NBI/B: Bukott az OSE és a Veszprém, zárkózik a Nyíregyháza és a TF

A Veszprém két vereséggel tette izgalmasabbá az alapszakasz hajráját, míg a forduló rangadóját a TF húzta be az OSE ellen. A Zöld csoportban nincs változás az élen, megtört viszont a Kaszások kálváriája.

Piros csoport

Vasas Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 92-86 (27-25, 16-26, 24-12, 25-23)

Négy meghatározó játékosa nélkül fordított a mérkőzésre remek formában érkező Nagykőrös ellen a Vasas gárdája, az első negyed dobópárbaját követően ugyanis nem tudtak mit kezdeni Dobossal (12 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) a túloldalon, így a vendégek jutottak előnyhöz a nagyszünetre. Alacsony szerkezetre váltott a térfélcserét követően a házigazda, Moravcsik 18 gólpasszal jelezte, hogy a sérülése már a múlté, nagyon jól pörgette a társakat, a felgyorsult játékra pedig nem tudott reagálni a Nagykőrös. Molnár (22/15 pont, 4 gólpassz), Lakosa (15/3 pont, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Tóth (12/3 pont, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz) próbálták tartani a tempót az egyre távolodó pasarétiekkel, de több jó egyéni teljesítmény is akadt hazai oldalon, Steier (17/12 pont, 4 lepattanó), Sólyom (20/12 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda), Andrássy (11/3 pont, 10 lepattanó) és a junior korú Kelenföldi (12/6 pont, 6 lepattanó) extrája pedig már sok volt a Nagykőrösnek.

Legjobb dobók:

Vasas: Sólyom 20/12, Steier 17/12, Kelenföldi 12/6, Moravcsik 11/3, Andrássy 11/3

Nagykőrös: Molnár M. 22/15, Lakosa 15/3, Tóth V. 12/3, Dobos 12

PVSK-Kronosz Kiadó - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 94-82 (22-17, 23-34, 26-13, 23-18)

Hiába nyerte meg a Veszprém a lepattanóharcot (28-38), járatta jobban a labdát (12-25 gólpassz) és kísérletezett 20-szor többet mezőnyből vendéglátójánál, a 48-16-os büntetőarányt már Mérész Csaba rutinos együttese sem tudta ellensúlyozni Pécsett. Pedig a második negyedben Kovács Soma (27/15 pont, 11 lepattanó) vezetésével megléptek a bakonyiak, Helmeczi szállította a gólpasszokat (4 pont, 5 lepattanó, 12 gólpassz) és futott a szekér vendég oldalon. A fordulást követően már több hiba csúszott a Veszprém játékába, ezt pedig kihasználta a büntetővonalon továbbra is sűrű vendégnek számító pécsi együttes, Krnjajski (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Antóni (17/9 pont, 6 lepattanó) és Bíró (14 pont) dolgoztak a legjobb hatékonysággal, amivel vissza tudtak verni minden sötét mezes rohamot. A végjátékban még sikerült egyszer három pontra visszazárkózniuk a veszprémieknek, de ennél közelebb már nem kerültek, otthon tartotta a két pontot a PVSK.

PVSK: Antóni 17/9, Demeter 14, Krnjajski 14, Bíró 14

Veszprém: Kovács S. 27/15, Körtélyesi 14/3, Hegedűs 12/6, Pavlovic 12

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - OSE Lions 82-80 (20-20, 22-19, 20-19, 20-22)

