NB I/B: Hosszabbításos BKG-siker a Honvéd ellen

Több nagy arányú győzelem is született a Piros csoport hétközi fordulójában, míg a zárómeccs tartogatta a legnagyobb izgalmakat: a BKG csak hosszabbításban győzte le a Honvéd gárdáját. A Zöld csoportban megtört a Fehérvár rossz szériája, Győrben nyertek ráadást az Alba fiataljai, míg a Kaszások felléptek a Baja legyőzésével a második pozícióba.

Piros csoport

Vasas Akadémia – OMNIA Pub & Food Békés 99-69 (26-20, 23-16, 29-11, 21-22)

Koma Dani nélkül a félidőig tartotta magát a nehéz helyzetben lévő Békés együttese, elsősorban Krstic (29/12 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz) remeklésének és Nagy Balázs (14/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) hatékonyságának köszönhetően, de a kulcs az volt hazai részről, hogy a vendégek agilis játékmesterét, Kertész Dánielt sikerült kivenniük a játékból. Volt is erre embere bőven Faragó Péternek, nem is kellett sokat a pályán töltenie senkinek, a legjobban Andrássy (20 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 kiharcolt fault) élt a játékidejével, de a Katona-Sólyom duó is betermelt 30 pontot, közte hét triplát a közösbe, míg Kelenföldi dupla-duplával (10 pont, 10 lepattanó) zárt a harmadik negyed elején meglépő és ezzel a győzelmet korán bebiztosító Vasasban.

Legjobb dobók:

Vasas: Andrássy 20, Katona R. 15/15, Sólyom 15/6, Boros 10, Kelenföldi 10

Békés: Krstic 29/12, Nagy B. 14/6

Nyíregyháza Blue Sharks – PVSK-Kronosz Kiadó 104-70 (21-16, 32-18, 29-19, 22-17)

A hat legtöbbet játszó és ennek megfelelően a legjobb mutatókkal bíró játékosa közül csak Dragasevic (21/18 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) utazott Nyíregyházára a PVSK színeiben, ennek ellenére az első negyedben nem illetődtek meg a tartalékos pécsiek, és nagy csatára késztették a továbbra is Tóth Gergely nélküli Kék Cápákat. A második szakaszban jött a hullámvölgy, ekkor a Fazekas (19/3 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) fémjelezte nyírségiek egy 11-0-s rohammal dobbantottak, amire ugyan próbált válaszolni a térfélcserét követően a vendég gárda, de a házigazdák védekezés váltása is jól működött, így könnyed sikerrel pihentethették a kulcsembereiket a hétvégi fordulóra.

Nyíregyháza: Fazekas 19/3, Bus 15, Harmon 14/6, Mokánszki 14, Czura 13/6, Czinger 10

PVSK: Dragasevic 21/18, Riskó 12/3

Nagykőrösi Sólymok KE – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 102-73 (33-17, 33-13, 16-20, 20-23)

Nem bízta a véletlenre az előzetesen szorosabbnak várt alsóházi derbit a Nagykőrös együttese, félelmetes dobóformával kezdve a találkozót egy félidő alatt el is döntötte az összecsapást. Nyolc triplát hintettek az első negyedben Molnár Miklósék (23/15 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz), a nagyszünetben 12-nél jártak és a lefújásig meg sem álltak 20 (!!!) bedobottig, ami még a 40-es csapásszámnál is elképesztő, az 50 %-os pontosságot sok csapat megirigyelné. Fehérnek (17/15 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) is sült a keze távolról, Mácsai (10/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 eladott labda, 4 gólpassz) a palánk alatt volt vezére a győztes félnek, a Somgyfoki Péter (18/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) fémjelezte Bonyhádnak nem volt esélye ekkora tűzerővel szemben.

