NB I B: Véget ért a felsőházi rájátszás

Kecskemét-Salgótarján finálét rendeznek a másodosztályban, ahol előbbinek a veretlenség megőrzése, míg utóbbinak bajnoki címe megvédése lesz a tét. A Törökbálint mellett a Bonyhád küzdhet végül a harmadik helyért, a tolnaiak egy pontos egri sikerüknek köszönhetik, hogy éremért harcolhatnak. A Baja és a MAFC már le is játszotta utolsó meccseit, a hetedik hely végül a műegyetemistáké lett, miután háromból kétszer is győzni tudtak bácskai riválisuk otthonában.

Keresztbejátszás az 1-8. helyért:

Bajai Bácska FKE - MAFC 79-96 (17-21,  22-25, 14-27, 26-23)

Magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a MAFC a szezon végére "elfogyó", széteső bajaiak otthonában. Az első félidőben még próbálták tartani a lépést a hazaiak a budapesti együttessel, ám a harmadik negyed közepén a MAFC egy 15-3-as rohamot bemutatva 20 ponttal elhúzott s innen már nem volt visszaút. A hajrában mindkét csapatban sokat játszottak a fiatalok.

Baja: Nagy D. (18 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Braun (18/3 pont), Piukovics (12/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)

MAFC: Vavra (16/6 pont, 4 lepattanó), Nagy B. (16/12 pont,  5 lepattanó), Fekete (14/6 pont, 11 lepattanó), Fodor (12/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)

A két csapat szombaton lejátszotta a helyosztókat is, a MAFC lemondott a pályaválasztói jogáról, így mindkét mérkőzést Baján rendezték, ahol a  délelőtti meccsen aratott 15 pontos győzelmet követően csak 11-el tudott nyerni a házigazda a délutáni derbin, így a fővárosiak szerezték meg a hetedik helyet a bajnokságban.

Bajai Bácska FKE - MAFC 56-71

Bajai Bácska FKE - MAFC 88-77

A párharc győztese 148-144-es összesítéssel a MAFC gárdája lett.

MTK Törökbálint - KTE Kosárlabda Klub 72-93 (11-16, 9-23, 28-23, 24-31)

Kitűnő első félidei védekezésével könnyedén juttatta érvényre a papírformát a rájátszás utolsó körében is a Kecskemét együttese, Sztojan Ivkovics legénysége 20 ponton tartotta az első játékrészben a házigazdák, míg ők a Wittmann-Bencze-Djeraszimovics trió vezérletével 39-t kapartak össze és 19 eladott labdába kergették bele vendéglátóikat. A térfélcserét követően már életjelet adott magáról a nyugati bajnok Törökbálint is, de a jó játék csak a tisztes helytálláshoz volt elegendő, és mint kiderült - miután a Salgótarján nyerni tudott a TF vendégeként – a döntőbe jutáshoz nem, így Wehnerék készülhetnek a két győzelemig tartó bronzcsatára a Bonyhád együttese ellen.

Törökbálint: Wehner (19/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Merza (12 pont, 4 lepattanó), Szarvas (12/6 pont, 5 eladott labda, 5 gólpassz)

Kecskemét: Bencze (23 pont, 7 lepattanó), Djeraszimovics (17/9 pont, 3 gólpassz), Wittmann (20/12 pont, 6 gólpassz)

TF-Budapest – Konecranes-Salgótarjáni KSE 78-82 (26-19, 18-18, 16-19, 18-26)

Az utolsó negyedben csúszott ki a mérkőzés a TF kezei közül, pedig ha a fővárosi fiatalok bravúrgyőzelmet aratva két vállra fektetik a címvédőt, akkor a bronzéremért játszhattak volna a helyosztókon a Bonyhád egri sikerét követően. Hiába játszott extrát azonban Sztrányay (20 pont, 6 lepattanó) és Beák (22/12 pont, 6 lepattanó) is, a Hartvchot és Ughyt nélkülöző vendégek hét emberrel is képesek voltak megfordítani a mérkőzést, pedig a harmadik játékrész hajrájában már úgy tűnt eldől a meccs a Mehemdovics-fiúk javára. A lepattanócsatát elsöprő fölénnyel (21-40) megnyerő nógrádiak azonban belekapaszkodtak az utolsó szalmaszálba is és nagy küzdés árán a saját kezükbe vették a sorsukat és újra kivívták a döntőbe jutást, így megmaradt az esély, hogy megvédjék címüket a veretlen Kecskemét elleni fináléban.

