NBI/B: Csak a Baja nyert idegenben a 9-16. hely közötti versengésben

A 9-16. helyért zajló sorozat második fordulójában a Baja tudott egyedül vendégként nyerni, méghozzá a Vasas otthonában. A Vásárhely a Veszprém, a Salgótarján pedig a Soproni Sportiskola ellen állta a sarat hazai parketten.

Vásárhelyi Kosársuli - Veszprémi Egyetem 70-62 (18-16, 22-12, 16-22, 14-12)

A kiegyenlített első negyedet követően a másodikban ellépett ellenfelétől a Czibere, Vejinovics, Mócsai trió "húzta" hazai csapat. Szünet után megpróbált felzárkózni a Veszprém, ám időnként Szlávik elég magányos harcot vívott a hazaiakkal, így a csapatként jobban működő vendéglátók kerekedtek felül az egy szem kiemelkedő egyéni teljesítményt felvonultató veszprémi együttessel szemben.

Hódmezővásárhely: Czibere (17/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Vejinovics (11/3 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz, 8 kiharcolt fault), Mócsai (10 pont, 6 lepattanó), Gruda (9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda).

Veszprém: Szlávik (24 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Oltárczy (8 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Hoffmann (6 pont, 10 lepattanó), Takács (5/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda).

Salgótarjáni KSE - Sopron KC-Sportiskola 87-66 (24-9, 19-14, 17-19, 27-24)

A meccs elején Gorszkij vezérletével (az első 12 pontból 10 az ő nevéhez fűződött) állva hagyta a tompán, nagyon rosszul dobva kezdő fiatal soproni együttest a Salgótarján. A hazaiak 12-2-re, majd 20-4-re is vezettek. A folytatásban ugyan időnként kiegyenlítetté tudták tenni a játékot a vendégek, de a nógrádi együttes magabiztos rajt-cél győzelmet aratott.

Salgótarján: Gorszkij (24/6 pont, 7 lepattanó), Oluics (19/12 pont, 7 lepattanó), Schéda (13/9 pont), Rácz (12 pont, 10 lepattanó), Czuprák (6 pont, 7 gólpassz).

Sopron: Molnár (20 pont, 11 lepattanó), Bus (18/6 pont, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Török (10/3 pont, 6 lepattanó).

MKB-Euroleasing Vasas - Bajai Bácska FKE 71-74 (14-18, 16-17, 18-18, 23-21)

A bajai Mándity Máté - sérülés miatt - már a második percben kiszállt, így mindkét csapatnak 2-2 kulcsembert kellett nélkülöznie. A Baján nevelkedő Vasasos center, Franczva Ádám zsákolásai ellenére is inkább a vendégek kezdtek jobban, akik kinti dobásaikkal mindig visszaverték a hazai fiatalok megugrási kísérleteit. Sőt, az egyre jobban játszó Hosszú Gergely vezetésével el is húztak kissé. A szünet után fordított a Vasas, akinek soraiban 16 éves játékosok is lehetőséget kaptak. A pünkösdi királyság után ismét a Bajához került a kicsiny előny, ami masszívan kitartott az utolsó percekig. A végére azonban megint felzárkózott a pasaréti legénység, Lakosa Ákosék alaposan ráijesztettek a rutinosabb vendégekre, akik - Ágfalvi higgadt büntetőzésével - végül csak behúzták a győzelmet.

Vasas: Lakosa (17/9 pont, 4 szerzett labda, 9 kiharcolt fault), Franczva (14 pont, 14 lepattanó, 3 blokk), Boinitzer (9 pont), Lang (9/3 pont).

Baja: Hosszú (28/15 pont, 5 szerzett labda, 8 kiharcolt fault), Ágfalvi (22/3 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz, 6 kiharcolt fault), Braun (10/6 pont).