NB I/B: Nagy meccset hozott a fővárosi rangadó, MAFC-sikerrel

14 meccset játszottak az előző napokban a honi második, illetve harmadik vonalban - egyelőre jókora a "felfordulás".

Piros csoport:

MEAFC-Miskolc - Budafoki KK 95 - 72 (26-25, 21-14, 21-11, 27-22)

A felkészülés kezdete óta veretlen - bár az NB II-es Dunaharaszti elleni hétközi Hepp-kupa mérkőzésen már megütötte a kiesés szele Puszta Dávidékat - Budafok egyértelmű, hogy nyerni ment az otthon mindig masszív Miskolc otthonába, de láthattuk, hogy tovább tudta vinni a lendület Drahos Gábor tanítványait és ellentmondást nem tűrően húzták be ezt a rangadót.

Az első negyed igazi kosárfesztivált hozott, de a középső két játékrészben védekezésben is működtek a hazaiak elképzelései és a minden kategóriában kiemelkedőt nyújtó amerikai légiós Thornton, valamint a kevés labdából/helyzetből is jól dolgozó Kozák testvérpár támadásban is extrát nyújtott, így a negyedik negyedre már nem is maradt nyitotr kérdés, minek utána teljesen elvette a vendégek játékát a borsodi gárda, mely így két fontos csatát hozott hazai környezetben két, alapvetően előttük sorolt alakulat ellen.

36-27-re nyerte a lepattanócsatát a papíron centerben nem kiemelkedő MEAFC, mely a Varga - Horváth párost is ki tudta kapcsolni ezen a derbin, így hiába hozta a pontokat a Puszta - Lados - Kovács trió, nem volt elég fegyvere az ilyen hatékonysággal támadó miskolciak ellen.

Kiemelendő teljesítmények:

Miskolc: Austin Thornton (21 pont, 7/13 mezőnyből, 3/7 triplából, 4/4 büntetőből, 15 lepattanó, 7 gólpassz, 5 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 6 eladott labda - 43 VAL), Kozák Márton (19 pont, 8/13 mezőnyből - 15 perc alatt), Kozák Bertalan (15 pont, 7/11 mezőnyből)

Budafok: Kovács Soma (23 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 4 kiharcolt fault), Lados Erik (17 pont, 6/12 mezőnyből, 4 szerzett labda, 3 gólpassz, 6 eladott labda), Puszta Dávid (11 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz)

Budapesti Honvéd SE - MAFC 81 - 88 (21-20, 25-27, 23-19, 12-22)

Nem kellett csalódniuk azoknak, akik kilátogattak a forduló kiemelt meccsére a Ludovika Arénába, ahol szép számú közönség előtt mérte össze tudását Magyarország történetének két legeredményesebb fővárosi klubjai - melyek az utóbbi két évtizedben (így most is) jobbára a második ligában szerepelnek.

A Puskás-legénység annak ellenére kezdett jobban és irányította a mérkőzést egészen a harmadik negyed végéig, hogy három kezdő-szintű játékosa (Halász Ákos, Gáspár Balázs, Kármán Domonkos) még mindig nem volt bevethető ezen a derbin. Az extrát hozó Horváth Ákos, valamint a jól tüzelő mezőnysor és a dupla-duplát szállító Stefán Dávid főszereplésével nyolcas előnyt hoztak össze a 29. percre, ám ott mintha elvágták volna a filmet és majdnem hét percen át nem talált a gyűrűbe a Honvéd - ez alatt pedig a csapatot kiválóan mozgató Tóth Péter, a clutch triplákat értékesítő Csapai Péter, valamint a palánk alatti leosztásokra remek célpontnak bizonyuló Harazin Tamás és a sokat vállaló, de extra kosarakat is értékesítő Ryan Richmond rendezték a partit és megnyerték ezt az igen nehéz meccsét a MAFC-nak.

A fontos periódusban történő rövidzárlatot leszámítva ez már az a Honvéd volt, melyet tavaly láthattunk, a MAFC pedig eléggé más profilú együttesnek tűnik, mint egy éve, de az biztos, hogy ennyi tálentummal és tapasztalattal senki sem mehet biztosra ellenük az idei kiírásban sem és Katona Bencéék gyorsan javítottak is a veszprémi vereségük után - igaz, még a következő öt fellépésük is idegenben lesz...

