NB I/B: Megégett az Oroszlány Törökbálinton

Váratlan vereségbe szaladt bele az OSE az MTK otthonában, de nem sokon múlt a Veszprém fiaskója sem, de végül ők megmenekültek a Honvéd szorításából. Rangadót nyert a MEAFC a Budafok ellen, csak úgy, mint a BKG a tavalyi döntős Vasassal szemben, a MAFC pedig könnyedén hozta el a győzelmet Nyíregyházról. Meglepetésre kikapott Sopronban az Újpest, a Vásárhely pedig Egerben botlott.

Piros csoport

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – PVSK-Kronosz Kiadó 69-108 (25-30, 11-33, 14-23, 19-22)

Somogyfoki Szabolcs nélkül még az előzetesen jósolt esélyei is elszálltak a Bonyhádnak, hazai pályán kapitulált a több sebből vérző sereghajtó a rájátszásért hajrázó PVSK ellen. Kiváló dobóformával (58 % mezőnyből) hagyták állva a második negyedben vendéglátójukat Juhász Olivér tanítványai, a hárompontos vonal mögül is minden másodikat a helyére küldtek, végül 11 sikeres távolival zártak Berkicsék (24/15 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda). Kiugró egyéni teljesítményből akadt bőven a győztes félnél, Dragasevic (19/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 gólpassz) és Popgyákunik (23/6 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda) beszállt a triplagyártásba, míg Olasz (20 pont, 2 szerzett labda) inkább a gyűrű közelében gyűjtögette a pontjait. A 18 labdát eladó tolnaiaknál Pupp (15/3 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 6 gólpassz) és Dorogi (16/9 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) igyekezete dicsérhető leginkább, de érdemben ők sem tudtak segíteni, hogy csapatuk elkerülje sorozatban tizedik vereségét is.

Legjobb dobók:

Bonyhád: Dorogi 16/9, Pupp 15/3

PVSK: Berkics 24/15, Popgyákunik 23/6, Olasz 20, Dragasevic 19/9

MEAFC-Miskolc – BUDAFOK 95-85 (24-21, 25-21, 29-18, 17-25)

Roppant fontos meccset nyert meg a rájátszásért folytatott versenyfutásban a Miskolc együttese, igaz, a jobb egymás elleni eredményhez szükséges 22 ponttól végül elmaradtak a házigazdák, hiába volt 20 pontos fórjuk is a találkozón. A kosarakban gazdag derbin végig a borsodiak akarata érvényesült, Thornton ismét szenzációs estét tudhat maga mögött (28/6 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault), de a triplák mellett a kiszolgálásban is élen járó Takács (16/12 pont, 10 gólpassz), valamint a padról remekül beszálló Szögi-Lippai duó 27 pontja is kellett ahhoz, hogy a harmadik negyedben karnyújtásnyira legyenek a lélektani különbség elérésétől. Hogy ez mégsem lett meg, arról az ellenakcióból Jilling tripla közbeni, gól jó plusz egyes mutatványa tehetett, de a Budafok szekerét leginkább Varga (24 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault) és Lados (13 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 eladott labda) tolták előre, még a végjátékban is, amikor sikerült lejjebb faragni a hátrányukat.

MEAFC: Thronton 28/6, Takács D. 16/12, Lippai 16, Kopasz 12/6, Szögi 11/6

Budafok: Varga D. 24, Lados 13

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Budapesti Honvéd SE 97-93 (22-27, 25-22, 21-18, 29-26)

Majdnem a forduló meglepetését hozta össze a Honvéd gárdája, amely a második negyedben már 18 ponttal is vezetett a listavezető otthonában. 24-27-ig haladtak fej-fej mellett a csapatok, ekkor robbantott a fővárosi gárda, 0-17-el állva hagyva egyik legjobbját, Körtélyesit nélkülöző házigazdát. Távolról Mucza (26/15 pont, 3 eladott labda) és Horváth (20/9 pont, 5 gólpassz) volt eredményes ekkor vendég oldalon, de Debreceni (14/3 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) is remekelt, változtatni is kényszerült a hazaiak mestere. A zónavédekezés meghozta hatását, Madár pedig elől vette a hátára a bakonyiakat (26/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz), a 15-0-s roham pedig azt jelentette, hogy minden kezdődhetett elölről. A folytatásban feljavult a Veszprém játéka, Pavlovic (22 pont, 8 lepattanó), Kovács (19 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault) és Völgyi (13 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz) is felléptek Madár mellé, míg a túloldalon Valerio Vincent (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk) kapcsolt magasabb sebességi fokozatba, nem is bírtak továbbra sem a felek egymással. Hol az egyik, hol a másik csapat lépett el pár ponttal, a végjátékig nem is jutottak dűlőre egymással, ahol aztán a rutinosabb veszprémiek pontosabbak tudtak lenni a befejezéseknél, behúzva a roppant kiélezett derbit.

