NBI/B: Kelet vezet Nyugat ellen

A MEAFC újabb idegenbeli sikerrel lepte meg a mezőnyt, egészen pontosan a Nyugati bajnok Veszprém együttesét, ezzel hazai pályán nyílik lehetősége kivívni a döntőbe jutást. A másik ágon elmaradtak az izgalmak, a DEAC magabiztosan hozta az OSE elleni párharc első meccsét.

Elődöntő:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MEAFC 72-79 (24-30, 14-19, 18-18, 16-12)

Három és fél negyeden keresztül remek csapatjátékkal uralta az összecsapást a MEAFC, Szögiék (20/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 8 gólpassz) labdajáratásaihoz csak asszisztálni tudott a Veszprém, amelynél komoly érvágás volt Körtélyesi korai faultproblémája. A borsodiak végig pontosabbak voltak vendéglátójuknál, csak a hajrában inogtak meg egy rövid időre, a Kámán (25/9 pont, 4 lepattanó) vezette fehér mezesek pedig fel is zárkóztak egy pontra (70-71). Nem esett azonban kétségbe a keleti második, rögtön kosárral tudott felelni a fenyegető közelségre, majd a büntetővonalról is hibátlan maradt az utolsó másodpercekben, így óriási bravúrt végrehajtva elvette a Veszprém pályaelőnyét, és odahaza akár meg is válthatja jegyét a fináléba!

Legjobb dobók:

Veszprém: Kámán 25/9, Jilling 14/3, Pavlovic 13
MEAFC: Szögi 20/3, Takács D. 14, Price 12

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a MEAFC javára.

DEAC Kamilla Gyógyfürdő - OSE Lions 90-75 (29-22, 15-13, 28-20, 18-20)

Remek első negyedet hozott a teltházas derbi, a DEAC hamarabb kapta el a fonalat, de amint az OSE rendezte sorait elől-hátul, és elkezdtek beesni a dobásai, máris ott loholt vendéglátója nyakában, még ha az etap zárása ismét a hajdúságiaké is volt. Rengeteg hiba jellemezte folytatást, sorra puskázták el helyzeteiket a csapatok, egymást követték a lépéshibák és a faultok, majd az OSE-s Rackley zsákolása és a debreceni Erdei saroktriplája indította be újra a gépezet. Utóbbi volt nagyobb hatással csapatára, tíz fölé nőtt a hazaiak előnye, amit meg is tartottak a félidőig, ám az utolsó másodpercben Madár még egy triplával visszahozta lélektanilag is a meccsbe az oroszlányiakat. A nagyszünet után hengerelt a házigazda, a különbséget hamar 20 fölé tornázta jó labdajártásainak és betöréseinek köszönhetően, amire csak sokára érkezett válasz néhány hárompontos keretében a túloldalon. Markánsan azonban nem tudott faragni hátrányából az OSE, eladott labdáikat pedig gyorsindításokkal büntette a DEAC. Az indulatoktól sem mentes utolsó negyedben előbb a vendégek tudtak tízen belülre osonni, majd miután ismét meggyűlt a bajuk a helyzetkihasználással, a debreceniek állították vissza a 20 pontos differenciát, ami után le is csordogált a mérkőzés. Az izgalmak elmaradtak, a keleti első összességében könnyedén zsebelte be az első meccset.

DEAC: Farkas 21/6, Velkey 16/9, Jones 15/6, Molnár A. 15/3, Szabó M. 10
OSE: Kiss K. 17/6, Rackley 15/6, Kovács G. 13/12

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a DEAC javára.

