NBI/B: idegenben győzött az OSE és a Veszprém

A Piros és a Zöld csoport két-két listavezetője is győzelemmel zárta a hétvégét, a Nyíregyháza nyerte a TF elleni rangadót.

Piros csoport

MTK Törökbálint - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 88-95 (24-23, 21-23, 19-20, 24-29)

38 percig bírta a tempót a veszprémiekkel a támadásban jóval összeszedettebb produkciót nyújtó MTK, a hajrá azonban az erejével jobban gazdálkodó és kevesebbet hibázó bakonyiaké lett. Hiába így Jakab ihletettebb napja (27/3 pont, 4 gólpassz), valamint a Boinitzer (17/3 pont, 4 gólpassz), Szabó (15 pont, 5 lepattanó) duó ponterősebb játéka, hátul már kevésbé muzsikált jól a törökbálinti együttes. A túloldalon Körtélyesi (19/6 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk) és Kovács (21 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) mellett Cook (13 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz) is a legjobbkor lépett elő, így hiába volt elégedetlen mindkét szakvezető a védekezéssel, a Veszprém végjátékban mutatott 9-0-s rohama eldöntötte a találkozót.

Legjobb dobók:

MTK: Jakab P. 27/3, Boinitzer 17/3, Szabó T. 15, Máriás 10/6
Veszprém: Kovács S. 21, Körtélyesi 19/6, Hegedűs 13/6, Cook 13, Pável 12/9

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - OSE Lions 70-82 (14-25, 19-14, 26-22, 11-21)

Madár (14/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Spagnolo (14 pont, 10 lepattanó) révén összejött a jó kezdés az OSE-nek, tíz perc játékot követően nem is forgott veszélyben a vendégek vezetése. A folytatásban a lepattanókból tudott gazdálkodni a Bonyhád, Bakiék (16/6 pont, 6 lepattanó) a második esélyeket rendre kihasználták, és az oroszlányiak faultgondjai is a malmukra hajtották a vizet, zárkóztak is hat pontra a nagyszünetre. A térfélcserét követően sem tört meg a lendületük, fellazult a listavezető védelme, amit rendre büntetett a házigazda, csak Illés (15/6 pont, 4 lepattanó) dudaszós triplája mentette meg az oroszlányi vezetést. Illés és Kovács (12/6 pont, 7 lepattanó) révén a záró játékrészre törte fel végérvényesen a tolnaiak zónáját az OSE, kintről és bentről egyaránt eredményesek tudtak lenni, miközben hátul rendre jól zártak védekezésben, nem is tudott már megújulni a Bonyhád a hátralévő időben.

Bonyhád: Baki 16/6, Somogyfoki P. 9, Jilling 9
OSE: Illés 15/6, Madár 14/12, Spagnolo 14, Kovács G. 12/6

Nyíregyháza Blue Sharks – Tehetséges Fiatalok Basketball Players 82-68 (21-24, 21-22, 22-11, 18-11)

Két és fél negyeden keresztül fej-fej mellett haladt a tavalyi Hepp Kupa elődöntő ”visszavágóján” a két együttes, a harmadik etapban azonban a Nyíregyháza védekezésváltásai nyerőnek bizonyultak a TF-fel szemben. Stojanovic ezúttal sem lassított, 30 pontjával a mezőny legeredményesebbje lett, Beák a túloldalon 22-vel tartotta ugyan vele a lépest, de dobószázalékban elmaradt a szerb légióstól.

Nyíregyháza: Stojanovic 30/12, Czura 15/6, Mokánszki 15/3, Oláh 10/3
TF: Beák 22/9, Kerkai 14/6, Filipovic 11/3, Buzás 11/3

PVSK-Kronosz Kiadó – Nagykőrösi Sólymok KE 71-65 (25-7, 18-17, 9-25, 19-16)

Az első negyedben átrohant a vendégeken a PVSK gárdája, Demeterék (13/3 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 3 blokk) tíz perc alatt döntőnek is bizonyuló előnyt építhettek ki, 18-cal jártak előrébb a Sólymoknál. A félidőig nem történt jelentős változás a felek között, a térfélcsere után azonban lépésről lépésre dolgozta le hátrányát a Dobos (16/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) fémjelezte Nagykőrös, ennek eredményeképp a záró játékrészre újra meccs lett a találkozóból. A hazaiaknál Krnjajski (22/3 pont) sem tétlenkedett a pontgyártásnál, amivel sikerült megújulniuk a végjátékra, így a könnyűnek induló mérkőzésből végül egy nagy csatában kivívott győzelem lett a vége.

PVSK: Krnjajski 22/3, Demeter 13/3, Popgyákunik 12/9, Bíró 12/6
Nagykőrös: Dobod 16/3, Tóth V. 13/3, Mácsai 11/6

Zöld csoport

Motax-Pápai KC - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 75-77 (27-16, 12-21, 11-15, 16-14, 9-11) – hosszabbítás után

Belealudt a mérkőzés elejébe a Tiszaújváros, a Pápa 18-2-vel nyitotta a találkozót és őrizte is sokáig előnyét. A 22 pontos Jackson vezetésével rendezte sorait a folytatásban a borsodi együttes, a félidőben már csak kettővel volt lemaradva vendéglátójától, a folytatás pedig ki-ki meccset hozott a felek között. A rendes játékidő nem hozott döntést, a ráadásban pedig a Tiszaújváros tudott döntő szituációkban higgadtabb maradni, így a nehéz kezdés ellenére behúzta a fontos idegenbeli győzelmet.

