NBI/B - 7. forduló: 12 hazai siker

Nem volt okuk a vendég csapatoknak az örömre a B csoport legutóbbi fordulójában, egyetlen gárda sem tudott győzelemmel távozni ugyanis házigazdájától. Az éllovasok, MEAFC, Vásárhely, OSE, Győr, Veszprém simán hozták a hazai fellépéseiket, míg Egerben és Budafokon csak az utolsó pillanatokban dőltek el a találkozók.

Keleti csoport

MEAFC - Óbudai Kaszások 91-60 (26-14, 32-15, 19-17, 14-14)

A feldobástól kezdve kézben tartotta a mérkőzést a listavezető miskolci együttes, Drahos remekül mozgatta a társakat (9 pont, 4 szerzett labda, 8 eladott labda, 11 gólpassz), míg Takács Dani szezonbeli legjobbját nyújtotta egykori csapata ellen (18/6 pont, 6 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz). A találkozó egy félidő alatt dőlt el gyakorlatilag, a borsodiak ugyanis már 20 perc játékot követően majd 30 ponttal jártak előrébb, a fordulást követően pedig hiába voltak apróbb felvillanásai a Lakosa-Nagy-Sebők trió vezette óbudaiaknak, mindre jött válasz hazai részről, akiknél kilencen értek el legalább öt pontot és összességében 59 %-os hatékonysággal sült a kezük.

Legjobb dobók:

MEAFC: Takács D. 18/6, Máté B. 13/6, Lippai 10

Kaszások: Lakosa 17, Sebők 12/3, Nagy Sz. 11/3

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - DEAC Kamilla Gyógyfürdő 63-57 (22-16, 6-16, 17-13, 18-12)

Remek védekezés és támadóoldalon az ezzel járó rengeteg hiba jellemezte a találkozót, a debreceniek csak 39 %-os dobómutatóig jutottak, míg a büntetőkkel mindkét oldalnak meggyűlt a baja, de ezt a különcsatát is a Tiszaújváros nyerte 54 %-os hatékonysággal. Jól kezdett a DEAC, 2-9 volt a javukra, de Madár Andrást nem tudták feltartóztatni az első negyedben, a borsodiak játékmestere 14 pontot rámolt be zsinórban és végül 17-el zárta az etapot, közte öt triplával. A folytatásban már egyik együttes sem tudott leszakadni a másikról, a végjátékra is így érkeztek a felek, ahol a házigazdák higgadtsága döntött végül az extra teljesítmény nélkül maradó hajdúságiakkal szemben.

Tiszaújváros: Madár 23/15, Debreceni D. 18, Osnach 12

DEAC: Farakas 13/3, Kósa 11/3, Molnár A. 9

Nyíregyháza Blue Sharks - Salgótarjáni KSE 82-69 (18-14, 24-14, 23-14, 17-27)

Emani Gant a legutóbbi, szezonbeli leggyengébb teljesítménye (Óbudán 11 pont, 6 lepattanó) után a Salgótarjánon állt bosszút, 23 pontja mellé leszedett 19 lepattanót és kiosztott három blokkot is, ezzel hét mérkőzésből hatodszor ért el dupla-duplát a Nyíregyháza színeiben, nem is maradt el a győzelem hazai pályán. Mellette Bus is remekelt (18/3 pont, 5 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 7 gólpassz) és még négyen zártak hét pont felett, ami bőven elegendőnek bizonyult az ismét két lábon álló nógrádiakkal szemben. Blaskovits (30/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault) és Moore (19 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 kiharcolt fault) ugyanis hiába hoztak remek számokat, hozzájuk senki sem tudott felzárkózni a társaktól, így pedig nehéz szezon elé néz a szebb időket megélt tarjáni alakulat.

Nyíregyháza: Gant 23, Bus 18/3, Fazekas 11, Nagy K. 10

Salgótarján: Blaskovits 30/12, Moore 19

Vásárhelyi Kosársuli - Budapesti Honvéd SE 102-69 (12-19, 20-15, 36-14, 33-21)

20 perc játékot követően semmi nem utalt arra, hogy a végén kiütéses vásárhelyi győzelemmel zárul a csoport rangadója, a nagyszünetig ugyanis a vendéglátóknak kellett főleg futniuk a kiválóan védekező Honvéd után, sőt a harmadik negyed közepén is még csak 45-44-et mutatott az eredményjelző tábla. Ekkor azonban begyújtotta rakétáit a csongrádi alakulat és egy 23-4-es etappal állva hagyta fővárosi riválisát. A vendégek mestere, Puskás Artúr minden időkérést ellőtte ezidő alatt, próbált változtatni a csapat összetételén, de semmi nem működött a száguldó vásárhelyiek ellen, akiknél hatan is elérték a tízes határt, míg ugyanez csak a Kováts-Stefán duónak, valamint a fiatal Kerpel-Forniusnak sikerült a Honvédnál. A házigazdákkal ezzel javították debreceni botlásukat és holtversenyben vezetik a csoportot, míg a fővárosiak egymás után második vereségüket szenvedték el és legközelebb az éllovas Miskolcot fogadják.

