NB I/B: Nincs változás az élbolyban

Rendkívül sok szoros találkozóval tarkított hétvégén van túl a másodosztály, a Piros csoport éllovasai közül a MAFC-nak kellett megdolgoznia a legjobban a győzelemért Törökbálinton, a Veszprém és az OSE könnyebben hozta a kötelezőt hazai pályán.

Piros csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 100-82 (36-17, 20-16, 21-20, 23-29)

15 percnyi koncentrált támadó és szigorúan záró védő játékkal el is intézte a Bonyhád elleni derbit a listavezető, amely nem számíthatott a térdsérüléssel bajlódó Völgyi Marcira ezen a játéknapon. Jöttek azonban helyette a pontos kinti dobások, összesen 14 darab, amelyből az elején villogó Körtélyesi (17/15 pont, 6 lepattanó) ötöt, a hajrára beinduló Madár (22/12 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) pedig négyet szerzett, de a csapatot végig jól mozgató Szabó (15/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 8 gólpassz) is hozzátett kettőt. Rajtuk kívül Kovács Ádám (11 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz) volt még rendkívül hasznos, a Veszprém pedig így könnyen lereagálta azt is, amikor 20 ponton belülre tudott kapaszkodni rövid időre a Bonyhád együttese. Pupp (16 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 5 gólpassz) igyekezett leginkább a lepattanóharcot megnyerő tolnaiaknál, rajta kívül még hárman is elértek legalább 12 egységig, de a 21 eladott labda senki ellen nem fér bele, nem hogy, az éllovas otthonában.

Legjobb dobók:

Veszprém: Madár 22/12, Körtélyesi 17/15, Szabó P. 15/6, Pavlovic 11, Kovács Á. 11

Bonyhád: Pupp 16, Somogyfoki P. 14/6, Tömösváry 13/6, Somogyfoki Sz. 12

MTK Törökbálint - MAFC 64-72 (20-17, 15-11, 13-24, 16-20)

Még az őszi csatájuknál is jobban megizzasztotta magasabb célokat dédelgető riválisát az MTK együttese, amely az első félidőt meg is nyerte a kintről rengeteg dobást elhibázó MAFC-al szemben. Öt perc kellett azonban csak a Washington (18 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 12 kiharcolt fault) fémjelezte vendégeknek, hogy ritmust találjanak a térfélcserét követően, 5-18-as futással fordítottak, de lerázniuk nem sikerült az egyéni szezoncsúcsot dobó Vámos (17/6 pont) vezette házigazdákat. Tapadt végig a Bódi legénység, többször is volt labdájuk a visszazárkózáshoz a zóna ellen igencsak szenvedő MAFC ellen, de végül pár kinti találat is segített a vendégeket, hogy behúzzák a vártnál sokkal nehezebb törökbálinti derbit.

MTK: Vámos 17/6, Jakab P. 10/3

MAFC: Washington 18, Garamvölgyi 15, Katona 11/3, Csapai 10/3

BUDAFOK – Vasas Akadémia 60-62 (21-18, 11-17, 16-15, 12-12)

7-0-ra, majd 11-2-re is vezetett a feldobás után a Budafok, de a nyitó negyed végére visszajött riválisa nyakára a Vasas, majd ugyanez a csiki-csuki játszódott le a második etapban is, mindkét ”feltámadást” egy-egy triplával lezárva vendég részről. Hazai oldalon Lados (17/3 pont, 8 kiharcolt fault) és Horváth (10 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 2 blokk), a pasarétieknél pedig Andrássy (12/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) és Sólyom (21/12 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) vitték a hátukon csapatukat, a nagyszünet után pedig fordult a kocka is, a Vasas tudott meglépni riválisától a harmadik negyed végétől, csak az utolsó percekre érte őket utol a házigazda. 60-60-as állásnál rengeteg hiba jellemezte a játékot mindkét oldalon, a legnagyobb azonban az utolsó akciónál jött hazai részről, egy eladott labdából a vendégek legjobbja, Sólyom csente el a lasztit és egy sikeres közelivel megnyerte a Vasas számára a mérkőzést.