Rájátszás az 5-8. helyért:

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 110-83 (28-21, 26-17, 25-26, 31-19)

Remekeltek a hazai húzóemberek, nem akadt gyenge pont a rutinos győri játékosoknál, szinte az egész mérkőzésen kiegyensúlyozottan teljesített a házigazda. A Vásárhely ezzel szemben csak rövid szakaszokra tért magához, Szabó Péter ezúttal is kiemelkedőt nyújtott (23/9 pont, 7 gólpassz), de Rostás Imre (16 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda) és Varga Zalán (17/3 pont) játékára sem lehetett panasz, a harmadik negyedben le is faragták egy pontra az addig tetemes hátrányukat. A fordítás már elmaradt, Gombás (13/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda), Puszta (20/6 pont, 5 lepattanó), Nárai (16 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Kovács (15 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Ruják (9 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) és Baruta (15/3 pont, 86% mezőny) gondoskodtak róla hazai oldalon egy sor kitűnő produkcióval. Kosarakban gazdag második meccsre van kilátás Vásárhelyen is!

Győr: Puszta 20/6, Nárai 16, Baruta 15/3, Kovács S. 15, Gombás 13/3
Vásárhely: Szabó P. 23/9, Varga Z. 17/3, Rostás I. 16

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Győr javára.

Rájátszás a 9-12. helyért:

Tehetséges Fiatalok-Budapest - PVSK-Kronosz Kiadó 90-62 (21-19, 26-12, 24-10, 19-21)

Kiegyenlített első negyed után állva hagyta pécsi riválisát a hátsó alakzatát ismét kitűnően záró TF-Budapest, amelyben a rutinos csapatkapitány Beák (20/12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) után a mindössze 19 esztendős Filipovic (18 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) hozta a legjobb számokat, szezonbeli legjobbjával előrukkolva. A játszott percekkel is tudott gazdálkodni Mehmedovics mester, mindenki kapott legalább majd tíz percet, míg a túloldalon főleg a lepattanók miatt (22 lecsorgó, amiből csak hat támadó) főhetett a kispad feje, no meg hogy nem akadt igazán húzóerő a pécsieknél.

TF: Beák 20/12, Filipovic 18, Buzás 12/6, Kerkai 11
PVSK: Demeter 14, Antóni 13/9, Dragasevic 12, Popgyákunik 11/3

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a TF-Budapest javára.

Budapesti Honvéd SE - Bonyhádi KSE 75-70 (17-19, 23-16, 15-20, 20-15)

Tömösváryval (22/3 pont, 10 lepattanó) már az első negyedben meggyűlt a házigazdák baja, nehezen tudták tartani az agilis bonyhádi magasembert, vezérletével el is lépett a tolnai alakulat. A második tíz percben Puskás Artúr a kispadról kapott segítséget csapatától, Kerpel-Fronius Gáspár (13/9 pont, 7 lepattanó) és Szalay Ákos (12/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) felpörgették a fővárosiakat, aminek köszönhetően fordítani tudott a nagyszünetre a Honvéd. A dobásaival küzdő Sömenek (11 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), illetve a végig jól pörgő Gulyás (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), Baki (15/6 pont, 7 lepattanó) kettőssel a második félidőben is bekezdett a Bonyhád, és sokáig csak fej-fej mellett haladtak a felek. Döntőnek a Honvéd triplázása bizonyult, nyolc sikeres távoli kísérletükből négyet a végjátékban váltottak pontokra, erre pedig már nem érkezett válasz a Bonyhádtól.

Honvéd: Stefán 14/3, Kerpel-Fronius 13/9, Máté M. 12/9, Szalay 12/3
Bonyhád: Tömösváry 22/3, Baki 15/6, Gulyás 14/3, Sömenek 11

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Honvéd javára.

Rájátszás a 13-16. helyért:

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Nagykőrösi Sólymok KE 83-79 (12-7, 27-24, 17-16, 27-32)

A 28. percben már 18 ponttal járt előrébb az ezúttal a Szabó (19/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), Kilyén (15/9 pont, 7 lepattanó) duó vezette Tiszaújváros, ám a mérkőzés utolsó percének mégis egállal futottak neki a csapatok. A Nagykőrös fokozatosan dolgozta le hátrányát, Mácsai (13/3 pont, 16 lepattanó, 2 blokk) és Molnár (18/9 pont, 7 lepattanó) mellett Tóth Viktor (16 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 eladott labda) is sokat tett a feltámadásért, de a végén ötből négy büntető helyére küldése elegendőnek bizonyult a borsodiaknak a győzelem megszerzésére.

