NBI/B - 8. forduló: csonka, de izgalmas hétvége

Keleten három összecsapás is három ponton belül dőlt el, míg Nyugaton a Baja hosszabbításra késztette az esélyesebb Veszprémet. Az élen továbbra sincs változás, a MEAFC-Vásárhely duó és az OSE-Győr páros is egy-egy verséggel vezetik a két csoportot.

Keleti csoport

Budapesti Honvéd SE - MEAFC 69-71 (20-22, 18-19, 14-18, 17-12)

Szinte végig kézben tartotta a rangadót a miskolci együttes, a Drahos (8/6 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Szögi (12/3 pont, 5 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 8 gólpassz) páros rendkívül hatékonyan hozta folyamatosan zavarba a fővárosiak védelmét a mérkőzés kezdeti szakaszában, jól szolgálva ki közben a társakat is. Idővel aztán az ifjú Takács (12/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) is belelendült, majd miután Drahos két gyors egymásutánban bekapott technikaival kiszállt a mérkőzésből, Máté Balázs lépett elő (13/9 pont, 3 lepattanó), és fontos pillanatokban szórt kosaraival 13 pontosra növelte a vendégek előnyét. A Stefán (13 pont, 15 lepattanó), Máté Márk (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Kerpel-Fronius (8 pont, 10 gólpassz) vezérelte Honvéd azonban nem hagyta hazai pályán elúszni a derbit, és egy 15-3-as feltámadással egy pontra zárkóztak, sőt, egy jó védekezésnek köszönhetően támadhattak is a győzelemért! Az utolsó akciót azonban elügyetlenkedte a házigazda, dobásig sem jutottak el, a végeredményt így Takács állíthatta be büntetőkből.

Legjobb dobók:

Honvéd: Stefán 13, Máté M. 12/6
MEAFC: Endrész 15, Máté B. 13/9, Takács D. 12/9, Szögi 12/3

Salgótarjáni KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 63-60 (19-20, 18-21, 17-8, 9-11)

A harmadik negyed hajrájáig fej-fej mellett haladt a két csapat, ott 50-49-es állásnál előbb a Salgótarján, majd a Nagykőrös ment egy 8-0-s szakaszt, így a rendes játékidő vége előtt két perccel még mindig csak egy pont volt a házigazdák javára. A vendégek pocsék dobóformája azonban a legrosszabbkor bosszulta meg magát, hiába volt négy kísérletük is a fordításra, a 63-60-as végeredményt így a kevés dobást vállaló, ellenben sok labdát elszóró Moore (10 pont, 3/4 mezőny, 7 lepattanó, 10 eladott labda) állította be büntetőkből. A játékszert piaci kofákat megszégyenítő mennyiségben eladó légiósán kívül a dobással küzködő Blaskovits sem remekelt (13/6 pont, 29% mezőny, 33% büntető, 4 lepattanó), így a meccset a brutális dupla-duplát összekaparó Csapai (17/3 pont, 19 lepattanó) hozta a Salgótarjánnak. A vesztes félnél ismét egyedül maradt a két vezérbika, Mácsai (13/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk) és Tóth Viktor (18 pont, 8 kiharcolt fault) ugyan hozták a számaikat, de mögöttük nagy űr tátongott, a triplákat ipari mennyiségben tüzelő nagykőrösieken (38 kísérletből 8 találat) pedig a 30%-os dobószázalékuk sem segített.

Salgótarján: Csapai 17/3, Blaskovits 13/6, Moore 10
Nagykőrös: Tóth V. 18, Mácsai 13/3, Fehér 10/6

Calle Pubfood Békés - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 69-66 (23-24, 13-18, 13-10, 20-14)