Veszprém: Madár 26/6, Pavlovic 22, Kovács Á. 19, Völgyi 13

Honvéd: Mucza 26/15, Horváth Á. 20/9, Valerio V. 16/6, Debreceni 14/3

MTK Törökbálint – OSE Lions 73-70 (22-9, 17-24, 21-21, 13-16)

A Honvéd elszalasztott bravúrjával a forduló meglepetése így Törökbálintra került, ráadásul tovább növeli az MTK győzelmének értékét, hogy mindezt a Bihari-Berneczei páros nélkül érte el Bódi Ferenc legénysége. Álomszerűen kezdődött hazai szempontból a mérkőzés, Horváth Barnabás triplái (20/18 pont) adták meg az alaphangot a 22-9-es nyitányhoz, és bár zárkózott az Abell (22/3 pont, 11 lepattanó, 11 kiharcolt fault) fémjelezte OSE, a legfontosabb pillanatokban szerzett kosarakkal így is tartotta vezetését a házigazda. Nagy szerepet játszott ebben a tripla-dupla közelben pattogtató Jakab Péter (15/3 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 8 gólpassz), valamint a palánk közelében nagyot melózó Nagy Szabolcs (11/9 pont, 7 lepattanó), de a padról Bognár (12 pont) is fontos pillanatokban talált be. Az Oroszlány az akadozó fogaskerekek ellenére nem adta fel a párharcot, többször visszajött látótávolságon belülre, sőt a hajrában, Abell három büntetőjével megnyílt a lehetőség az egyenlítésre. A vendégek légiósa azonban csak kettőt küldött a helyére, Jakab a túloldalon nem hibázott a vonalról, és bár még két kísérlete is volt a 6,75-ön túlról az OSE-nek a hosszabbításra, egyik sem ért célba, így országos meglepetésre nyert az MTK együttese.

MTK: Horváth B. 20/18, Jakab P. 15/3, Bognár 12, Nagy Sz. 11/9

OSE: Abell 22/3, Illés 11

Nyíregyháza Blue Sharks – MAFC 77-93 (20-25, 25-17, 18-26, 14-25)

Egy félidőig tudta tartani a lépést a MAFC-al a Nyíregyháza, ekkor még a jobb lepattanózásukkal partiban voltak a házigazdák, de a fordulás után feljavuló fővárosi védekezésnek köszönhetően a vége izgalommentesen alakult. A Harmon (21/15 pont, 4 eladott labda), Bus (15/3 pont, 4 gólpassz), Tóth (11 pont, 6 lepattanó) trió igyekezett legjobban hazai részről, de Washington ismét teljes fordulatszámon pörgött (34/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) a sötét mezeseknél, plusz mellette még Katona (18/9 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Csapai (15/3 pont, 9 lepattanó) és Garamvölgyi (8 pont, 7 lepattanó) is roppant hasznos teljesítménnyel rukkoltak elő, amivel már nem tudott lépést tartani a Kék Cápák alakulata.

Nyíregyháza: Harmon 21/15, Bus 15/3, Czura 11/3, Tóth G. 11

MAFC: Washington 34/6, Katona B. 18/9, Csapai 15/3

Nagykőrösi Sólymok KE – OMNIA Pub & Food Békés 87-72 (18-22, 14-17, 20-12, 35-21)

Ismét a félelmetes nagykőrösi triplák jelentették a Sólymok aktuális ellenfelének, jelen esetben a Békésnek a vesztét. Pedig nagyon jól tartotta magát a Kertész (14/3 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Nagy (21/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Krstic (17/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) hármas fémjelezte vendég gárda, az első félidei vezetésük után még a harmadik negyed végén is csak egy pont volt a hátrányuk. Ekkor indult be azonban a műszak a kőrösi triplagyárban, Molnár (16/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) középtávolija után a lefújásig már csak a hárompontos vonal mögül voltak eredményesek a hazai nehéztüzérek mezőnyből, összesen 18-nál álltak meg, csak a záró etapban tízet értékesítettek Lakosa Zsolt legényei. Fehér Péternek sült leginkább a keze (34/18 pont, 3 szerzett labda), ő kilencnél állt meg, az elképesztő dobóformára pedig nem is volt válasza a Békésnek, a szoros derbiből a végén sima hazai győzelem született.

