NB I/B: Óriási fordítással verte a Budafok a MAFC-ot

Kétség kívül az eddigi legizgalmasabb, legfordulatosabb fordulón van túl a honi másod-, illetve harmadosztály mezőnye.

Piros csoport:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MTK-Elite Basket 86 - 83 (22-25, 25-23, 24-17, 15-18)

Nagyon kevés hiányzott ahhoz a megont erőn felül teljesítő MTK-nak, hogy elkapja idegenben a légióssal megerősített, igaz Völgyi Marcell és Szabó Péter nélkül felálló Veszprémet. Magas poszton megint sok gondja volt a listavezetőnek, hiszen Czirbus József újfent keveset tudott játékban tölteni és érdemben nem volt hatással a mérkőzésre, míg a másik oldalon az ex-veszprémi Takács András újfent húzóembere tudott lenni a törökbálinti alakulatnak.

A hazaiaknál a 19-et szóró és hasznos játékkal bemutatkozó McCall mellett Medve, Kovács és Madár is hozták a tőlük elvárhatót, de a 36 esztendős Körtélyesinek már túl sok volt a 34 perc - a vendégek viszont nem tudtak annyival jobbak lenni, hogy a hazai pálya minden előnyét élvező HOYA-t meg tudják verni, így hasonló körülmények között úszta meg a szoros végjátékot  Mérész-had a Vasas és a Honvéd elleni összecsapások után harmadik alkalommal is, ezzel pedig maradt az első pozícióban.

Kiemelendő teljesítmények:

Veszprém: Michael McCall (19 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Madár András (15 pont, 6/12 mezőnyből, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Medve Máté (13 pont, 5/9 mezőnyből, 5 lepattanó, 3 szerzett labda - 21 VAL), Kovács Ádám (12 pont, 10 lepattanó (ebből 6 támadó), 5 kiharcolt fault), Füzi Róbert (12 pont, 4/7 mezőnyből, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault)

Törökbálint: Jakab Péter (19 pont 8/9 büntetőből, 6 lepattanó, 11 kiharcolt fault - 25 VAL), Takács András (16 pont, 6/11 mezőnyből, 10 lepattanó - 25 VAL), Szatmári Zsombor (10 pont, 6 lepattanó (ebből 4 támadó), 4 gólpassz)

Nagykőrösi Sólymok KE - HÜBNER-Nyíregyháza BS 84 - 94 (24-25, 15-24, 15-14, 22-13, 8-18) - hosszabbítás után

37-49-ig úgy tűnhetett, hogy különösebb gond nélkül behúzhatja ezt a meccset a második helyen álló, az előző hat fellépésén egyaránt nyerő Nyíregyháza, ám ott stabilizálta játékát a Viqueirát és Molnár Miklóst is bevető Nagykőrös, majd 52-62-nél Dancsecs András triplája után még egyszer újra kétszámjegyű előnyben volt a vendég gárda, ám innentől végig rá tudta erőltetni akaratát a Lakosa-legénység a Siska-hadra és 76-75-nél már a vezetést is átvették a hazaiak. Itt a negyedik negyed utolsó pillanataiban két dobása is volt a győzelemért egálnál a Nagykőrösnek, de mindkettő célt tévesztett - jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban már nem adott esélyt a Nyíregyháza, mely az egész meccsen le se cserélt (!) Bryton Hobbs és a rég nem látott színvonalon játszó, kintről is négyszer beköszönő Bus Iván pontjaival végülis behúzta a papíron kötelezőt, melyért vért izzadtak Bazsó Brúnóék. A Lakosa Zsoltot még mindig nélkülöző kőrösiek egyszerűen hiába vannak közel többször is a bravúrhoz, nem jönnek a győzelmek számukra és kezdenek eléggé leszakadni a kieső helyeken állva.