Vásárhely: Szabó P. 19/6, Kelemen 18/3, Genal 14, Varga Z. 13/6, Pavlovic 13, Rostás I. 10

Honvéd: Kováts R. 15, Stefán 13, Kerpel-Fronius 12/3

EKE Eger KOK - Calle Pubfood Békés 71-69 (11-25, 12-21, 21-13, 27-10)

A félidőben akár a zsebében is érezhette második sikerét a kiválóan játszó békési gárda, 23 ponton tartva vendéglátóját, a remeklő Koma (20 pont, 8 lepattanó), Gruda (13 pont, 13 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Kertész (12/3 pont, 7 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz) triónak köszönhetően 23 ponttal járt előrébb az egrieknél. Váczi Péter legénysége azonban alapos fejmosást kaphatott az öltözőben, mert Tóth (20/6 pont, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Jakab (20/12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) mellett a dupla-dupláján kívül védekezésben extrát hozó Csákvári (12 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 7 blokk) vezetésével fokozatosan csökkentették hátrányukat, a 38. percben pedig a vezetést is átvették Jakab újabb triplájával (először a mérkőzésen). 69-69-es állásnál a csöndesebb meccset produkáló Csabák lett az ítéletvégrehajtó a végjátékban, az ő közelije döntötte el az összecsapást, Zsíros távolija ugyanis célt tévesztett az ellentámadásból az utolsó pillanatokban.

Eger: Jakab Zs. 20/12, Tóth Z. 20/6, Csákvári 12

Békés: Koma 20, Gruda 13, Kertész 12/3

Nagykőrösi Sólymok KE - MAFC 95-65 (30-22, 21-15, 22-16, 22-12)

Igazolta a papírformát a Nagykőrös, Lakosa Zsolt együttese negyedről negyedre távolodva fiatal kihívójától magabiztos győzelmet aratott hazai közönség előtt. Tóth Viktor (25/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 kiharcolt fault, 6 gólpassz) és Mácsai Károly (12 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz)      szinte hibátlan meccset hoztak, de ezúttal Szablics (12 pont, 6 lepattanó) és Fehér (14/12 pont) is szépen segítették a két kulcsjátékost, csapatszinten pedig 20 eladott labdába kergették bele a fővárosiakat, míg ők csak hetet szórtak el és kiosztottak 23 gólpasszt mellé. A vesztes félnél Bordács dupla-duplája (16 pont, 13 lepattanó, 5 kiharcolt fault) emelhető ki, Siklós is közel járt ehhez (13 pont, 7 lepattanó, 5 kiharcolt fault), illetve bemutatkozott a szlovák bajnokságból hazatérő, pécsi nevelésű Kucsora Csaba is (14 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 4 kiharcolt fault) a MAFC gárdájában.

Nagykőrös: Tóth V. 25/3, Fehér 14/12, Mácsai 12, Szablics 12

MAFC: Bordács 16, Kucsora 14, Sikós 13

Nyugati csoport

OSE Lions - Motax-Pápai KC 106-41 (34-10, 26-6, 25-11, 21-14)

Nem adott esélyt a Kálmán László nélkül felálló Pápának a listavezető Oroszlány, a hazaiak kőkemény védekezésükkel felőrölték jobb sorsra hivatott vendégeiket, támadásban pedig hibázni is alig tudtak, a félidőben már 11 triplánál jártak és 60-16-ra vezettek… A fordulás után sem lassított Vavra András együttese, Sonyák (14/3 pont, 10 lepattanó) és Zsíros (14/12 pont, 10 lepatttanó) dupla-duplája mellé Lewis rámolt be 27 egységet a pápai gyűrűbe, de rajtuk kívül Varga, Burai és Wehner is dupla számjegyű terméssel zárt. A vendégeknél leginkább Majic igyekezet dicsérhető (14 pont, 10 lepattanó, 8 kiharcolt fault), de a dobással ő is, csak úgy, mint a csapat egésze hadilábon állt, mezőnyből 26 %-al, míg a bünetővonalról 32 %-al ”céloztak” Szanatiék.

OSE: Lewis 27/15, Zsíros 14/12, Sonyák 14/3, Burai 13/3, Varga D. 12, Wehner 10/6

Pápa: Majic 14, Szanati 7

Tehetséges Fiatalok-Budapest - PVSK-Kronosz Kiadó 84-74 (19-18, 24-15, 28-21, 13-20)

Egyedül a pécsiek eddigi legponterősebb játékosa, Antóni Csanád hiányzott vendég oldalon, de (egyik) vezére nélkül is szoros csatára késztette a nyugati élcsapatnak számító TF-Budapestet a PVSK gárdája. Kellett azért, hogy Beáknak elsüljön a keze (32/15 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) és Szobi dupla-duplát repesszen (12/6 pont, 12 gólpassz), a két rutinos húzóember nem is kapott pihenőt Merim Mehmedovics mestertől, mert, hogy Demeter (18 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault) és Krnjajski (17 pont, 3 gólpassz) meccsben tartotta a baranyaiakat. A harmadik negyedben tudott leginkább meglépni a hazai alakulat, de 18 pontos hátrányban sem estek kétségbe a pécsi ifjak és hat pontra megközelítették házigazdájukat, a fordításra azonban már nem maradt elég idő.

