NBI/B: A Budafoké a Zöld csoport rangadója

Veretlenül maradt az élen az OSE, a Veszprém sorozatban ötödik győzelmével tapad a listavezetőre a Piros csoportban. A Zöldeknél rangadót nyert Salgótarjánban a Budafok, míg a másik hibátlan, a BKG-Príma SE nehezen gyűrte le hazai pályán a Baját.

Piros csoport

Nyíregyháza Blue Sharks - MTK Törökbálint 86-77 (10-24, 25-12, 29-17, 22-24)

Villámrajtot vett az MTK Nyíregyházán, Jakab (22/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Bihari (14 pont, 10 lepattanó) vezetésével 0-13-ra léptek meg a vendégek, de a kezdeti lendület nem tartott sokáig. A Kék Cápák Mokánszki (14/3 pont, 11 lepattanó) triplájával ébredtek, a harmadik negyedben pedig már a vezetést is át tudták venni. Nagy Krisztián (20/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) elemében volt, Bus ellenszerét sem igazán találták (20/3 pont, 10 kiharcolt fault, 6 gólpassz) a törökbálintiak, de Czura is hozzátett egy szerényebb 13-as termést a győzelemhez.

Legjobb dobók:

Nyíregyháza: Bus 20/3, Nagy K. 20/3, Mokánszki 14/3, Czura 13/3
MTK: Jakab P. 22/6, Bihari 14, Bognár 11/6

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vásárhelyi Kosársuli 98-80 (27-17, 27-22, 27-13, 17-28)

Nem forgott veszélyben a Veszprém újabb sikere, más ritmusban kosárlabdáztak a bakonyiak a Vásárhely ellen, a nagyobb sebességre és az agresszív védekezésre nem volt válaszuk a csongrádiaknak. A Cook (25/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Kovács (28/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Hegedűs (15/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) tengely repítette házigazdák előnye már a 30-at is elérte, a végjátékban tudott csak csökkenteni a különbségen a vendég együttes. Szabó (15/9 pont) és Gajic (13 pont, 7 lepattanó) extrája nélkül nem volt esélyük a vásárhelyieknek, a tavaly még alapembernek számító Kelemen Balázs tudott jól gazdálkodni a végén kapott percekkel, hat perc alatt kapart össze 14 pontot és 21-es teljesítményindexet!

Veszprém: Kovács S: 28/9, Cook 25/9, Hegedűs 15/6, Logár 11
Vásárhely: Szabó P. 15/9, Kelemen 14, Gajic 13

OSE Lions - Nagykőrösi Sólymok KE 97-58 (15-17, 22-18, 30-16, 30-7)

Két meghatározó centere, Dobos és Candido nélkül egy félidőig tartotta magát becsülettel a veretlen éllovas otthonában a Nagykőrös, a térfélcsere utáni hazai ritmusváltást azonban már nem bírták el a Sólymok. Spagnolo (21/6 pont, 17 lepattanó) eddigi legjobb meccsét hozta OSE színekben, de Illés (21/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) is elő tudott lépni a mezőnyök közül, a Madár-Kiss páros pedig stabilan hozott 28 pontot a közösbe. A feljavuló oroszlányi védekezéssel nem tudott mit kezdeni a vendég gárda és a lepattanók terén sem voltak egy súlycsoportban (48-28).

OSE: Spagnolo 21/6, Illés 21/3, Madár 15/9, Kiss K. 13/6
Nagykőrös: Mácsai 16/9, Tóth V. 15, Lakosa 12/3

Bonyhádi KSE - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 76-65 (18-18, 29-11, 16-20, 13-16)

Faragó és Tömösváry sem villogott hazai oldalon, ám nélkülük is lelépte a TF együttesét a Bonyhád, a kiegyenlített első negyed után 14-0-val nyitott a tolnai alakulat, ami meg is pecsételte a fővárosiak sorsát. A Somogyfoki testvérek (Péter: 19/3 pont, 7 lepattanó, Szabolcs: 14 pont, 5 lepattanó) fémjelezte házigazdák ezután már nem is engedték közelebb riválisukat, a különbség többször elérte a 20 pontot is, csak a végjátékban tudták azt lefelezni Szobi Daniék (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz).

Bonyhád: Somogyfoki P. 19/3, Somogyfoki Sz. 14, Gombos 11, Baki 10/3
TF: Beák 14/9, Szobi 14/3, Buzás 12/6, Kerkai 10

Vasas Akadémia - MEAFC 58-84 (22-17, 14-24, 13-19, 9-24)

Egy negyedig tudta csak megzavarni folyamatos betöréseivel a miskolciak védelmét a Vasas gárdája, ekkor még Katona (10/9 pont) vezetésével reális esélye kínálkozott egy nyílt találkozóra. A folytatás azonban korántsem alakult ilyen izgalmasan, Galló (16 pont, 10 lepattanó) nagyon élt a palánkok alatt, Takács ficánkolt a mezőnyben (15/12 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda), a Máté-Szögi-Drahos trió rutinja pedig megadta a kellő támaszt a pasarétiek felzárkózási kísérleteinél is. Merthogy a harmadik etapban még megcsillant a remény a házigazdáknál a felzárkózásra, ám az utolsó felvonásban visszafelé sült el az alacsony szerkezetre váltás, a letámadást könnyedén játszotta át az egyre jobb formába lendülő MEAFC, egymás után második idegenbeli sikerét aratva.

Vasas: Katona 10/9, Boros 9
MEAFC: Galló 16, Takács D. 15/12, Máté B. 15/9, Béres 12

Calle Pubfood Békés - Budapesti Honvéd SE 85-75 (23-20, 31-12, 13-22, 18-21)

Néhány jól elsüllyesztett távolinak köszönhetően még vezetni is tudott az első félidőben a nyeretlen Honvéd gárdája Békésen, ám a Koma vezette (35 pont, 4 szerzett labda, 10 kiharcolt fault) vendéglátók 29-6-os rohammal zárták az első 20 percet, megalapozva egy nyugodt második félidőt. A fővárosiak azonban nem adták könnyen magukat, Tóth Bencével (20/9 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) az élen mínusz 26-nál sem álltak meg, és egészen hat pontig zárkóztak, ám még időben érkeztek hazai részről a megmentő duplák, amivel a végjátékot már izgalommentessé tette a Békés.

Békés: Koma 35, Krstic 13/9, Hajdu 10
Honvéd: Tóth B. 20/9, Drevenka 11/9

PVSK-Kronosz Kiadó - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 84-51 (21-11, 21-6, 32-8, 10-26)

Egészen elképesztő módon, három negyedet követően mindössze 25 dobott pontnál járt az érmes reményeket dédelgető Győr együttese, tette mindezt 49 pontos hátrányban… Nárai nélkül nagyon kikaptak lepattanózásban a pécsi fiataloktól (47-22), és a 32%-os mezőnymutatót sem tehetik ki az ablakba, csupán a záró negyedbeli játékuknak köszönhetik, hogy nem futottak bele nagyobb pofonba. Kővágó-Laska (12 pont, 13 lepattanó), Demeter (15/3 pont, 12 lepattanó) és Bíró (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) mellett Antóni is hozzátett 14 pontot a pécsi győzelemhez, mindezt úgy, hogy 27 percnél többet senki nem töltött a parketten a hazai játékosok közül.

PVSK: Bíró 17/9, Demeter 15/3, Antóni 14/9, Kővágó-Laska 12
Győr: Gáll 10/3, Csaba 8/3

Zöld csoport

DEAC U23 - EKE Eger KOK 67-58 (15-13, 21-14, 18-18, 13-13)

Tovább várat magára az Eger első sikere, Debrecenben sem tudták megtörni rossz szériájukat a hevesiek, egyénileg is csak Csákvári (14/3 pont, 12 lepattanó, 3 blokk) tudott értékelhető teljesítményt nyújtani, így pedig nehéz kikecmeregni a gödörből. A DEAC-nál remekeltek a fiatalok, Tóth Bence (20/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) jól tartotta egyben a gárdát irányító poszton, Omenaka dupla-duplával (12 pont, 15 lepattanó) segítette csapatát, de ugyanígy tett Opre is 10 ponttal és 11 lepattanóval.

DEAC: Tóth B. 20/9, Zsuga 12/12, Omenaka 12, Opre 10
Eger: Csákvári 14/3, Mészáros B. 11/3

SMAFC - Alba Fehérvár 100-81 (30-21, 26-19, 26-21, 18-20)

A palánk alatt nagyon kikapott a fehérvári gárda, a Berneczei (23/9 pont, 15 lepattanó), Kovács (18 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) páros összesen annyi lecsorgót szedett le, mint a teljes vendég had, ehhez jött még a két Rátvay erőteljes belső munkája (Tamás: 28/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz, Balázs: 15 pont, 4 lepattanó), ami egy magabiztos győzelmet eredményezett a soproniaknak. Vendég oldalon Takács (18/9 pont, 4 gólpassz) és Varga (17/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) igyekezett a legjobban, de masszív belső játék nélkül nem volt esélyük a SMAFC pályáján.

SMAFC: Rátvay T. 28/6, Berneczei 23/9, Kovács B. 18, Rátvay B. 15
Fehérvár: Takács M. 18/9, Varga M. 17/6, Balsay 11/6

Salgótarjáni KSE - Ford Ivanics-Budafok 60-76 (14-16, 21-20, 5-17, 20-23)

A korábban már döcögő tarjáni szekér ezúttal kátyúban maradt a Budafok elleni rangadón, a harmadik etapban teljesen lenullázta riválisát Károly Máté együttese. A nógrádi fogaskerekek fő mozgatóját, Surmann Pétert remekül vették a ki a játékból a vendég védők, pont nem igazán volt senkiben hazai oldalon, az Olasz-Surmann duó már 11, illetve 10 egységgel a legjobb dobók tudtak lenni a házigazdáknál. A Budafok szűkebb rotációval játszott ezúttal, de ez várható volt a tétmeccseken, és a rutinosabb húzóemberek nem is hagyták cserben a csapatot, Wehner remekelt egykori klubja ellen (16/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Tursics (15/9 pont, 7 gólpassz) és Varga (10 pont, 4 lepattanó) hozták magukat, az ifjú Lados (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) pedig ismét bizonyított a felnőttek mezőnyében.

Salgótarján: Olasz 11, Surmann G. 10/3
Budafok: Wehner 16/3, Lados 16/3, Tursics 15/9, Fehér 12/6, Varga D. 10

BKG-Príma SE - Bajai Bácska FKE 89-85 (20-30, 21-13, 29-22, 19-20)

61-65-nél ragadt be az addig többnyire vezető Baja Szigetszentmiklóson, az ekkor repesztett hazai 17-0 majdnem megpecsételte a sorsukat, de még innen is volt visszaút. Merthogy a hajrában Kovács triplájával (21/15 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) visszakapaszkodott egy pontra a bácskai együttes, a büntetőknél azonban higgadt tudott maradni a házigazda, és megőrizte veretlenségét. Nagy Botond parádés formában keserítette meg a bajai védők dolgát (29/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 gólpassz), Khakonov 17 ponttal és 9 lepattanóval támogatta őt, a túloldalon az említett Kovácson kívül a Vukicevic-Nagy-Mándity triónak köszönhető, hogy ennyire szoros meccset tudtak játszani a(z egyik) listavezetővel.

BKG: Nagy Bo. 29/6, Khakonov 17/6, Nagy Be. 11/6
Baja: Kovács B. 21/15, Mándity 17/3, Nagy D. 17, Vukicevic 12

MAFC II. - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 72-89 (14-23, 17-18, 14-28, 27-20)

Siklós (24 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Szanyi (22/15 pont) vette a hátára a MAFC alakulatát, mivel az eddig megállíthatatlannak bizonyuló Bordácsot lenullázta a tiszaújvárosi védelem, de ők is csak a harmadik negyed derekáig tudták tartani a lépést a borsodiakkal. Jackson újabb dupla-duplája (16 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) mellett Piukovics ismét ponterős (17/6 pont, 6 lepattanó) volt, csakúgy, mint a rutinos Pöstényi (15/6, 6 lepattanó), a jól záró védelem (33%-os mezőnymutatón tartották a fővárosiakat) pedig sorozatban a negyedik győzelmét eredményezte a Tiszaújvárosnak.

MAFC: Siklós 24, Szanyi 22/15
Tiszaújváros: Piukovics 17/6, Jackson 16, Pöstényi 15/6, Gáspár 10/3

Fotó (1.): szon.hu
Fotó (2., slide): besztercekk.hu