Nagykőrös: Lakosa Ákos (24 pont, 8/20 mezőnyből, 6/6 büntetőből, 9 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault - 31 VAL), Chris Viqueira (14 pont, 7/13 mezőnyből), Fehér Péter (12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 6 kiharcolt fault), Mácsai Károly (11 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)

Nyíregyháza: Tóth Gergely (22 pont, 8/11 mezőnyből, 7 lepattanó (ebből 4 támadó), 6 kiharcolt fault - 28 VAL), Bryton Hobbs (45 perc (!!!), 19 pont, 8/20 mezőnyből, 11 lepattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda, 5 eladott labda - 24 VAL), Bazsó Brúnó (19 pont, 6/9 mezőnyből, 3/6 triplából, 11 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 30 VAL), Bus Iván (16 pont, 4/6 triplából, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault - 26 VAL)

Budapesti Honvéd SE - PVSK-CARGATE U23 91 - 75 (37-27, 22-16, 17-21, 15-11)

A Piros csoport ezen fordulójának legsimább mérkőzése volt ez, melyet végig vezetve nyert meg a zsinórban harmadik győzelmét is begyűjtő Honvéd. A vendégeknél Kocsis Zalán nem volt ott a húzóemberek közül, míg hazai oldalon a tétmeccsen való bemutatkozására még mindig váró, sérülésből felépülőben lévő Halász Ákos, valamint Stefán Dávid is hiányoztak a kezdők közül.

Ennek ellenére az egyre jobb formába lendülő Gáspár Balázs dupla duplája és Horváth Ákos már már megszokott extra dobóteljesítménye most bőven elég volt a sikerhez a folyékony csapatjáték mellett a kieső zónától távolodó és immáron a rájátszás helyekért való küzdelembe is beszálló fővárosaiknál.

Honvéd: Horváth Ákos (22 pont, 5/11 triplából, 7 lepattanó - 25 VAL), Bea Bence (14 pont, 7/9 mezőnyből, 4 lepattanó, 3 szerzett labda - 23 VAL), Gáspár Balázs (12 pont, 5/10 mezőnyből, 13 lepattanó (ebből 4 támadó), 3 gólpassz, 4 eladott labda - 22 VAL), Pintér Dávid (12 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz - 20 VAL)

Pécs: Veljko Dragasevics (18 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault, 7 eladott labda), Bíró Levente (16 pont, 7/8 büntetőből, 5 gólpassz, 5 kiharcolt fault)

Vasas Akadémia - TF-BP 94 - 97 (26-29, 27-18, 23-26, 18-24)

Az utóbbi évek legemlékezetesebb B-csoportos mérkőzését vívta ez a két együttes egymás ellen a 2018-as finálé mindent eldöntő meccsén - ugyanúgy a Sport11-ben. Nos, ilyen előzmények után (lévén, hogy azóta nem találkozott a két csapat tétmeccsen egymással) mindeni izgalmas, parázs csatát várt és bizony az is kerekedett ebből a párosításból.

Moravcsik Áron korai kiválása miatt a végül a tripla dupláról csak egy lepattanóval elmaradó, végül 14 gólpasszig jutó Boros Márk irányításával és a 20 esztendős Sólyom Botond élete egyik legjobb teljesítményével így is szoros csatát csinált ebből az egyelőre csak két győzelemmel álló Faragó-legénység a Timkót kipontozódás miatt a végjátékban már nélkülözni kényszerülő TF-BP ellen. A hajrában az ex-TF-es Debreceni Dániel egalizált, de a nagyot játszó Kovács Barnabás triplájával megnyerte a rangadót a Vlaszki-legénység és így Kerkaiék maradtak közelebb a rájátszás helyekhez az óriási tumultusban, míg a Vasas kiváló játékereje ellenére már csak hátulról a harmadik a tabellán.

Vasas: Andrássy Géza (22 pont, 6/12 mezőnyből, 9/12 büntetőből, 7 lepattanó, 2 blokk, 6 kiharcolt fault - 28 VAL), Sólyom Botond (22 pont, 8/14 mezőnyből, 4 gólpassz, 3 szerzett labda - 29 VAL), Boros Márk (13 pont, 9 lepattanó, 14 gólpassz, 5 eladott labda - 27 VAL)

TF-BP: Kerkai Ákos (24 pont, 9/14 mezőnyből, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 4 eladott labda - 29 VAL), Czura Attila (20 pont, 8/21 mezőnyből, 8 lepattanó, 10 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 6 eladott labda - 20 VAL), Somogyfoki Péter (17 pont, 6/12 mezőnyből, 4/5 triplából, 5 gólpassz - 20 VAL), Kovács Barnabás (14 pont, 4/8 triplából, 4 blokk)

