NB I/B: A Honvéd Miskolcon is nyerni tudott

A Zöld csoportban hétközi fordulót rendeztek, a Pirosban pedig három rangadót az előző napokban.

Piros csoport:

MTK-Elite Basket - Vasas Akadémia 63 - 60 (14-20, 19-14, 13-18, 17-8)

A tavalyi edzőtársak párharcát a várakozásoknak megfelelően óriási taktikai csata és komoly fordulatok jellemezték, de végül újabb MTK-bravúrral zárult ez a törökbálinti összecsapás is. A vendégek hiába irányították három negyeden keresztül ezt a meccset, a negyediket egy 16-2-es hét perces szakasszal kezdték Horváth Balázs fiai és ezzel lényegébe véve nem csak, hogy fordítottak, de meg is nyerték a meccset. A zóna ellen produkált 5/28-as triplamutató megpecsételte a Vasas sorsát, mely így továbbra is csupán két sikerrel áll - de Faragó Péter mester szavai alapján egyáltalán nem szegi ez sem önbizalmát, sem kedvét együttesének, mely eddig a összes top csapat dolgát nagyon meg tudta nehezíteni, de a győzelmek egyelőre nem akarnak jönni.

A vendégeknél a 20 esztendős Sólyom Botond egyik legjobb idei teljesítményével lépett elő kezdőként, de az irányítók párharcát Jakab Péter nyerte a vendégek részéről, ez pedig szintén döntő faktornak bizonyult a győzelem szempontjából.

Az MTK így tapad az élmezőnyre és egyelőre úgy fest, hogy messze tudott kerülni a kieső zónától azzal, hogy hazai környezetben eddig bravúrt barvúrra halmoznak Takács Andrásék.

Kiemelendő teljesítmények:

Törökbálint: Jakab Péter (18 pont, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 7 kiharcolt fault4 eladott labda), Nagy Szabolcs (14 pont, 5/10 mezőnyből, 4/6 triplából, 7 lepattanó, 1 blokk), Takács András (9 pont, 12 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 blokk, 9 kiharcolt fault - 24 VAL), Szatmári Zsombor (9 pont, 11 lepattanó, 22 VAL)

Vasas: Sólyom Botond (17 pont, 6/11 mezőnyből, 3/5 triplából, 4 lepattanó, 2 szerzett labda), Andrássy Géza (14 pont, 7 lepattanó (ebből 5 támadó), 2 blokk), Moravcsik Áron (10 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Debreceni Dániel (8 pont, 14 lepattanó, 2 szerzett labda - 22 VAL)

MEAFC-Miskolc - Budapesti Honvéd SE 83 - 86 (20-26, 29-13, 16-30, 18-17)

A héten lejátszott Piros csoportos meccsek közül egyértelműen ez a párosítás hozta a legjobb színvonalat és a legtöbb izgalmat - ráadásul a teljes mezőny két talán legjobb játékosa, az egy hónap után visszatérő Austin Thornton és a tavalyinál egyelőre sokkal jobb formának örvendő Horváth Ákos nézett farkasszemet egymással.

A kezdés a Halász Ákos távollétében 18 évesen kezdőirányítóként egyre több kiemelkedő teljesítményt szállító Kopácsi Ákos tripláival a vendégeknek sikerült jobban, de a félidő végét nagyon megnyomták Homoki Donát belépéseivel és Kozák Márton extra kosaraival a hazaiak, így 10-es fórral mehettek el a nagyszünetre.

A fordulás után viszont a hét triplát dobó Horváth és a kintről ötször beköszönő Kopácsi, valamint az igen kreatív játékkal előálló és egészen extra passzokat adó Gáspár Balázs vezetésével négy perc alatt nem csak, hogy fordítani, de picit el is tudott lépni Puskás Artúr együttese.

A hajrában Stefán Dávid is villant és a kihagyása után most támadásban sokat hibázó Thornton nem tudta átlendíteni a holtponton övéit, így a Honvéd újabb idegenbeli győzelemmel, míg a Miskolc újabb hazai vereséggel zárta ezt az fordulót.

