NB I/B: Veretlen maradt a Veszprém

Szoros meccsen őrizte meg hibátlan mérlegét a listavezető, míg az üldözőbolyból a MAFC, OSE, BKG trió is hozta a hétvégi fellépését. A Zöld csoportban továbbra is az élen a Baja, Vásárhely duó, miközben éledezik a fiatal DEAC együttese.

Piros csoport

Budapesti Honvéd SE – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 81-84 (21-20, 27-21, 13-24, 20-19)

Közel járt a bravúrhoz a Honvéd alakulata, amely elsősorban remek kezdésének és kinti találatainak köszönhetően meglepte a listavezetőt, Horváth Ákos (27/15 pont, 4 lepattanó) vezérletével uralták az első félidőt. A Veszprém főleg közelről és a támadólepattanókból tartotta a lépést, Szabó Péter (24/12 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) oldott meg kulcsszituációkban fontos játékokat, majd a térfélcsere után hátul is jobban kezdtek zárni a vendégek, amire nehezen tudott reagálni a Honvéd. Két rutinos hátvédjük, Szabó és Madár (15/6 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 eladott labda, 8 gólpassz) könnyűszívvel kapta ekkor a dobófaultokat, míg a fővárosiak fiatal játékosai semmilyen kontaktból nem tudtak a vonalra állni, bár az is igaz, nem brillírozott büntetőből (16/25) Puskás Artúr alakulata. A záró etapban a 17 esztendős Valerio Vincent (20/9 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) fontos kosaraival zárkózott még a házigazda, de a Veszprém kulcsemberei nem hibáztak a végjátékban, így megőrizte veretlenségét Mérész Csaba együttese.

Legjobb dobók:

Honvéd: Horváth Á. 27/15, Valerio 20/9

Veszprém: Szabó P. 24/12, Madár 15/6, Kovács Á. 12, Völgyi 11, Pavlovic 11

OSE Lions – MTK Törökbálint 92-61 (21-16, 21-15, 31-10, 19-20)

Egy félidőn át megfogta kicsit az MTK által alkalmazott zóna az Oroszlányt, de aztán beindult a hazai triplaeső és 16 értékesített távolival, valamint a gyorsindításokkal átrohant vendégein a házigazda. Illés (17/12 pont, 8 gólpassz), Mohácsi (16/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Zsíros (12/12 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) jártak az élen a kinti találatok terén, aminek köszönhetően bőven tudta rotálni csapatát a hazaiak mestere, 24 percnél senki nem töltött több időt a parketten. Az MTK-nak nem ezt a meccset kellett megnyernie, nem is jöttek a kiugró teljesítmények a kulcsjátékosoktól és a 34 %-os mezőnymutató sem segített rajtuk.

OSE: Illés 17/12, Mohácsi 16/12, Zsíros 12/12, Abell 12/6, Anda 12

MTK: Nagy Sz. 12/6, Jakab P. 12, Bihari 10

BUDAFOK – MEAFC-Miskolc 89-67 (29-15, 25-13, 17-24, 18-15)

Sokkal koncentráltabban ugrott neki a Miskolcnak a Budafok gárdája, sültek a hazaiak dobásai, szépen vették ki a borsodiak kulcsembereit, míg náluk Horváth (15 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda), Lados (18 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) és Tursics (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) is remekeltek. Az első félidőben már majdnem 30 pont is volt a két fél közti különbség, de a nagyszünetben kicsit magára talált a Prophet (17/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Szanyi (17/15 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) páros fémjelezte MEAFC, visszajöttek 20 ponton belülre, de a házigazdákat nem lehetett megtörni ezen a játéknapon, gyorsan rendezve soraikat formalitássá tették a hátralévő játékidőt.