Bajai Bácska FKE - MEAFC-Miskolc 88 - 82 (27-16, 25-19, 23-25, 13-22)

Sokáig simán vezetett a Baja, volt közte 20 is, de a harmadik negyed vége előtt ritmust tudott váltani a Miskolc és a fiatal Sándor Bence négy triplája, valamint Lippai benti játéka és a feljavuló Thornton eredményessége révén majdnem egylabdás végjátékot csinált a MEAFC, de végül célba ért az extra teljesítményt nyújtó Jakab Péter fémjelezte Baja.A borsodiak így nem tudtak javítani hazai vereségeiket követően és távolodnak a rájátszás helyektől, míg a déliek egyelőre tartják magukat pozitív tartományban és elállították a vérzést.

Baja: Jakab Péter (28 pont, 7/14 mezőnyből, 3/5 triplából, 11/12 büntetőből, 4 lepattanó, 9 kiharcolt fault - 37 VAL), Nagy Dániel (19 pont, 9/10 mezőnyből, 9 lepattanó, 4 gólpassz - 32 VAL), Pongó Martin (19 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz 5 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 26 VAL)

Miskolc: Lippai Szabolcs (16 pont, 7/11 mezőnyből, 5 lepattanó - 20 VAL), Sándor Bence (13 pont, 4/5 triplából), Austin Thornton (11 pont, 6/6 büntetőből, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 kiharcolt fault, 3 szerzett labda - 22 VAL), Béres Dávid (10 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault - 21 VAL), Homoki Donát (9 pont, 10 lepattanó (ebből 6 támadó)

BKG-Prima SE - Salgótarjáni KSE 80 - 71 (27-20, 17-17, 21-10, 15-24)

A harmadik negyedben gyakorlatilag eldőlt a csata, melyen a hazaiak teljesen elvették a vendégek alap játékát és a Herendic - Sömenek páros így jóval kevesebbet tudott hozni, mint azt megszokhattuk tőlük. A 20-at szóró Berkics Bence és a negyedik etapban óriásit játszó Joel Nshimba még visszahozták látótávolságon belülre a Salgótarjánt, de érdemi esélye már nem volt a nógrádi együttesnek arra, hogy fordítson.

A papíron három legerősebb együttessel még nem játszó BKG borzasztó nehéz egy hónap előtt áll, ami a sorsolást illeti, de az biztos, hogy a közvetlen riválisok elleni meccseket viszonylag szépen lehozták és ott vannak a második helyen "vesztett meccsek" tekintetében ők is, míg a szezont kiválóan kezdő Csupics-tanítványoknál valami nagyon nem működik az utóbbi bő egy hónapban.

Szigetszentmiklós: Nick Allen (25 pont, 10/19 mezőnyből, 5/5 büntetőből, 9 lepattanó, 3 szerzett labda - 29 VAL), Nagy Botond (22 pont, 9/16 mezőnyből, 10 gólpassz, 8 kiharcolt fault - 31 VAL), Bán Tibor (12 pont, 4/5 mezőnyből, 5 lepattanó)

Salgótarján: Berkics Bence (20 pont, 7/10 mezőnyből, 4/6 triplából, 4 lepattanó, 2 blokk - 26 VAL), Joel Nshimba (14 pont, 5/6 mezőnyből, 7 lepattanó - 22 VAL), Sömenek Martin (11 pont, 7 lepattanó (ebből 4 támadó))

Budafoki KK - MAFC 94 - 89 (21-32, 19-26, 30-20, 24-11)

Őrült meccset játszott egymással a két "szomszédvár", melyet kezdetben úgy nézett ki, hogy nagyon simán megnyer a MAFC, mely zsinórban hetedszer (!) lépett fel idegenben. A hazaiak gondjait tetézte, hogy egyik legjobbjuk és egyben top fiataljuk, Lados Erik hamar kipontozódot, viszont a harmadik negyedben 18-as hátrányból elkezdtek visszakapaszkodni az ex-MAFC-játékos Horváth Márton és a kiválóan irányító Puszta Dávid vezetésével és a záró etap derekára utol is érték az addigra totálisan széteső Hencsey-legénységet. Hiába volt most többpólusú a MAFC, mint azt idén megszokhattuk tőlük, ezt a meccset nyert helyzetből bukták el Katona Bencéék.