Nagyon kellett már ez a siker a Békésnek, az élmezőnybe tartozó borsodiak legyőzése pedig tovább növeli első hazai győzelmük értékét, amit ráadásul sérült kulcsemberük, Schéda Martin nélkül értek el. A 32. percben vezetett először a találkozón a Kertész fémjelezte (8 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 6 gólpassz) vendéglátó gárda, akkor a végül 10 pontig jutó Zsíros duplájával mutatott először többet a hazaiak oldalán az eredményjelző tábla. A triplákkal ezen a derbin hadilábon álló Madár (14/3 pont, 1/11 tripla, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault) egyetlen sikeres távolijával még ugyan fordítani tudott a meccset szinte végig uraló Tiszaújváros, de számukra ez volt az utolsó alkalom, hiába Kilyén remek védőmunkája (10 pont, 4 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz) és Debreceni ponterősebb játéka (13 pont, 5 lepattanó). A házigazdák nem engedték már ki a meccset a kezükből, Gruda dupla-duplája (12 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Koma szolidabb produkciója (13 pont, 4 lepattanó) és Krstic fontos hárompontosai (15/12 pont, 6 kiharcolt fault) mind-mind kellettek a sikerhez a négybe vágyó Tiszaújváros ellen, akik leginkább a büntetőzésüket okolhatják a vereségükért, kicsit jobb százalékkal a vonalról ugyanis meg lehetett volna ez a derbi is (12/21, 57%).

Legjobb dobó:

Békés: Krstic 15/12, Koma 13, Gruda 12, Zsíros 10
Tiszaújváros: Madár 14/3, Debreceni D. 13, Kilyén 10

MAFC - Nyíregyháza Blue Sharks 64-86 (17-26, 14-14, 15-26, 18-20)

Jó rajtjából kovácsolt előnyét tartotta szinte végig a nyíregyházi együttes, amire a harmadik negyedben egy 2-14-es mini etappal tudtak még rátenni egy lapáttal, végleg eldöntve a derekasan küzdő MAFC elleni találkozót. Ganttől nem is kellett extra ezúttal (10 pont, 4 lepattanó), hozta azt Nagy Krisztián (22/12 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) és a gólpasszokat futószalagon gyártó Bus Iván (8/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 15 gólpassz), míg a házigazdák kulcsemberei közül Bordács (14 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 6 kiharcolt fault) és Pápai (8 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) teljesítménye ezúttal kevés volt az üdvösséghez a 24 labdát elszóró fővárosiaknak.

MAFC: Bordács 14, Király 11/3
Nyíregyháza: Nagy K. 22/12, Czura 14/6, Gant 10

Nyugati csoport

Bajai Bácska FKE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 82-85 (14-19, 21-21, 24-22, 18-15, 5-8) – hosszabbítás után

Minden dicséretet megérdemel az utóbbi időben oroszlánkörmeit már tartalékosan is megmutató, ezúttal egyik alappillérét visszakapó (Mándity) Baja gárdája, amely megszakítani ugyan nem tudta a Veszprém győzelmi szériáját, de óriási csatára késztette a nyugati top csapatot. Ezúttal nem csak egy szem centerük vitte a prímet (14 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 eladott labda, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz), bár nem zárt rossz estét, Mándityon kívül még öten termeltek legalább tíz pontot, Nagy Dániel remek dobószázalékkal jutott el 15 egységig (75%), Vukicevic pedig most is sokoldalúan pattogtatott (10 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz). A bakonyiakat két extra produkció tartotta meccsben, habár sokáig vezettek, és többször úgy tűnt, végleg lezárhatják a nyitott kérdéseket, Körtélyesi és Kálló kipontozódása azonban nem jött jókor Mérész Csaba tanítványainak. Szerencséjükre Hegedűs ihletett formában pattogtatott (12 pont, 13 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 kiharcolt fault, 4 blokk), elöl-hátul vezére volt csapatának, míg a bosnyák Pavlovic főleg ponterős játékával (25/3 pont, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault) lendített sokat a társakon, de a hosszabbításra már ő is kiszállt öt faultja miatt. Az izgalmas végjátékban a büntetők döntöttek, ebben a műfajban a veszprémiek keze remegett meg kevésbé, ami sorozatban a hatodik sikerüket eredményezte.