Budafok: Lados 18, Tursics 16/6, Horváth M. 15

MEAFC: Szanyi 17/15, Prophet 17/6, Lippai 11

MAFC – Nyíregyháza Blue Sharks 82-73 (28-12, 13-22, 14-21, 27-18)

Bár az első negyed a MAFC elképzelései szerint alakult, a Nyíregyháza zónavédekezése mégis gondot okozott a fővárosiaknak a folytatásban, amivel vissza tudtak jönni Lockék (30/6 pont, 12 lepattanó, 8 kiharcolt fault) a mérkőzésbe. Kiegyenlített csata folyt a pályán, a hazaiaknál ismét a Washington (28/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Garamvölgyi (15 pont, 12 lepattanó) duó vitte a hátán a csapatot, míg a Kék Cápáknál Bus (14/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Bazsó (14/12 pont, 5 lepattanó) léptek fel amerikai társuk mellé. A végjátékra kicsit fáradtabban futott neki a vendég alakulat a szűkebb rotációja miatt, amit a MAFC ki is használt, és a végig egál körüli mérkőzést koncentráltabb utolsó negyeddel behúzta.

MAFC: Washington 28/9, Garamvölgyi 15

Nyíregyháza: Locke 30/6, Bazsó 14/12, Bus 14/6

Vasas Akadémia – BKG-Príma SE 77-92 (20-36, 14-24, 20-13, 23-19)

Az első félidőben ismét beragadta a Vasas gárdája, igaz, jópár hiányzó is akadt hazai oldalon – főleg első számú játékmesterük, Moravcsik távollétét volt nehéz megoldani -, de a közeli helyzeteik értékesítésével is meggyűlt a bajuk. A BKG ki is használta vendéglátója megingását, Berger (26 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) vezetésével bentről, míg Nagy Botond (21/18 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda, 7 eladott labda, 8 gólpassz) irányításával kintről veszélyeztetett folyamatosan. A térfélcsere után megrázta magát az ifjú Sólyom (19/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 4 gólpassz) fémjelezte fővárosi egylet, rendezettebb játékkal már nagyobb erőbedobásra késztette az esélyesebb szigetszentmiklósiakat, de győzelmi esélye nem volt ezen a játéknapon.

Vasas: Sólyom 19/6, Katona 14/12, Horváth H. 12/12, Boros 11

BKG: Berger 26, Nagy Bo. 21/18, Halász 13/3, Kovács S. 11/6

OMNIA Pub & Food Békés – Nagykőrösi Sólymok KE 89-99 (29-17, 23-30, 26-31, 11-21)

Egy negyedig tudta csak a saját akaratát rákényszeríteni a Nagykőrösre a Békés együttese, Kertészék (11 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 gólpassz) jól indultak a Sólymok ellen, akiket meglepett házigazdájuk gyors játéka. A második etaptól kontroláltabbá vált a játék képe, amit a nagyot játszó Mácsai (25/3 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Viqueria (25/12 pont, 4 lepattanó) páros vezetésével ki is használtak a sötét mezesek és fokozatosan vették át a mérkőzés irányítását. A végjátékban már nem is volt kérdéses a győztes kiléte, a Nagykőrös biztosan tartotta tíz pont körüli vezetését, fontos meccset húzva be az alsóház elkerüléséért folytatott versenyfutásban.

Békés: Koma 17, Nagy B. 15/6, Boinitzer 15, Krstic 14/6, Kertész 11

Nagykőrös: Viqueria 25/12, Mácsai 25/3, Molnár 15/6, Fehér 11/9

Zöld csoport

Vásárhelyi Kosársuli – EKE Eger KOK 88-73 (19-22, 24-22, 25-12, 20-17)

Remekül rajtolt Mészáros Bence (21/15 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) pontos kinti találataival az Eger gárdája, és hamar fellépett mellé Máté (14 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Varga (17 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) is, amivel több, mint egy félidőn keresztül övék volt a mérkőzés irányítása. Csak, hogy a Molnár (25/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz, 2 blokk), Vas (22/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz, 2 blokk) páros parádés napja megmentette a vásárhelyi híveket, a harmadik negyed rövidzárlatos kezdése után összekapta magát a csongrádi alakulat és a záró etapra el is döntötte a találkozó sorsát. Küzdött még az Eger, hogy újra utolérje házigazdáját, de érdemben nem tudta csökkenteni a különbséget, így a Vásárhely továbbra is holtversenyben vezeti a bajnokságot.

