NBI/B - 6. forduló: nincs már hibátlan együttes

Debrecenben hagyta veretlenségét a Vásárhely gárdája, így nem csak makulátlan mérlegét, de a csoport első helyét is elvesztette a csongrádi alakulat. Az új éllovas a MEAFC lett, amely Békésen nyert magabiztosan, de a mezőny elején ott van a héten pihenő Honvéd is, miután a Tiszaújváros meglepő vereséget szenvedett a MAFC otthonában. Nyugaton a Veszprémnek sikerült az a bravúr, ami még az OSE-nek sem, győzni tudott a Pécs otthonában, míg a Győr tovább folytatta jó szereplését, zsinórban aratott ötödik győzelmét gyűjtötte be Bonyhádon.

Keleti csoport

Salgótarjáni KSE - EKE Eger KOK 77-66 (27-18, 23-16, 17-7, 10-25)

Három negyednyi kiváló játékkal otthon tartotta a két pontot a Salgótarján együttese, az Eger késői hajrája már csak a kozmetikázásra volt elegendő az egykor Kelet legnagyobb rangadójának számító összecsapáson. Moore (18 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 eladott labda, 10 gólpassz) és Blaskovits (20/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 kiharcolt fault) mellé ezúttal Béres zárkózott fel egy dupla-duplával (14 pont, 12 lepattanó, 5 kiharcolt fault), míg a túloldalon Tóth (17/3 pont, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és Csákvári (9 pont, 8 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 3 blokk) emelkedtek ki a mezőnyből, de a két hevesi húzóember produkciójára árnyékot vet nem túl acélos dobószázalékuk (29 ill. 33 %).

Legjobb dobók:

Salgótarján: Blaskovits 20/3, Moore 18, Béres 14
Eger: Tóth Z. 17/3, Illés 10

Óbudai Kaszások - Nyíregyháza Blue Sharks 86-69 (24-17, 15-19, 23-24, 24-9)

Szinte végig a házigazdák akarata érvényesült a találkozón, a nyírségiek ennek ellenére mégis tudtak vezetni 62-64-re a záró játékrészben, innen viszont 24-5-öt ment az óbudai alakulat és behúzta hazai pályán második győzelmét. Emani Gant csak egy szolid produkcióra volt képes a palánk alatt (11 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), ami leginkább a meccs nagy részében őt őrző Nagy Szabolcs (12/6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda) érdeme, de a védekezés volt amúgy is a kulcs, a zóna ellen szenvedő vendégek 26 %-al tüzeltek távolról (9/34) és 21 labdát ajándékoztak a fővárosiaknak, ami a záró etapban bosszulta meg magát. Bus Ivánt is jól vették ki a játékból a hazaiak (9/3 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz), így két kulcsembere helyett ezúttal Czura Attila lépett elő első számú pontfelelőssé (21/9 pont, 7 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 6 gólpassz), de ez kevésnek bizonyult, mivel a már említett Nagy mellett Van der Meer (21/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Lakosa (26/9 pont, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault) is extrát hozott a Kaszásoknál.

Kaszások: Lakosa 26/9, Van der Meer 21/3, Nagy Sz. 12/6
Nyíregyháza: Czura 21/9, Oláh 11/6, Gant 11

Calle Pubfood Békés - MEAFC 75-91 (18-26, 15-13, 13-33, 29-19)

Magabiztos játékkal ugrott a csoport élére Békésen a MEAFC gárdája, a borsodiak hosszabb kispadjuknak köszönhetik elsősorban sikerüket. Mert, hogy Koma nagyot ment hazai oldalon (22 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 8 kiharcolt fault), Kertész ismét mindenből kivette a részét (7 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Krstic keze elsült párszor (15/9 pont) és Zsíros robbantott egyet a negyedik negyedben (17/12 pont, 5 eladott labda), de a vendégek sokkal egyenletesebben osztották el a terheket, szinte nem volt olyan pályára lép miskolci játékos, aki ne tudott volna hasznos lenni a kapott idő alatt. A Drahos (19/12 pont, 6 eladott labda, 6 kiharcolt fault), Szögi (17 pont, 4 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz) páros ismét magas fordulatszámon tartotta a társakat, kintről-bentről veszélyes volt az együttes, Endrész vezérletével (12 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) pedig a harmadik negyedben sikerült kivenni a játékból a hazaiak legjobbját, Koma Danit, ami el is döntötte a párharcot.