TF: Beák 32/15, Szobi 12/6, Frnaczva 11, Kerkai 10

PVSK: Demeter 18, Krnjajski 17, Dragasevic 13/3, Kővágó-Laska 12

MTK Törökbálint - SMAFC-NYME 75-63 (15-21, 19-19, 17-11, 24-12)

Tetszetős első félidei játékával tartani tudta a lépést esélyesebb vendéglátójával a SMAFC, elsősorban a szezon legjobb játékát nyújtó Forrai (19/15 pont, 5 lepattanó) villogott nagyon, de mögötte Werner (12 pont, 7 lepattanó) és Kovács (11 pont, 6 lepattanó, 3 blokk) sem maradtak adósak a jó teljesítménnyel. A végén pukkadt csak ki a lufi, a Horváth-Jakab duó a legjobbkor adott új impulzust az MTK-nak, amely ha a vártnál nehezebben is, de hozta a kötelezőt.

MTK: Jakab P. 20/12, Horváth K. 18/6, Bointizer 16/3

SMAFC: Forrai 19/15, Werner 12, Kovács B. 11

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Alba Fehérvár 100-63 (36-18, 20-14, 24-15, 20-16)

Pavlovic bemutatkozását (23/3 pont, 6 lepattanó, 90% mezőny) nem tudta elrontani a fiatal fehérvári együttes, bár as játék sokszor akadozott mindkét oldalon, a hazaiak győzelme maximum az első percekben forgott veszélyben. Bosnyák légiósa mellett rutinosabb játékosai is mind szép termést hoztak össze, Körtélyesi (13/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda), Hegedűs (9 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk), Helmeczi (9/3 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) és Jilling (12/6 pont) is vezérei voltak a bakonyiaknak, míg a vesztes félnél Keller Iván (14/6 pont, 7 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 5 gólpassz) emelkedett ki a társak közül.

Veszprém: Pavlovic 23/3, Körtélyesi 13/3, Jilling 12/6

Fehérvár: Keller 14/4, Somogyfoki P. 14/6, Nyulász 11/3, Varga M. 10/6

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Bajai Bácska FKE 104-75 (25-20, 27-18, 21-21, 31-16)

Nem érheti szó a bajai ház elejét, centereik nélkül is tisztességesen helytálltak a sokkal jobb szerkezetű Győr otthonában, amiben elsősorban a parádés napot kifogó Vukicevic (28/6 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz) játszott főszerepet. Persze a lepattanóharcot így is nagy fölénnyel bukták el (37-24) és a hazaiak dobógépeivel sem tudtak mit kezdeni, Kovács Barna 24, Nárai Bence 19 egységgel zárt, de rajtuk kívül még négyen érték el a dupla-számjegyű termést. A hosszabb kispad (is) döntött, a bajaiak hat embert forgattak végig a nyugati második pályáján, míg Csaplár-Nagy Ervin vezetőedzőnek bőven volt kihez nyúlnia a győrieknél.

Győr: Kovács B. 24/18, Nárai 19/3, Kovács S. 14/6, Ruják 14/3, Baruta 13/9, Puszta 11/3

Baja: Vukicevic 28/6, Piukovics B. 18/9, Délity 11/9

BUDAFOK - Metal-Work Bonyhádi KSE 85-84 (25-18, 22-32, 21-19, 17-15)

A rajta a Budafoknak sikerült jobban, pár pontos előnyét sikerült is tartania sokáig, de a félidőhöz közeledve a Bonyhád nem csak megközelítette vendéglátóját, de a nagyszünet előtt nem sokkal a vezetést is átvette. A folytatás kísértetiesen hasonlóra sikeredett, a Fehér (20/6 pont, 5 kiharcolt fault), Drevenka (20/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 8 gólpassz) páros fémjelezte hazaiak ismét átvették a vezetést, ám Tömösváryék (16 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault) ezúttal már a harmadik negyed végére megfordították a mérkőzést és a végjátékig nem is engedték ki a kezükből. Egy pontos tolnai vezetésnél azonban Ugrinic elhibázta a mindent eldöntő közelit, így még maradt ideje a Budafoknak egy gyors ellentámadásra, amit Drevenka kíméletlenül ki is használt, duplájával pedig megszerezte a győzelmet az utolsó pillanatokban csapatának.

Budafok: Fehér 20/6, Drevenka 20/3, Mészáros B. 14/12

Bonyhád: Tömösváry 16, Braun 15/6, Dávid R. 13/3, Baki 11/3, Fetzer 11/3

Fotó (1.): facebook.com

Fotó (2., slide): oselions.hu