Kiss Kornél nem tudott ott lenni a pályán a társakkal, míg Spagnolo nyolc perc játékot követően dőlt ki az OSE soraiból, a listavezető azonban még szárnyaszegetten sem volt könnyű falat a TF számára. Be is kezdett a Madár (24/12 pont), Illés (17/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) duó fémjelezte vendég gárda, 0-10-nél fújt riadót a fővárosi együttes, dicséretükre legyen mondva, hogy időkérés nélkül tették rendbe a fejeket hazai oldalon és jöttek vissza a meccsbe még az első negyedben. Innentől kiegyenlített csata folyt a pályán, a TF-nél Kerkai (19/3 pont, 7 lepattanó), Debreceni (19 pont, 7 lepattanó), Szobi (14/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz) és Filipovic (15/3 pont, 7 lepattanó) is remekelt a szűk rotációban, amivel kisebb csoda, hogy bírták a tempót a magas fordulatszámot diktáló OSE ellen. A végjátékban meg is tudott lépni a házigazda, de a vendégek letámadása alig egy perc alatt eltüntette a különbséget és egy labdás mérkőzést csináltak a találkozóból. A TF-é volt az utolsó kísérlet joga, az első dobásuk még lejött a gyűrűről, de Szobi visszapöcizte a lepattanót, a hátralévő időben pedig már csak egy nagyon távoli (célt tévesztett) triplára futotta az oroszlányiaktól.

TF: Kerkai 19/3, Debreceni 19, Filipovic 15/3, Szobi 14/3, Beák 13/3

OSE: Madár 24/12, Illés 17/3, Sömenek 13/6, Kovács G. 10

MEAFC - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 70-66 (22-12, 18-14, 16-14, 14-26)

Parádés első félidei produkciójával alapozta meg a győzelmét a MEAFC gárdája, 26 ponton tartották a máskor komoly tűzerejéről híres veszprémieket és még a térfélcsere után is tudták növelni az előnyüket. Cole-Brinson (28/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) borsodi bemutatkozása jól sikerült, de mellette Drahos (13/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) is remekelt a házigazdáknál, akik már 18 ponttal is előrébb jártak a záró felvonásban, ám arra még ők sem számítottak, hogy hét perccel a lefújás előtt szerzik utolsó mezőnykosarukat. Késői hajrába kezdett ugyanis a Veszprém, Pavlovic (13 pont, 7 lepattanó), Körtélyesi (11 pont) és Kovács (11/3 pont, 7 lepattanó) álltak a csapat élére és egészen kettő pontig kúsztak vissza a bakonyiak. Büntetőből azonban tartani tudta magát a MEAFC, a legjobb pillanatokban mindig akadt valaki hazai oldalon, aki oda tudott állni a vonalhoz, így végül beevickélt a célba a miskolci együttes.

MEAFC: Cole-Brinson 28/6, Drahos 13/6, Máté B. 11/3

Veszprém: Pavlovic 13, Kovács S. 11/3, Körtélyesi 11

Budapesti Honvéd SE - Nagykőrösi Sólymok KE 79-58 (19-22, 27-8, 15-18, 18-10)

A Honvéd gyorsan megtalálta Dobos ellenszerét a mérkőzés elején, amivel állva is hagyta a Mácsai-Tóth páros nélkül felálló riválisát. Rendezte azonban sorait a Nagykőrös, Molnár (18/3 pont) és a palánk alatt mozgékonyabb Candido (23/3 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) megfordították a találkozót a vendégek javára, de mindössze egy negyed kellett, hogy a szerkezetváltást lereagálja a fővárosi együttes. A második tíz percben ugyanis átrohant ellenfelén a Honvéd, extra dobóforma nélkül, de szigorú védekezéssel gyakorlatilag a félidőre el is döntötte a találkozó sorsát. Próbálkozott a Nagykőrös a fordulás után is, de sokkal közelebb nem tudtak férkőzni vendéglátójukhoz, amely úgy aratott végül magabiztos győzelmet, hogy egyetlen játékosuk, Pintér Dávid (15/9 pont, 5 lepattanó) jutott csupán tíz pont fölé.

