NBI/B: Egypontos thriller Nyíregyházán

Fordulatos mérkőzésen győzedelmeskedett az OSE a Nyíregyháza otthonában, hosszú szünet után újra nyert a Bonyhád.

Fordulatos mérkőzésen győzedelmeskedett az OSE a Nyíregyháza otthonában, hosszú szünet után újra nyert a Bonyhád. A zöld csoportra is maradtak izgalmak, a Budafok-BKG duó egyaránt idegenben szenvedett meg a győzelemért, míg a Baja hosszabbítás után verte a Salgótarjánt.

Piros csoport

MEAFC - Vásárhelyi Kosársuli 104-77 (34-21, 23-13, 27-24, 20-19)

Nem adott esélyt a Vásárhelynek a MEAFC és ”régi” önmagát idézve, parádés játékkal fektette két vállra csongrádi riválisát. Szögi (23/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz) nagyon bekezdett a találkozó elején, és a vásárhelyi nevelésű irányító nem is állt le a lefújásig, de a korábban szintén a kék-sárgákat erősítő Drahos sem adta alább egy masszív dupla-duplánál (19/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 eladott labda, 12 gólpassz), nem beszélve Máté Balázs 16 pont, 9 lepattanós performanszáról, illetve a Béres-Lippai duó 27 egységét is dicséret illeti. A miskolciak negyedről negyedre léptek el a védekezésben teljesen széteső vendégektől, a második félidőben már csak a különbség volt a kérdéses, amin a szezoncsúcsát ismét megjavító Molnár Bence (25/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), valamint a dobásaival kevésbé küszködő Szabó (15/3 pont, 7 gólpassz), Vas (13 pont, 5 lepattanó) duó sem tudott kozmetikázni.

Legjobb dobók:

MEAFC: Szögi 23/9, Drahos 19/12, Máté B. 16/12, Béres 14, Lippai 13

Vásárhely: Molnár B. 25/6, Szabó P. 15/3, Vas P. 13, Gajic 12

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - PVSK-Kronosz Kiadó 69-67 (23-18, 14-11, 16-22, 16-16)

Nehéz a PVSK-val előre számolni és tervezni a bajnokság alakulását, ugyanis tartalékos felállásban sokkal sebezhetőbb Juhász Olivér együttese, ezúttal is borították a ”papírformát” a Demeter-Antóni-Dragasevic trió nélkül felálló pécsiek, habár labdájuk volt így is a győzelem megszerzéséhez. A Bonyhádnál Somogyfoki Péter vette a kezébe a karmesteri pálcát és bár nem volt tökéletes a produkció (a 10 eladott labda ront az összképen), a tripla-dupla közelébe jutó irányító (19/3 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz) vezetésével így is lélekemelő győzelmet aratott a tolnai alakulat. A házigazdák kezdték jobban a találkozót, Tömösváry (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Baki (16/3 pont, 3 lepattanó) is jól szálltak be a mérkőzésbe, a félidőre meg is tudtak ugrani, de a PVSK a csapat pontjainak több, mint a felét szerző Krnjajskira (35/12 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 11 kiharcolt fault) támaszkodva a harmadik negyedben megfordította az eredményt. Sikerült azonban rendeznie a sorait a Bonyhádnak és a végjátékra ők mehettek két pontos előnnyel. Mindkét félnek akadt lehetősége bőven lezárnia a találkozót, az utolsó akcióból Berkics kísérletezhetett egy triplával, ám dobása célt tévesztett, így kilenc vereség és október után nyert újra meccset Morgen Frigyes alakulata.

Bonyhád: Somogyfoki P. 19/3, Baki 16/3, Tömösváry 15/3

PVSK: Krnjajski 35/12, Popgyákunik 15/9, Bíró 10

Nyíregyháza Blue Sharks - OSE Lions 84-85 (23-21, 20-22, 19-21, 22-21)

Nem okozott csalódást a két gárda a Continental Arénát szép számban megtöltő közönségnek, rangadóhoz méltó egylabdás mérkőzést varázsoltak a találkozóból, melynek végén a Nyíregyháza veszítette el hazai veretlenségét. Pedig nem így indult az összecsapás, a nyírségiek az első és a második negyed rajtját is nagyon megnyomták, mindkétszer tíz pont feletti előnyt kiépítve, ám a listavezető megmutatta, hogy ilyenkor sem omlik össze, és szívós munkával mindkét alkalommal visszajött a meccsbe, a félidőt egy dudaszós Bödör-dupla zárta, kiegyenlítve az izgalmaktól sem mentes találkozót. A fordulás után többet kezdte támadni a magas posztokon fault- és szerkezetbeli gondokba kerülő házigazdákat a palánk alatt az OSE, Spagnolo (17 pont, 8 lepattanó) és Bödör (12 pont, 13 lepattanó) percei következtek, ráadásul az addigi legjobb nyíregyházi játékos, Nagy Krisztián (18/3 pont, 6 lepattanó) a negyed végére a kipontozódás sorsára jutott. Bus vette kezébe az irányítást (15/3 pont, 7 gólpassz), de Czura (20/9 pont, 4 gólpassz) és Stojanovic (17/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) sem tétlenkedett, amivel sikerült visszazárkózni a kisebb előnyt kiépítő vendégek nyakára, majd a záró etapban a vezetést is átvenni. A túloldalon az Illés-Madár-Kovács mezőnytrió nem hagyta ezt sokáig, kosárra kosár volt a válasz. Három pontos OSE-vezetésnél tripla kellett a Kék Cápáknak, Bus kísérlete lejött a gyűrűről, Czura azonban visszarakta a lecsorgót (84-85). Az addig 90 %-kal (9/10) büntetőző Madárt faultolták a házigazdák, de a rutinos játékmester mindkét dobását elhibázta, így esély nyílt a Nyíregyházának a mérkőzés megnyerésére. Bus betörése után még Mokánszki is megpróbálkozhatott egy közelivel, de mindkét dobás lejött a gyűrűről, amivel az OSE őrizte meg idegenbeli veretlenségét.