Budafok: Lados 17/3, Puszta 11/3, Horváth M. 10

Vasas: Sólyom 21/12, Andrássy 12/3

OSE Lions – Nagykőrösi Sólymok KE 93-53 (21-13, 18-14, 21-17, 33-9)

Három negyedig minden dicséretet megérdemlően tartotta magát a Nagykőrös gárdája, amely úgy tudott tisztes távolságban maradni bajnokesélyes vendéglátójától, hogy egyetlen igazán kiemelkedő egyéni teljesítmény sem jött a részükről. Az OSE védelme végig kiválóan zárta a Sólymok lehetőségeit, emellett szépen fokozatosan lépett el támadó oldalon a Mohácsi (18/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 7 gólpassz), Illés (15/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda), Abell (13/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz) mezőnytrió vezetésével, a záró etapban pedig átrohant az erejével is elkészülő Nagykőrösön.

OSE: Mohácsi 18/6, Illés 15/6, Sömenek 14/3, Abell 13/6

Nagykőrös: Molnár M. 13/9, Viqueira 9/3

Budapesti Honvéd SE – Nyíregyháza Blue Sharks 72-85 (21-16, 16-17, 22-28, 13-24)

A rangadó elején a Honvéd akarata érvényesült, Horváth Ákos (24/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a hazai alakulat, a túloldalon Tóth Gergellyel (10 pont, 7 kiharcolt fault) bírtak azonban nehezen Stefán Dávidék (10 pont, 6 lepattanó). Egészen a harmadik negyed derekáig a fővárosiak kezében volt a mérkőzés, Szalay (11 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) a higgadtságával, a junior korú Kopácsi (8/3 pont, 4 kiharcolt fault 9 perc alatt) pedig pimasz megoldásaival adott támaszt csapatának, de vendég részről Harmon (24/12 pont, 4 gólpassz) kezdett belemelegedni és magával rántotta a társakat is. Egyre pontosabbak lettek a nyíregyháziak távoli kísérletei, Fazekas (19/12 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Bazsó (12/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) és Czura (11/9 pont) is megszórta az utolsó negyedben a zóna ellen beragadó Puskás legénységet, elorozva a két pontot riválisa otthonából.

Honvéd: Horváth Á. 24/12, Valerio V. 11/3, Szalay 11, Stefán 10

Nyíregyháza: Harmon 24/12, Fazekas 19/12, Bazsó 12/6, Czura 11/9, Tóth G. 10

OMNIA Pub & Food Békés – BKG-Príma SE 69-90 (20-27, 16-19, 13-21, 20-23)

Ha nem is lehengerlően, de minden negyedben egy kicsit rápakolva előnyére hozta a Boinitzer nélkül felálló Békés otthonában a győzelmet a BKG együttese, amely kiütötte házigazdáját a lepattanók terén. A hazaiak ugyanis óriási különbséggel, 16-37-re bukták ezt a különcsatát, ráadásul csupán négyen jegyeztek lecsorgó labdát, és ami ennél is különösebb, hogy egyetlen támadó pattanó nélkül fejezték be a találkozót! Az irányító poszton serénykedő Kertész (4 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz) szállította több, mint a felét a lepattanóknak, míg a Koma-Krstic duó 25-25 ponttal próbálta egy-egy rövidebb szakaszig feléleszteni a békési reményeket, de a túloldalon a Nagy testvérek (Botond: 22/12 pont, 5 szerzett labda, 6 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 7 gólpassz; Benedek: 15/9 pont) mellett a dupla-dupláig jutó Kovács Soma (12/6 pont, 10 lepattanó), és a palánk alatt nehezen tarható Tanács-Berger páros is stabil teljesítménnyel rukkolt elő, így nem volt kérdés a BKG győzelme.

Békés: Krstic 25/15, Koma 25/3

BKG: Nagy Bo. 22/12, Nagy Be. 15/9, Berger 14, Kovács S. 12/6

PVSK-Kronosz Kiadó – MEAFC-Miskolc 92-63 (23-12, 32-13, 20-19, 17-19)

Nem kegyelmezett a hiányzókkal teletűzdelt Miskolcnak a fiatal pécsi együttes, a tripla-duplát szállító Demeter (25/3 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 gólpassz, 3 blokk) vezérletével uralták a palánk alatti területeket (36-23 a lepattanóharc) és már az első félidőben dűlőre vitték a mérkőzést. A PVSK legjobbja mellé Bíró 19, Olasz, 16, Dragasevic 15 ponttal lépett fel, mindannyian kiváló dobószázalékkal, míg a borsodiaknál leginkább csak Béres (14 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Takács (15/9 pont, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) tudta ponttermésben felvenni velük a versenyt.