Nagykőrös: Fehér P. 34/18, Molnár M. 16/6, Andó 11/9

Békés: Nagy B. 21/12, Krstic 17/3, Kertész 14/3

BKG-Príma SE – Vasas Akadémia 80-73 (19-21, 22-14, 16-14, 23-24)

Küzdelmes rangadóval zárult a csoport hétvégi köre, a BKG szinte végig magánál tudta tartani a kezdeményezést, többször meglépve a Vasastól, de a pasarétiek szívós munkával mindig visszajöttek a mérkőzésbe. Bergerre (30/6 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) nem volt igazán válasza a vendég gárdának, magas poszton láthatóan fölényben volt a hazai együttes, de Faragó Péter tanítványai többször próbálták gyorsítani a játékot, ellensúlyozva a palánk alatti hátrányukat. A Boros (12 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk), Moravcsik (16/3 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) páros jó vezér is volt ebben, a 18 eladott labdát nem tudták kompenzálni a végjátékban, hiába próbálták meg sorozatosan a vonalra állítani a büntetőkkel hadilábon álló BKG játékosokat (8/20 40 %), Berger keze nem a legfontosabb pillanatokban nem remegett meg, ami győzelmet ért csapatának.

BKG: Berger 30/6, Nagy Bo. 13/6, Tanács 12

Vasas: Moravcsik 16/3, Boros 12, Kovács B. 10

Zöld csoport

Concordia Motax KC Pápa – Alba Fehérvár 88-66 (24-21, 22-13, 18-9, 24-23)

20 megszerzett lepattanóval és 56 %-os büntetőzéssel ritkán lehet mérkőzést nyerni, nem is sikerült ez a bravúr a Fehérvárnak, a védekezését jobban összerántó Pápa egy szorosabb első negyedet követően könnyedén lépett át fiatal riválisán, biztosítva helyét a rájátszásban. A pontszerzésben ismét Sonyák (26/12 pont, 4 eladott labda) járt az élen a győztes félnél, de a mezőnyben a Cook (16/3 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 4 gólpassz), Murai (17/3 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) duó volt a legaktívabb, a palánk alatt pedig Grebenár (10 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) tartotta a frontot, míg az Albánál leginkább a junior korú Balsay (18/3 pont, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) igyekezete dicsérhető.

Pápa: Sonyák 26/12, Murai 17/3, Cook 16/3, Grebenár 10

Fehérvár: Balsay 18/3, Takács Ma. 13/3, Polster 10/6, Varga M. 10/3

Salgótarjáni KSE – DEAC U23 92-64 (25-13, 27-17, 26-13, 14-21)

A három legjobbja, Tóth Bence, Kozák Márton, Omenaka Godwin nélkül érkező DEAC-nak nem volt esélye a Salgótarján otthonában, a második negyedben ugyan még egyszer visszajöttek a mérkőzésbe a dupla-duplát jegyző Fábián (12 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda) fémjelezte hajdúságiak, de a fellángolás csak rövid ideig tartott. A Herendic (18 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 8 gólpassz) nógrádiak ugyanis hamar visszaállították a megnyugtató különbséget, sőt, a harmadik etap végig majd 40 pontosra hizlalták azt. Hatan értek el legalább 11 pontot a házigazdáknál, a végén már mindenki lehetőséghez jutott, sikerült is ekkor faragni a hátrányából a derekasan küzdő DEAC-nak, a mérkőzés érdemi része már jóval korábban eldőlt.

Salgótarján: Herendic 18, Joó 13/3, Boinitzer 12/3, Hajdu 12, Piukovics B. 11/6, Kovács M. 11

DEAC: Szekeres 15/15, Asszú 14/3, Fábián 12, Zsuga 10/6

SMAFC – Újpest-MT 106-76 (26-17, 27-22, 20-18, 33-19)

Roppant motiváltan és feltüzelten lépett pályára a SMAFC gárdája, amely egy előrébb taksált gárda ellen is megmutatta, hogy nem szabad őket még leírni, küzdeni fognak a bennmaradásért. Egészen elképesztő, 63 %-os mezőnymutatóval dobták szét az Újpest gárdáját, Füzi (39/15 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) és Czukor (25 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 10 gólpassz) voltak a leginkább ihletett formában, de a rutinos Csaplár-Nagy Arnold (17 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 blokk) is összehozott egy fiatalokat megszégyenítő számsort. Még a 17 hazai részről elajándékozott labda is belefért ezen az estén, az Újpestnél ugyanis csak Durasevic (17 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda) tudott előlépni, a többiek elmaradtak a várakozásoktól.