Csapai Péter könnyen hőssé válhatott volna, hiszen az ő triplájával jött vissza egy pontnyira a MAFC az utolsó percben, majd őt faultolták és állhatott oda a vonalra, de mindkét kísérletét elrontotta kulcshelyzetben, a Károly-tanítványok pedig higgadt végjátékkal hozták idei eddigi legnagyobb győzelmüket és tartják második helyüket a Veszprém mögött - elsőre tehát jelesül vizsgáztak egy komolyabb erőfelmérőn is.

Budafok: Kovács Soma (17 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Puszta Dávid (15 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz, 6 eladott labda), Horváth Márton (13 pont, 5/6 mezőnyből, 13 lepattanó, 4 gólpassz, 4 blokk, 6 kiharcolt fault, 5 eladott labda - 28 VAL), Lados Erik (10 pont, 5/5 büntetőből, 6 gólpassz)

MAFC: Katona Bence (18 pont, 7/11 mezőnyből, 4/8 triplából), Tóth Péter (16 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault, 5 eladott labda), Ryan Richmond (13 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 4 szerzett labda, 7 kiharcolt fault), Harazin Tamás (12 pont, 6/7 mezőnyből, 8 lepattanó, 3 gólpassz - 20 VAL), Bordács Soma (8 pont, 11 lepattanó, 4 kiharcolt fault - 21 VAL)

A Piros csoport állása és egyéni ranglistái IDE kattintva tekinthetők meg!

Zöld csoport:

Concordia Motax KC Pápa - KTE-Duna Aszfalt U23 71 - 62 (16-13, 18-21, 21-14, 16-14)

A Pápának így, hogy Lewis Chester nem tartott a kecskeméti fiatalokkal, egyértelmű esélyesként be kellett húznia hazai pályán ezt a meccset és a mindig ponterős Sonyák Béla, valamint a fiatalként most először igazán támadásban is agresszív Balla Péter főszereplésével meg is tettéék ezt Kálmán László fiai.

A nehéz sorsolás után felemásan szereplő, a feljutásra ácsingózó pápaiak tartják magukat rájátszás-helyükön, de egyelőre lépéshátrányban vannak a kifejezett élmezőnyhöz képest.

Pápa: Sonyák Béla (16 pont, 5 lepattanó, 11 kiharcolt fault), Balla Péter (13 pont, 5/9 mezőnyből, 5 lepattanó), Burai Róbert (11 pont, 5/10 mezőnyből, 4 lepattanó, 6 gólpassz, 4 kiharcolt fault)

Kecskemét: Plézer Gábor (22 pont, 10/19 mezőnyből, 4 szerzett labda), Kucsera Dániel (11 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault - 24 VAL), Orgona Gergő (9 pont, 4/7 mezőnyből, 8 lepattanó), Fülöp Bence (9 pont, 4/5 mezőnyből, 7 lepattanó)

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - OMNIA Pub & Food Békés 81 - 73 (23-22, 15-11, 16-21, 27-19)

A Győr Berneczei László élete egyik legjobb teljesítményével, illetve azzal, hogy szépen kivette a játékból a Kertész - Krsztics párost, viszonylag magabiztosan hozta ezt az előzetesen könnyűnek semmiképp sem ígérkező derbit. A békésiek teht egyelőre nem tudnak közelebb kerülni a rájátszást jelentő helyekhez, a Győr viszont elkezdett javuló tendenciát mutatni és távolodni a veszélyeztetett zónától.

A viharsarkiaknál ettől függetlenül volt minek örülni, hiszen a 30-at szóró, kintről is rendre betaláló Koma Dániel mellett a 20 esztendős Vass Dominik és nála nem sokkal idősebb Szabó Norbert egyre stabilabban tudnak húzóemberei lenni a gárdának, mely éveken át teljesen három pólusú volt támadásban.