PVSK: Demeter 25/3, Bíró 19/3, Olasz 16, Dragasevic 15/3, Popgyákunik 10/3

MEAFC: Takács D. 15/9, Béres D. 14, Homoki 10

Zöld csoport

Újpest-MT – Óbudai Kaszások 72-75 (15-23, 20-13, 23-19, 14-20)

A Kaszások kapták el jobban a rajtot a fővárosi rangadón, a második negyed közepéig diktálták is az iramot, de nyolc pontos hátrányban ritmust váltott az Újpest és egy 13-0-s etappal a maga javára fordította a mérkőzést. A folytatásban nem engedték el egymás kezét a felek, hazai részről Durasevic (21 pont, 9 lepattanó) és Surmann Gábor (12/3 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz), a vendégeknél Takács (14/3 pont, 8 lepattanó, 7 kiharcolt fault) és Meleg (9 pont, 13 lepattanó) álltak csapatuk élére. Az Újpest a végjátékban meg tudott hét ponttal lépni, de Molnár (15 pont) zsinórban szerzett nyolc pontjával fordította az Óbuda, majd egál állásnál Ondima (15/3 pont) süllyesztette el a győzelmet jelentő triplát, amire már csak egy-egy büntető érkezett válaszként.

Újpest: Durasevic 21, Franczva 16, Surmann G. 12/3

Kaszások: Ondima 15/3, Molnár L. 15, Takács A. 14/3, Bencsik 12

Bajai Bácska FKE – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 111-79 (29-23, 22-21, 31-16, 29-19)

Egy félidőn át tudta megnehezíteni a Baja dolgát a Győr, a Horváth Gergő (14/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda), Gáll Dominik (16/12 pont), Domsitz Márton (16 pont) trió húzta vendégek még kilenc pontos hátrányból is visszajöttek, de a fordulás után már csak egy csapat volt a pályán. A bácskaiak dominálták a lepattanó csatát, több támadót szedtek, mint ahány lecsorgó összesen a győri kezekben landolt (43 (közte 18 támadó) – 15), emellett a védekezésük is összeállt a nagyszünetet követően, a Nagy (23/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Jakab (21 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 9 kiharcolt fault), Vukicevic (18 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda) trió pedig tarthatatlan volt támadóoldalon. Könnyed győzelem javított ismét a Baja és tapad tovább a listavezető Vásárhelyre.

Baja: Nagy D. 23/6, Jakab P. 21, Vukicevic 18, Kovács B. 11/9

Győr: Gáll 16/12, Domsitz 16, Horváth G. 14/6

KTE-Duna Aszfalt – Concordia Motax KC Pápa 77-81 (24-24, 19-20, 15-15, 19-22)

Az első perceket leszámítva, amikor a Kecskemét 13-2-re meg tudott lépni, abszolút nyílt csata folyt a pályán, a hazaiak az extrán hatékony Kucsera (26/6 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), valamint a szintén jó dobóformát kifogó Vukcevic (22/9 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda), a vendégek pedig a visszatérő Sonyák (19/3 pont, 5 lepattanó) és a mezőnyben roppant hasznos Cook (14 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) vezérletével tartották magukban meccsben. A negyedig negyed derekáig kísérték fej-fej mellett egymást a csapatok, a Pápa az utolsó percekre hat pontos előnnyel fordulhatott, ám két gyors triplával egyenlíteni tudott a Kecskemét. Cook büntetőkből szerzett ismét vezetést csapatának (77-79), ami után még lett volna esélye a csongrádi együttesnek támadni a győzelemért, ám az időkérést követően eladták a labdát, amiből a pápaiaknál most debütáló Márton Ádám (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) állította be a végeredményt.

