpassz)

Tehetséges Fiatalok: Likár (20 pont, 10 lepattanó), Beák (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Katona (13/6 pont, 4 lepattanó), Szobi (11 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz)

Bajai Bácska FKE - Veszprémi Egyetem 78-63 (18-11, 18-17, 23-14, 19-21)

Délity triplájával, majd Hosszú és Mándity duplájával hamar megszerezte azt a 7 pontos előnyt a Baja, amelyet lényegében gond nélkül tartott a 3 fent nevezett játékosa vezérletével az első negyedben. A félidő hajrájában egységes csapatmunkával 1 pontra felküzdötte magát a Veszprém, ám a félidőt Hosszú vezérletével egy 9-2-es rohammal, és végül 8 pontos előnnyel zárta a Baja.
A második félidőt 10-0-lal indító Baja e rohammal el is döntötte a mérkőzést, a harmadik negyedben a vendégektől gyakorlatilag csak Nagy Róbert jelentett veszélyt a hazai kosárra. A Verteticset nélkülöző vendégeknek az 1/16-os tripla mutatójukkal sok esélyük nem lehetett a jobb eredmény elérésére.

Baja: Mándity (20 pont, 7 lepattanó), Délity (19/3 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda), Hosszú (14/3 pont, 4 gólpassz), Ágfalvi (8/6 pont, 9 lepattanó), Nagy D. (8 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz)

Veszprém: Nagy R. (18 pont, 3-3 lepattanó, eladott és szerzett labda, gólpassz), Szlávik (12/3 pont 5 lepattanó), Godena (8 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda)

B-Beton Bonyhád - SKC Sportiskola 86-55 (28-15, 21-12, 23-17, 14-11)

A tartalékos soproniak Török Balázs vezérletével a nyitó szakasz közepéig tartották a lépést a tapaszalt, korábbi A-csoportos játékosok egész sorát felvonultató veretlen listavezetővel A  negyed közepén a bonyhádiak triplákkal "megszórták" a soproni csapatot, s Jilling vezetésével egy 11-2-es rohammal megnyugtató előnyt szereztek. Ezt, mivel több, ezen a szinten bevethető játékost forgattak, a félidő végéig 20 pont fölé növeltek.
A második félidő elején még Molnár Márton kosaraival 20 ponton belülre kerültek a soproni fiatalok. ám a negyed közepén egy 12-2-es bonyhádi rohammal végképp eldőlt a találkozó.Sima lett a csoport rangadója, a tartalékos és gyengén dobó (1/24 tripla) soproniak nem tudtak jelentős ellenállást kifejteni Bonyhádon.

Bonyhád: Jilling (24/18 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Tömösváry (13 pont, 7 lepattanó (4 támadó)), Lukács (11/9 pont, 4 lepattanó), Faragó 10/6 pont.8 gólpassz)

Sopron: Molnár (22 pont, 8 lepattanó), Török (15/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Ruják B. (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)

B-BETON Bonyhád - Veszprémi Egyetem 79-51 (26-8, 12-17, 15-18, 26-8)

Az egész másodosztályban egyedüliként őrzi veretlenségét a Bonyhád együttese, legutóbbi áldozatuk a szebb napokat is megélt Veszprém volt, amely ellen a találkozó már a nyitó felvonásban eldőlt, a tolnaiak 26-8-as rajtát követően. A hazaiak 50 % felett céloztak mezőnyből, míg a vendégek a 35-öt sem érték el, amin a 23-ból három sikeres triplakísérlet sem segített.

Bonyhád: Tömösváry (18/6 pont, 4lepattanó), Lukács (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Hegedűs (12 pont, 5 lepattanó), Jilling (4 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz)

Veszprém: Takács (18/6 pont, 8 lepattanó), Czakó (8 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda), Oltárczy (11/3 pont, 4 lepattanó,3szerzett labda, 4 eladott labda)

Győr-Szol Széchenyi Egyetem - MTK Törökbálint 73-78 (17-26, 13-15, 23-18, 20-19)

Nem sokon múlt, hogy elkapja Nyugat egyik élcsapatát a középmezőnyben tanyázó Győr, mely egyelőre fekete lóként vitézlik az idei bajnokságban, képes bárkit megverni, de ugyanúgy képes bárkitől is kikapni. Mindkét csapat kevés embert küldött hadba, a szűk rotációban pedig rutinos játékososok egész sora feszült egymásnak, melyből a Wehner vezette Törökbálint jött ki jobban a végjátékban, hiába vesztették el a lepattanó csatát, a kétszer annyi győri eladott labda (20-10) megbosszulta magát Drevenkáéknál.

Győr: Papp B. (25/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Drevenka (13/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 11 gólpassz), Gombás (15/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda), Horváth G. (13/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)

Törökbálint: Szarvas (21/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Wehner (25/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Bódi (11/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Bihari (12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda)

PVSK - Kronosz - Budafoki KK 84-68 (25-23, 22-18, 19-12, 18-15)

Keleten a Kaszások, Nyugaton a Budafok üldözi továbbra is első sikerét, utóbbi most Pécsett szaladt bele egy 16 pontos verésbe, viszont bíztató lehet a csapat számára, hogy az egykoron az élvonalban pattogtató, hosszú kihagyás után visszatérő Madár András bíztató teljesítménnyel rukkolt elő. A baranyaiak Somogyfoki és Halász vezérletével fokozatosan őrölték fel ellenfelüket, amibe a 23 eladott labda is belefért, tekintettel arra, hogy megnyerték a lepattanózást és jobb százalékkal tüzeltek mezőnyből is.