Nyíregyháza: Czura 20/9, Nagy K. 18/3, Stojanovic 17/6, Bus 15/3

OSE: Spagnolo 17, Illés 16/6, Kovács G. 15/3, Bödör 12, Madár 11

Calle Pubfood Békés - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 70-82 (20-16, 16-20, 22-21, 12-25)

Három negyedig megnehezítette az esélyesebb veszprémiek dolgát a Békés együttese, azonban a záró etapra feljavuló kinti dobásaiknak és az akkor repesztett 0-10-s futásuknak köszönhetően végül érvényesítették a papírformát. Pedig Kertész nagy meccset hozott a házigazdáknál (12 pont, 12 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz), mellette Koma is előhúzta ponterős játékát (22 pont, 5 lepattanót, 4 eladott labda), megérezve, hogy a Körtélyesi nélkül érkező bakonyiak sebezhetőbbek lehetnek ezen a játéknapon. Pavlovic (29 pont, 9 lepattanó) és Kovács (21/9 pont, 4 lepattanó) azonban kettőzött erővel próbálta pótolni egyik alappillérüket, a második félidőre már össze is állt a játékuk, de a harmadik negyedben még tartotta magát a Békés, csak az utolsó etapban tudta lezárni a meccset Mérész Csaba együttese.

Békés: Koma 22, Krstic 12/3, Kertész 12

Veszprém: Pavlovic 29, Kovács S. 21/9, Hegedűs 13/3

Budapesti Honvéd SE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 73-72 (15-22, 17-13, 20-13, 21-24)

16-4-es villámrajttal állva hagyta a fiatal ötössel kezdő Honvédot a Győr gárdája, Csaba György (20/6 pont) és Nárai Bence (12 pont, 5 lepattanó) vezetésével indításból és a palánk alatt került fölénybe az első idegenbeli győzelmére hajtó vendég együttes. A padról érkezett azonban a rutin és picit a megnyugvás is hazai részről, bár Máté Márk szerencsétlen sérülése nem jött jókor, a közjáték nem törte meg a szép lassan sorait rendező fővárosiakat, akik a félidőre látótávolságon belülre kúsztak a kintről többször beköszönő Pintér Dávid (12/12 pont) vezetésével. Kőkemény fizikális csata zajlott a pályán, amiben Puskás Artúr fiai bizonyultak fineszesebbnek, a térfélcserét követően sokkal gördülékenyebb támadásokat vezettek a fehér mezesek, Stefánt (13 pont, 6 lepattanó) jól kezdték használni a palánk alatt, Tóth Bence (10/6 pont, 3 lepattanó) sérülése után visszatérve remekül gazdálkodott a kevesebb játékidővel, de Mucza (14/3 pont, 3 lepattanó) és Szalay (13/9 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda, 7 gólpassz) is a legjobbkor léptek elő. A kinti dobások is sültek a házigazdáknál, amivel már 15 ponttal is megléptek a Győrtől, de ezután felszívta magát Csaplár-Nagy Ervin együttese és lépésről lépésre dolgozta le hátrányát. Kilenc másodperccel a vége előtt a Honvéd jöhetett oldalról egypontos vezetésüknél, ám a vendégek védekezése eladott labdába kergette őket, így négy szekundummal a vége előtt megmaradt az esély a Győrnek a fordításra. Horváth triplája azonban célt tévesztett, így a Honvéd megszerezte sorozatban harmadik győzelmét is a bajnokságban.

Honvéd: Mucza 14/3, Szalay 13/9, Stefán 13, Pintér 12/12, Tóth B. 10/6

Győr: Csaba 20/6, Nárai 12

Zöld csoport

Motax-Pápai KC - Ford Ivanics-Budafok 65-69 (17-23, 19-8, 13-21, 16-17)

Közel járt a bravúrhoz a Pápa együttese, Ryan Cook (21/6 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett labda, 5 gólpassz) vezetésével a második negyedben át is vette az irányítást a házigazda, aminek köszönhetően egészen a végjátékig partiban tudtak maradni. A 35. percig fej-fej mellett haladtak a felek, ekkor Tursics (14/3 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), majd Fehér (5/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) pörkölt be egy-egy triplát, gyakorlatilag el is döntve a mérkőzés sorsát. Vendég oldalon Varga Dani (20 pont, 16 lepattanó) és Horváth Marci (11 pont, 13 lepattanó) feltartóztathatatlanok voltak a palánkok közelében és jó hír a budafoki híveknek, hogy hosszú kihagyás után visszatért Wehner Zoltán is a soraikba, egyelőre szolidabb produkcióval.

Pápa: Cook 21/6, Presing 9/3

Budafok: Varga D. 20, Tursics 14/3, Lados 12/9, Horváth M. 11

Bajai Bácska FKE - Salgótarjáni KSE 77-72 (14-16, 15-14, 25-17, 11-18, 12-7) – hosszabbítás után

Kiegyenlített első félidőt követően a Baja tett szert megnyugtató előnyre, elsősorban Pongó (25 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Nagy (18/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) hatékony mezőnymunkájának köszönhetően. A Jakab (18/12 pont, 5 lepattanó) fémjelzete Salgótarján ugyan időben észbe kapott még, de a különbség sokáig megmaradt a házigazdák javára, az utolsó perce is öt pontos hátránnyal fordultak Ughy Albert fiai. Ekkor azonban Jakab triplája és Rackley (12 pont, 4 lepattanó) duplája gyorsan eltüntette a felek közti távolságot, döntés pedig már nem született, viszont még a hosszabbítás előtt elvesztette kipontozódó légiósát a Salgótarján. A ráadásban még tartotta magát a nógrádi alakulat, ám három pontos hazai vezetésnél Burai triplája lejött a gyűrűről, Pongó pedig beállította a túloldalon a végeredményt.

Baja: Pongó 25, Nagy D. 18/3

Salgótarján: Jakab P. 18/12, Rackley 12, Burai 11/3, Sonyák 11

Falco KC Szombathely U23 - BKG-Príma SE 88-92 (17-32, 25-12, 30-23, 16-25)

A Budafokhoz hasonlóan a másik bajnokesélyes, a BKG is megszenvedett a győzelemért a hétvégén, bár Szombathelyen várható volt, hogy nem lesz könnyű dolga Nagy Ágoston legénységének. A kezdés azonban rácáfolt erre a várakozásra, a listavezető ismét hengerelt, Nagy Botond (28/12 pont, 8 szerzett labda, 8 gólpassz) és öccse, Benedek (18/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) diktálták a tempót a Kaluha-Khakonov-Tanács trióval karöltve, így már majd 20 ponttal is járt előrébb a vendég alakulat az első tíz perc során. A negyed végén magára talált a vasi gárda, az élvonalbeli pedigrével rendelkező tengelyük (Durzái, Kucsora, Hodi, Kovács) vezetésével feljavult a dobószázalékuk és szinte az utolsó percekig az ő kezükben volt a mérkőzés irányítása. 82-77-es hazai vezetésnél azonban robbantott a BKG, 0-8-al fordított a csoport éllovasa, és bár még egy pontra visszajött a Falco, a szigetszentmiklósiak higgadtak tudtak maradni a szorult szituációkban és az utolsó hét pontot szerző Kaluha rutinjával megőrizték veretlenségüket.

Falco: Kucsora 20/12, Durázi 18, Hodi 15/9, Kovács B. 10

BKG: Nagy Bo. 28/12, Nagy Be. 18/6, Kaluha 14/3, Khakonov 13

EKE Eger KOK – Tiszaújvárosi Phoenix KK 64-92 (23-26, 13-18, 16-25, 12-23)

MAFC II. - Sopron KC-Sportiskola 104-84 (23-23, 23-13, 28-33, 30-15)

Csalóka a nagy különbség, a Sopron szinte végig tapadni tudott a MAFC-ra, csak az utolsó negyedben fogytak el a vendégek, amit kihasznált a fizikai fölényben lévő házigazda. Bordáccsal nem is tudtak mit kezdeni a soproni centerek, a fővárosiak kiválósága brutális dupla-duplával (38 pont, 80 % mezőny, 27 lepattanó, 4 gólpassz) és 68-as (!!!) teljesítményindexel vezette győzelemre a társakat, mellette Katona Bence újabb 30-asa el is ”halványult”, pedig az agilis hátvéd ötödik meccsén sem állt meg a bűvös határ alatt, amivel 32 pontot átlagol eddig új csapatában. A vesztes félnél Kántor (25/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda) élt leginkább, toronymagasan a Sopron legjobbja volt a mérkőzésen, de a lepattanóharc nagy arányú (47-24) elvesztését még ő sem tudta kompenzálni.

MAFC: Bordács 38, Katona 30/3, Sikós 13, Vígh 12

Sopron: Kántor 25/6, Buzsáki 14/6, Bagó 12, Papp B. 11/3

Fotó:  szon.hu