Honvéd: Horváth Ákos (27 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 8 kiharcolt fault - 38 VAL), Stefán Dávid (10 pont, 15 gólpassz, 5 eladott labda), Tichov Dominik (17 pont, 5/10 mezőnyből, 3/6 triplából, 4/4 büntetőből)

MAFC: Ryan Richmond (28 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz, 8 kiharcolt fault - 39 VAL), Csapai Péter (16 pont, 6/9 mezőnyből, 4/6 triplából), Harazin Tamás (15 pont, 7/8 mezőnyből, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 eladott labda - 21 VAL), Tóth Péter (6 pont, 4 lepattanó, 12 gólpassz, 2 szerzett labda - 20 VAL)

Vasas Akadémia - Hübner-Nyíregyháza BS 83 - 80 (19-23, 18-18, 24-16, 22-23)

Az előző években többször is megtréfálta a papíron (akkor is) erősebb szabolcsiakat Faragó Péter együttese és most sem történt ez másként, hiszen a bajai vereség után mindenképpen javítani akaró Nyíregyháza az első féldiőben jobbára tudta is irányítani a játékot, aztán a harmadik etapban valami elveszett és a hajrában a jobban kaparó csapat húzta be a győzelmet - annak ellenére, hogy Busék 14/28-as triplázást tudtak felmutatni csapatszinten! A kulcs egyértelműen az volt, hogy a vendégek messze legjobb képességű játékosát, Tóth Gergelyt "kitessékelték" Debreceni Dánielék a komfortzónájából és mindösszesen négy (!) rádobás jutott neki, illetve 6 pontos, 2 lepattanós, 4 eladott labdás teljesítménnyel zárt.

Siska János - az előszezonban kiváló egyensúllyal kosarazó - csapata egyelőre tehát nem találja a győzelem receptjét, mióta bekerült a gépezetbe a légiós, ráadásul most a magasabb, erősebb benti sor is csak 22 lepattanóig jutott az ellenfél 34-ével szemben - ezek jól mutatják, mennyivel magasabb koncentrációs szinten játszottak Moravcsikék ezen a délutánon, így ők tudtak javítani a salgótarjáni vereségük után hazai környezetben.

Vasas: Moravcsik Áron (17 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz, 6 kiharcolt fault - 23 VAL), Csík Richárd (13 pont, 4/7 mezőnyből, 2/4 triplából, 3 gólpassz, 2 szerzett labda)

Nyíregyháza: Bus Iván (17 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Bryton Hobbs (13 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault, 5 eladott labda), Bazsó Brúnó (13 pont, 4/7 mezőnyből, 3/5 triplából, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda)

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Salgótarjáni KSE 103 - 85 (25-20, 28-23, 30-20, 20-22)

A MAFC elleni csúcsrangadó megnyerése után újabb hazai pályás feladat várt a két ex-salgótarjánival, Szabó Péterrel és Madár Andrással felálló Veszprémre - ezt pedig egy igazi, amolyan "csapatépítő" sikerrel abszolválta Mérész Csaba csapata. Hogy miért is?! Gyakorlatilag végig simán vezetve, de nem elkényelmesedve értek célba Mucza Tamásék, akiknél Medve Máté sokoldalú játékával egyre inkább kezdi megtalálni a szerepét, az előző mecsen 33 egységig jutó Madár "beérte" összesen hat mezőnydobással így, hogy mindenki hozzá tudott tenni ezen az estén, Völgyi Marcell pedig kezd csúcsformába lendülni és ezen a meccsen is bizonyította, hogy a teljes mezőny egyik, ha nem a legjobb magasembere már 21 éves korára. A másodjára is 100 dobott pont fölé jutó bakonyiaknál 11 mezőnydobásnál többet senki sem vállalt, viszont heten értek el náluk kétszámjegyű ponttermést, s mind a kilenc pályára kerülő emberük dobott mnimum öt egységnyit.

A vendégeket az ág is húzta ezen a meccsen, hiszen a legutóbb lesérülő Boinitzer Dávid még nem térhetett vissza, a nagyon hasznos fiatal hátvéd, Valentino Karanfilovszki pedig ujjtörést szenvedett, így hiába a Herendic - Sömenek tandem újabb extra teljesítménye.