Miskolc: Kozák Márton (19 pont, 6/11 mezőnyből, 5/5 büntetőből, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 5 kiharcolt fault - 26 VAL), Homoki Donát (16 pont, 7/11 mezőnyből, 10 lepattanó (ebből 5 támadó), 1 blokk - 26 VAL), Takács Dániel (15 pont, 7/13 mezőnyből, 5 lepattanó, 7 gólpassz - 22 VAL), Austin Thornton (12 pont, 17 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 blokk, 7 kiharcolt fault, 7 eladott labda - 22 VAL)

Honvéd: Horváth Ákos (31 pont, 10/18 mezőnyből, 7/12 triplából, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 blokk - 36 VAL), Kopácsi Ákos (19 pont, 6/10 mezőnyből, 5/7 triplából, 3 lepattanó - 22 VAL), Stefán Dávid (13 pont, 6/10 mezőnyből, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda - 22 VAL), Gáspár Balázs (2 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 1 blokk)

Budafoki KK - Bajai Bácska FKE 91 - 74 (21-17, 26-21, 20-16, 24-20)

A hazaiak gyakorlatilag nem sok esélyt hagytak a sorozatban harmadszor kikapó Bajának és Pongó Martin dobásait teljesen elvéve kontrollálták az eseményeket a pályán, s végül ők tudtak javítani legutóbbi vereségük után, míg Cservék Csaba fiai egyelőre érezhetően gödörben vannak és már "csak" 50 százalékon állnak.

A hazaiaknál a fiatal Lados Erik újabb érett játéka és Kovács Soma sokoldalú teljesítménye mellett a magas szerkezet, a kezdőbe visszatett Horváth Márton kiemelkedő produkciójával érdemel említést - otthon egyszerűen nem tudtank hibázni Károly Máté tanítványai egyelőre.

Budafok: Lados Erik (19 pont, 5 gólpassz - 20 VAL), Kovács Soma (14 pont, 5/9 mezőnyből, 12 lepattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 32 VAL), Horváth Márton (13 pont, 5/6 mezőnyből, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk, 4 kiharcolt fault - 26 VAL)

Baja: Jakab Péter (18 pont, 8/13 büntetőből, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 9 kiharcolt fault - 22 VAL), Goldring Bence (15 pont, 3 gólpassz, 5 kiharcolt fault), Pongó Martin (11 pont, 4/8 mezőnyből, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Milos Vukicsevics (10 pont, 5/9 mezőnyből, 6 lepattanó, 4 gólpassz)

A Piros csoport állása és egyéni ranglistái IDE kattintva tekinthetők meg!

Zöld csoport:

Concordia Motax KC Pápa - Ceglédi KE 60 - 64 (19-10, 14-13, 8-17, 20-24)

A pápaiak nagyon jó szériában voltak a derbi előtt, így teljesen kétesélyes párosításról beszélhettünk előzetesen. A hazaiak gyakorlatilag 35 percen keresztül uralták is az eseményeket, de ekkor jött Fekete Viktor, aki négy triplájával és jó büntetőzésével kis túlzással egyedül fordított és nyerte meg a meccset a Vavra-legénységnek.

A Cegléd el tudta viselni, hogy több kulcsemberét is "eltüntették" Balla Péterék a másik oldalon, Tóth Zoltán és a faultgondok miatt keveset játszó Nárai Bence helyett most a légiós, Miller és a fiatal Kovács vitték a prímet. A Kálmán-tanítványoknál támadásban csak Sonyák Béla teljesített átlagon felül, így pedig a hajrára nem maradt elég muníció a feljebb kapcsoló bajnokesélyes ellen, így rangadót vesztettek.

Pápa: Sonyák Béla (19 pont, 1 blokk)

Cegléd: Fekete Viktor (17 pont, 5/8 mezőnyből, 4/7 triplából, 5 lepttanó, 4 kiharcolt fault), Darrell Miller (16 pont, 11 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Kovács Bálint Benedek (12 pont, 6/6 mezőnyből, 10 lepattanó (ebből 6 támadó), 2 szerzett labda - 25 VAL)

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - OMNIA Pub & Food Békés 87 - 80 (26-16, 24-26, 17-20, 20-18)

A két tavalyi Piros csoportos gárda derbijén nagyon szorongatott egészen a végéig a Békés, de hiába jött most egy kollektíve jó csapatteljesítmény a viharsarkiaktól, Baki Sándor vezetésével behúzta ezt a meccset saját közönsége előtt a tolnai alakulat. Üde színfolt volt a fiatalok közül Pupp Bence sokoldalú játéka, Gébert Attila kiváló formája pedig továbbra is kitart az egyre jobb edzettségi állapotba kerülő Bonyhádnál.