Nagykőrös: Molnár M. 23/15, Fehér P. 17/15, Kövecs 11/6, Viqueira 10/6, Mácsai 10/6

Bonyhád: Somogyfoki P. 18/6, Tömösváry 12, Pupp 11

MEAFC-Miskolc – OSE Lions 77-82 (19-18, 25-32, 19-13, 14-19)

Amíg miskolci oldalon a (sajnos) megszokottá vált hiányzók mellett bemutatkoztak az új igazolások, addig az OSE-nél Illésre és Buraira sem számíthatott Krasovec mester. Nehezen melegedtek bele a csapatok, de az már a kezdésnél világossá vált, hogy a vérfrissítésen átesett MEAFC méltó ellenfele lehet a feljutásra pályázó oroszlányiaknak. A második negyedben nem sok hangsúlyt fektettek a védekezésre egyik félnél sem, az adok-kapokból pedig a vendégek jöttek ki jobban. Mindkét oldalon elgurult a légiósok gyógyszere, hazai részről Thornton (29/6 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 11 kiharcolt fault), míg a túloldalon Abell (32/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) hozott extra estét, a harmadik felvonásban a miskolciak magasembere révén sikerült is fordítaniuk Drahos Gábor tanítványainak. Az OSE a záró etapra rántotta össze a védekezését, és ez a pár perc elég is volt egy biztosabbnak tűnő előny kiharcolásához, így a végjáték már izgalommentesen alakult.

MEAFC: Thornton 29/6, Szögi 13/3, Lippai 13, Szanyi 12/9

OSE: Abell 32/3, Mohácsi 14/6

MAFC – BUDAFOK 105-86 (32-26, 17-22, 32-19, 24-19)

Beragadt a rajtnál a Budafok együttese, a MAFC ismét előhúzta lehengerlő támadóarzenálját, de a vendégek tartását dicséri, hogy a nyitó negyed végén vissza tudott kapaszkodni esélyesebb házigazdája nyakára. A folytatásban még védekezésben is tudott szintet lépni Károly Máté együttese, Varga (23 pont, 8 lepattanó) és Puszta (17/6 pont, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) voltak a gárda vezérei, de a padról érkezők is jól szálltak be, amivel a vezetésbe kissé belekényelmesedő MAFC előnye egy pontra olvadt a nagyszünetre. A fordulás után ismét feljebb kapcsolt a hazai alakulat, Washington (30/9 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 5 eladott labda, 12 gólpassz) és Garamvölgyi (12 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vezényeltek az újabb rohamot, és bár derekasan tartotta magát a Budafok, centerük, Horváth Márton kipontozódása megpecsételte a sorsukat, onnantól nem volt reális esély közelebb férkőzniük.

MAFC: Washington 30/9, Csapai 13/3, Garamvölgyi 12, Misek 12, Lakits 11

Budafok: Varga D. 23, Puszta 17/6

MTK Törökbálint – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 64-72 (17-22, 13-26, 15-18, 19-6)

A szoros eredmény csalóka, a Veszprém főleg az első félidő hajráját megnyomva hamar dűlőre vitte az MTK elleni derbit, nem is kellett a kulcsembereknek sokat a pályán tölteniük, és extra teljesítmény sem kellett a sikerhez. A kezdőötösükből mindenki elérte a tíz pontos határt, a védekezésük szépen összeállt, a Nagy Szabolcs (21/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) kiugró estéjére támaszkodó házigazdák csak a végén tudtak közelebb zárkózni a listavezetőhöz.

MTK: Nagy Sz. 21/9, Bihari 9

Veszprém: Madár 14/6, Szabó P. 12/3, Pavlovic 12/3, Kovács Á. 12, Völgyi 10/3

BKG-Príma SE – Budapesti Honvéd SE 92-88 (22-16, 20-23, 17-27, 20-13, 13-9) – hosszabbítás után