Baja: Nagy D. 15/3, Piukovics B. 14/3, Mándity 14, Délity 10/6, Vukicevic 10, Pálkerti 10
Veszprém: Pavlovic 25/3, Jilling 14/6, Hegedűs 12, Simon 10

Metal-Work Bonyhádi KSE - Tehetséges Fiatalok-Budapest 49-58 (14-11, 12-9, 12-19, 11-19)

Az előre kalkulált gólszegény derbin a 36%-os dobóteljesítmény nyerőnek bizonyult a 28%-kal szemben, no meg Szabó Domokos (16/6 pont) negyedik negyed eleji 7-0-s mini showja, amivel bebiztosította az addig egál mérkőzésen csapata számára a győzelmet. Pedig Tömösváry (13 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Kovács (16/9 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Baki (8 pont, 11 lepattanó) jó számokat hoztak össze hazai oldalon, a dobás azonban nekik sem ment igazán. A fővárosiaknál a már említett Szabón kívül Somogyfoki bizonyult nyerőembernek egykori kenyéradója ellen (13 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz), no meg a védekezésük, amivel egymás után másodszor tartották 50 pont alatt vendéglátójukat!

Bonyhád: Kovács B. 16/9, Tömösváry 13
TF: Szabó D. 16/6, Somogyfoki Sz. 13

SMAFC-NYME - OSE Lions 69-92 (20-23, 12-25, 17-19, 20-25)

Meglepte ellenfelét Kovács dupla-duplájával (13 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 2 blokk) és Nagy irányításával (13/9 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) az odahaza bárkire veszélyes soproni együttes, az első negyedben már tíz ponttal (16-6) is vezettek a Meszlényi-fiúk. Egy időkérés rendet tett azonban az oroszlányi fejekben, az első felvonás végére már sikerült is fordítaniuk, lendületük átragadt a folytatásra is, feljavuló játékuknak köszönhetően pedig ezután már nem kellett izzasztó perceket átélniük. Lewis mellett (23/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Varga (11 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda), Zsíros (15/12 pont, 8 lepattanó) és Wehner (14/3 pont, 4 lepattanó) is hozták az elvárható szintet egy bajnokesélyeshez mérten, a jó forma pedig elengedhetetlen is a következő körre, ugyanis a szintén ellentmondást nem tűrően menetelő Győrhöz látogatnak.

SMAFC: Nagy G. 13/9, Kovács B. 13, Forrai 11/3, Papp B. 10/6
OSE: Lewis 23/6, Zsíros 15/12, Wehner 14/3, Kovács G. 11/6, Varga D. 11, Kiss K. 10/6

Alba Fehérvár - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 59-106 (20-22, 12-33, 18-22, 9-29)

Egy negyednyi izgulni való jutott Fehérvárra, az egyedül Varga Mátéra (26/15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) támaszkodó hazai alakulat tíz percnyi játékot követően csak nézhette a Győr hátát, amelynél minden pályára lépő játékos ponttal járult hozzá az egymás után aratott hetedik győzelemhez. Ruják Bence (24/6 pont, 7 lepattanó) és Kovács Soma (22/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 kiharcolt fault) vették ki a legjobban a részüket a magabiztos sikerből, még a tripláit sem kellett előhúznia a vendég gárdának (3/7), könnyedén operálhattak a gyűrű közeléből (73 kísérlet), egészen kiváló hatékonysággal (61%).

Fehérvár: Varga M. 26/15, Somogyfoki P. 11/6
Győr: Ruják 24/6, Kovács S. 22/3, Nárai 15/3

PVSK-Kronosz Kiadó - BUDAFOK 88-66 (26-15, 17-19, 18-19, 27-13)

Tóth Szabolcs (18 pont, 6 lepattanó) duplájával 0-2-re vezetett a feldobás után a Budafok, ám ez volt az egyetlen alaklom, hogy a vendégek jártak előrébb az összecsapáson, innentől csak a Dragasevic (21/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Demeter (19/9 pont, 8 lepattanó), Popgyákunik (18/9 pont) alkotta trió repítette PVSK kezében volt a gyeplő a lefújásig. Az elmúlt hetekben remek formában lévő Fehér Csaba nélkül felálló vendégek még egyszer tudtak zárkózni Mészáros Csaba triplájával három pontra, ám ez volt a legtöbb ezen a napon, Drevenkáéknak (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) ezután nem volt több esélyük megfordítani a derbit.

PVSK: Dragasevic 21/9, Demeter 19/9, Popgyákunik 18/9
Budafok: Tóth Sz. 18, Drevenka 13/3, Mészáros B. 10/6

Fotó (1., slide): honvedkosar.hu
Foó(2.): oselions.hu