Papp Péterék így már zsinórban három sikernél tartanak, míg Koma Dánielék nem tudnak elmozdulni a kieső zóna közelségéből.

Bonyhád: Baki Sándor (20 pont, 8/13 mezőnyből, 5 lepattanó, 5 gólpassz - 26 VAL), Papp Péter (20 pont, 4/10 mezőnyből, 3 gólpassz, 1 blokk), Gébert Attila (16 pont, 5/8 mezőnyből, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 4 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 29 VAL), Pupp Bence (6 pont, 8 lepattanó, 8 gólpassz, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 5 eladott labda - 21 VAL)

Békés: Koma Dániel (16 pont, 6/11 mezőnyből, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 21 VAL), Balog Gábor (11 pont, 3/3 mezőnyből, 6 lepattanó)

Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások 92 - 63 (26-11, 20-11, 27-21, 19-20)

A vásárhelyiek sokkal könnyebben nyertek ezen a meccsen, mint azt bárki is várhatta volna az előzetes infók, eredmények alapján, ám most teljes mértékben tavalyi önmagát idézte Tóth Tamás legénysége. Egyénileg is sokan teljesítettek jól a hazaiaknál, míg vendég oldalon egyedül Bencsik Barnabás ponterőssége és harcossága emelhető ki, messze legrosszabb teljesítményét hozta a Kaszások ezen a fellépésén és így esélye sem volt idegenben. Varga Ákosék még messze vannak a rájátszás helyektől, de most megmutatták, hogy jóval nagyobb bennük a potenciál, mint sok riválisukban és képesek is feljebb kapcsolni.

Kiemelendő telljesítmények:

Hódmezővásárhely: Molnár Bence (17 pont, 6/9 mezőnyből, 5 szerzett labda - 20 VAL), Varga Zalán (13 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 blokk - 25 VAL), Rostás Imre (12 pont, 6/8 mezőnyből, 9 lepattanó (ebből 5 támadó), 2 szerzett labda - 23 VAL), Varga Ákos (11 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz, 1 blokk, 5 kiharcolt fault)

Kaszások: Bencsik Barnabás (18 pont, 7/14 mezőnyből, 3/6 triplából, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)

DEAC U23 - Pécsi NKA U21 47 - 78 (15-20, 12-14, 9-15, 11-29)

A debreceni fiataloknak legobbjaik nélkül nem volt esélyük meccset nyerni az óriási lendületben lévő pécsi ifjakkal szemben, de ezt nem is várta tőlük senki sem. Meleg Gergőtől egy újabb extra teljesítmény érkezett a Rátgéber Akadémiánál, Ivica Mavrenszki tanítványai gyakrolatilag lendületből hozták ezt a meccset és továbbra is vezetik a bajnokságot.

Debrecen: Fábián Szabolcs (11 pont, 5/8 mezőnyből, 10 lepattanó (ebből 5 támadó, 1 blokk), Opre Roland (9 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda)

Pécs: Meleg Gergő (28 pont, 11/20 mezőnyből, 10 lepattanó (ebből 5 támadó), 3 gólpassz, 5 kiharcolt fault - 32 VAL), Aleksza Dobrijevics (18 pont, 8/15 mezőnyből, 13 lepattanó (ebből 7 támadó), 2 szerzett labda, 4 kiharcolt fault, 6 eladott labda - 23 VAL), Uros Rosics (10 pont, 3/4 mezőnyből, 9 lepattanó, 3 szerzett labda)

EKE Eger KOK - Szolnoki Olajbányász U23 70 - 74 (15-20, 17-18, 18-15, 16-13, 4-8) - hosszabbítás után