Fordulatoktól és izgalmaktól sem mentes rangadóval zárult a csoport hétközi köre, remek mérkőzésen múlta felül fővárosi riválisát a BKG. A rajtot a hazaiak kaptál el jobban, már tízzel is vezettek az egyetlen percet sem pihenő, Nagy Botond (34/18 pont, 5 eladott labda, 5 gólpassz) vezette szigetszentmiklósiak, de a Honvéd egy atletikusabb ötöst pályára küldve visszajött a mérkőzésbe. Horváth Ákos (24/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) és Pintér Dávid (13/9 pont, 3 eladott labda) villanásaival tartotta magát a rekordbajnok, de a fiatalok közül jól mozgott a Valerio (17/3 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 gólpassz), Bea Bence (13 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) páros, a második félidőben sikerült is meglépnie a piros mezeseknek. Hazai oldalon sem maradt egyedül Nagy Botond, Berger (16/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Benedek (13/6 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és főleg Halász Ákos (12/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 gólpassz) szerzett fontos pillanatokban kosarakat, de az utolsó támadás joga a Honvéd volt. Nem sikerült kosárral befejezni az akciót, a hosszabbításban pedig tovább folyt a csiki-csuki. A végjátékig újra nem jutottak dűlőre a felek, három pontos BKG vezetésnél egy technikai plusz labda szituációban megnyílt a lehetőség Puskás Artúr fiai előtt a győzelemre, de Horváth triplája célt tévesztett, a házigazdák pedig büntetőkből bebiztosították a győzelmet.

BKG: Nagy Bo. 34/18, Berger 16/3, Nagy BE, 13/6, Halász 12/6

Honvéd: Horváth Á. 24/9, Valerio 17/3, Pintér 13/9, Bea B. 13

Zöld csoport

Tiszaújvárosi Pheonix Kosárlabda Klub – Újpest-MT 86-62 (24-10, 21-19, 15-15, 26-18)

Bár az Újpest ”pihenhetett” egy nappal többet az előző bajnoki után, mégis a Tiszaújváros volt frissebb a feldobást követően, a Hill (25/3 pont, 8 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Pongrácz (24/15 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) duót képtelenek voltak tartani, de a pontszerzésben ezúttal kisebb szerepet vállaló Gáspár (5 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 gólpassz) mezőnymunkájával is meggyűlt a bajuk. Egy pillanatig sem forgott veszélyben a borsodiak vezetése, bár próbálkozott becsülettel a Surmann Péter (19/9 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 eladott labda, 7 kiharcolt fault) fémjelezte fővárosi gárda, a lélektani tíz pontos differenciáig egyszer sem tudta visszaküzdeni magát.

Tiszaújváros: Hill 25/3, Pongrácz 24/15

Újpest: Surmann P. 19/9, Nárai 11, Durasevic 10, Surmann G. 10

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Alba Fehérvár 95-97 (18-19, 19-21, 23-25, 23-18, 12-14) – hosszabbítás után

Nagy bravúrt végrehajtva, vesztett helyzetből felállva orozta el a győzelmet az esélyesebb Győr otthonából a Fehérvár gárdája. A végig kiegyenlített találkozón az Alba járt egy kicsit előrébb, de a két perccel a vége előtt a terheket szépen elosztó (hatan jutottak el legalább 11 pontig) kisalföldiek fordulhattak nyolc pontos előnnyel. A vendégek azonban gyorsan repesztettek egy 0-8-as etapot, közte a hosszabbítást érő Takács Martin (33/6 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz) duplával, sőt, a másik nyerőembernek, Peringer Balázsnak (26 pont, 10 lepattanó) is volt még egy kísérlete a győzelem megszerzésért a rendes játékidő végén, de kísérlete célt tévesztett. Nem úgy a ráadás végi büntetői, amellyel megnyerte csapata számára a mérkőzést, hiába volt még lehetősége válaszolni a Győrnek, se Csaba György, se Rátvay Tamás nem tudta a gyűrűbe juttatni a játékszert az utolsó pillanatokban.