SMAFC: Füzi 39/15, Czukor 25, Csaplár-Nagy 17

Újpest: Durasevic 17, Surmann G. 11

KTE-Duna Aszfalt – Bajai Bácska FKE 61-87 (12-27, 23-19, 9-28, 17-13)

Legjobb dobója, Vukcevic nélkül ezúttal nem volt esélye még hazai környezetben sem Váradi Kornél legénységnek, a Jakab (29/6 pont, 7 lepattanó) vezette Baja könnyedén vitte el a két pontot a megyei derbin. Ezúttal nem ingott meg az esélyesebb vendég alakulat, nálunk a kísértetiesen hasonló nevű Vukicievic nem volt bevethető, Pongó hasznos mezőnymunkával (5/3 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz) tért vissza egykori sikerei színhelyére, de 13 ponttal újra játékra jelentkezett Mádnity Máté is a feljutásra törő sötét mezeseknél. Molnár összelapátolt ugyan 26 egységet, a Kucsera (12 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda), Fülöp (14 pont, 12 lepattanó) duó pedig egy-egy dupla-duplát, de a 35 %-os dobóteljesítménnyel nem volt esélyük a két félidőt nyitó negyedben.

Kecskemét: Molnár D. 26/6, Fülöp 14, Kucsera 12

Baja: Jakab P. 29/6, Kovács B. 14/12, Mándity 13, Kővágó-Laska 11

Óbudai Kaszások – Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 84-73 (18-20, 24-10, 17-21, 25-22)

Az első negyedet még elvitte a Hill parádés formájára (32 pont, 14 lepattanó, 11 kiharcolt fault, 2 blokk) alapozó Tiszaújváros, de a folytatásban egy 13-2-es etappal fordított az Óbuda és innentől kezdve a záró felvonás elejéig nem is engedte látótávolságon belülre riválisát a hazai együttes. Takács András ismét remek mérkőzéssel vezette győzelemre csapatát (23/3 pont, 18 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz), de nem sokkal maradt el mögött a szintén dupla-duplát szállító Meleg (15/3 pont, 12 lepattanó), az ismét roppant aktív Rosemond (17/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és a 20-ig jutó Ondima sem. Ekkor tűzerővel már nem bírt az 59-56-os hátrányban még reális győzelmi esélyeket is dédelgető Tiszaújváros, ez viszont csak a már említett negyedik negyed elején történt meg, a hajrában újra magasabb fokozatba kapcsoltak a Kaszások és hozták a hazai ”kötelezőt”.

Kaszások: Takács A. 23/3, Ondima 20/9, Rosemond 17/9, Meleg 15/3

Tiszaújváros: Hill 32, Gáspár 15, Pongrácz 10/6

EKE Eger KOK – Vásárhelyi Kosársuli 75-72 (13-20, 15-15, 21-19, 26-18)

Óriási meglepetést a Zöld csoportban is, a korábbi hetekben bukdácsoló Eger két vállra fektette a listavezető Vásárhely gárdáját, amely így már sorozatban harmadik mérkőzése óta képtelen idegenben meccset nyerni. Nem indult pedig rosszul a találkozó a csongrádiaknak, a remek napot kifogó Kovács József (16/12 pont, 8 lepattanó) vezette vendégek szinte végig előnyben kosárlabdázhattak, sőt, a harmadik negyedben 14 ponttal is meglógtak Tóth Tamás legényei. Hét perccel a vége előtt is még biztosnak tűnt az előny (49-60), ám Mészáros Bence (22/18 pont, 4 lepattanó) és társai ezt máshogy gondolták egri oldalon, 12-2-vel zárkóztak, majd a fürgeléptű irányító duplájával rövid időre a vezetést is sikerült átvenniük. Vas triplájára Kiss Bálint felelt távolival, az utolsó perc büntetőpárbaját pedig a hevesiek bírták jobban, győzelmükkel pedig még maradt matematikai esélyük a rájátszás elérésére.

Eger: Mészáros B. 22/18, Illés 13, Varga I. 11, Máté B. 10/3

Vásárhely: Kovács J. 16/12, Varga Z. 15/6, Molnár B. 14

Fotó: hunbasket.hu