Óriási meccset hozott ez a párosítás, melynek negyedik negyedik negyedében nagyot küzdve mentett hosszabbításra a Szolnok. A korábbi Olaj-játákos, Papp Bendegúz extrája tudta ellensúlyozni a gyengébben dobó Máté Balázs teljesítményét, sőt, azt is elbírta a hevesi alakulat, hogy Varga Imre nem lehetett ott a társakkal, de a ráadásban Pallaiék voltak precízebbek és ők mozdultak el felfelé a két győzelmet számláló csapatok csatájának végén. Az egriek óriási esélyt szalasztottak így el és visszacsúsztak a kieső helyek egyikére.

Eger: Papp Bendegúz (23 pont, 9/10 büntetőből, 7 lepattanó, 10 kiharcolt fault - 29 VAL), Szicsák Bence (16 pont, 5/9 mezőnyből, 8 lepattanó (ebből 6 támadó), 2 szerzett labda, 6 kiharcolt fault - 25 VAL), Máté Balázs (11 pont, 13 lepattanó (ebből 9 támadó)

Szolnok: Gilszki Erik (22 pont, 8/11 mezőnyből, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda, 6 kiharcolt fault - 31 VAL), Pallai Tamás (15 pont, 3 kiharcolt fault), Samuel Taiwo (14 pont, 6/7 mezőnyből, 12 lepattanó (ebből 4 támadó), 2 szerzett labda, 2 blokk - 28 VAL)

Újpest-MT - KTE-Duna Aszfalt U23 86 - 66 (15-20, 28-16, 21-19, 22-11)

A vendégek Lewis Chester nélkül érkeztek, de bevetették Kucsera Dánielt, ilyen módon pedig egy félidőn át tisztességesen tartották magukat a Surmann Gábor - Mészáros Csaba páros nélkül foghíjas Újpest otthonában, ám Rackley és Surmann Péter gondoskodtak róla, hogy a végjátékra már ne maradjanak érdemi izgalmak. A Megyeri Tigrisek ezzel megszilárdította holtversenyes második helyét, míg a KTE egyelőre nem nyert meccset Lewis nélkül, akinek már az A-csoportos gárdánál vannak inkább feladatai és egy kisebb sérülés miatt nem kockáztatták meg a játékát.

Újpest: Darion Rackley (29 pont, 10/18 mezőnyből, 8/12 büntetőből, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 1 blokk - 36 VAL), Dr. Franczva Ádám (16 pont, 6/9 mezőnyből, 6 lepattanó, 1 blokk, 4 kiharcolt fault), Surmann Péter (14 pont, 4/7 mezőnyből, 3/4 triplából, 3 lepattanó)

Kecskemét: Plézer Gábor (16 pont, 4 eladott labda), Molnár Dániel (14 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 7 kiharcolt fault), Kucsera Dániel (9 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 blokk)

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Tiszaújvárosi Phoenix KK 93 - 63 (25-13, 23-12, 24-16, 21-22)

A Jake Martin és Tóth Viktor nélkül érkező borsodiaknak nem volt sanszuk a vérszagot megérző győriek otthonában és már a félidő derekára el is dőlt a mérkőzés. Csaba György parádéja mellett többen is hasznos teljesítményt tettek le az asztalra hazai oldalon és ki is szolgálták a közönségét Rátvay Tamás fiai, akiknek úgy kellett ez az önbizalomnövelő győzelem, mint egy falat kenyér. A Tiszaújváros viszont nem tudott győzelmi szériát építeni hazai sikere után és maradt a mezőny végén.

Győr: Csaba György (26 pont, 11/15 mezőnyből, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 32 VAL), Rátvay Tamás (23 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 4 eladott labda), Berneczei László (8 pont, 11 lepattanó (ebből 4 támadó), 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Horváth Ádám (8 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 1 blokk - 23 VAL)

Tiszaújváros: Lajsz Gergely (11 pont, 5/7 mezőnyből, 6 lepattanó), Orliczki Bence (6 pont, 11 lepattanó (ebből 6 támadó), 1 blokk, 6 kiharcolt fault)

A Zöld csoport állása és egyéni ranglistái IDE kattintva tekinthetők meg!