NBI/B: Menetel a Vasas és a BKG

Sorrendben hetedik mérkőzést nyerte meg a pasaréti együttes, míg a Szigetszentmiklós már 14-nél jár a Zöld csoportban. A forduló meglepetését a Nagykőrös szolgáltatta, amely idegenben küldte padlóra a jó erőkből álló TF gárdáját.

Piros csoport

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Nagykőrösi Sólymok KE 65-104 (21-26, 16-22, 17-30, 11-26)

Óriási meglepetés a forduló nyitómecccsén, az egyik legjobb védelemmel rendelkező TF gárdáját saját pályáján ütötte ki a Nagykőrös együttese. Emberemlékezet óta nem volt példa arra, hogy a Mehmedovics legények 100 pont felett kapjanak, a legközelebb ehhez 2016 áprilisában volt a Veszprém, de még ők is megálltak 99-nél. A hazai kulcsjátékosok közül Beák és Szobi sem tudta ezúttal hozni a megszokott formáját, helyettük Buzás (21/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) és Kerkai (20/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vitték a hátukon a csapatot, ezen kívül Filipovic sem állt a rendelkezésükre. A túloldalon ezzel szemben Tóth (18 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) és Lakosa (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) is remekelt a húzóembereknél, de a pluszt mégsem ők, hanem Fehér Péter jelentette, aki szezoncsúcsot jelentő 30 pontját csak és kizárólag triplából érte el, mindezt egészen kiváló 67%-os pontossággal!

Legjobb dobók:

TF: Buzás 21/3, Kerkai 20/6, Beák 11/3
Nagykőrös: Fehér 30/30, Tóth V. 18, Lakosa 16/6

Vasas Akadémia - Calle Pubfood Békés 92-54 (30-10, 14-21, 27-10, 21-13)

A 20-3-as kezdés gyorsan el is döntötte a találkozó kimenetelét, a Vasas nem kegyelmezett a Békésnek, 31%-os mezőnymutatón és 20 eladott labdán tartotta a vendégeket Faragó Péter együttese, ezen kívül a lepattanózásban is nyomasztó volt a házigazdák fölénye (48-28). Koma (8 pont, 7 lepattanó) és Krstic először maradtak a szezonban 10 pont alatt, de az egész békési keretből csak Nagy Balázs érte el a kétszámjegyű határt (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda). Ezzel szemben a győztes oldalon Andrássy dupla-duplával (14/3 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett labda) zárt, Katona 13 pontja mellé kiosztott még hét gólpasszt, de Moravcsik sokoldalú játékát is dicséret illeti (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz). Megvan a Vasas sorozatban hetedik győzelme is, a vártnál jóval könnyedebben, és már ötödik a tabellán a pasaréti gárda.

Vasas: Andrássy 14/3, Katona 13/6, Steier 11/6, Kovács B. 11, Moravcsik 10
Békés: Nagy B. 10/6, Koma 8, Krstic 8

MEAFC - PVSK-Kronosz Kiadó 77-76 (14-21, 18-23, 29-14, 16-18)

Demeter, Antóni és Dragasevic sem utazott el a pécsiekkel a miskolci túrára, az első félidőben azonban nem érződött a hiányuk, biztosan vezettek a vendégek esélyesebb házigazdájuk otthonában. A harmadik negyed közepén jött a kisebb hullámvölgy, addig Krnjajski (19/6 pont, 4 lepattanó), Bíró (19/6 pont), Berkics (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Popgyákunik (14/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) szépen tartották a vezetésüket, de a hatemberes rotáció várható volt, hogy előbb-utóbb visszaüt a baranyaiaknál. A MEAFC jött is fel folyamatosan, Szögi (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) és Takács (17/9 pont) mellett ezúttal Béres (19 pont, 9 lepattanó) hozott kiemelkedőt, a záró etapra a vezetést is átvette a borsodi együttes. Az utolsó negyedben még egy Krnjajski triplával sikerült fordítania a PVSK-nak, ám innentől ismét a MEAFC akarata érvényesült, a fejben is elfáradó vendégek pedig a végjátékban hibáztak többet, ami a mérkőzésükbe került.

MEAFC: Béres 19, Takács D. 17/9, Szögi 13/3
PVSK: Krnjajski 19/6, Bíró 19/6, Berkics 16/6, Popgyákunik 14/6

Vásárhelyi Kosársuli - MTK Törökbálint 83-72 (20-22, 23-17, 21-17, 19-16)

Nagy csatában, de a második negyedtől végig előrébb járva húzta be hazai fellépését a Vásárhely, főleg a palánk alatt voltak elemükben a csongrádi magasemberek. Az MTK-s Szabó, Nagy páros távollétében ugyanis Varga (24/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz. 3 blokk), Gajic (19 pont, 6 lepattanó) és Molnár (17/3 pont, 4 lepattanó) is remek meccset tudhatnak maguk mögött, ehhez jött még Szabó (10/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Vas (11/3 pont, 5 lepattanó, 5 gólapssz) kevésbé ponterős, de annál hatékonyabb mezőnymunkája, ami együttesen megtörte a Vásárhely rossz sorozatát. Az MTK Boinitzer (16/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Bognár (14/12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Bihari (14 pont, 5 lepattanó) játékára építve tapadt ugyan végig vendéglátójára, a végjátékban is tudtak még zárkózni, de szorult helyzetekben mindig tudott újítani a hazai együttes, amit már nem bírt el a Törökbálint.