TF: Sztányay (20 pont, 6 lepattanó), Beák (22/12 pont, 6 lepattanó), Katona (11/9 pont, 3 lepattanó), Moravcsik (9/3 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz)

Salgótarján: Surmann G. (12/6 pont, 7 lepattanó), Sebők (17 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Likár (12 pont, 9 lepattanó, 2 blokk), Godena (13 pont, 8 lepattanó), Surmann P. (14/6 pont, 7 lepattanó, 7 eladott labda, 7 gólpassz)

EKF-Eger-HÉSZ SE - B-BETON Bonyhád 69-70 (14-15, 13-21, 25-19, 17-15)

Két hétvége alatt, kétszer csúszott ki a legjobb négy közé jutás az Eger kezéből, emlékezhetünk rá, hogy egy hete, a MAFC vendégeként 20 pontos vezetésről buktak el Krasznaiék a fővárosban, most pedig hazai pályán fogott ki rajtuk a jobb dobóformát kifogó Bonyhád alakulata, amely ezzel a sikerével kiharcolta bronzcsatát a Törökbálint ellen. A hevesiek csak magukat okolhatják, hogy kicsúsztak az első négyből, az utolsó negyedben ugyanis 11 büntetőt hibáztak el a hazai játékosok, volt, hogy egymás után nyolc kísérlet nem ért célba, a 10 triplát betermelő tolnaiak pedig éltek a házigazdák ”vendégszeretetével” és a 24 pontos Lukács vezetésével a szezon legfontosabb – és a rájátszás egyetlen – idegenbeli sikerét aratták a híres török verő városban. Az egrieket az ismét bődületes dupla-duplával jelentkező Zsemlye Sanyi (19 pont, 17 lepattanó) és a meglepetésember, Jakab Zsolt 24 pontos szezoncsúcsa sem vigasztalhatta, miután Erdei utolsó másodperces kísérlete leszédült a gyűrűről.

Eger: Zsemlye (19 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Jakab (24/6 pont, 5 lepattanó), Kováts (13 pont, 6 lepattanó), Krasznai (8 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz)

Bonyhád: Lukács (24/15 pont, 5 lepattanó), Rutkai (14/6 pont,5 lepattanó, 3 eladott labda), Faragó (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)

Keresztbejátszás a 9-20. helyért:

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - MKB-Euroleasing Vasas 102-96 (28-19, 25-27, 23-24, 26-26)

Kosáreső, kiváló dobóforma és majd 200 pont Tiszaújvárosban, a borsodi derbin mindkét gárda 54 % fölött tüzelt mezőnyből, de a büntetővonalról sem adták alább 72 %-nál a felek, érdekesség, hogy mindkét kategóriában a házigazdák maradtak alul, sőt,  lepattanócsatát is elveszítették 25-30- arányban, a nagyobb csapásszám azonban mégis győzelmet ért odahaza. Sitku Ernő visszatért a parkettre kézsérülését követően, 19 ponttal elévülhetetlen érdemeket szerzett csapat sikerében, de mégsem ő, hanem Pöstényi Zoltán lett a legeredményesebb hazai játékos 22 egységgel. A Vasasnál Velkey 25-öt, Garamvölgyi 20-at lapátolt össze, utóbbi lekapkodott hozzá 11 lepattanót is, a gólzáporban azonban alulmaradtak a borsodi együttessel szemben.

Tiszaújváros: Pöstényi (22/6 pont), Sitku (19/6 pont, 4 gólpassz), Magyar (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Á. (14/3 pont, 4 lepattanó)

Vasas: Velkey (25/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Garamvölgyi (20 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Nagy S. (14/6 pont, 7 lepattanó), Pék (14/12 pont, 3 lepattanó)

Óbudai Kaszások - SMAFC-NYME 69-77 (16-16, 18-20, 14-13, 16-15, 5-13) – hosszabbítás után

Az utolsó másodpercben mentette hosszabbításra Bausz révén a Kaszások elleni idegenbeli találkozót a SMAFC együttese, pedig 2,6 másodperccel a vége előtt az óbudaiak dobhattak két büntetőt egy pontos vezetésnél. Ám kissé rutintalanul, a második szándékos elrontása (és az idő lepergetése) helyett a dobás a gyűrűben landolt, így egy időkérést követően a támadótérfélről jöhetett oldalbedobással a soproni gárda, a vendégek 20 pontig jutó rutinos irányítója pedig egy betörést követően ki is harcolt a túlórát csapatának. A 25 pontos Dohar fémjelezte Kaszásokat megtörte az elszalasztott győzelmi lehetőség, a SMAFC-ot pedig feltüzelte és a ráadásban már nem adott esélyt vendéglátójának Vetési Imre alakulata, nagyobb fordulatszámon pörögve sima meccset csinált az amúgy kiegyenlített találkozóból és sorozatban ötödik vereségébe hajszolta bele a fővárosiakat.

