NBI/B: Egyetlen vendég siker

Mindössze a Kaszások gárdája tudott idegenben meccset nyerni a másodosztály hétközi fordulójában, de a várt izgalmak is elmaradtak, több nagy különbségű siker is született mindkét csoportban.

Piros csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Calle Pubfood Békés 92-67 (23-19, 18-13, 24-17, 27-18)

Negyedről negyedre őrölte fel a békésieket a Veszprém, a játékuk főleg a második félidőben emlékezetett a tavalyi menetelést produkáló együttesre. Kovács Soma volt leginkább elemében (28/15 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda), de Hegedűs (17 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) és Körtélyesi (18 pont, 7 lepattanó) védése is komoly gondokat okozott vendég oldalon, míg a Helmeczi-Cook hátvédpáros összesen 17-szer hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társakat. Koma nagyon hiányzott a Békés palánk alatti rotációjából, lepattanózásban alul is maradtak a bakonyiakkal szemben (40-31), mindössze Kertész sokoldalúsága (9 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz, 3 szerzett labda) és Krstic ponterőssége (23/9 pont, 7 eladott labda) tartotta őket meccsben.

Legjobb dobók:

Veszprém: Kovács S. 28/15, Körtélyesi 18, Hegedűs 17, Helmeczi 12, Logár 11
Békés: Krstic 23/9, Hajdú 12, Kertész 9

Nagykőrösi Sólymok KE - Vasas Akadémia 81-70 (19-17, 21-18, 18-21, 23-14)

0-12-vel kezdett a Vasas, de előnye nem tartott sokáig, a Nagykőrös egy 17-3-as etappal fordított az első negyed végéig, és innentől fej-fej mellett haladtak a felek. Hol egyik, hol a másik csapat tudott meglépni, az utolsó fordulat pedig 62-63-as pasaréti vezetésnél jött el a záró szakaszban. Molnár triplájával magához ragadta a vezetést a hazai alakulat, jöttek a hibák vendég oldalon, eladott labdák, kihagyott dobások, a meglépő Nagykőröst pedig már nem sikerült utolérni a 12-2-es Sólymok-rohamot követően. A festékben Völgyi hiányát nem tudta megoldani a Peringer-Andrássy páros, Candido (12/3 pont, 6 lepattanó) és Dobos (13 pont, 8 lepattanó, 4 blokk) vezérletével kontrollálták a lepattanókat a házigazdák (46-28), Tóth Viktor is besegített kintről (8 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), de Markovic (12/3 pont, 6 lepattanó) és a hazatérő Lakosa Ákos (11 pont, 4 lepattanó) is jó meccset tudhatnak maguk mögött. A Vasasnál Katona vette a hátára ismét a gárdát (24/15 pont, 4 szerzett labda), mellette Boros (13/3 pont, 9 lepattanó) és Kiss (11/3 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda) igyekezett a legjobban, győzelmet azonban nem ért hármójuk jó játéka a több lábon álló Nagykőrös otthonában.

Nagykőrös: Dobos 13, Markovic 12/3, Lakosa 11
Vasas: Katona 24/15, Boros 13/3, Kiss 11/3

Vásárhelyi Kosársuli - MEAFC 92-83 (23-23, 19-21, 24-16, 26-23)

A két kiváló játékmester, Szabó (25/9 pont, 8 kiharcolt fault) és Drahos (24/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz) dobópárbajával indult a mérkőzés, nem is jutottak sokáig dűlőre a felek. Fej-fej mellett haladt a két gárda, ám hazai oldalon Varga is extra formát fogott ki, 30 pontját már nehezen tudta ellensúlyozni a borsodi együttes. Hiába tapadt kitartóan a miskolci együttes, a Vásrhely 59%-os mezőnymutatójával ők sem tudták tartani a lépést, ráadásul két kulcsemberük, Szögi és Takács nélkül próbálták meg túldobni az új arcát mutató csongrádiakat.

Vásárhely: Varga Z. 30/6, Szabó P. 25/9, Molnár B. 12, Gajic 11
MEAFC: Drahos 24/9, Kopasz 17/3, Galló 14, Lippai 10

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Budapesti Honvéd SE 86-79 (21-19, 25-11, 26-24, 14-25)

Egy szorosabb első negyedet követően meglépett a fővárosiaktól a Győr, melyben ismét remekelt Gáll Dominik (25/6 pont), de mellette Nárai is eljutott dupla-dupláig (14/3 pont, 12 lepattanó), Puszta pedig stabil teljesítménnyel rukkolt elő (14/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz). A fordulást követően Pintér Dávid (21/15 pont, 8 lepattanó) vezetésével begyújtotta a rakétáit a Honvéd is, ám ekkor még tudta tartani ellenfelével a dobópárbajt a győri együttes. Az utolsó negyedben jött a fordulat, a Honvéd nem lassított, fokozatosan jött egyre közelebb vendéglátójához, és egészen három pontig lopakodott Puskás Artúr alakulata. A hajrára kapta össze magát a Győr, bedobálták a megítélt büntetőket, amivel megnyerték a mérkőzést.