Győr: Horváth G. 18/12, Rátvay B. 16, Geiger 15/3, Rátvay T. 14/6, Csaba Gy. 13/3, Gáll 11/6

Fehérvár: Takács M. 33/6, Peringer 26, Seyi 10/3

Óbudai Kaszások – Bajai Bácska FKE 68-60 (14-17, 17-8, 17-13, 20-22)

Kemény csatát hozott a csoport rangadója, az első negyed derekától a Jakab (22/9 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Nagy (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk) duó vezette Baja akarata érvényesült, de 16-25-ös hátrányban riadót fújt az óbudai együttes. 15-0-al fordítottak a félidőig a hazai közönség előtt most debütáló légiós, Rosemond (16/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 2 blokk) fémjelezte Kaszások, majd a fordulás után a belendülő Takáccsal (14/3 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda) az élen már ők jártak előrébb több, mint tíz ponttal is. 17 pontos hátrányból visszajött még kettőre a hajrában a bácskai gárda, de a házigazda időben kapcsolt, és újabb ritmusváltással eldöntötte a találkozót, egyszersmind átvette a Baja második helyét a tabellán.

Kaszások: Rosemond 16/6, Takács A. 14/3, Ondima 14/3

Baja: Jakab P. 22/9, Pongó 14/3, Nagy D. 14/3

SMAFC – Concordia Motax KC Pápa 67-90 (19-16, 23-18, 12-21, 13-35)

Egy-egy jó félidő jutott mind a két csapatnak Sopronban, de amíg a Füzi (31/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Czukor (13 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kovács (8 pont, 12 lepattanó) trió vezérelte házigazda csak nyolc pontos fórt tudott gyűjteni az első 20 perc során, addig a támadó és védőoldalon egyaránt feljavuló Pápa átrohant vendéglátóján az utolsó negyedben. Sonyák (23/9 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) és Cook (13 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda) mellé fellépett Murai (19/3 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 10 gólpassz) is nyerőembernek, sikerével pedig egészen a hatodik helyig ugrott előre a Pápa.

SMAFC: Füzi 31/9, Czukor 13

Pápa: Sonyák 23/9, Murai 19/3, Cook 13, Márton L. 12/3

EKE Eger KOK – DEAC U23 79-101 (21-35, 20-23, 15-25, 23-18)

Egy negyednyi előnyt adott a debrecenieknek az Eger együttese, ez pedig nem fér bele még hazai pályán sem, nem is tudott visszajönni a mérkőzésbe Váczi Péter legénysége. Hiányoztak az igazán kiugró egyéni teljesítmények is a hevesieknél, nem úgy a vendégeknél, meg kellett egy remek dobóforma (12 tripla, 53 % mezőny) is a hajdúságiak részéről. Tóth Bence (16/6 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 10 gólpassz) jól fogta össze a társakat, a Kozák Márton (23/3 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Asszú Ádám (25/21 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) páros pedig a ponttermésben járt az élen, amivel megérdemelten vitte el riválisa otthonából a két pontot a DEAC.

Eger: Illés 15, Máté B. 14, Mészáros B. 10/3

DEAC: Asszú 25/21, Kozák M. 23/3, Tóth B. 16/6, Kozák B. 13, Gáspár 10

KTE-Duna Aszfalt – Salgótarjáni KSE 85-87 (9-23, 23-23, 20-25, 33-16)

Nem sokon múlt, hogy kiengedje tetemes előnyét a Salgótarján gárdája a fiatal Kecskemét otthonában, 20 ponttal is vezettek már az ismét parádés formát hozó Herendicék (27 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz), mégis mindössze Joó (21 pont, 6 eladott labda) utolsó pillanatokban dobott dupláján múlt a győzelmük. Nagy hajrába kezdett ugyanis a záró negyedben a Molnár (32/12 pont, 4 szerzett labda, 3 eladott labda), Fülöp (10 pont, 16 lepattanó, 2 szerzett labda), Plézer (26/12 pont) hármas húzta házigazda, és sikerült is 85-85-nél utolérnie a nógrádiakat. Ekkor jött Joó sikeres közelije, ami megmentette a vendégeket, akik sorozatban hatodik győzelmükkel már holtversenyben a harmadikok a tabellán.

Kecskemét: Molnár D. 32/12, Plézer 26/12, Fülöp 10

Salgótarján: Herendic 27, Joó 21, Hajdu 16, Kovács M. 10/3

Fotó: hunbasket.hu