NBI/B: Három hazai piros győzelem

Az OSE, a Győr és a Veszprém is otthon tartotta a két pontot, megszenvedett ugyanezért Debrecenben a Salgótarján, könnyed sikert aratott a Pápa.

Piros csoport

OSE Lions - Nyíregyháza Blue Sharks 88-84 (22-24, 24-12, 22-22, 20-26)

Pontzáporos meccset hozott a csonka hét rangadója, a védekezésre egyik oldalon sem fektettek nagy hangsúlyt, kivéve az OSE a második negyedben, ott egy kicsit szigorúbban zárt hátul Vavra András legénysége, meg is tudott lépni a házigazda. Sőt, a harmadik etapban 18-ra növelte előnyét a listavezető, köszönhetően a Sömenek-Kovács-Zsíros-Madár-Kiss ötösfogatnak, ám még ekkora vezetésről sem tudta lezárni a találkozót a fehérmezes gárda. A Czura (18/9 pont, 4 eladott labda), Bus (21/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) hátvédpárosra támaszkodó nyírségiek szívós munkával egészen egy pontra megközelítették az oroszlányiakat, de a kiélezett pillanatokban jött egy-egy biztos OSE-kosár, amivel megőrizte veretlenségét a Lions.

Legjobb dobók:

OSE: Sömenek 20/3, Madár 14/12, Kovács G. 13/6, Kiss K. 13/3, Zsíros 11
Nyíregyháza: Bus 21/6, Czura 18/9, Delegal 17/6, Czinger 12, Mokánszki 10/6

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Calle Pubfood Békés 99-90 (20-26, 27-22, 27-20, 25-22)

A harmadik negyed végén tudta átvenni az irányítást a Győr gárdája, akkor meg is léptek pár ponttal, a különbség pedig úgy tűnt, állandósul tíz körül a hazaiak javára. A tripla-dupláig jutó Kertész (14/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 11 gólpassz) vezette Békés azonban visszaküzdötte magát egy pontra (89-88) a záró szakasz derekán, Gombás (10/6 pont, 7 lepattanó) és Nagy Tamás (21/15 pont) kosaraival viszont gyorsan lehűtötte a kedélyeket a házigazda, és behúzta a derbit. Vendég oldalon Hajdú (23/3 pont, 4 lepattanó) és Koma (16 pont, 9 lepattanó) is kiemelkedőt nyújtott, Kertésszel kiegészülve azonban kevesek voltak a Nárai-Ruják-Puszta-Gáll tengely ellen.

Győr: Nagy T. 21/15, Nárai 14, Ruják 14, Gáll 12/6, Puszta 12, Gombás 10/6
Békés: Hajdu 23/3, Koma 16, Kertész 14/3, Adebayo 11/3, Krstic 10/6

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Budapesti Honvéd SE 83-70 (22-10, 13-19, 28-26, 20-15)

Két rutinos hátvédje, Simon és Helmeczi nélkül is nekiugrott a fővárosiaknak a Veszprém, Cook (21 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 8 gólpassz, 2 blokk) és Körtélyesi (25/6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 kiharcolt fault) elemében volt a találkozón, az első negyed a bakonyiak tervei szerint alakult. A másodikban ébredt a Honvéd, kiugró teljesítmény nélkül, de szívós csapatmunkával fokozatosan dolgozta le a hátrányát Puskás Artúr legénysége, egészen a harmadik negyedig tartani is tudták magukat az esélyesebb vendéglátókkal szemben. A záró etapban tudott ritmust váltani a házigazda, a sok hibával játszó (25 eladott labda, 10 kihagyott büntető) Honvéd nem tudta megállítani az olajozottabb veszprémi rohamokat, így a különbség már a 20-at is majdnem elérte, a végén tudott csak közelebb férkőzni az első győzelmét továbbra is üldöző vendég gárda.

Veszprém: Körtélyesi 25/6, Cook 21, Schéda 11/9, Hegedűs 11/3
Honvéd: Mucza 12/9, Drevenka 11/9, Tóth B. 10/3, Stefán 10

Zöld csoport

DEAC U23 - Salgótarjáni KSE 76-84 (14-23, 17-22, 21-18, 24-21)

Nagy erőbedobásra késztette esélyesebb vendégeit a DEAC fiatal csapata, a lendületes hazaiak folyamatosan tudtak tapadni a Salgótarjánra, a végjátékban is csak Jakab (21/9 pont, 5 lepattanó) kosaraival tudta bebiztosítani a győzelmet Ughy Albert együttese. Surmann Péter ellenállhatatlan volt nógrádi oldalon (23/12 pont, 6 lepattanó, 12 gólpassz), az ő rutinja tartotta meccsben a vendégeket, akik ugyan a második negyed végén meg tudtak lépni a hajdúságiaktól, de a térfélcsere után szemléletváltáson áteső debreceniek pillanatok alatt visszazárkóztak rájuk. A bravúr végül elmaradt, a Surmann-Jakab páros lehozta a meccset a Salgótarjánnak, de minden dicséretet megérdemel az ifjú DEAC gárdája.

DEAC: Fazekas 16/12, Tisza 13/3, Omenaka 11, Tóth B. 10/3
Salgótarján: Surmann P. 23/12, Jakab P. 21/9, Csapai 12/9

Motax-Pápai KC - Alba Fehérvár 90-55 (21-14, 28-19, 25-10, 16-12)

Nem adott sok esélyt fiatal ellenfelének a Pápa alakulata, a két rutinróka, Kálmán (28/12 pont) és Hegedűs (14 pont, 11 lepattanó, 4 blokk) irányításával negyedről negyedre őrölték fel a fehérváriakat, akiknél csak Balsay (21 pont, 7 eladott labda, 5 kiharcolt fault) tudott lépést tartani a házigazdákkal. Vendég oldalon a nem túl fényes dobószázalék (36% mezőny, 55% büntető) és a 21 eladott labda sem segített a szorosabb mérkőzés kialakulásában.

Pápa: Kálmán 28/12, Hegedűs 14, Magyari 12
Fehérvár: Balsay 21, Polster 9/3, Lukács 9/3

Fotó (slide, 1.): oselions.hu
Fotó (2.): debka.hu