Győr: Gáll 25/6, Puszta 14/3, Nárai 14/3
Honvéd: Pintér 21/15, Stefán 18, Máté M. 11/9

MTK Törökbálint - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 72-54 (21-11, 21-12, 17-13, 13-18)

Rajt-cél győzelem Törökbálinton, elmaradó izgalmak a várt rangadón. A TF nem tudta megállítani az MTK-t, negyedről negyedre növelte előnyét a házigazda, a harmadik etapban már 24-gyel is jártak előrébb Simon Nándor fiai. A Jakab (17 pont, 11 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Szabó (16 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) páros nagyon élt a vendégek szűk rotációjával szemben, a lepattanóknál nem is volt esélyük (43-27) a sötét mezeseknek, akiknél ezúttal csak Szobi idézte (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) korábbi formáját.

MTK: Jakab P. 17, Szabó T. 16, Bointizer 10/3
TF: Szobi 14/6, Buzás 13/3, Filipovic 10

PVSK-Kronosz Kiadó - Bonyhádi KSE 78-72 (22-23, 12-12, 27-10, 17-27)

Sokáig nem engedték el egymás kezét a felek, viszont 39-42-es vezetésnél beragadt a Bonyhád, Demeterék (17/12 pont, 14 lepattanó, 8 gólpassz) 22-3-al zárták le ugyanis a harmadik negyedet, előnyüket pedig őrizték a záró etapban is. Tömösváry (14 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) és Faragó (26/18 pont, 7 kiharcolt fault) vezetésével kezdte meg a felzárkózást a tolnai alakulat, utóbbi zsinórban szerzett tíz pontjával négy pontra jöttek fel a vendégek, sőt, a rutinos irányítónak még volt egy triplakísérlete a további zárkózásra, az elszalasztott lehetőség után azonban már lehozta a végjátékot a PVSK.

PVSK: Demeter 17/12, Dragasevic 14/9, Bíró 12/6, Berkics 11/6
Bonyhád: Faragó 26/18, Tömösváry 14, Somogyfoki P. 10/3

Zöld csoport

Ford Ivanics-Budafok - Motax-Pápai KC 105-54 (30-10, 34-17, 28-16, 13-11)

Sok izgalmat nem tartogatott a Budafok második hazai fellépése, tíz perc alatt eldőlt a Pápa elleni találkozó. A 13-as volt a nyerőszám hazai oldalon, öten (Wehner, Tursics, Lados, Mészáros, Fehér) értek el hajszálra ugyanennyi pontot, a legeredményesebb a 19-ig jutó Varga Dani lett, emellett négyen zártak 20-as teljesítményindex felett, a legjobb ebben a kategóriában a 9 ponttal, 10 lepattanóval, 3 blokkolt dobással záró Horváth Marci volt, mindezt csapatszinten 64%-os mezőnymutatóval megspékelve. Vendég oldalon Hegedűsben volt a legtöbb ezen az estén (8 pont, 13 lepattanó), de a dobással neki is meggyűlt a baja, mint, hogy a Pápa a 30%-ot sem érte el ezen a téren.

Budafok: Varga D. 19, Wehner 13/6, Tursics 13/6, Fehér 13/6, Lados 13/3, Mészáros Cs. 13
Pápa: Németh A. 10/6, Keller 9

Alba Fehérvár - Óbudai Kaszások 89-95 (31-18, 19-14, 21-30, 18-33)

Varga (28/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 eladott labda) és Takács (14 pont, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) vezetésével remek ritmusban kapta el a rajtot a Fehérvár, gyors játékukra nem volt válasza a Kaszásoknak, a félidőben már 18 ponttal mentek a házigazdák. Előnyük a folytatásban is tovább nőtt, de az Óbuda szerkezetváltása végül bejött Nagy Bálint vezetőedzőnek, és lépésről lépésre tüntette el a különbséget a fővárosi együttes. Vámos 23 ponttal tolta előre a társakat, de Kollár (15/9 pont, 5 gólpassz) és Varga (7 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) rutinja, valamint a Pintér-Kutrovich páros fiatal lendülete is kellett, hogy megfordítsa a találkozót az Óbuda, amely már tízzel is járt előrébb a korábban 22-vel vezető Fehérvárnál. A nagy leolvadásban fejben is elfáradtak a hazai játékosok, akik nem tudtak reagálni az extázisban játszó vendégek rohamaira, így megszerezte első győzelmét a bajnokságban a Kaszások gárdája.