PVSK: Halász (20/3 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Somogyfoki (17/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Bíró (10 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda)

Budafok: Károly (19/6 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Tóth L. (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Madár (14/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 5 gólpassz)

PTE-PEAC - Tehetséges Fiatalok-Budapest 59-117 (24-35, 5-31, 14-24, 16-27)

Gól gazdag első negyed után nem hagyott sok kérdést a fővárosi együttes, a második etapban szinte lenullázta vendéglátóját a Mehmedovics legénység és a későbbiekben sem adott alább, aminek eredménye egy kiütéses győzelem lett Pécsett. Heten érték el a tíz pontos határt a fővárosiaknál, a legjobb dobó Beák lett 20 egységgel, míg hazai oldalon csupán a Sipos-Koller duó tudta átlépni a bűvös értéket. Nyomasztó volt a palánk alatti fölénye a vendégeknek, de ugyanígy a gólpassz és a mezőnymutatójuk is toronymagasan a pécsiek számai felett állt meg.

PEAC: Sipos (18/6 pont), Koller (16 pont)

Tehetséges Fiatalok: Debreceni (17 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Beák (20/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Katona (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Tökölyi (12 pont, 9 lepattanó, 2 blokk), Likár (11 pont, 7 lepattanó)

SKC-Sportiskola - Bajai Bácska FKE 95-66 (29-18, 18-16, 24-13, 28-18)

Kiegyenlített, színvonalas játékkal kezdőd9tt a rangadó, az első 6 percben váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladtak a csapatok. 14-13-ra még a Baja vezetett, ám ekkor Rátvay triplája egy 14-2-es huszáros soproni roham kezdetét jelentette, ezzel megnyugtató előnyt szereztek a fiatalok.
A második negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, jórészt Molnár és Ágfalvi dobópárbajával.
A második szakaszt Bus Iván kezdte sziporkázó játékkal, tripláival egy 12-3-as rohanással végképp eldöntötte a meccset a maga javára a soproni együttes, amelyben a záró szakaszban jórészt a cseresor játszott.

Sopron: Molnár M. (29 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Bus (21/9 pont, 9 gólpassz, 4 szerzett labda), Rátvay (13/9 pont), Nárai (10 pont, 8 lepattanó)

Baja: Ágfalvi (20/6 pont, 5 lepattanó), Hosszú (7/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Mándity (7 pont, 4 gólpassz)

SMAFC-NYME - Bajai Bácska FKE 83-86  (24-12, 17-29, 19-13, 11-17, 12-15)

Egyik legjobbja Czukor és fontos kiegészítő embere, Vesztergom nélkül is "repülőrajtot vett" a SMAFC az első 7 percben 11 pontot szerző. Balogh vezérletével. A Baja 20-5 után kezdett ébredezni. A második szakaszban a hazaiak játéka "leült", a Baja megérezte az esélyt, szünetben döntetlenre álltak a csapatok. .
A 3. negyedben végig a SMAFC vezetett, 6 pontos előnnyel várhatták a hazaiak a záró szakaszt.  A záró negyedben, a Baja Hosszú és Mándity kosaraival "tapadt" Herczeg vezette  hazaiakra. A 38. percben egyenlítettek a vendégek, majd nem esett kosár.
A hosszabbítás elején váltva vezettek a csapatok, majd Hosszú vezérletével 6-tal megugrottak a vendégek. s a nagy büntetőpárbajban végül 3 ponttal nyertek. A Baja sikere annak fényébe különösen értékes, hogy a lepattanó harcot óriási különbséggel, 46-27-re elveszítette.

SMAFC: Herczeg (23/9 pont, 7 lepattanó), Balogh (21 pont, 4 gólpassz), Jávor (12/6 pont, 6 lepattanó), Csaplár-Nagy (12 pont, 17 lepattanó)

Baja: Hosszú (30/6 pont, 8 gólpassz, 10 kih. fault, 4-4 szerzett és eladott labda), Délity (21/12 pont), Mándity (19 pont, 7 lepattanó)

SKC-Sportiskola - Pápa 70-82 (25-27, 17-17, 9-22, 23-16)

Nagy iramban, látványos játékkal kezdődött a rangadó. A rutinos pápaiakkal az első félidőben remekül tartották a lépést a soproni fiatalok.

A harmadik negyed elején Bus Iván bordasérülést szenvedett, és ekkor jött ki az a fáradtság, hogy csütörtökön is játszott egy NB I B-s meccset a soproni  csapat, a meccs előtti napon, Pakson U23-as találkozót, s az éjjeli hazatérés után az amúgy is fiatal gárda ifjabb játékosainak után délelőtt még U18-as meccsük is volt. Ebben a szakaszban a rutinos Kálmán és Keresztes vezérletével elhúzott a Pápa s biztosan nyert.

Sopron: Molnár (17 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Ruják B. (16 pont, 4 lepattanó), Rátvay (12/3 pont), Nárai (10/3 pont, 6 lepattanó)

Pápa: Keresztes (18 pont, 11 lepattanó, 2 blokk), Ács (17 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Henrik (16/6 pont, 6 lepattanó), Kálmán (13 pont, 9 gólpassz, 6 lepattanó), Jarosevits (10 pont, 7 lepattanó)

A csoportok állását erre a linkre kattintva találhatjátok.

Fotó (slide, 1.): nport.hu

Fotó (2.): nyugat.hu

Fotó (3.): mtkbasket.com