Honvéd: Pintér 15/9, Máté M. 9/3, Martinez 9/3, Szalay 9

Nagykőrös: Candido 23/3, Molnár M. 18/3

Vasas Akadémia - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 86-67 (14-15, 27-16, 21-18, 24-18)

Lazic (21/6 pont, 5 eladott labda) és Baki (12/3 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda) vezetésével egy negyedig tartotta a magát a Somogyfoki Pétert korán elveszítő Bonyhád, a második etaptól kezdődően már csak a Vasas akarata érvényesült a találkozón. A pasarétieknél 19 ponttal tért vissza Katona sérülését követően, Moravcsik ezúttal is a kiszolgálásban jeleskedett (5 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 13 gólpassz), míg Andrássy (17/6 pont, 9 lepattanó) közel járt a dupla-duplához. A házigazdák védekezése 31 eladott labdába kergette a tolnaiakat és közel járnak, hogy biztosítsák helyüket a rájátszásban.

Vasas: Katona R. 19/15, Andrássy 17/6, Sólyom 10/6

Bonyhád: Lazic 21/6, Baki 12/3, Tömösváry 10/3

MTK Törökbálint - Calle Pubfood Békés 100-73 (23-23, 22-16, 24-12, 31-22)

Küzdelmes első félidőt követően robbantott az MTK gárdája, és egy 20-2-es szakasszal el is döntötte a találkozót a javára. A hazai sikerhez kellett a 14 bedobott tripla is, amit ráadásul egészen kiváló, 61 %-os pontossággal hoztak össze Boinitzerék (22/6 pont, 5 lepattan, 8 gólpassz), a fiatal Horváth Barnabás (18/18 pont) egymaga hatot vágott be a békési gyűrűbe. Kertész sokoldalúsága (8 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 gólpassz) és Koma palánk közeli pontjai (17 pont) 20 percig tartották meccsben a vendégeket, de a csapatszinten leszedett 17 lepattanóval nem volt sok keresnivalójuk Törökbálinton.

MTK: Boinitzer 22/6, Horváth B. 18/18, Bognár 11/9, Szabó T. 11, Jakab P. 10/6

Békés: Koma 17, Farkas 14/9, Hajdú 12

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 88-91 (19-18, 26-21, 17-22, 26-30)

Kiegyenlített találkozón, a végjátékban kevesebbet hibázó Vásárhely törte meg rossz szériáját és egyszersmind idegenbeli nyeretlenségét. A Győrnél főleg Puszta (23/6 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) és Nárai (21/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) dicsérhető, ketten sokáig meccsben tartották a házigazdákat, sőt az első félidőben még ők is diktálták az iramot, ám fokozatosan fogytak el a mérkőzés előre haladtával a kisalföldiek. Szabó (21/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) villogott leginkább a Vásárhelynél, de Molnár (16/3 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Miletic (17 pont, 5 lepattanó) és Vas (13/9 pont, 4 lepattanó) is a legjobb pillanatokban köszönt be a győrieknek, a hajrára így hét pontos fórral fordulhattak a csongrádiak. A hazaiak távolról próbáltak gyorsan zárkózni, vissza is tudtak jönni riválisuk nyakára, de a fordítás már elmaradt, a büntetőknél nem hibáztak a vendég játékosok.

Győr: Puszta 23/6, Nárai 21/6, Ruják 10/6

Vásárhely: Szabó P. 21/6, Miletic 17, Molnár B. 16/3, Vas P. 13/9

Nyíregyháza Blue Sharks - PVSK-Kronosz Kiadó 95-82 (25-21, 20-18, 22-22, 28-21)

Rajt-cél győzelemmel hozta a rangadót a Czurát nélkülöző Nyíregyháza, villámléptű gólkirályát pedig a masszív dupla-duplát szállító Bus (25/3 pont, 4 lepattanó, 15 gólpassz) és a sokoldalúságával kitűnő Nagy (25/12 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) pótolták rendkívül hatékonyan. A pécsieknél ezúttal Demeter (23/15 pont, 7 lepattanó) állt a csapat élére, de Krnjajski (15/3 pont) és Dragasevic (13 pont) is hozták a pontokat, főleg távoli dobásaiknak köszönhetően tudták egy ideig tartani a lépést a Kék Cápákkal, de a végére sok hiba csúszott a játékukba.

