NBI/B: Fordulatos csatákkal zárt a középmezőny

Befejeződtek az NB I B-csoportjának küzdelmei. A 9.16. helyért zajló küzdelemben a bajnokság záró szakaszában jónéhány izgalmas, fordulatos csatát láthattak a szurkolók.

MKB-Euroleasing Vasas - SMAFC-NYME 50-95 (10-22, 14-21, 18-22, 8-30)

A tartalékos hazaiakat elsősorban csapatjátékban múlta felül a soproni egyetemi együttes, amely gólpasszok tekintetében 23-9-re, a lepattanók vonatkozásában pedig 47-43-re verte a fiatal fővárosi együttest. A soproni siker a záró szakaszban vált igazán fölényessé, mondhatni kiütésessé. Ebben jelentős szerepe volt a Vasas hazai pályán elért 0/14-es triplamutatójának, amellyel szemben a soproniak idegenben kimondottan jónak mondható, 12/29-es, 41%-os távoli "találati arányt" tudtak felmutatni.

Vasas: Franczva (16 pont, 8 lepattanó), Krivacsevics (10 pont, 8 lepattanó) , Lakosa Á. (7 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Bonitzer (7 pont)

SMAFC: Ugaros (16/9 pont, 4 gólpassz), Berneczei (16/3 pont, 8 lepattanó), Balogh G. (15/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Csaplár-Nagy (10-10 pont és lepattanó), Karácsonyi G. (10/6 pont), Molnár M. (10/3 pont).

Statisztika

Bajai Bácska FKE - Budapesti Honvéd SE 74-70 (17-23, 17-19, 23-14, 17-14)

Az első félidő egyértelműen a pontosan, magabiztosan játszó, jó dobóformát mutató Honvéd csapatáé volt, amelyben Kwame-t nem tudták tartani a hazaiak, a nosztalgia rangadón teljesen megérdemelten szerzett szünetig 8 pontos előnyt a Honvéd.  A másodikban a Baja egészen más felfogásban, jóval harcosabban játszott, mint az elsőben, s a szédületesen nagyot alakító Mándity erőtől duzzadó, remek játéka révén a harmadik negyedben a maga javára fordította az állást. A záró szakasz végig kiélezett, izgalmas volt, végül nagy csatában a egyébként sok büntetőt elhibázó hazai csapat kerekedett felül.

Baja: Mándity (30 pont, 15 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Nagy D. (17/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Hosszú (10/6 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és szerzett labda).

Honvéd: Kwame (22 pont, 11 lepattanó), Máté (11/6 pont, 3 lepattanó), Stefán (10 pont, 8 lepattanó).

Statisztika

Salgótarjáni KSE - SMAFC-NYME 81-87 (23-13, 14-18, 18-24, 17-17, 9-15)

A hazaiak Gorszkij és Madár vezérletével egyértelműen magukhoz ragadták a kezdeményezést, s az első 10 percben próbálták a soproniaknak értésükre adni: nem sok babér terem nekik. A SMAFC viszont magára talált, és három jó napot kifogó bedobója, Balogh, Ugaros és Molnár Miklós eredményessége, valamint a pattanókat mindkét oldalon rendre megkaparintó Csaplár-Nagy révén a harmadik negyed végére ledolgozták hátrányukat. A döntetlen  az izgalmas záró szakasz végére is megmaradt, a hosszabbítást pedig a soproniak bírták jobban.
Salgótarján: Gorszkij (22/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Madár (25/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3-3 gólpassz és eladott labda), Rácz (9 pont, 4 lepattanó), Schéda (6 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda).

SMAFC: Balogh (20/6 pont), Ugaros (19/9 pont, 2-2 lepattanó és gólpassz), Molnár M. (15/9 pont, 2 lepattanó), Csaplár-Nagy (9 pont, 18 lepattanó (10 támadó), 3 gólpassz), Nagy G. 8/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz).

Statisztika

Sopron KC-Sportiskola - Vásárhelyi Kosársuli 69-75 (24-23, 13-11, 12-17, 20-24)

A kosarakban gazdag első negyedet egy kőkemény, küzdelmes második 10 perc követte. A játék kiegyenlített volt, ha szűken is, de a fiatal soproniak vezettek. Szünet után azonban Vejinovics vezérletével felpörögtek a vásárhelyiek, fordítottak, s egy igen kemény, küzdelmes mérkőzésen a végén talán játékosai nagyobb tapasztalatának köszönhetően nyerni tudtak.
Sopron: Bus (18/6 pont, 9 gólpassz), Molnár (17 pont, 7 lepattanó), Rátvay (16/3 pont, 7 lepattanó), Török (7 pont, 9 lepattanó).

Hódmezővásárhely: Vejinovics (27/9 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz, 10 kiharcolt fault), Vas (18/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Rostás I. (12 pont, 10 lepattanó).

Statisztika

Veszprémi Egyetem - Salgótarjáni KSE 83-81 (18-14, 22-28, 23-24, 20-15)

Változatos, izgalmas, fordulatos összecsapás volt. Hullámzó játékot láthattak Veszprémben a szezonzárón a nézők, a küzdelmes első negyedet a hazaiak nyerték, de a két középső szakasz nagy dobópárbajából a nógrádiak jöttek ki jobban. A befejező 10 perc ismét jobban ügyeltek a felek a védekezésre. Ez a hazai csapatnak sikerült jobban, s a fordulatokban gazdag meccs végén a Vertetics vezette Veszprém kerekedett felül.

Veszprém: Vertetics (22/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5-5 gólpassz és eladott labda), Szlávik (18/6 pont, 4 lepattanó), Takács (14 pont, 10 lepattanó), Soós-Nagy (8 pont).
Salgótarján: Gorski (18 pont, 8 lepattanó), Madár (18/6 pont, 4 lepattanó), Sebők (12/6 pont, 5 lepattanó), Oluics (12/6 pont, 4 lepattanó).

Statisztika

SMAFC-NYME - Budapesti Honvéd SE 90-83 (18-21, 25-17, 18-28, 29-17)

Tartalékosan állt fel, s amolyan szezon végi lezserséggel kezdett a SMAFC, a sokkal jobban "pörgő" Honvéd kezdetben Stefán eredményessége révén vezetett. A második szakaszban aztán a bajnokság végére magára találó Ugaros tripláira építve fordított a SMAFC. Szünet után ismét a Honvéd volt a harcosabb, s támadásban Máté és Kovács szinte képtelen volt hibázni, ismét fordult a kocka, a záró szakaszt megelőzően a vendégeknél volt az előny. A befejező szakaszban aztán Karácsonyi és Herczeg is alaposan megszórta hármasokkal a kritikus helyzetekben hibázó, labdákat eladó fővárosiakat, s így egy fordulatos, igazán jó kis évzáró derbin hazai siker született.

SMAFC: Ugaros (20/15 pont, 5 szerzett labda), Karácsonyi G. 20/6 pont, 6 gólpassz), Csaplár-Nagy (13 pont, 8 lepattanó), Herczeg (11/9 pont), Nagy G. 10/3 pont, 5 gólpassz).

Honvéd: Máté (20/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács (19/9 pont, 3 lepattanó), Stefán (15 pont, 9 lepattanó), Kwame (10 pont 7-7 eladott labda és kiharcolt fault).