Veszprém: Völgyi Marcell (18 pont, 8/10 mezőnyből, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 9 kiharcolt fault - 30 VAL), Mucza Tamás (14 pont, 6/8 mezőnyből), Medve Máté (13 pont, 4/6 mezőnyből, 3/4 triplából, 4 lepattanó, 3 gólpasssz, 3 szerzett labda, 1 blokk - 20 VAL), Madár András (13 pont, 3/5 triplából, 6 lepattanó, 6 gólpassz - 23 VAL), Szabó Péter (13 pont, 4/7 mezőnyből, 5/5 büntetőből, 5 gólpassz)

Salgótarján: Sömenek Martin (32 pont, 13/22 mezőnyből, 12 lepattanó (ebből 7 támadó), 2 szerzett labda, 9 kiharcolt fault - 42 VAL), Dominik Herendic (16 pont, 8/10 büntetőből, 5 lepattanó, 8 gólpassz, 5 szerzett labda, 9 kiharcolt fault - 28 VAL), Piukovics Bálint (16 pont, 4 kiharcolt fault)

TF-BP - Bajai Bácska FKE 85 - 77 (21-31, 17-16, 27-15, 20-15)

Kettős rangadót rendeztek a Ludovika Arénában, melynek második felvonása a tavalyi élvonalbeli kieső és az előző kiírás Zöld csoportos bajnokának összecsapása volt - s ami egy letépett gyűrű újraszerelésének köszönhetően jelentős csúszással vette kezdetét. A közjáték sokkal jobban megzavarta a két vereséggel rajtoló hazaiakat, akik 31 pontot nyeltek be az első 10 percben, utána viszont Vlaszki mester riadót fújt és védekezésben egy teljesen más csapatot láthattunk náluk, főleg a palánk alatt, ahonnan egyszerűen kitessékelték az utána kintről is rossz ritmusban, megfelelő egyensúly nélkül támadó bajaiakat (6/29-es triplázás).

A sérülése után először újra TF-BP mezben játszó Kerkai Ákos és az élete egyik legjobb teljesítményét nyújtó, már teljesen leírt és tavaly az NB II-ben, munka mellett pattogtató Timkó Norbert a padról beállva 30 pontot hoztak együttesen és teljesen meg tudták változtatni a derbi menetét, melynek hajrájában nem remegett meg Czuráék keze és megszerezték első idei győzelműket az újonc ellen egy fordulatos és néhol igen színvonalas mérkőzésen.

TF-BP: Timkó Norbert (15 pont, 6/7 mezőnyből, 3/4 büntetőből, 13 lepattanó, 6 blokk, 3 kiharcolt fault - 36 VAL), Kerkai Ákos (15 pont, 6/8 mezőnyből, 2/2 triplából), Czura Attila (14 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz, 4 kiharcolt fault - 21 VAL), Somogyfoki Péter (12 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz, 6 kiharcolt fault), Kiss Ádám (11 pont, 4/7 mezőnyből, 2/2 triplából, 7 lepattanó)

Baja: Jakab Péter (21 pont, 2/11 triplából, 7/8 büntetőből, 11 lepattanó (ebből 4 támadó), 2 szerzett labda, 6 kiharcolt fault - 23 VAL), Nagy Dániel (21 pont, 12/15 büntetőből, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 10 kiharcolt fault - 31 VAL), Pongó Martin (13 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Goldring Bence (8 pont, 11 lepattanó, ebből 6 támadó, 3 gólpassz)

BKG-Prima SE - PVSK-Cargate U23 95 - 77 (28-18, 18-21, 25-19, 24-19)

A papíron legegyértelműbb párosítás helyenként a vártnál szorosabb küzdelmet hozott, de az idény eddigi legkiemekedőbb egyéni teljesítményével (Allen 58 VAL-ja) és végig nagy energiával folyó csapatmunkával azért olyan helyzetbe hozta magát a végjátékra dr. Nagy Ágoston csapata, hogy izgulnia ne kelljen a hazai idénynyitón. Egyelőre az új magyar magasemberek beépítésével nagyon küzd a tavalyi szezon egyik legstabilabb gárdája, de a Nagy fivérek és a légiós most hozták a meccset a szigetszentmiklósianak.

A vendégeknél egyre inkább kialakulóban van az új hierarchia a tavalyi vezérek többségének távozása után, Juhász Olivér dicsérte is csapatát a bizonyos periódusokban látott teljesítmény okán. Noha még nyeretlen a PVSK U23-as együttese, Bíró Leventéék okozhatnak kellemetlen perceket az ellenfelek jó részének úgy is, hogy alapvetően idén továbbra is mindenki egyértelmű kiesőjelöltként számol velük.