Tiszaújváros: Szabó N. 19/6, Kilyén 15/9, Hill 11, Papp B. 10/3
Nagykőrös: Molnár M. 18/9, Tóth V. 16, Mácsai 13/3, Fehér 12/12, Kovács S. 11/9

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Tiszaújváros javára.

Calle Pubfood Békés - Motax-Pápai KC 70-71 (21-20, 16-18, 12-17, 21-16)

Nem maradtunk izgalmak nélkül a másik roppant fontos középházi párosításnál sem, Békésen egy jól kezdő Pápát fogott be a Koma (22 pont, 5 lepattanó), Kertész (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) vezette hazai alakulat az első negyed végére, majd a második felvonásban fordult a kocka, a vendégek futottak az eredmény után, de a félidőre már ők mehettek csekély, egypontos előnnyel. A Kálmánt korán elveszítő pápaiak uralták a harmadik etapot, már tíz ponttal is vezetett a Keresztes (10 pont, 7 lepattanó, 3 blokk), Szanati (9 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Horváth (17/12 pont) trió fémjelezte gárda, ám hazai pályán nem adta meg magát a Békés együttese. Az utolsó percre fordulva a vezető szerepe is változott, előbb Gruda révén hosszú idő után előny volt a házigazdáknál, majd Keller Vidor duplájával visszavette azt hét másodperccel a vége előtt a vendég csapat. Kertész még feljegyzett egy triplakísérletet a fordítás reményében, ám dobása célt tévesztett, így a Pápa otthon harcolhatja ki a jövő évi B-csoportos tagságot.

Békés: Koma 22, Kertész 14/3
Pápa: Horváth A. 17/12, Keresztes 10

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Pápa javára.

Rájátszás a 17-24. helyért:

Bajai Bácska FKE - Salgótarjáni KSE 68-84 (14-21, 18-25, 12-18, 24-20)

Elmaradtak az izgalmak az alsóház rangadójának várt derbin, a Salgótarján sima meccsen hozta el a két pontot Bajáról. Mándity (28 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 blokk) és Vukicevic (11 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) mellett az ifjú Goldring (5/3 pont, 4 lepattanó, 7 szerzett labda, 6 gólpassz) próbálta menteni a mundér becsületét hazai oldalon, de a parádézó Harrisre (35/15 pont, 71% mezőny, 14 lepattanó, 8 szerzett labda, 6 eladott labda, 4 gólpassz) nem volt válaszuk mezőnyben a bácskaiaknak. A nógrádi légióson kívül Jakab (16/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Béres (12 pont, 6 lepattanó) produkciója is kellett a sikerhez, de összességében meglepően könnyen aratott győzelmet a Salgótarján.

Baja: Mándity 28, Vukicevic 11
Salgótarján: Harris 35/15, Jakab P. 16/9, Béres 12

BUDAFOK - EKE Eger KOK 96-79 (34-21, 18-24, 19-23, 25-11)

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el az Eger együttese, amely a kezdeti jó pozíció után egyre jobban magára húzza a mezőnyt az alsóházban. A pocsék első negyedet kozmetikázta ugyan a Tóth (16/12 pont, 4 lepattanó), Varga (10 pont, 7 lepattanó), Csabák (14/9 pont, 4 szerzett labda) trió fémjelezte hevesi együttes, ám a záró felvonás ismét a budafokiaké volt. A házigazdák élére ezúttal Drevenka Dávid állt (25/9 pont, 6 lepattanó, 6 szerzett labda, 6 gólpassz), de Fehér Csaba (19/9 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) és Mészáros Bence (18/9 pont, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) is kitettek magukért a lepattanókat uraló és az ellenfelet 19 eladott labdába kergető vendéglátónál.

Budafok: Drevenka 25/9, Fehér 19/9, Mészáros B. 18/9, Lados 11
Eger: Tóth Z. 16/12, Csabák 14/9, Ungi 11, Illés 10, Varga I. 10

Fotó, Slide: debka.hu