NBI/B: hosszabbításos győri siker

A Piros csoportban mindhárom meccset a hazai pályán játszó alakulat húzta be, a legnagyobb izgalmak Győrben akadtak, ahol a házigazdák csak a ráadásban fektették két vállra a miskolciakat. A Zöld csoportban a SMAFC még kifogott a MAFC gárdáján, de a Sportiskola csapatától győzelemmel tudott távozni.

Piros csoport

Nyíregyháza Blue Sharks - Nagykőrösi Sólymok KE 86-63 (27-22, 20-16, 28-14, 11-11)

Hiába Dobos és Candido hiánya nagykőrösi részről, nem a lepattanók jelentették a legnagyobb gondot vendég oldalon, azt ugyanis meglepetésre megnyerte az alacsony szerkezetben játszó (39-41) Sólymok gárdája. A harmadik negyedbeli olajozott nyíregyházi rohamokra nem tudtak kellő választ adni Mácsaiék (9/3 pont, 14 lepattanó, 2 szerzett labda). Stojanovic (21/9 pont, 4 lepattanó) a térfélcsere után lendült bele igazán, de a teljes hazai kezdőötös remekelt ezen a játéknapon, Czura beszórt 25-öt, Bus (14 pont, 11 gólpassz) és Nagy (11/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda) dupla-dupláig jutottak, valamint az ifjú Mokánszki (9/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) sem állt ettől messze. Magabiztos győzelmével a Kék Cápák együttese megszilárdította harmadik helyét a tabellán.

Legjobb dobók:

Nyíregyháza: Czura 25/15, Stojanovic 21/9, Bus 14, Nagy K. 11/3
Nagykőrös: Molnár M. 19/9, Tóth V. 10/6, Lakosa 10

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MEAFC 87-85 (18-23, 14-20, 27-17, 16-15, 12-10) – hosszabbítás után

Nagy csatát hozott a MEAFC győri vendégjátéka, az első félidőben főleg a Szögi nélkül érkező miskolciak akarata érvényesült, a Drahos (19/9 pont, 10 gólpassz), Máté (21/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Béres (12 pont, 10 lepattanó) trió vezette borsodiak már 15 ponttal is előrébb jártak, ebből tudott kicsit faragni a nagyszünetre a házigazda. A fordulást követően aztán a szerepek is felcserélődtek, a Győr Gáll (20/6 pont, 3 szerzett labda) és Ruják (18 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) révén egyre közeledett a sötét mezesekhez, sőt, a záró etapban a vezetést is át tudta venni. 75-75-nél még mindkét félnek volt esélye a győzelem megszerzésére, de élni egyikük sem tudott vele, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadást a hazai alakulat kezdte jobban, előnye szinte végig ki is tartott, egy Máté triplával olvadt egy pontra a győri vezetés, de Ruják büntetői után már nem jutott el dobásig a MEAFC gárdája.

Győr: Gáll 20/6, Ruják 18, Gombás 10/6, Domsitz 10
MEAFC: Máté B. 21/6, Drahos 19/9, Béres 12

Calle Pubfood Békés - Vásárhelyi Kosársuli 98-86 (25-22, 22-24, 24-20, 27-20)

Kevés hangsúlyt kapott a védekezés a találkozón, egyik negyedben sem maradtak 20 dobott pont alatt a felek, de három negyedig nyílt volt az összecsapás. Az addig is a Koma (21 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda), Kertész (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Krstic (19/15 pont) trióra támaszkodó békésieknél a szezonbeli legjobbját nyújtó Papp (22/12 pont) is felzárkózott, míg a túloldal sérülés miatt elveszítette Gajicot. Varga (22/12 pont, 7 lepattanó) és Szabó (18 pont) próbálta meccsben tartani a Vásárhely csapatát, de (csongrádi szemszögből) a legrosszabbkor estek be a hazai triplák, ahonnan már nem volt visszaút a vendégek számára.

Békés: Papp B. 22/12, Koma 21, Krstic 19/15, Kertész 13/3, Nagy B. 12/6
Vásárhely: Varga Z. 22/12, Szabó P. 18, Béres 13/6, Gajic 11

Zöld csoport

SMAFC - MAFC II. 88-67 (32-17, 16-21, 22-18, 18-11)

0/18-as triplamutatója ellenére is simán bedarálta a MAFC fiataljait a soproni együttes, Kovács Benedekék (15 pont, 18 lepattanó, 4 blokk) ezúttal is domináltak a palánkok környékén, nem csak a SMAFC legjobbja, de Berneczei (14 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) is dupla-dupláig jutott. A 32%-os mezőnymutató és az 54%-os büntetőzés nem segítette a fővárosiakat, akik mindössze hat játékossal játszották le a mérkőzést.

SMAFC: Füzi 18, Kovács B. 15, Rátvay T. 15, Berneczei 14, Rátvay B. 13
MAFC: Siklós 17, Cserkúti 16/6, Vígh 15, Bordács 11

Sopron KC-Sportiskola - MAFC II. 77-84 (20-26, 27-16, 17-26, 13-16)

Ami nem jött össze két nappal korábban a Krasznai Csarnokban, az sikerült a NOVOMATIC Arénában a MAFC fiókcsapatának, nevezetesen idegenbeli győzelemmel zárni egy soproni utazást. A második negyed kivételével végig irányítása alatt tartotta a mérkőzést a fővárosi alakulat, melyben Bordács (34 pont, 16 lepattanó) és Siklós (27/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) is extrát hozott, lejátszva a soproni magasembereket a pályáról, akiknél ezúttal a mezőnyök villogtak, de Polgárdy (20/6 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz), Papp (19/3 pont) és Kántor (13/6 pont, 6 lepattanó) sem tudott segíteni a csapatán.

Sopron: Polgárdy 20/6, Papp B. 19/3, Kántor 13/6
MAFC: Bordács 34, Siklós 27/3

Fotó: szon.hu