Szigetszentmiklós: Nick Allen (33 pont, 12/14 mezőnyből, 8/10 büntetőből, 21 lepattanó, 2 blokk, 8 kiharcolt fault - 58 VAL), Nagy Benedek (23 pont, 9/15 mezőnyből, 3/7 triplából, 4 gólpassz, 5 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 29 VAL), Nagy Botond (18 pont, 3 lepattanó, 9 gólpassz)

Pécs: Veljko Dragasevics (20 pont, 10 lepattanó, ebből 4 támadó, 5 kiharcolt fault - 24 VAL), Miljan Popadics (18 pont, 5/10 mezőnyből, 3/6 triplából, 5/5 büntetőből, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault - 22 VAL)

Nagykőrösi Sólymok KE - MTK-Elite Basket 68 - 77 (18-16, 15-17, 9-24, 26-20)

A nagykőrösieknek bizonyos értelemben könnyű, más aspektusból nézve viszont kemény sorsolásuk van itt az alapszakasz elején, hiszen a PVSK elleni "alsóházi" rangadó után az MTK ellen is hazai környezetben léptek fel és még nem teljes csapattal (Lakosa Zsolt továbbra sem bevethető) kellett megmérkőzniük a sokak szerint a kiesés ellei harcban egyik legnagyobb riválisuk, a Horváth-legénység ellen. Az első félidő hullámzó játékot hozott, a kőrösiek alapvetően Lakosa Ákos extrájával tartották magukat, ám a fordulás után jött a hidegzuhany és a már most beválni látszó Jakab - Nagy - Takács hármasfogat eldöntötte az érdemi kérdéseket egy 15 ponttal megnyert 10 perces szakasz által.

Így viszont mondhatjuk, hogy a törökbálintiak villámrajtot vettek és a "kiscsapatok" közül egyértelműen ők ébredtek a legkorábban, ami az önbizalom és a lendület mellett még sok más tényező miatt is jól jöhet számukra ebben a talán a vártnál is kiegyenlítettebb idei Piros csoportban - ugyanezzel az eséllyel pedig nem tudott élni a fontos derbit vesztő Nagykőrös.

Nagykőrös: Lakosa Ákos (29 pont, 11/20 mezőnyből, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 blokk, 7 kiharcolt fault - 35 VAL), Mácsai Károly (2 pont, 1/12 mezőnyből, 12 lepattanó, ebből 5 támadó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 1 blokk, 4 eladott labda)

Törökbálint: Jakab Péter (22 pont, 5/9 mezőnyből, 11/15 büntetőből, 4 lepattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda, 10 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 35 VAL), Takács András (20 pont, 7/12 mezőnyből, 6/8 büntetőből, 11 lepattanó ,ebből 5 támadó,, 6 kiharcolt fault - 29 VAL), Horváth Barnabás (14 pont, 4/7 mezőnyből)

Zöld csoport:

Concordia Motax KC Pápa - Omina Pub & Food Békés 96 - 76 (22-16, 32-16, 21-14, 21-20)

A vártnál sokkal simább mérkőzés lett ebből a párosításból, ami elsősorban a hazaiak príma dobóformájának köszönhető. A 16/31-es triplamutató mellett ki kell emelnünk a vendégek vezérének, Koma Dánielnek a lassítását is, illetve azt, hogy a Hódi Patrik - Burai Róbert párosnak amennyire nem sikerült jól a bemutatkozás tétmeccsen, most annyira sokat tudtak hozzátenni mindketten a Kálmán-legénység diadalához. A vendégeknél a sérülés miatt hiányzó Szabó Norbert helyén játszó Farkas Gergő négy triplája volt a váratlan plusz, de védekezésben nem tudott most kiemelkedőt nyújtani a Piros csoportból az előző szezonban kieső Békés.

Pápa: Sonyák Béla (23 pont, 9/14 mezőnyből, 3/6 triplából, 4 eladott labda - 19 VAL), Hódi Patrik (18 pont, 6/6 triplából, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda - 31 VAL), Burai Róbert (15 pont, 6/9 mezőnyből, 8 lepattanó, 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 25 VAL)

Békés: Koma Dániel (16 pont, 7/12 mezőnyből, 9 lepattanó (ebből 4 támadó), 6 gólpassz, 5 kiharcolt fault - 27 VAL), Kertész Dániel (12 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz, 7 szerzett labda - 26 VAL), Fargas Gergő (14 pont, 4/5 triplából)

Knpil Kft. Bonyhádi KSE - Óbudai Kaszások 95 - 96 - hosszabbítás után (24-15, 15-34, 31-25, 18-14, 7-8)