Győr: Berneczei László (21 pont, 9/11 mezőnyből, 9 lepattanó, 4 kiharcolt fault - 35 VAL), Csaba György (21 pont, 7/13 mezőnyből, 8 lepattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 5 eladott labda - 30 VAL), Rátvay Tamás (7 pont, 7 gólpassz)

Békés: Koma Dániel (30 pont, 8/13 mezőnyből, 3/3 triplából, 11/13 büntetőből, 7 lepattanó (ebből 4 támadó), 9 kiharcolt fault, 6 eladott labda - 36 VAL), Szabó Norbert (16 pont, 6/11 mezőnyből, 4/7 triplából, Vass Dominik (14 pont, 5/9 mezőnyből, 4/7 triplából, 5 lepattanó), Kertész Dániel (0 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda)

EKE Eger KOK - Újpest-MT 65 - 84 (19-21, 15-18, 12-20, 19-25)

Az elején Rackley három faultja miatt kapott esélyt arra az Eger, hogy szoros meccset csináljon ebből a párosításból, de visszatért az amerikai és "rendezte a partit" a második félidőben. Máté Balázs újra ponterős tudott lenni a kiesés elől menekülő hazaiaknál, de Nagy Krisztián is kezdt formába lendülni sérülését követően, ráadásul Mészáros Csabát már újra pályára küldhette Dejan Mladenovics vezetőedző az egyedül Surmann Gábort nélkülöző, immáro újra holtversenyes listavezetőnél.

Eger: Máté Balázs (20 pont, 3/11 triplából, 5 lepattanó), Papp Bendegúz (16 pont, 4/8 mezőnyből, 9 kiharcolt fault)

Újpest: Darion Rackley (19 pont, 7/12 mezőnyből, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda, 4 kiharcolt fault - 34 VAL), Nagy Krisztián (16 pont, 8/15 mezőnyből, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Pollák Árpád (15 pont, 6/9 mezőnyből, 3/4 triplából, 3 szerzett labda), Dr. Franczva Ádám (14 pont, 6/7 mezőnyből, 4 lepattanó), Joó Tamás (6 pont, 9 lepattanó)

Vásárhelyi Kosársuli - Bonyhádi KSE 80 - 72 (11-16, 19-17, 21-19, 29-20)

A vásárhelyiek borzasztó idényratjtukat követően egyértelműen feljebb tudtak kapcsolni és újabb fontos derbit húztak be hazai pályán, ahol azért három negyeden át szépen tartotta magát a Papp Péter nélküli Bonyhád.

Egyre valószínűbbnek tűik, hogy ebben a mezőnyben egyik gárda sem a rájátszásért, hanem a biztos bennmaradásért küzd majd ebben a kiírásban, bár játékerejüket teintve a viharsarkiakban az idegenbeli szereplést is feljavítva talán még benne van a playoff is, de innentől már nem hibázhatnak ehhez hazai környezetben Tóth Tamás fiai. Az egyéni extrák ma megvoltak hazai oldalon, az öt triplát bedobó Varga Zalán mellett Pavlovics Vuk kreativitása és Hargitai Krisztián palánk alatti stabilitása is nagy segítség volt hazai oldalon.

Hódmezővásárhely: Varga Zalán (21 pont, 7/12 mezőnyből, 5/9 triplából, 5 lepattanó, 3 szerzett labda - 26 VAL), Molnár Bence (18 pont, 5/5 büntetőből, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 5 eladott labda - 20 VAL), Pavlovics Vuk (2 pont, 8 gólpassz, 4 szerzett labda), Hargitai Krisztián (8 pont, 9 lepattanó)

Bonyhád: Baki Sándor (15 pont, 5 gólpassz, 5 szerzett labda, 5 kiharcolt fault - 22 VAL), Tömösváry Máté (15 pont, 7/9 mezőnyből, 5 lepattanó - 21 VAL), Pupp Bence (14 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault - 23 VAL), Gébert Attila (7 pont, 10 lepattanó (ebből 4 támadó)

DEAC U23 - SMAFC 75 - 84 (24-23, 11-15, 22-20, 18-26)

A kiváló idényrattot követően négyes vereségszériába belefutó Sopron eddigi egyik legimpozánsabb győzelmét aratta, ugyanis az egyébként is jó formában lévő, de most még Tóth Bencét is bevető DEAC-ot verte annak saját pályáján. A szokásosnál fáradtabb debreceni fiatalok igen jó meccset tudtak játszani a komplexen jó csapatteljesítményt hozó SMAFC-cal, de a végére nem maradt elég lendület Kádár Tamás fiaiban a meccs megnyerésére. Náluk a kiválóan játszó irányító mellett ki kell emelni az izmos dupla duplát szállító Opre Roland idei magasan legjobb produkcióját is.