DEAC U23 – Alba Fehérvár 100-71 (24-22, 26-17, 28-17, 22-15)

Omenakára nem volt ellenszere a Fehérvárnak, a DEAC első csapatánál is számításba vett nigériai center 82% feletti dobáshatékonysággal jutott el 38 pontig, ami mellett lekapkodott 12 lecsorgó labdát is, mindezt 28 játékperc alatt!! A második negyedtől távolodott el a vendégektől a hajdúsági alakulat, Omenaka mellett Kozák (17 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Opre (4 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk), Asszú (13/6 pont, 5 lepattanó) és Fazekas (11/9 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) is szép számsort hoztak össze, míg a vesztes félnél a Takács (19/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Polster (19/15 pont, 3 eladott labda), Lévi (15/9 pont, 6 lepattanó) trió tette a legtöbbet a meccsben maradásért.

DEAC: Omenaka 38, Kozák 17, Asszú 13/6, Fazekas 11/9
Fehérvár: Polster 19/15, Takács M. 19/9, Lévi 15/9, Szűcs 11/6

Sopron KC-Sportiskola – Salgótarjáni KSE 74-94 (23-32, 17-17, 14-24, 20-21)

Állva hagyta ellenfelét a Salgótarján Sopronban, a 12-11-es kezdés megalapozta a nógrádiak első félidei vezetését, a remek labdajáratásokkal és az extra dobószázalékkal nem tudott mit kezdeni az első tíz percben a hazai együttes. A folytatásban Kántor (33/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) kinti és Bagó (14 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) palánk alatti játékával faragni tudott hátrányából a házigazda, de túl sok volt a kiemelkedő egyéni teljesítmény a túloldalon, amivel nem tudta tartani a lépést a Sopron. Ráadásul a Salgótarján védekezése is feljavult a félidőt követően, Rackley parádézott (32/15 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Olasz dupla-dupláig jutott (17 pont, 10 lepattanó), Surmann Péter pedig 12 pontnál és 9 gólpassznál állt meg, az utolsó negyedben már csak tartania kellett a különbséget a vendég gárdának.

Sopron: Kántor 33/12, Bagó 14, Werner 10
Salgótarján: Rackley 32/15, Olasz 17, Jakab P. 14/3, Surmann P. 12/6

Bajai Bácska FKE – Falco KC Szombathely U23 85-72 (22-28, 22-15, 25-16, 16-13)

A Falco ezúttal Kovács Bence szezoncsúcsára (28/6 pont, 78% mezőny, 12/12 büntető) támaszkodott a találkozón, és az első negyedben tudott is még vezetni a vasi alakulat, ám a Baja fokozatosan javulva őrölte fel fiatal ellenfelét. Hét eladott labdája ellenére Vukicevic (24/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) tolta előre a bácskaiak szekerét, de Mándity (19 pont, 6 lepattanó) és Nagy Dániel (13/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) is megállta helyét a vezér szerepben, sőt, Pongó is kezdi felvenni a csapat ritmusát (16/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz), négyük stabil teljesítménye pedig már sok volt a Falcónak.

Baja: Vukicevic 24/3, Mándity 19, Pongó 16/6, Nagy D. 13/3
Falco: Kovács B. 28/6, Kucsora 17/3, Durázi 11/6

BKG-Príma SE – SMAFC 111-64 (23-12, 32-25, 34-13, 22-14)

Szoros meccset vártunk, ehelyett a BKG esélyeshez méltóan, az első perctől kézben tartva a mérkőzést gálaelőadást rendezett a rangadóból. Kiváló dobóteljesítmény (56% mezőny), gyorsindítások, triplák, benti kosarak, mindez megspékelve egy roppant agilis és jól záró védelemmel, teljesen más sebességi fokozatban pörgött az újonc, mint a SMAFC gárdája. Nagy Botond hintett kilenc trojkát, amellett, hogy a társak kiszolgálásában sem tétlenkedett (12 gólpassz), messze a mezőny legjobbja volt a házigazdák villámléptű irányítója (37 pont, 49 VAL). A vendégeknél nem ment a kulcsembereknek, a padról beszálló Füzi 18 pontja emelkedett ki náluk, de a 24 eladott labda mellett nem volt esélyük Szigetszentmiklóson.

BKG: Nagy Bo. 37/27, Szeleczki 13, Khakonov 12/6, Halász 12, Tanács 10, Reizer 10
SMAFC: Füzi 18/3, Rátvay T. 14/9, Kovács B. 10

MAFC II. – Ford Ivanics-Budafok 72-90 (13-21, 16-22, 22-20, 21-27)

Siklós (25/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Bordács (11 pont, 18 lepattanó) ismét kiemelkedtek a MAFC csapatából, de ketten kevesek voltak a Budafok rutinos játékosai ellen. Tursics és Fehér is egyaránt 21 pontig és 8 gólpasszig jutottak, utóbbi leszedett még hét lepattanót is mellé, a Horváth (15 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 6 blokk), Varga (14/3 pont, 6 lepattanó) duó belső produkciójával pedig már nem tudott mit kezdeni a házigazda.

MAFC: Siklós 25/3, Bordács 11, Fehér Á. 10/6
Budafok: Fehér Cs. 21/15, Tursics 21/9, Horváth M. 15, Varga D. 14/3

Az Óbudai Kaszások – EKE Eger KOK mérkőzés a terem fűtetlensége miatt elmaradt.

Fotó (1.): mtkbasket.com
Fotó (2., slide): szon.hu