Békés: Koma 22, Zsíros 17/12, Krstic 15/9
MEAFC: Drahos 19/12, Szögi 17, Endrész 12

DEAC Kamilla Gyógyfürdő - Vásárhelyi Kosársuli 79-64 (15-21, 17-11, 30-14, 17-18)

Sérült légiósa, Momir Genal nélkül nem sikerült megőriznie veretlenségét a Vásárhely együttesének, a szezonban az első igazán összeszedett produkcióját nyújtó hajdúságiak kihasználva magassági fölényüket, egy magabiztos harmadik negyeddel hozták a rangadót. A félidőig még jól tartotta magát Utasi Gábor alakulata, de miután a házigazdák két egészséges kulcsembere, Szabó (9/6 pont, 3/10 mezőny, 9 lepattanó) és Vas Péter (6 pont, 2/12 mezőny, 5 lepattanó) sem tudott kibontakozni a debreceni védők szorításában, a térfélcserét követően elúsztak a győzelmi esélyek, hiába szállította a pontokat ezúttal Varga Zalán (16/9 pont). Ferenczi Tamás gárdájánál ugyanis először játszott együtt remekül a három vezérnek szerződtetett ex-élvonalbeli kosaras, a Molnár-Farkas-Savic trió 65 pontot rámolt be csapatuk 79-éből, amihez még Lajsz is hozzátett 13-at, erre pedig már nem volt válaszuk a csongrádiaknak.

DEAC: Farkas 21/6, Savic 17/9, Molnár A. 17/3, Lajsz 13
Vásárhely: Varga Z. 16/9, Szabó P. 9/6

MAFC – Tiszaújvárosi Phoenix KK 77-76 (15-19, 17-19, 21-21, 24-17)

Pápai (21/3 pont, 9 lepattanó, 8 kiharcolt fault) és Bordács (11 pont, 13 lepattanó) extrája mellett Szanyi (14/6 pont) higgadtsága döntött a hétközi mérkőzésen, a hazaiak junior korú játékosa küldte ugyanis a helyére a mindent eldöntő büntetőket másodpercekkel a lefújás előtt. A végig kiegyenlített találkozón a Madár-Osnach-Debreceni trió ugyan hozta magát a borsodiaknál, de a dobással küzdöttek azért a borsodiak, és a lepattanócsatában is alul maradtak fiatal házigazdájukkal szemben (47-36). A Tiszaújváros vereségével lépéshátrányba került az élbollyal szemben, ahol egy-egy fiaskóval a MEAFC-Vásárhely-Honvéd hármasfogat tanyázik hat fordulót követően.

MAFC: Pápai 21/3, Szanyi 14/6, Bordács 11, Molnár M. 10/3
Tiszaújváros: Madár 15/6, Debreceni D. 15, Osnach 12

Nyugati csoport

SMAFC-NYME - Tehetséges Fiatalok-Budapest 43-63 (12-13, 10-16, 10-21, 11-13)

Elképesztően kevés pont született TF soproni vendégszereplésén, amit jól tükröz, hogy Papp Barna már 14 ponttal a mezőny legjobb dobója tudott lenni és egyedüliként érte el a SMAFC csapatából a tízes határt, míg ugyanez a bravúr a fővárosiaknál is csak két embernek, Tóthnak (13/3) és Beáknak (11/3) sikerült. A harmadik szakaszban rázta meg magát egyedül támadóoldalon a Mehmedovics legénység, az ekkor szórt 21 pont elég is volt egy majd 20 pontos előny kicsikarásához, ami a záró felvonás elején még feljebb kúszott, végleg eldöntve a mérkőzést.

SMAFC: Papp B. 14, Berneczei 7
TF: Tóth D. 13/3, Beák 11/3, Buzás 9/3

Metal-Work Bonyhádi KSE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 72-80 (19-19, 13-21, 15-20, 25-20)

Tömösváry kimagaslott a mezőnyből, a tolnaiak centerét nem tudták megfogni a győri védők (25/6 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault), akik viszont szépen elosztották a pontokat egymás között, Nárai Bence és Kovács Barna 16-16, Puszta Dávid pedig 15 egységgel (mindet triplából) zárt, amihez még hozzájött Kovács Soma és Gombás Gábor szerényebb támadójátékú, de lepattanóban erősebb teljesítménye. Az első félidő végét nyomta meg először a vendég együttes, az addig egál meccsből gyorsan kovácsoltak egy nyolc pontos fórt a nagyszünetre, amire még sikerült rápakolniuk a térfélcserét követően, hiába közelítette meg őket öt pontra a Bonyhád. A végén már csak tartania kellett az eredményt Csaplár-Nagy Ervin fiainak, tíz körül maradt a differencia a negyedik negyedben is, amivel megtartotta második pozícióját a Győr csapata.

Bonyhád: Tömösváry 25/6, Baki 15/3
Győr: Kovács B. 16/12, Nárai 16, Puszta 15/15, Ruják 10

Motax-Pápai KC - BUDAFOK 101-89 (22-34, 34-12, 27-17, 18-26)

Gólzáporos meccs, kevés védekezés, több kiemelkedő teljesítmény, a végén hazai győzelemmel. 33-42 után állt meg a tudomány az addig biztosan vezető Budafoknál, a második negyedben a Pápa robbantott egy 19-2-es rohamot, amiből még visszajött öt pontra a Fehér (19/9 pont), Drevenka (18/6 pont, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz) páros vezette vendég gárda a harmadik etapban, de a szakaszt egy 20-5-ös újabb futással zárta a hazai alakulat, végleg eloszlatva a vendégek felzárkózási reményeit. Majic (25/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault) és Keresztes (17 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) nagyon éltek a palánkok környékén, Szanati (14 pont, 9 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Kálmán (9/3 pont, 6 gólpassz) pedig a mezőnyben hozták a meccset, csak úgy, mint a Hadnagy-Fülöp duó, akik rutinosabb hátvédtársaikhoz hasonlóan szintén 25 ponttal járultak hozzá a sikerhez.

Pápa: Majic 25/6, Keresztes 17, Szanati 14, Fülöp 13/3, Hadnagy 12/6
Budafok: Fehér 19/9, Drevenka 18/6, Tóth Sz. 13/3, Lados 10

Bajai Bácska FKE - OSE Lions 59-80 (19-15, 17-23, 11-32, 12-10)

Az Ágaflvi-Mándity-Nagy trió nélkül a zónavédekezéshez nyúlt a bajai alakulat, ami egy félidőn keresztül működött is az OSE ellen, de aztán a harmadik etapban nem volt ellenszerük a Lewis (29/18 pont, 4 szerzett labda, 3 eladott labda) vezette vendégek rohamaira. A lepattanóharcot – magasemberei távollétében - 34-45 arányban elveszítő bácskaiak közül Vukicevic dupla-duplával (10 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda) zárta a találkozót, Délity 25 ponttal volt a legjobb dobójuk, míg Piukovics Bálint 16 egységgel tartotta a lelket csapatában, de utánuk nagy szakadék tátongott a társak részéről, amit mér nem bírtak el a kulcsembereit mind bevető oroszlányiakkal szemben.

Baja: Délity 25/18, Piukovics B. 16/6, Vukicevic 10
OSE: Lewis 29/18, Sonyák 15/6

Alba Fehérvár - MTK Törökbálint 58-72 (18-25, 13-20, 15-14, 12-13)

Nem adta könnyen magát a Fehérvár alakulata, Filipovics Márkó (18/6 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) mellett Keller Iván (11 pont, 4 lepattanó, 4 blokk) is bevetésre került az A-csoportos keretből, a két fiatal tehetség pedig segített meccsben tartani a házigazdákat. A harmadik negyedben sikerült is még tíz ponton belülre jönnie a házigazdának, de ennél közelebb már nem engedte vendéglátóját a mérkőzést összességében kézben tartó MTK. Szabó Tibor dupla-duplát ért el vendég oldalon (15 pont, 12 lepattanó, 2 blokk), míg Jakab Péter a tripla-duplát ostromolta (14/3 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz), ha ehhez hozzávesszük még Horváth 14, illetve Bihari 12 pontos performanszát, akkor látható, hogy a több lábon álló Törökbálint megérdemelten húzta be a találkozót.

Fehérvár: Filipovics 18/6, Somogyfoki 11/3, Keller 11
MTK: Szabó T. 15, Horváth K. 14/9, Jakab P. 14/3, Bihari 12

PVSK-Kronosz Kiadó – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 66-68 (20-18, 20-19, 10-13, 16-18)

Demeter Attila (21/6 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault) és Antóni Csanád (19/6 pont, 6 lepattanó) remeklésének köszönhetően közel járt az újabb hazai bravúrhoz a baranyai együttes, de a végjátékban kicsúszott a kezükből a Veszprém elleni derbi. A bakonyiak Kámán mellett nem számíthattak Kállóra sem, míg újonnan szerződtetett bosnyák légiósuk egyelőre nem léphetett pályára az előzetesen is rendkívül nehéznek ígérkező bajnokin. Távollétükben Körtélyesi (15/3 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 kiharcolt fault) és Hegedűs (10 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) vették a hátukra a vendégeket, míg Jilling (14/12 pont) fontos pillanatokban elsüllyesztett triplákkal lendített rendre a társakon. A végjátékban is az ő két távolijával tudott fordítani a Veszprém, amelynek ezután már csak meg kellett tartania előnyét a büntetőpárbajba torkolló mérkőzésen.

PVSK: Demeter 21/6, Antóni 19/6
Veszprém: Körtélyesi 15/3, JIlling 14/12, Helmeczi 12/3, Hegedűs 10

Fotó (1., slide): sport.uni-eger.hu
Fotó (2.): meafc.hu
Fotó (3.): debka.hu
Fotó (4.): oselions.hu
Fotó (5.): mtkbasket.com