Nyíregyháza: Nagy K. 25/12, Bus 25/3, Oláh 13/3

PVSK: Demeter 23/15, Krnjajski 15/3, Dragasevic 13, Benke 10/6

Zöld csoport

Motax-Pápai KC - Sopron KC-Sportiskola 77-86 (25-22, 27-19, 8-32, 17-13)

Cooknak ezúttal nem ment a játék (9/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), így Kálmánra (20/12 pont, 9 gólpassz) és Horváth Gergőre (21/9 pont) maradt a Pápa felkarolása, egy félidőig jól is működött ez a felállás. A térfélcsere után azonban feljavult a Sopron védekezése, sokkal agresszívebbek lettek Váradi Kornél fiai, ebből pedig jó ritmusú támadásokat tudtak vezetni. Kántor (22/9 pont, 6 lepattanó) és Polgárdy (17 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) vitték a hátukon a vendégeket, de a Buzsáki-Werner-Bagó trió is belelendült a harmadik negyedben, amelyben nem csak fordítani sikerült, de el is döntötte ekkor a mérkőzést a Sopron fiatal együttese.

Pápa: Horváth G. 21/9, Kálmán 20/12, Keller 12, Horváth A. 11/3

Sopron: Kántor 22/9, Polgárdy 17, Buzsáki 16/12, Bagó 12, Werner 10

Bajai Bácska FKE - MAFC II. 79-91 (19-22, 25-35, 19-20, 16-14)

Mándity hiányában Vukicevic (22/3 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) nem bírta egyedül a harcot a palánk alatt a MAFC fiataljaival, akik nyomasztó fölénnyel, 32-48-ra nyerték a lepattanócsatát. Kovács (23/12 pont, 5 lepattanó, 2 blokk), Délity (12/9 pont) és Pongó (7/3 pont, 7 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 gólpassz) próbáltak mezőnyben segíteni a bajai légiósnak, de a második negyedben is meg tudott lépni a fővárosi együttes, előnyét pedig tolta végig maga előtt a lefújásig. Katona (37/12 pont, 5 lepattanó, 8 eladott labda) mellett Bordács (16 pont, 14 lepattanó) és Peringer (8 pont, 16 lepattanó) is extrát hozott vendég oldalon, akiknél az 55 %-ös mezőnymutató mellett még a 19 eladott labda is belefért idegenben.

Baja: Kovács B. 23/12, Vukicevic 22/3, Délity 12/9

MAFC: Katona B. 37/12, Bordács 16, Fehér 10

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Alba Fehérvár 82-56 (25-19, 15-9, 25-19, 17-9)

Izgalommentes tiszaújvárosi siker az ismét több kulcsembere nélkül pályára lépő Fehérvár ellen. Jackson (16 pont, 6 lepattanó, 8 szerzett labda, 4 gólpassz) ezúttal is a hátán cipelte a borsodiakat, akik főleg a második félidőben pörgették fel a támadásaikat, amiket képtelen volt már lereagálni a vendég együttes.

Tiszaújváros: Jackson 16, Pöstényi 13, Pongrácz 12/9, Gáspár 10/6

Fehérvár: Takács M. 11, Papp 10/6

Óbudai Kaszások - SMAFC 85-83 (19-29, 12-22, 31-14, 23-18)

