NBI/B - Nagy csata Miskolcon, Egerben és Győrben

Több sima, egyoldalú mérkőzést rendeztek a férfi másodosztályban a múlt héten, viszont a MEAFC-Nyíregyháza, az Eger-Óbuda és a Győr-Pápa meccsen is izgalmas, szoros végjátékot láthattak a nézők. Tiszaújvárosban Madár ismét szárnyalt, a csapat pedig nyert - az "áldozat" ezúttal a Honvéd volt.

Férfi keleti csoport

MAFC-DEAC 67-93 (16-25, 13-28, 18-24, 20-16)

A hétközi találkozón a debreceniek ezúttal esélyeshez méltón játszva végig irányították a játékot. Félidőben a Farkas Attila (18 pont, 14 lepattanó), Velkey János (18/6 pont, 6 lepattanó) és Erdei Ádám (15/6 pont, 8 gólpassz) vezérletével a DEAC 53-29-re vezetett. Szünet után ugyan Kucsora Csaba (25/12 pont, 9 eladott labda), valamint a két dupla-duplát elérő játékosa, Bordács Soma (12/3 pont, 12 lepattanó) és Pápai Máté (11 pont, 13 lepattanó) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot a MAFC fiataljai, de a meccs az első félidőben eldőlt.

Tiszaújvárosi Phoenix - Bp. Honvéd 81-65 (15-18, 24-14, 22-19, 20-14)

Stefán Dávid (19 pont, 8 lepattanó) két duplájával kezdődött a meccs, s az első negyedben szinte végig a vendégek vezettek. A második negyedtől aztán kezdetét vette a Madár-show. Az ex-fehérvári kosaras ezúttal ismét remek napot fogott ki, a hazaiak nem tudták tartani. 34/24 ponttal (8/14 tripla), 5 lepattanóval és 3 gólpasszal zárta a meccset, s rajta kívül még Pöstyéni Zoltán (11 pont, 6 lepattanó) jutott 10 pont fölé, de ez is elég volt a hazaiaknak a biztos győzelemhez. A vendégektől Stefán mellett Kováts Róbert (12 pont) és Máté Márk (11/9 pont) jutott 10 fölé.

MEAFC-Nyíregyháza Blue Sharks 79-77 (24-20, 15-22, 17-14, 23-21)

Remek, fordulatos, izgalmas meccset hozott az észak-keleti rangadó. A legutóbbi bajnokin történt kiállítása miatt szellemi vezérét, Drahos Gábort nélkülöző MEAFC az első negyed után vezetett, szünetben hátrányban volt, majd a befejező 10 percet döntetlenről kezdték a felek. Miskolci oldalon Szögi Ádám (23/6 pont, 6 gólpassz) lépett elő vezérré, első számú "szárnysegédje" pedig Máté Balázs (12/6 pont, 7 lepattanó) volt. A másik oldalon a légiós Emani Gant 23 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával zárt, Nagy Krisztián (16/9 pont, 7 lepattanó), Czura Attila (14/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Bus Iván (12/3 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) emelkedett ki. A záró etap közepén még 3 ponttal a vendégek vezettek, ám ekkor egy-egy Szögi és Máté-triplára építve egy 7-0-lal fordított a MEAFC és már nem is adta ki kezéből a vezetést, pedig a vendégek mindent megpróbáltak. Érdekesség, a meccs ugyanúgy fejeződött be, mint a MEAFC fellépése a Honvéd pályáján: a legvégén miskolci vezetésénél Takács állhatott a büntetővonalra, az elsőt bedobta, a másodikat kihagyta, s nem volt idő visszatámadni.

EKE Eger KOK - Óbudai Kaszások 74-72 (19-17, 17-15, 14-15, 24-25)

A végig szoros első negyed után a másodikat 6-0-lal kezdve  8, majd a szakasz közepén 10 pontos előnyt szerzett a Jakab Zsolt (16/3 pont), Csabák Balázs (14/6 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Illés Balázs (13 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Varga Imre (11 pont, 6 lepattanó) kvartett vezette Eger. Az amerikai légiós, Joseph Propet (25 pont, 4 lepattanó), Nagy Szabolcs (18/9 pont, 14 lepattanó) és Lakosa Ákos (10/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével azonban az óbudaiak ismét bebizonyították: van tartásuk. A félidő végére visszajöttek 4 pontra, majd szünet után egy végig kiegyenlített, szoros csatára késztették a legutóbb Debrecenben bravúros győzelmet arató egrieket. A hajrában, a 39. percben Prophet zsinórban szerzett 6 pontjával át is vették a vezetést a vendégek. Jakab az utolsó perc elejére - csapata szempontjából a legjobb pillanatra - "tartogatta" 5 sikertelen kísérlet után egyetlen jó tripláját, amely után Csabák dobott be 2 büntetőt - négyből. Utána Lakosa triplája fokozta az izgalmakat, sőt a végén Korona révén még fordíthatott volna az Óbuda, ám a triplája nem sikerült, így nagy küzdelemben nyert az Eger.

Salgótarjáni KSE - Calle Pubfood Békés 63-51 (11-13, 16-15, 18-7, 18-16)

Mindkét gárda nagyon ügyelt a védekezésre, ráadásul idegesek is voltak a csapatok az alsóházi rangadó első félidejében. Kémény harc, küzdelem folyt a pályán, fej-fej mellett haladtak a felek, félidőben 1 ponttal, 28-27-re a három K. D.,  Danijel Krsztics (12/12 pont, 13 mezőnykísérlet), Koma Dániel (12 pont, 5 lepattanó) és Kertész Dániel (6 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz) vezette viharsarki gárda vezetett. A harmadik negyed döntött, ekkor a Blaskovits László (22/9 pont), William Moore (17 pont, 10 lepattanó), Csapai Péter (9/3 pont, 11 lepattanó) trió vezérletével az egypontos hátrányt 10 pontos előnnyé változtatta a Salgótarján, amely a hajrában már 15-tel is vezetett. A küzdelmes, kemény meccsen tehát egyetlen negyednyi igazán jó játék elég volt a Salgótarjánnak az alsóházi rangadó megnyeréséhez.

Férfi nyugati csoport

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - SMAFC-NYME 95-70 (30-11, 26-15, 26-13, 13-31)

Úgy látszik, a fiatal soproni csapatból sokat kivett a hétközi Hepp-kupa bravúr, a győriek hosszabbítás utáni legyőzése. A meccset az első negyedben eldöntötte a Veszprém, amely a szezon során először a legerősebb összetételében léphetett pályára. Az első három negyedet egyértelműen a Simon László (16 pont, 5 gólpassz), Kámán Tamás (13/3 pont), Nebojsa Pavlovic (13 pont, 9 lepattanó), Helmeczi András (12/6 pont, 5 gólpassz), Körtélyesi Gergely (11/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) ötösfogat vezette Veszprém uralta. A záró szakaszban a korábban kevesebb lehetőséget kapó veszprémi játékosok ellen a soproniak elsősorban Forrai Dániel (21/15 pont) és Rátvay Tamás (13 pont) jóvoltából "kozmetikáztak" vereségükön, de így is magabiztos veszprémi siker született.

Metal Work Bonyhádi KSE - Bajai Bácska FKE 72-69 (24-15, 12-16, 20-20, 16-18)

Az első 10 perc a Tömösváry Máté (18/6 pont, 24(!) lepattanó), Baki Sándor (15 pont, 7 lepattanó, 6, szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), az ex-bajai Braun Bence (11/9 pont) és Ugrinic Sinisa (11 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezette Bonyhádé volt. Utána azonban a Mándity Mátét nélkülöző Baja magára talált, és Piukovics Bálint (26/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz. 6 eladott labda), valamint Milos Vukicsevics (17 pont, 15 lepattanó) vezetésével felzárkóztak. A második félidő végig a hazai csapat 5 pont körüli - hol 3, hol 8 - vezetésével zajlott. A hajrában Piukovics egymaga próbált fordítani, két triplát is beszórt, 2 pontra felhozva a vendégeket, de a hazaiak 4-ből 3 büntetőt bedobtak, így nagy csatában nyertek.

PVSK Kronosz - Alba Fehérvár 99-60 (25-24, 24-11, 15-14, 35-11)

Az első és a harmadik negyedben abszolút partiban voltak a pécsiekkel a Somogyfoki Péter (15/9 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda), Keller Iván (14/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpasz) és Nyulász Barnabás (13/3 pont, 4 gólpassz) vezette fehérvári fiatalok. A különbség az igen egyoldalú befejező 10 percben lett jelentős, ekkor a lepattanó csatát 43-28-ra nyerő pécsiek Veljko Dragasevic (26/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Popgyákunik Balázs (18/12 pont, 6 lepattanó), Demeter Attila (16/3 pont, 8 lepattanó), Berkics Bence (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Krnjajski Boris (12/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével szinte átrohantak a fehérváriakon, s végül fölényes győzelmet arattak, amely azért messze nem volt olyan könnyű, mint amilyennek a különbség alapján tűnhet.

Budafok - OSE Lions 52-93 (16-29, 9-15, 17-15, 10-24)

Minden negyedet, s a meccset is magabiztosan nyerte a vendég Oroszlány, amely 2/20-as triplamutatóba és 20 eladott labdába "hajszolta bele" a hazaiakat, akik közül egyedül Mészáros Csaba (11 pont) került 10 pont fölé. A vendégeknél Kiss Kornél (22/12 pont, 4/4 tripla, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) remekelt, Jestin Lewis 21/3 ponttal, 4-4 lepattanóval és szerzett, 6 eladott labdával, valamint 5 gólpasszal zárt, Wehner Zoltán pedig 16/6 pontig és 7 lepattanóig jutott.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Motax Pápai KC 79-74 (22-18, 22-22, 14-18, 21-16)

Három negyed után döntetlenre álltak a felek, lehet, az esélyes vendéglátókon érződött a hétközi hosszabbításban elveszített soproni Hepp-kupa találkozó fáradtsága. Még a 38. percben is "egál" volt az állás, majd Kovács Soma (19/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) triplája indította el azt a 10-5-ös győri rohamot, amelynek köszönhetően a hazaiak Kovács, valamint Nárai Bence (20/6 pont, 9 lepattanó) és Gombás Gábor (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével "behúztak" a meccset a Keresztes Rafaelt nélkülöző, Nikola Majic (26/9 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda), Kálmán László (14/3 pont, 6 eladott labda 7 gólpassz), a korábban éveken át Győrben kosarazó Horváth Gergely (13/3 pont, 5 lepattanó), valamint Szanati Mátyás (12 pont, 5 gólpassz) vezette, jól küzdő pápai gárda ellen.