Vásárhely: Molnár B. 25/9, Vas P. 22/6, Pavlovic 13

Eger: Mészáros B. 21/15, Varga I. 17, Máté B. 14

Újpest-MT – SMAFC 75-64 (21-16, 24-21, 13-13, 17-14)

Kiegyenlített csatát hozott a találkozó, még az utolsó negyedben is látótávolságon belül tudott maradni a Kovács Benedek (23 pont, 10 lepattanó, 8 blokk) fémjelezte soproni gárda, ám öt pontnál közelebb nem sikerült férkőznie, a több jó egyéni teljesítmény pedig eldöntötte a hazaiak számára az összecsapást. Surmann Gábor (20/9 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Franczva Ádám (18 pont, 11 lepattanó) dupla-duplája mellett Durasevic (15 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) is kiemelkedett az újpestieknél, és bizakodásra adhat okot, hogy sérülése után – önmagához képest - szolid performansszal ugyan, de visszatért Surmann Péter (9/9 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 gólpassz) is a társak közé.

Újpest: Surmann G. 20/9, Franczva 18, Durasevic 15

SMAFC: Kovács B. 23, Czukor 13, Szegedi 12/3

Alba Fehérvár – Concordia Motax KC Pápa 31-76 (9-17, 7-13, 11-20, 4-26)

Semmi nem akart sikerülni a Fehérvárnak saját pályáján, kellett persze ehhez a pápa jó védekezése is, amely 20 eladott labdába és ugyanilyen százalékú mezőnymutatóba kergette a házigazdákat. Murai hajszálra volt a tripla-duplától (16/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 9 gólpassz), de a Horváth-Sonyák duó is jobb dobóformát fogott ki, míg hazai oldalon egyetlen játékos sem érte el a tíz dobott pontot.

Fehérvár: Kass 9, Seyi 7/3

Pápa: Horváth A. 16/12, Murai 16/3, Sonyák 13/6

Bajai Bácska FKE – KTE-Duna Aszfalt 83-51 (20-27, 22-8, 20-12, 21-4)

Egy negyedig érett a meglepetés, a Kecskemét remekül kezdve a találkozót, koncentrált játékkal alaposan ráijesztett a Bajára, ám a folytatásban nyoma sem volt ennek az ellenállásnak a vendégek részéről. Pongó (23/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Jakab (24/3 pont, 5 lepattanó) és Nagy (14/3 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 gólpassz) összekapták a bácskaiak játékát, hátul szorosabban zártak, ami egyre jobban megtörte a Vukcevicéket (17/9 pont, 3 szerzett labda, 7 eladott labda, 5 gólpassz), akik a hátralévő három negyedben nem tudtak már annyi pontot dobni, mint a nyitó játékrészben.

Baja: Jakab P. 24/3, Pongó 23/6, Nagy D. 14/3, Kővágó-Laska 11

Kecskemét: Vukcevic 17/9, Molnár D. 11/3

DEAC U23 – Salgótarjáni KSE 102-96 (27-24, 27-20, 21-31, 27-21)

40 percen át vívott macska-egér harcot a DEAC a Salgótarjánnal, a hajdúságiak hol elléptek a nógrádiaktól, hol magukra engedték egy-egy megnyugtatóbb előny kiépítése után. A védekezés kevésbé dominált a találkozón, hazai részről Tóth Bence (26/9 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) és Kozák Márton (20/6 pont, 6 lepattanó, 6 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz) is megszórták magukat, míg a vendégeknél Joó Tamás (32/12 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault) és Piukovics Bálint (21/15 pont, 7 lepattanó) voltak az elsőszámú pontfelelősök. A záró negyedben sikerült aztán nem csak tíz körülire tornásznia a különbséget a DEAC-nak, hanem meg is tartania azt az utolsó percekre, így a végjátékban már izgalommentesen szerezhették meg sorozatban harmadik győzelmüket.

DEAC: Tóth B. 26/9, Kozák M. 20/6, Opre 13/6, Gáspár 12/3, Omenaka 12

Salgótarján: Joó 32/12, Piukovics B. 21/15, Kovács M. 17/9, Piukovics P. 12/6, Herendic 10

Fotó: oselions.hu