Hiába volt jobb gyakorlatilag a játék minden elemében a SMAFC gárdája, a tetemes, 20 pontos vezetésükbe nagyon belealudtak a második félidőben, a térfélcsere után más mentalitásban pályára lépő Kaszások pedig Prophet (24/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk) és Vámos (25/15 pont, 4 lepattanó) vezetésével óriásit fordítva megtörték a rendkívül hosszú nyeretlenségi szériájukat. Pedig gyűrű közeli helyzeteket kidolgozva szépen lépett el fokozatosan házigazdájától a soproni együttes, Kovács (20 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda, 4 blokk) és Rátvay Balázs (19 pont, 9 lepattanó) is jól dolgoztak a palánk környékén. Csak, hogy a Kaszások szigorítottak a hátsó alakzatukon, nem engedtek több könnyű kosarat esélyesebb ellenfelüknek, plusz extraként elkezdtek beesni a távoli kísérleteik is, amivel még tovább zárkózhattak, a végjátékból pedig szerencsésebben jöttek ki.

Kaszások: Vámos 25/15, Prophet 24/3

SMAFC: Kovács B. 20, Rátvay B. 19, Berneczei 12/3, Rátvay T. 11

Falco KC Szombathely U23 - Salgótarjáni KSE 79-98 (10-26, 13-29, 28-24, 28-19)

20 perc alatt eldőlt az előzetesen izgalmasabbnak várt derbi, nem ültek a szombathelyi triplák a Salgótarján elleni találkozón, így pedig esélytelen volt a hazai együttes. Pedig a Durázi (19 pont, 4 lepattanó), Dancses (18/6 pont), Körömi (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) trió még egészen jó számsorral rukkolt elő, de jó egyéni teljesítményben ezúttal a túloldal vitte a prímet, Csapai (25/6 pont), Rackley (14 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Joó (13 pont, 7 lepattanó), Sonyák (17/3 pont, 5 lepattanó) és Jakab (13 pont, 9 lepattanó) is remekeltek a nógrádiak rutinosabb játékosai közül.

Falco: Durázi 19, Dancses 18/6, Körömi 11

Salgótarján: Csapai 25/6, Sonyák 17/3, Rackley 14, Jakab P. 13, Joó 13

EKE Eger KOK - Ford Ivanics-Budafok 64-77 (16-17, 13-20, 20-18, 15-22)

Szolidan, de hozta a kötelezőt a Tursics nélkül felálló Budafok együttese, amikor kellett, mindig megrázták magukat Wehnerék (21/12 pont, 5 lepattanó), visszaverve az egri felzárkózási kísérleteket. Hiányzott az átütő erő hazai oldalon, nem volt senki, aki igazán kiugró teljesítménnyel a hátára vette volna a hevesieket, így pedig a rutinosabb budafokiak végig tartva a vezetésüket behúzták a két pontot.

Eger: Mészáros B. 11, Illés 11, Varga I. 10

Budafok: Wehner 21/12, Varga D. 12, Horváth M. 11, Tóth Sz. 10

BKG-Príma SE - DEAC U23 105-69 (24-18, 19-16, 26-25, 36-10)

Nagy különbségű, de egyáltalán nem sima győzelem a BKG részéről, csak az utolsó negyedben tudott robbantani a listavezető, addig bizony alaposan megnehezítette a dolgát a fiatal DEAC gárdája. Kozák (21/3 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Omenaka (17 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) és Tóth (12/6 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 10 gólpassz) vezetésével ugyanis remekül szervezte játékát a hajdúsági együttes, és bár ennek ellenére végig nekik kellett futniuk az eredmény után, kellemetlen perceket okoztak az előzetesen könnyebb meccsre számító házigazdáknak. A letámadás hozta meg az áttörést a BKG számára, amellett, hogy Nagy Benedek (19/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 12 gólpassz), Nagy Botond (22/9 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Khakonov (20/9 pont, 9 lepattanó) is extrát hoztak hazai oldalon, a végét jobban bírta a csoport éllovasa.

BKG: Nagy Bo. 22/9, Khakonov 20/9, Nagy Be. 19/6, Kaluha 11/6

DEAC: Kozák M. 21/3, Omenaka 17, Tóth B. 12/6

Fotó (1., slide): oselions.hu

Fotó (2.): sakc.hu