A bonyhádiak számára itt volt az esély a javításra hazai környezetben a Cegléd ellen elvesztett derbi után, de hiába kezdtek jól Pajor Dávidék, a második negyedben nagyon megszórta őket a már a nagyszünetre 20 pont fölé jutó Ondima Olivér fémjelezte óbudai együttes. Hiába nem volt Vámos László ott a Kaszásoknál és szenvedett a dobásával az amerikai légiós, Rosemond, a meccset gyengén kezdő Bencsik Barnabás is rendre megtalálta az utat a gyűrű felé a fordulás után, ráadásul még a rendes játékidő végén is volt esélye megnyerni a csatát a tavalyi bronzérmesnek, ám nem tudtak kosarat dobni, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban idegtépő csata folyt a pályán és még az is belefért, hogy az egyébként óriási védőmunkát belerakó Kovács Marcell két büntetőt elhibázzon a végén, célba ért a magas poszton továbbra is sebezhető, de Van der Meer Lórándtól is nem várt pluszt kapott Saeed Armaghani mester és legénysége, így pedig hiába fiatalabb és tapasztalatlanabb gárda az övék, meg tudták tréfálni idegenben Papp Péteréket.

Bonyhád: Papp Péter (17 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 4 eladott labda - 20 VAL), Tömösváry Máté (16 pont, 14 lepattanó, ebből 6 támadó, 2 szerzett labda, 6 kiharcolt fault - 24 VAL), Dorogi Gergő (15 pont, 6/7 mezőnyből, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault - 28 VAL)

Kaszások: Ondima Olivér (36 pont, 15/23 mezőnyből, 3 lepattanó, 4 szerzett labda - 34 VAL), Bencsik Barnabás (27 pont, 5/9 triplából, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 kiharcolt fault - 30 VAL), Steve Rosemond (10 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 8 eladott labda), Van der Meer Lóránd (12 pont, 4/6 mezőnyből)

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - SMAFC 65 - 82 (15-29, 18-11, 18-20, 14-22)

A győriek már az első negyedben sem tudták igazán felvenni a meccs ritmusát a fiatal tehetségek és a rutinosabb játékosok kiváló elegyéből álló SMAFC ellen, a Panta István vezette vendégek pedig ennek megfelelően meg is nyerték a megyei rangadót. A Rátvay testvéreken kívül mindenki mélyen tudása alatt maradt ezen a derbin, így pedig nem lehetett sansza a hazai gárdának az igen sok pólusú soproniakkal szemben, ezzel még mélyebbre kerültek az első fordulóban elszenvedett, kiütéses pécsi vereség után. Czukor Bencéék viszont ezúttal is jelezték, hogy idén egyértelműen nem a kiesés elleni harcban, hanem a rájátszásért folytatott küzdelemben számolhatunk velük inkább.

Győr: Rátvay Balázs (16 pont, 6/12 mezőnyből, 9 lepattanó, 5 kiharcolt fault - 22 VAL), Rátvay Tamás (15 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Geiger Bálint (10 pont, 5 gólpassz, 3 szerzett labda)

SMAFC: Panta István (20 pont, 8 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 20 VAL), Soós Bence (11 pont, 8 gólpassz, 23 VAL), Kovács Benedek (10 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz - 23 VAL)

Pécsi NKA - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 85 - 73 (12-15, 27-20, 19-23, 27-15)

A pécsi fiatalok megint bizonyítottak és egyelőre veretlenek tétmérkőzésen - a pécsi Piros csoportos U23-as gárdát is megverték ugyanis a Hepp-kupa aktuális fordulójában. A harmadik negyedben nagyon nyomott az első bajnokiját játszó (a nyitó fordulóban szabadnapos volt a borsodi együttes) Tiszaújváros, de a parádézó Meleg Gergő és a csapatát nagyszerűen mozgató Vanja Vukasz, valamint az ezen az estén igazi X-faktornak bizonyuló Fekete Dávid megmozdulásaival lendületet vett a hajrára a Rátgéber Akadémia és behúzta ezt a meccset is a pokolian nehéz sorsolással kezdő Tóth Viktorék ellen. Hiába erősített az NB I/A-s Körmend tavalyi cserecenterével, Lajsz Gergővel a vendég alakulat, egyelőre nincs formában a korábbi tiszaújvárosi kedvenc (2 pont, 3 lepattanó 18 perc alatt).