Kecskemét: Kucsera 26/6. Vukcevic 22/9, Molnár D. 15/6

Pápa: Sonyák 19/3, Márton L. 15/15, Márton Á. 14, Cook 14

Vásárhelyi Kosársuli – Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 104-87 (28-18, 23-19, 28-32, 25-18)

Továbbra sem lassít a vásárhelyi támadógépezet, hazai pályán ezúttal is nekiestek ellenfelüknek Vas Péterék (23/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), de a 21-8-as kezdést követően még nem tört meg a Tiszaújváros gárdája. Hill (21/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) mellett Kiss (21/3 pont, 4 lepattanó) és a kintről veszélyeztető Pongrácz (19/15 pont) vezetésével végig látótávolságon belül tudott maradni a borsodi gárda, de a tripla-duplát ostromló Molnár (18/3 pont, 7 lepattanó, 11 gólpassz) irányításával mindig tudott újítani a házigazda. Az utolsó percekre dőlt csak el a derbi, addig bírta a dobópárbajt a Tiszaújváros, a Vásárhely pedig hetedik meccsén is veretlen maradt hazai környezetben.

Vásárhely: Vas P. 23/9, Molnár B. 18/3, Pavlovic 11, Bálint 10

Tiszaújváros: Hill 21/3, Kiss B. 21/3, Pongrácz 19/15

DEAC U23 – SMAFC 77-75 (24-12, 24-17, 11-26, 18-20)

Az első félidőt dominálta a DEAC gárdája, közel 50 pontot dobva, 29-en tartva ellenfelét nem volt oka az aggodalomra a Tóth Bence (21/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz) fémjelezte hajdúsági egyletnek. Máshogy gondolta ezt Füzi Róbert (38/18 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda) a túloldalon, vezérletével pálfordulást mutatott be a soproni együttes és egy negyed alatt nyílttá tette az összecsapást. A felek nem fukarkodtak a triplákkal, NBA csapatok is megirigyelhetnék a mindössze hét emberrel pályára lépő SMAFC 28-as csapásszámát, de még ezen is túltett a DEAC 44 (!!!) távoli próbálkozása! A gyenge hatékonyság tömérdek lepattanót eredményezett (49-50) és egy izgalmas végjátékot, amelyben a vendégeknek kellett zárkózniuk. Füzi jutott büntetőkhöz az utolsó másodpercekben három pontos debreceni vezetésnél, sikeres első kísérlet után csak a kihagyott másodikban és egy gyors duplában bízhattak, de az elképzeléseiket Asszú védőpattanója vágta keresztbe, nyert a DEAC.

DEAC: Tóth B. 21/6, Csomor 17/12, Asszú 11/6, Kozák M. 11/3

SMAFC: Füzi 38/18, Kovács B. 11, Karsai 11

Alba Fehérvár – EKE Eger KOK 89-83 (21-23, 18-11, 23-15, 13-26, 14-8) – hosszabbítás után

Rendkívül izgalmasan alakult a forduló zárómeccse is, a 22 pontig jutó Polster, a felnőtt válogatott bő keretébe is behívott Lukács (19/9 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz), valamint a dupla-duplával záró Kass (16/3 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 8 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 5 gólpassz) vezérletével három negyedig irányította a mérkőzést a hetes negatív szériát megtörni igyekvő Fehérvár. Csak, hogy Máté Balázs (13/3 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda) és főként Mészáros Bence (28/18 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 eladott labda, 11 kiharcolt fault) másként gondolták ezt, és szívós munkával fokozatosan közelítették meg vendéglátójukat a záró szakaszban. A hazai előny el is tűnt, és bár Góbi triplájával nyeregben érezhették magukat az utolsó egri akció előtt (75-73), Varga Imrének (18 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz) még volt válasza, hosszabbításra mentve a találkozót. Itt egyszer tudott csak vezetni az Eger Mészáros triplájával, a ráadás nagyobbik része már inkább ismét a Fehérvár szája íze szerint alakult, amivel több, mint két hónap után nyertek ismét bajnokit.

Fehérvár: Polster 22/12, Lukács 19/9, Kass 16/3, Seyi 11

Eger: Mészáros B. 28/18, Varga I. 18, Máté B. 13/3, Ungi 10/6

Fotó: veszpremkosar.hu