Kaszások: Dohar (25/15 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Korona (13/6 pont, 4 gólpassz), Mike (10 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy B. (11 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)

SMAFC: Bausz (20 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Vesztergom (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Rostás (16 pont, 12 lepattanó), Török (10 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda), Csaplár-Nagy (9 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)

Nagykőrösi SKE - Budapesti Honvéd SE 83-103 (12-22, 16-19, 25-29, 30-33)

Ismét két alapembere, Tóth Viktor és Angyal Tamás nélkül volt kénytelen kiállni egy alsóházi élcsapat ellen a Nagykőrös együttese, a hiányzók ellenére azonban derekasan helytállt a kiscsapat, a negyedik negyed derekán még csak nyolc pont volt a Honvéd előnye, ám a végét jobban bírták a fővárosiak és nagy arányú győzelmet arattak idegenben. Taga György és Máté Márk voltak ezúttal a vendégek nyerőemberei, előbbi 25 pontot, utóbbi 19-et tett be a közösbe a jobban lepattanózó (28-43) győztes félnél, a hazaiak legjobbja a 30-ig jutó Lakosa Ákos lett, mellette Mácsai 11 pont, 16 lepattanós dupla-duplája kellett még, hogy a házigazdák tartalékos felállásuk ellenére nagy csatára késztessék esélyesebb ellenfelüket, a bravúr azonban elmaradt.

Nagykőrös: Lakosa (30/9 pont, 3 gólpassz), Mácsai (11 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 2 blokk)

Honvéd: Taga (25/15 pont, 4 lepattanó), Máté M. (19/6 pont, 3 gólpassz), Kovács D. (15 pont ,10 lepattanó, 3 gólpassz), Szeleczky (10 pont, 10 lepattanó)

EnterHód Vásárhelyi KS – PEAC-PTE 95-79 (13-19, 32-20, 23-18, 27-22)

Nehezen pörgött föl erre a meccsre a hazai csapat. Az első negyedben a pécsiek jó védekezésükkel, Koller és Sipos eredményes játékával meglepték a vásárhelyieket, a hazai csapat 19-7-es pécsi vezetés után kezdett éledezni. A második szakasz elején Deák találataival még tartotta előnyét a pécsi együttes, a negyed közepén, 28-23-as PEAC vezetés után a hazaiak Vas és Marinkovics vezetésével egy 14-3-as rohammal átvették a vezetést s ettől kezdve már egyértelműen az ő akaratuk érvényesült.

Vásárhely: Marinkovics (30 pont, 11 lepattanó), Czibere (17/12 pont), Vas (15/9 pont, 4 szerzett labda)

PEAC: Deák (30/12 pont), Szabó R. (18 pont, 4 lepattanó), Koller (13/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Sipos (10 pont, 9 lepattanó), Pöttendi (0 pont, 12 lepattanó)

DEAC - Győr SZOL Széchenyi Egyetem 90-96 (32-19, 20-33, 23-22, 15-22)

A meccs elején nem látszott, hogy a debreceni egyetemistáknak igen "húzós" volt a hét eleje. A múlt hét égi Honvéd elleni bajnoki diadalt követően a gárda több kulcsembere is három kemény meccset játszott az egyetemi és főiskolai bajnokság döntőjében, amelyet egyébként meg is nyertek a debreceniek. A nyitó szakaszban pazar támadójátékkal tetemes előnyre tettek szert a hazaiak, ám a második negyedben Tóth és Horváth vezérletével ledolgozta hátrányát a Győr. A harmadik negyedben fej-fej mellett haladtak a felek, a végjáték pedig a tapasztaltabb játékosokat felvonultató vendégeknek sikerült jobban.

DEAC: Nagy B. 23/3 pont, 6 szerzett, 9 eladott labda, 3 gólpassz), Szarka (16/9 pont), Asztalos (14 pont, 5 lepattanó)

Győr: Tóth P. (30/9 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), Horváth G. (25/3 pont 2 szerzett labda), Papp (18/3 pont 7 lepattanó, 5 gólpassz), Drevenka (14/6 pont, 11 gólpassz)

Veszprémi Egyetem - Mezőberényi KK 98-68 (24-18, 22-18, 29-12, 23-20)

Papírforma eredmény született. A bentmaradás tekintetében az utolsó szalmaszálak egyikébe kapaszkodni próbáló békésiek az első félidőben még tartották a lépést a Veszprémmel, amely a 18. percben csupán 38-34-re vezetett. Szünet után azonban "robbantott" a hazai együttes, a harmadik negyed első 6 percében egy 21-2-es "részhajrát" produkálva eldöntötte a meccset a maga javára.

Veszprém: Nagy R. (24/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Takács (17/6 pont, 6 lepattanó), Czakó (16 pont, 6 lepattanó), Kováts (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)

Mezőberény: Zsíros (22/15 pont, 4 lepattanó), Kiss G.  (17/9 pont, 5 lepattanó), Jenei (10 pont, 11 lepattanó)