Pécs: Meleg Gergő (27 pont, 12/23 mezőnyből, 6 lepattanó, 2 blokk - 25 VAL), Vanja Vukasz (17 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault - 20 VAL), Fekete Dávid (15 pont, 6/12 mezőnyből, 4 szerzett labda)

Tiszaújváros: Jake Marton (17 pont, 10 lepattanó), Kiss Balázs (11 pont, 4/6 mezőnyből, 2/3 triplából, 9 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 6 eladott labda - 21 VAL), Pöstényi Zoltán (12 pont, 6 lepattanó)

Vásárhelyi Kosársuli - Újpest-MT 67 - 87 (15-22, 22-22, 11-28, 19-15)

A két gárda eddigi szereplése alapján várható volt, hogy az újpestiek az esélyesebbek, de újfent meglepően könnyen adta magát az eddig hazai környezetben mindig, minden körülmény ellenére masszív Hódmezővásárhely. A 2004-es Ságodi Róbert kezdőként szerzett 10 pontja mellett nem sok pozitívum történt a hazaiaknál, ezúttal Varga Ákost is teljesen kikapcsolta az ellenfél, melyben Rackley 53 VAL-os teljesítménye parádés - egyelőre megállíthatatlannak látszik ebben a bajnoki oasztályban, Surmann Péter hiánya pedig meg se kottyan a feljutást célul kitűző fővárosiaknak itt az alapszakasz elején.

Hódmezővásárhely: Rostás Imre (14 pont, 6/9 mezőnyből, 8 lepattanó (ebből 5 támadó) - 20 VAL), Molnár Bence (14 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 4 eladott labda)

Újpest: Darion Rackley (32 pont, 12/16 mezőnyből, 6/6 büntetőből, 9 lepattanó, 3 gólpassz, 5 szerzett labda, 10 kiharcolt fault - 53 VAL), Surmann Gábor (14 pont, 6/7 mezőnyből, 2/2 triplából, 3 gólpassz, 2 szerzett labda - 21 VAL), Franczva Ádám (6 pont, 10 lepattanó, 2 blokk)

EKE Eger KOK - Ceglédi KE 63 - 86 (14-18, 23-26, 14-24, 12-18)

Az egriek 25 percen át szépen tartották magukat, aztán a szokottnál jobban rotáló ceglédiek beadarálták Csákvári távollétében is ellenfelüket. A hazaiaknál csak Máté Balázs tudott egyénileg átlagon felüli teljesítményt nyújtani, a többiekben egyszerűen nem volt pont és csak a 9 lepattanót szerző Varga Imre tudott a palánk alatt zavart kelteni a vendégek gépezetében. A ceglédiek ugyan későn pörögtek fel igazán, de Nárai Bence, Tóth Zoltán és a légiós, Miller hatékony játékával hozták a kötelezőt idegenben is.

Eger: Máté Balázs (18 pont, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 4 eladott labda)

Cegléd: Hegedűs Gergely (17 pont, 6/11 mezőnyből, 4/9 triplából, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Nárai Bence (15 pont, 6/9 mezőnyből, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 4 kiharcolt fault - 22 VAL), Darrell Miller (13 pont, 5/7 mezőnyből, 11 lepattanó, ebből 4 támadó - 25 VAL), Tóth Zoltán (14 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 4 kiharcolt fault, 4 eladott labda)

KTE-Duna Aszfalt - DEAC U23 68 - 51 (23-11, 18-12, 11-13, 16-15)

A kisebb sérülése után kecskeméti színekben első tétmérkőzését játszó Lewis Chester parádés irányítói teljesítményével simán hozta az U23-as csapatok csatáját a KTE, melyben több kiemelkedő egyéni teljesítményt is láthattunk a scorer énjét ezúttal háttérbe tevő egykori Vasas Akadémia-játékosén kívül. Molnár szórta a triplákat, Kucsera korlátlan úr volt a palánk alatt, a három A-csoportos játékosát nélkülöző és Csomort sem bevető debrecenieknek így nem volt esélyük, csak a tisztes helytállásra, már a félidőre eldőltek az érdemi kérdések.

Kecskemét: Molnár Dániel (18 pont, 6/12 mezőnyből, 3/5 triplából, 5 lepattanó - 20 VAL), Lewis Chester (8 pont, 6 lepattanó, 11 gólpassz, 7 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 25 VAL), Kucsera Dániel (13 pont, 5/12 büntetőből, 10 lepattanó, 6 blokk, 3 szerzett labda, 8 kiharcolt fault - 25 VAL)

Debrecen: Asszú Ádám (16 pont, 10 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Gáspár Mátyás (10 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda)