NBI/B: féltávnál az OSE és a BKG az élen

Elmaradtak a nagy izgalmak a Piros és a Zöld csoport rangadóin, az OSE és a BKG a vártnál könnyedebben hozta a Veszprém és a Budafok elleni csúcsderbiket.

Piros csoport

Nagykőrösi Sólymok KE - MTK Törökbálint 62-73 (12-17, 16-26, 9-13, 25-17)

Bár jól tartotta magát hazai pályán az egyik legjobbját, Tóth Viktort nélkülöző Nagykőrös, és többször vissza is jöttek a meccsbe a Sólymok, de a végén nem bírtak a Jakab Péter (27/6 pont, 7 lepattanó) vezette Törökbálinttal, amely első idegenbeli sikerével búcsúztatta az évet. Küzdött a dobásaival a házigazda, mindössze 31%-kal tüzeltek mezőnyből Fehérék (15/9 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), de még így is fel tudtak zárkózni a meccsen végig előrébb járó MTK-ra az utolsó negyedben, a hatpontos hátrányt azonban nem tudták már tovább faragni. Jakab mellett ugyanis Boinitzer (17/6 pont, 15 lepattanó), Szabó (12 pont, 9 lepattanó) és Bihari (8 pont, 5 lepattanó) is érvényesíteni tudták rutinjukat, a többszöri jó ritmusváltásuk pedig győzelmet ért a törökbálintiaknak.

Legjobb dobók:

Nagykőrös: Fehér 15/9, Mácsai 10/3
MTK: Jakab P. 27/6, Boinitzer 17/6, Szabó T. 12

MEAFC - Nyíregyháza Blue Sharks 71-79 (22-31, 22-17, 14-15, 13-16)

Sikeres tripla kísérlet nélkül maradt hazai pályán a MEAFC, amely egy félidőn át loholt a Nyíregyháza nyomában. A harmadik negyedben még sikerült visszavenniük a vezetést a korelnök Drahos Gáborra (19 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 12 gólpassz) támaszkodó borsodiaknak, de a több tűzerővel bíró vendégek végül felőrölték a kisebb gödörben lévő miskolciakat. Nagy Krisztián dupla-duplája (16/6 pont, 13 lepattanó), Czura ponterőssége (24/6 pont, 3 eladott labda), Bus játékszervezése (16/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Stojanovic újabb remek estéje (17/12 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz) értékes győzelmet eredményezett a Kék Cápáknak, amely a közvetlenül előtte álló Veszprém botlásával beérte bakonyi riválisát a tabellán (és bár egymás elleni mérlegük jobb), de egyelőre rosszabb gólkülönbsége miatt maradt a harmadik helyen.

MEAFC: Drahos 19, Máté B. 16, Béres 14
Nyíregyháza: Czura 24/6, Stojanovic 17/12, Nagy K. 16/6, Bus 16/6

Vásárhelyi Kosársuli - PVSK-Kronosz Kiadó 89-98 (24-27, 21-21, 24-31, 20-19)

Demeter és Antóni nélkül érkeztek, de győzelemmel távoztak Vásárhelyről a pécsi fiatalok, akik féltávnál így a több mint előkelő negyedik helyen töltik az ünnepeket. Dragasevic (20/12 pont, 5 lepattanó) és Krnjajski (19/6 pont, 6 gólpassz) lettek az extrán célzó (62%) vendégek legjobb dobói, de Popgyákunik (17/9 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) és Bíró (17/6 pont) sem sokkal maradtak el mögöttük tűzerőben, míg Kővágó-Laska dupla-duplával (12 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) támogatta meg a társakat. Szabó parádés formája (31/15 pont, 69% mezőny, 8/8 bünti, 6 lepattanó, 6 gólpassz) így nem ért győzelmet a házigazdáknak, akik 81-81-nél még nyílttá tették az összecsapást agresszív letámadó védekezésükkel, de a fiatal pécsi együttes korát meghazudtoló rutinnal és higgadtsággal hozta le a végjátékot, bezsebelve a két pontot.