Fehérvár: Varga M. 28/9, Takács M. 14, Papp I. 11/3, Polster 10/6
Kaszások: Vámos 23/9, Kollár 15/9, Pintér 11, Kutrovich 10

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - EKE Eger KOK 77-74 (27-12, 15-25, 20-22, 15-15)

11-0-nál kevés tiszaújvárosi drukker gondolta volna, hogy a végén még lesz izgulnivalója kedvenc csapatának, az Eger szívós küzdéssel azonban mégis meccset csinált a rossz kezdést követően. Sőt, a harmadik negyed elején már Váczi Péter tanítványai jártak előrébb (42-44), de fordított a Jackson (13 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Piukovics (23/3 pont, 6 lepattanó) páros fémjelezte borsodi alakulat, és sikerült is visszaverniük a végjátékban a hevesi rohamokat. Többször volt labdájuk a fordításhoz a vendégeknek, ám rendre célt tévesztettek a fontos pillanatokban a dobások, emiatt nem volt esélyük a győzelemre. Az Egernél Csákvári (13/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Mészáros (16/9 pont, 4 eladott labda, 4 gólpassz) és Szabó (17/3 pont, 6 eladott labda) játékát kell kiemelnünk, de csapatként is nagyot küzdött a legutóbb egyik legjobbját, Varga Imrét elveszítő hevesi alakulat.

Tiszaújváros: Piukovics 23/3, Jakcosn 13, Katlan 10
Eger: Szabó G. 17/3, Mészáros B. 16/9, Csákvári 13/3

Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE 83-57 (25-18, 18-16, 11-10, 29-13)

Jó ritmusban kezdte a veretlenek csatáját a salgótarjáni együttes, ám ahogy a cserepadhoz kellett nyúlnia Ughy Albert mesternek, úgy esett vissza a csapat lendülete is, a Baja pedig kihasználva ezt, faragott hátrányából. A zónára váltó vendégek húzása bejött, a nógrádiak körbelőtték a gyűrűt, ám előnyt mégsem tudtak kovácsolni belőle, mivel a befejezésekkel nekik is gondjuk akadt. Az állandósuló tíz pont körüli differencia kitartott az utolsó negyedig, ahol aztán Surmann Péter (10/3 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével ismét erőre kapott a Salgótarján, a feljavuló támadójátékkal pedig padlóra küldték a Baját.

Salgótarján: Sonyák 16/6, Csapai 15/3, Surmann G. 13/3, Surmann P. 10/3, Jakab P. 10
Baja: Kovács B. 17/9, Vukicevic 12, Mándity 12

SMAFC - DEAC U23 106-75 (32-16, 20-19, 31-21, 23-19)

Csakúgy, mint legutóbb Sopronban, ezúttal is a centerposzton vesztette el a mérkőzést a DEAC, 42-22-re bukták el a lepattanóharcot. Czukor (17 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 gólpassz), Berneczei (21/3 pont, 8 lepattanó), Rátvay Balázs (20 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) és Kovács Benedek (14 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) lejátszották a fejük felett a találkozót, mindannyian remek dobószázalékkal segítették csapatukat, csupán mezőnyben tudott ismét ellenfele lenni vendéglátójának a hajdúsági gárda, Tóth Bence 20 pontja mellett, a Fekete (20/6 pont, 4 szerzett labda), Fazekas (16/9 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) duó nyújtott még értékelhető teljesítményt.

SMAFC: Berneczei 21/3, Rátvay B. 20, Czukor 17, Kovács B. 14, Rátvay 13/3
DEAC: Fekete 20/6, Tóth B. 20/6, Fazekas 16/9

BKG-Príma SE - Falco KC Szombathely U23 97-73 (22-21, 21-21, 24-14, 30-17)

Egy félidőig tartotta magát a fiatal Szombathely csapata, elsősorban Durázi remek formájának (28/6 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 11 kiharcolt fault) köszönhetően, a fordulást követően fokozatosan tudott ellépni az esélyesebb BKG. A Nagy-fivérek jól mozgatták társaikat, összesen 22 gólpasszt osztottak ki, Botond ezt még megfejelte 23 ponttal és 6 szerzett labdával, de Kahkonov 14 és Tanács 11 pontja is nagy támaszt jelentett nekik belső posztról. A vége sima hazai siker lett, de a vasiak így is tisztességesen helyt tudtak állni, talán Kucsorával a fedélzeten még tovább lehetett volna szoros a derbi.

BKG: Nagy Bo. 23/15, Khakonov 14, Tanács 11
Falco: Durázi 28/6, Kovács Bence 16/3, Kovács Benedek 11/6

Fotó (1., slide): veszpremkosar.hu
Fotó (2.): vasarhelyikosarsuli.hu
Fotó (3.): skse.hu