NBI/B: megvan az első Honvéd-győzelem

Hét vereség után megszakadt a Honvéd nyeretlenségi sorozata, Puskás Artúr legénysége Miskolcon zsebelte be első győzelmét. Az utolsó másodpercekben szerzett kosárral győzött a Vasas, az Egeré a kiesési rangadó.

Piros csoport

MEAFC - Budapesti Honvéd SE 56-67 (14-20, 14-18, 16-14, 12-15)

Bár 7-2-vel nyitott az előzetesen esélyesebbnek gondolt miskolci gárda, a sereghajtó Honvéd gyorsan rendezni tudta sorait – elsősorban a hátsó alakzatát -, és egy 16-2-es mini etappal a maga javára fordította a találkozót. A fővárosiak fiatal hátvédjei szívós védőmunkával keserítették meg a MEAFC két rutinos húzóemberének, Drahosnak és Szöginek az életét, nem is tudtak a borsodi vezérek hatékonyak lenni ezen a játéknapon, csak a padról beszálló Takács (14/12 pont), valamint Homoki (10 pont, 4 lepattanó) hozott jobb számokat. A Honvéd végig kézben tartotta a mérkőzést, Stefán Dávid (12 pont, 8 lepattanó) vezetésével eredményesebbek tudtak lenni a gyűrű közelében, a mezőnyben pedig Szalay (9/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Máté Márk (11/3 pont, 4 lepattanó) húzták a csapatot előre, amely hét vereség után megtörte nyeretlenségi szériáját.

Legjobb dobók:

MEAFC: Takács D. 14/12, Homoki 10, Szögi 8/3
Honvéd: Stefán 12, Máté M. 11/3, Szalay 9/3, Hargitai 9

Vasas Akadémia - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 80-79 (21-16, 21-20, 22-22, 16-21)

15 ponttal is vezetett már a Vasas a Győr elleni hazai derbin, percekkel a lefújás előtt mégis hatpontos hátrányba kerültek a Nárai (21/9 pont, 6 lepattanó, 3 blokk) fémjelezte vendégekkel szemben. A pasarétiek nem adták magukat ilyen könnyen, Moravcsik (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) és Boros (15/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) irányításával villámgyorsan eltűntették a különbséget, azonban az egykori Vasas-nevelés, Ruják (19/6 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz) büntetőjével mégis a sötét mezesek fordulhattak egypontos vezetéssel a hajrára. Moravcsik vállalta magára az utolsó hazai támadást, kísérletét Nárai blokkolta, Völgyi (10 pont, 6 lepattanó) azonban még időben észlelt és tette vissza két másodperccel a vége előtt a meccsnyerő közelit.

Vasas: Boros 15/6, Katona 11/9, Moravcsik 11, Völgyi 10, Barócsi 10
Győr: Nárai 21/9, Ruják 19/6, Puszta 13/6

Zöld csoport

EKE Eger KOK - Motax-Pápai KC 67-64 (22-22, 16-7, 16-19, 13-16)

Rendkívül kiélezett mérkőzést tudott megnyerni az Eger gárdája, a kiesés szempontjából kulcsfontosságúnak számító Pápa elleni fellépésük csak az utolsó percben dőlt el a hevesiek javára. Pedig meg-meg tudtak lépni a vendégektől Váczi Péter tanítványai, elsősorban a hat tripláig jutó Szabó Gábor (25/18 pont, 3 szerzett labda) tűnt ki hazai oldalon, de Csákvári (13/3 pont, 9 lepattanó), Szicsák (10 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) és a dobásokkal hadi lábon álló Mészáros (2 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz) is sokat tettek az előny megszerzéséért, amit azonban a vendégek a negyedik negyed elején percek alatt eltűntettek. A rutinos Kálmán (16/6 pont, 3 lepattanó), a szezoncsúcsot dobó Horváth Gergő (21/6 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda) és a dupla-dupláig jutó Keller (12 pont, 11 lepattanó) tett ezért a legtöbbet a Pápánál, egy perccel a vége előtt egykori válogatott klasszisuk duplájával a vezetést is át tudták venni, de Szabó hatodik sikeres távolija már ismét egri előnyt mutatott az eredményjelző, a végjátékban pedig már nem tudott fordítani a vendég együttes.

Eger: Szabó G. 25/18, Csákvári 13/3, Szicsák 10
Pápa: Horváth G. 21/6, Kálmán 16/6, Keller 12

Bajai Bácska FKE - Óbudai Kaszások 101-86 (23-14, 26-22, 30-18, 22-32)

Bár a Kaszásoknak sikerült megoldaniuk a múlt heti teremproblémájukat, a mérkőzést mégis helyszínmódosítás előzte meg, és Baján került sor az összecsapásra. A bácskaiak ki is használták a hazai pálya adta lélektani előnyüket, 12-0-val kezdtek, és nem is engedték már tízen belülre az óbudaiakat a folytatásban. A gyűrű közelében nem volt ellenszere Mándity (15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Vukicevic (22/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) játékára a fővárosi alakulatnak, mellettük Nagy (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Pongó (14/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) agilis mezőnymunkája sem halványult el, a különbség pedig már a 30-at is elérte a mérkőzés harmadik negyedében. A Kaszásoktól Vámos hintett ugyan egy 30-ast, és Kollár (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 7 gólpassz) teljesítménye is dicsérendő, a két hátvéd azonban súlytalan volt a stabilabb Bajával szemben.

Baja: Vukicevic 22/3, Mándity 15, Pongó 14/3, Nagy D. 14/3, Goldring 12/6
Kaszások: Vámos 30/12, Kollár 14, Kutrovich 12/6, Keresztesi 10

Falco KC Szombathely U23 - DEAC U23 85-79 (32-15, 22-21, 14-17, 17-26)

Két és fél negyeden keresztül úgy tűnt, a vártnál könnyebb meccsen hozza hazai fellépését a Falco U23-as együttese, Durázi (19/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 gólpassz) mellett Kovács Bence (18/6 pont, 5 gólpassz) és Dancsecs András (15/6 pont, 5 gólpassz) is remekelt a húzóemberek közül, vezettek is a vasiak több mint 20 ponttal. A debreceniek egyetlen igazi centerének, Omenakának (12 pont, 10 lepattanó, 8 eladott labda) a kipontozódása azonban éppen a házigazdákat törte meg, egy 11-0-lal zárkóztak a vendégek, és a végjátékra Opre (19/9 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) vezetésével látótávolságon belülre kerültek. A büntetőknél azonban nem hibáztak a hazaiak, hiába jöttek az utolsó pillanatokban a hajdúsági triplák, fordítani már nem maradt idő.

Falco: Durázi 19/3, Kovács B. 18/6, Dancsecs 15/6, Kucsora 11
DEAC: Opre 19/9, Tóth B. 15, Omenaka 12, Fazekas 10/6

Fotó: Budapesti Honvéd Kosárlabda Akadémia facebook oldala