Vásárhely: Szabó P. 31/15, Gajic 18, Vas P. 13/9, Molnár B. 12, Béres 10/3
PVSK: Dragasevic 20/12, Krnjajski 19/6, Popgyákunik 17/9, Bíró 17/6, Kővágó-Laska 12

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 80-67 (27-15, 19-20, 6-13, 28-19)

Kiállításokkal tarkított mérkőzésen őrizte meg hazai veretlenségét a Győr gárdája, amely a jó kezdés ellenére bajba került a harmadik negyedbeli figyelmetlenebb játékának köszönhetően. A pontszegény etapban zárkózott ugyanis a Somogyfoki fivérek (26 pont, 11 lepattanó közösen) mellett Gombos Ádám (14/3 pont) irányítójátékára támaszkodó Bonyhád, sőt, a záró felvonás elején a vezetést is át tudta venni az ötmeccses nyeretlenségi széria megtöréséért küzdő tolnai alakulat. Az 57-54-es fór azonban nem tartott sokáig, Gáll (22/18 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) és Gombás (16/9 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével ugyanis 19-0-s szakasszal fordított a Győr, és innen már nem is engedte újra felállni a bonyhádiakat.

Győr: Gáll 22/18, Gombás 16/9, Ruják 13/3
Bonyhád: Somogyfoki P. 16/3, Gombos 14/3, Somogyfoki Sz. 10

Vasas Akadémia – Budapesti Honvéd SE 80-70 (19-16, 17-12, 25-18, 19-24)

Csak a végén tudott kozmetikázni az eredményen a Honvéd gárdája, a Vasas összességében biztosan hozta sorrendben ötödik győzelmét, így a lassú szezonkezdet ellenére már rájátszást érő helyen van a pasaréti együttes. Katona (18/9 pont, 3 szerzett labda) és Moravcsik (9 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 9 gólpassz) végig kézben tartották a gyeplőt hazai oldalon, mellettük Kiss (14 pont, 9 lepattanó) és Boros (13 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) is jól bontották a védelmet, amivel nem tudott mit kezdeni a vendég együttes. A palánk alatt lett volna esélye a Honvédnak, de centereik faultgondokba kerültek, Kováts (10/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Stefán (6 pont, 5 lepattanó) is a kipontozódás sorsára jutott, így Fülöp (12 pont, 7 lepattanó) és Pintér (18/6 pont, 3 szerzett labda, 5 eladott labda) vezérletével tudták felére csökkenteni a már 20 pontot is elérő hátrányukat a lefújásra.

Vasas: Katona 18/9, Kiss B. 14, Boros 13
Honvéd: Pintér 18/6, Fülöp 12, Kováts R. 10/3

OSE Lions – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém Egyetem 81-74 (21-16, 20-19, 18-17, 22-22)

A hajrára ugyan nem maradt szoros a másodosztály rangadója, de összességében méltó volt az összecsapás a bajnokság két főesélyeséhez. Az OSE szinte végig előrébb járt a veszprémieknél, nagyon jól működtek együtt csapatként, így nem akadtak meg a vendégek felzárkózásainál sem, mindig tudtak új energiákat mozgósítani, amivel ismét lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak. A záró etapban meg is tört a bakonyiak lendülete, a listavezető pedig kihasználva ezt 16 ponttal ellépett riválisától, ezután már csak szépíteni tudott az eredményen Mérész Csaba legénysége.

OSE: Madár 17/9, Illés 16/3, Kovács G. 15/3
Veszprém: Kovács S. 22/3, Cook 18/3, Körtélyesi 16/6

Zöld csoport

Ford Ivanics-Budafok - BKG-Príma SE 73-91 (26-25, 10-34, 22-12, 15-20)

Másfél negyedig volt kiegyenlített a csoport legjobban várt összecsapása, addig a Wehnert sérülés miatt nélkülöző Budafok Horváth Marci (17 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) palánk alatti játékának köszönhetően partiban volt a BKG-val, utána azonban nem kegyelmeztek a vendégek. A letámadásuk már sok csapatnak okozott komoly fejtörést a szezonban, nem volt ez másként Budafokon sem, a Nagy fivérek vezérletével sorozatban váltották kosárra a szerzett labdáikat, ami előbb egy 22-0-s, majd a nagyszünetre egy 28-2-es rohamra hízó szakaszt eredményezett számukra. Botond (33/18 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 12 kiharcolt fault, 3 gólpassz) és Benedek (19/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) ellenszerét a rivális budafokiak sem találták meg, a rutinos Tursics Krisztián ugyan a második félidőre eredményesebb játékkal próbálta tartani a lépést velük (13/3 pont, 4 eladott labda) és Fehér Csaba (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 5 gólpassz) is felzárkózott mellé, de csak csökkenteni tudta a különbséget a házigazda. 11 pontig lopóztak vissza Károly Máté fiai, Khakonov (13 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda) a túloldalon azonban időben észlelt, és orosz légiósuk kosaraival újra visszaállította megnyugtató előnyét a vendég gárda, amely a vártnál jóval simábban nyerte a Zöld csoport rangadóját.

Budafok: Horváth M. 17, Tursics 13/3, Fehér 13/3
BKG: Nagy Bo. 33/18, Nagy Be. 19/6, Khakonov 13

Salgótarjáni KSE - SMAFC 85-56 (19-8, 23-14, 19-16, 24-18)

A soproni kulcsemberek közül Kovács, Czukor és Nagy Gergő sem állt a csapat rendelkezésére a nehéz túrának ígérkező Salgótarján otthonában, nélkülük pedig könnyedén kapitulált a SMAFC a feljutásra pályázó nógrádiak vendégeként. Rackley sokoldalú játéka (20/3 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 3 blokk) mellett Jakab (24/6 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) sem tétlenkedett a meccset 26-9-es kezdéssel hamar eldöntő vendéglátóknál, Csapai (13 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) és Sonyák (13/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) gazdálkodtak még jól a kapott percekkel, de érdekes módon a Surmann fivérek közül csak Péter lépett pályára, ő is mindössze öt perc erejéig. Soproni oldalon Berneczei (16/6 pont, 8 lepattanó) és a Rátvay fivérek (Balázs 18 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, Tamás 13 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) tartották a lelket a társakban, de a hamar beálló nagy különbségen már ők sem tudtak faragni, izgalmak nélkül csordogált le a találkozó.

Salgótarján: Jakab P. 24/6, Rackley 20/3, Sonyák 13/6, Csapai 13
SMAFC: Rátvay B. 18, Berneczei 16/6, Rátvay T. 13/3

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Soproni KC-Sportiskola 93-106 (19-19, 15-28, 18-24, 41-35)

A második negyedben vette át a mérkőzés irányítását a Kántor (29/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 kiharcolt fault), Bagó (18 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) páros fémjelezte soproni gárda, és ki sem engedte azt a kezéből a lefújásig. A záró felvonásban kétségbeesett hajrába kezdett a 20 pontos hátrányban lévő Tiszaújváros, szinte minden támadásból triplával kísérleteztek (35-ig jutottak) miközben faultokkal tördelték a vendégek játékát. A Jackson (24/3 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 11 kiharcolt fault), Piukovics (22/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) duó vezette rohamban több hazai játékos is a kipontozódás sorsára jutott a szokatlan taktika folytán, ráadásul nem is sült el jól, mivel a soproni fiatalok az 50 megítélt büntetőjükből 42-t a helyére küldtek!

Tiszaújváros: Jackson 24/3, Piukovics 22/12, Szabó N. 13/3, Pöstényi 11/3
Sopron: Kántor 29/9, Polgárdy 18/3, Bagó 18, Papp B. 18, Buzsáki 14/6

Alba Fehérvár – MAFC II. 82-65 (13-17, 21-19, 21-12, 27-17)

Az ünnepekre megtört a Zöld csoport ”átka” is, a Fehérvár győzelmével nincs már nyeretlen csapat a teljes másodosztályban. A második félidő volt egyértelműen a hazaiaké, akik ezúttal a védekezésre is nagyobb hangsúlyt fektettek, 65 ponton tartották a MAFC gárdáját, amely az 1/21-es triplamutatóját és kevesebb mint 50%-os büntetőzését sem teheti ki az ablakba. Jobban járt a labda a házigazdáknál, 21 gólpasszt osztottak ki Papp Istvánék (14 pont, 6 lepattanó, 11 gólpassz), míg a pontgyártásban a dupla-dupláig jutó Lévi (22/12 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) járt az élen. A vesztes félnél négyen is elérték a tízpontos határt, a dobásaikkal azonban mindannyian küzdöttek ezen a játéknapon, a legjobb fővárosi teljesítménnyel a 12 pontig és 11 lepattanóig jutó Nagy Levente tudott előrukkolni.

Fehérvár: Lévi 22 /12, Polster 14/12, Papp I. 14, Lukács 13
MAFC: Nagy G. 14, Nagy L. 12, Siklós 11, Fehér 10

Fotó (1.): vasarhelyikosarsuli.hu
Fotó (2., slide): oselions.hu