NB I/B: A Budafok erőt demonstrált, MEAFC és MTK diadal

A Honvéd nagyon simán kikapott fővárosi riválisa otthonában - a BKG és a tavaly még A-csoportos TF is vereséggel távozott idegenből.

MEAFC-Miskolc - BKG-Prima SE 96-86 (12-25, 31-18, 23-21, 30-22)

A tavalyi alapszakasz-ötödik vendég együttes óriási elánnal kezdte a meccset, és valósággal sokkolta a borsodi közönséget (2-15), majd az ex-BKG-s Thornton állt a hazaiak élére, de így is csak a vérzést sikerült elállítania az egyelőre Tóth Bence nélkül játszó Miskolcnak, 12-25 lett az első 10 perc vége. A második etapban teljesen megváltozott a játék képe, a nagyon szorosan őrzött amerikai légiós passzai után az élete egyik legjobb meccsét hozó Homoki kosaraival és a Kozák-testvérpár futós játékával jött vissza egálra a MEAFC (43-43).

A fordulás után egy ideig kiegyenlített volt a csata, de Nagy Botond túlságosan egyedül maradt pontszerzésben vendég oldalon, míg a több kiemelkedő egyéni teljesítményt felvonultató hazaiak gyakorlatilag "bedarálták" a szigetszentmiklósiakat (47-30-as lepattanózással megspékelve). A vendéglátók az egykori NCAA-döntős légiós kipontozódását is elbírták a hajrában, így üzentek a riválisoknak, hogy idén bizony számolni kell velük is. A Bán Tiborral hamarosan kiegészülő Primától pedig bizonyosan hatékonyabb védekezést és keményebb játékot várhatunk egy ilyen vereség után.

Kiemelendő teljesítmények:

MEAFC: Homoki Donát (23 pont, 10/16 mezőnyből, 15 lepattanó - 33 VAL), Austin Thornton (17 pont, 4/6 triplából, 10 lepattanó, 9 gólpassz, 5 kiharcolt fault - 35 VAL), Kozák Bertalan (15 pont, 5 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 1 blokk), Kozák Márton (6 pont, 6 eladott labda, 8 gólpassz), Takács Dániel (14 pont, 3 gólpassz), Lippai Szabolcs (16 pont, 8/8 mezőnymutató)

BKG: Nagy Botond (31 pont, 6/8 triplából, 7 gólpassz, 6 kiharcolt fault - 25 VAL), Nagy Benedek (13 pont, 6 gólpassz, 7 kiharcolt fault - 22 VAL)

Budafoki KK - Budapesti Honvéd SE 104-73 (29-15, 28-22, 33-18, 14-18)

A nap legegyértelműbb meglepetését hozta ez a derbi - nem elsősorban amiatt, hogy hazai pályán legyőzte a Honvédot a kiváló felkészülésen túllévő Budafok, hanem annak milyensége okán. Történt ugyanis, hogy a Halász Ákos és Kármán Domonkos nélkül érkező tavalyi 5. helyezett szinte semmiféle ellenállást nem tanusított az első fél negyedben, és mire feleszméltek Horváth Ákosék, már 22-2-re (!) vezetett Károly Máté együttese. Onnantól még párszor megpróbált 10 ponton belülre visszajönni a Puskás-legénység, de keménység és hit nélkül küzdve végül kiütéses, 31 pontos vereséget szenvedett.

A Puszta - Lados páros tanárian vezényelte a hazaiak támadásait, a magasemberek pedig kiemelkedő hatékonysággal fejezték be azokat, így valósággal erőt demonstrált a szerkezetileg azért némiképp átalakult Budafok, mely egyre inkább úgy tűnik, élcsapat lehet ebben a kiírásban.

A vendégeknél a rengeteg negatívum ellenére kiemelendő a 2003-as születésű, bő egy éve Hódmezővásárhelyről induló Dékány Imre viszonylag stabil irányító játékkal történő bemutatkozása a felnőttek közt, de a nála egy évvel idősebb Tanoh András is most mutatkozott be a B-csoportban, a 19 esztendős Szentirmai Ákos pedig csapata egyik legjobbja volt ezen a balul sikerült idénynyitón.

Budafok: Puszta Dávid (26 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz - 31 VAL), Varga Dániel (19 pont, 8/9 mezőnyből, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 1 blokk), Lados Erik (14 pont, 4/4 mezőnyből, 11 gólpassz, 5 kiharcolt fault - 30 VAL), Fehér Csaba (12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda - 23 VAL)

Honvéd: Horváth Ákos (18 pont, 4 gólpassz, 4 eladott labda, 1 blokk), Stefán Dávid (10 pont, 10 lepattanó, 4 kiharcolt fault), Szentirmai Ákos (13 pont, 3/4 mezőnyből, 7/8 büntetőből, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 1 blokk, +8-as +/- mutató 21 perc alatt - 23 VAL)

MTK-Elite Basket - TF-BP 98-89 (24-31, 31-21, 24-13, 19-24)

Az utolsó felkészülési mérkőzések alapján várható volt, hogy élvezetes, pontgazdag meccset vív majd egymással a két gárda Törökbálinton. A Kerkai Ákos és Pintér Máté nélkül érkező tavalyi NB I/A-s sereghajtó alaposan megszórta Horváth Balázs csapatát az első 10 percben, de nem vesztette el lelkesedését, és a második negyed 26-41-es állása után a kiválóan működő Jakab Péter - Takács András tandem játékával 55-52-re már a hazaiak vezettek.

A fordulás után egyre meggyőzőbb volt az Elite, s nem találta az ellenszert a még igencsak formálódóban lévő TF védekezése, 86-67-nél Nagy Szabolcs triplája után már úgy látszott, el is dől a derbi. Innen még azért lövőtávon belülre tudott érni a nagyon kevés edzőmeccset játszó vendég gárda (90-85), de megőrizte hidegvérét az MTK, és egy igencsak meggyőző sikerrel kezdte a szezont.

MTK: Takács András (25 pont, 10/15 mezőnyből, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 6 kiharcolt fault - 35 VAL), Jakab Péter (22 pont, 9/10 büntetőből, 13 gólpassz, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault - 37 VAL), Farkas Dániel (12 pont, 4/4 mezőnyből, 3/4 büntetőből, 6 lepattanó - 20 VAL 13 perc alatt)

TF-BP: Somogyfoki Péter (24 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 7 kiharcolt fault - 32 VAL), Karosi Gergely (13 pont, 5/5 mezőnyből, 4 lepattanó - 20 VAL), Czura Attila (12 pont, 6/18 mezőnyből, 9 gólpassz, 4 kiharcolt fault), Beák Gábor (13 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 1 blokk)