Debrecen: Tóth Bence (23 pont, 8 lepattanó, 8 gólpassz, 6 kiharcolt faut - 31 VAL), Opre Roland (18 pont, 6/11 mezőnyből, 16 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 kiharcolt faut - 38 VAL)

Sopron: Bakk Krisztián (17 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz - 21 VAL), Kovács Beneek (16 pont, 4/8 mezőnyből, 10 lepattanó (ebből 5 támadó), 6 kiharcolt fault - 27 VAL), Panta István (13 pont, 6 lepattanó), Márkus Tamás (13 pont, 4/8 mezőnyből, 6 gólpassz, 8 kiharcolt fault - 22 VAL)

Pécsi NKA U21 - Ceglédi KE 71 - 74 (26-10, 15-16, 18-22, 12-26)

Legjobb fiatalja, Kovács Bálint Benedek nélkül szenvedett az első féldőben a Cegléd, mely 17 pontos hátrányt szedett össze a listavezető, s a feljutás kérdésében az egyik legfőbb riválisának tűnő Rátgéber Akadémia otthonában.

Meleg Gergő újfent tarthatatlan volt, míg a palánk alatt Dobrijevics dupla duplázott - úgy festett, hogy elbírják Rátvay Balázs hiányát a pécsiek, de a második félidőben még feljebb kapcsolt Darrell Miller és az addig kintről be nem találó Fekete Viktor is két extra fontos hármast értékesített, majd miután fordítottak a vendégek, pont a vajkező hátvéd büntetőivel biztosította be sikerét a Cegléd, így hármas holtverseny van az élen a Zöld csoportban, ahol eddig igen rendesen körbeverte egymást a 4-5 legerősebbnek tűnő gárda.

Pécs: Meleg Gergő (24 pont, 8/15 mezőnyből, 6/7 büntetőből, 9 lepattanó (ebből 4 támadó), 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault - 32 VAL), Vanja Vukasz (14 pont, 4/7 mezőnyből, 6/6 büntetőből, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 4 kiharcot fault, 4 eladott labda), Aleksza Dobrijevics (12 pont, 13 lepattanó (ebből 5 támadó), 7 kiharcolt fault), Scherer Bálint (8 pont, 7 lepattanó (ebből 4 támadó), 4 gólpassz, 3 szerzett labda)

Cegléd: Darrell Miller (29 pont, 11/16 mezőnyből, 9 lepattanó (ebből 5 támadó), 5 kiharcolt fault - 37 VAL), Nárai Bence (9 pont, 8 lepattanó, 2 blokk, 7 kiharcolt fault)

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Szolnoki Olajbányász U23 61 - 62 (16-18, 15-19, 15-8, 15-27)

Az egész forduló legérthetetleneebb leolvadását mutatta be a légiósa, Jake Martin távollétében három és fél negyeden keresztül jól játszó és magabiztosan, kétszámjegyű előnyben játszó borsodi alakulat. Ekkor viszont szigorított védekezésén a mezőnyből nagyon gyengén dobó (34%) Olajbányász U23 és Gilszki Erik győztes triplájával megnyerte a meccset idegenben, így elmozdult az utolsó helyek közeléből Szarvas Gábor legénysége. Ezzel párhuzamosan a Tiszaújváros egyszerűen nem tudja átlépni saját árnyékát és hiába az utolsó pillanatos erősítés Lajsz Gergővel, sereghajtó Szendrey Zsombor alakulata.

Tiszaújváros: Kiss Balázs (13 pont, 6/11 mezőnyből, 3 szerzett labda), Lajsz Gergő (12 pont, 6/10 mezőnyből, 10 lepattanó), Pöstényi Zoltán (10 pont, 11 lepattanó)

Szolnok: Pallai Tamás (17 pont, 8/20 mezőnyből, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Frank Áron (16 pont, 3/6 triplából, 4 lepattanó), 3 gólpassz, 3 szerzett labda), Gilszki Erik (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Samuel Taiwo (4 pont, 12 lepattanó (ebből 4 támadó), 3 szerzett labda)

A Zöld csoport állása és egyéni ranglistái IDE kattintva tekinthetők meg!