Vásárhely: Varga Z. 24/9, Gajic 19, Molnár B. 17/3, Vas P. 11/3, Szabó P. 10/3
MTK: Boinitzer 16/3, Bognár 14/12, Bihari 14, Baross 10/6, Mohay 10

Budapesti Honvéd SE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 78-101 (13-23, 21-30, 20-22, 24-26)

Csak az első percekben alakult szorosan az összecsapás, a Veszprém hamar rendezte sorait, és Kovács Soma vezetésével (27/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) 20 perc alatt dűlőre vitte a derbit. A második félidő elején kicsit az öltözőben ragadt a vendég gárda, kihasználva ezt faragtak is hátrányukból Pintér Dávidék (18/15 pont), de jelentős különbséget nem tudtak ledolgozni, Körtélyesi (20/9 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) és Pavlovic (17/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) gondoskodott róla, hogy megnyugtató maradjon a bakonyiak előnye. Az izgalmak elmaradtak, a Veszprém szemre is tetszetős játékkal igazolta a papírformát, és tapadhat tovább az éllovas OSE-ra, míg a Honvédnak ezután minél több hazai meccsét hoznia kell, hogy elmozduljon a kiesőhelyről.

Honvéd: Pintér 18/15, Máté M. 15/3, Mucza 13/3, Stefán 10
Veszprém: Kovács S. 27/12, Körtélyesi 20/9, Pavlovic 17/3, Hegedűs 10

Zöld csoport

EKE Eger KOK - SMAFC 63-66 (20-17, 14-22, 17-17, 12-10)

Pontszegény derbin aratott győzelmet a SMAFC gárdája, amely az első félidő nagy részét még hátrányban játszotta le, de a nagyszüneten is átnyúló rohamával sikerült megfordítania a találkozót. A végjátékban sem potyogtak a kosararak, és bár végig előrébb járt a vendég együttes, az egrieknek így is labdájuk volt a hosszabbítás kiharcolásához, végül nem sikerült kosárra váltaniuk az akciót. A soproniaknál öt játékos jutott el legalább tíz pontig, míg a hazaiaknál Mészáros (13/6 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) és Csákvári (18/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) emelkedett ki a mezőnyből.

Eger: Csákvári 18/9, Mészáros B. 13/6, Illés 10
SMAFC: Rátvay T. 13/3, Kovács B. 13, Rátvay B. 13, Füzi 11, Berneczei 10

Motax-Pápai KC - DEAC U23 74-79 (20-17, 19-15, 12-25, 23-22)

Kálmán (28/12 pont, 5 eladott labda, 5 gólpassz) megvillantotta az egykor minden vidéki fellegvár által retteget kezét, Keller megtámogatta őt egy dupla-dupla közeli teljesítménnyel (9 pont, 11 lepattanó), míg az alig 20 esztendős Schveighoffer 17 pontos szezoncsúccsal segítette rutinosabb csapattársait, ám ez sem volt elég a harmadik negyed derekáig biztosan vezető Pápának. 48-40-es vezetésnél ugyanis beragadtak a hazaiak, a DEAC a Kozák (24/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Omenaka (20 pont, 14 lepattanó, 6 eladott labda), Tóth (12/3 pont, 4 gólpassz) trió vezetésével repesztett egy 17-0-t, innentől pedig látótávolságon kívül tartotta a házigazdákat. Három pontnál közelebb nem is tudott már férkőzni a pápai alakulat, a végjátékban sem remegett meg a debreceni fiatalok keze, így első idegenbeli sikerükkel érték el a rájátszást jelentő nyolcadik helyet.

Pápa: Kálmán 28/12, Schveighoffer 17/9
DEAC: Kozák 24/9, Omenaka 20, Tóth B. 12/3, Kósa 11/3, Opre 10/3

Alba Fehérvár - BKG-Príma SE 71-89 (22-20, 8-21, 22-21, 19-27)

Brbaklic mindössze a negyedik meccsét játszotta a Fehérvár színeiben B csoportos mérkőzésen, de azt egy 29 pontos, 13 lepattanós, 39 teljesítményindexes performansszal tette emlékezetessé, csapata meg is szorongatta a feljutásra pályázó BKG-t. A második negyed közepén is tudtak még vezetni a fehér mezesek, ám ekkor a rutinos Tanács Attila (23/3 pont, 6 lepattanó), valamint Khakonov (19 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) vették hátukra a csapatukat, és egy 12-0-val megléptek a vendéglátóktól. A fordulást követően Nagy Botond tripláival (19/15 pont, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) állandósulni látszott a BKG tíz pont feletti vezetése, majd egy negyedik negyedbeli hajrával le is zárta a mérkőzést a listavezető.

Fehérvár: Brbaklic 29/3, Papp I. 10/6
BKG: Tanács 23/3, Nagy Bo. 19/15, Khakonov 19, Nagy Be. 12/3

Bajai Bácska FKE - Sopron KC-Sportiskola 74-67 (22-21, 18-22, 15-10, 19-14)

Egészen az utolsó percekig partiban volt a rutinosabb bácskaiakkal a Sopron együttese, csak a gyengébb triplamutatójuknak (2/19) köszönhetően maradtak alul a végjátékban. A Polgárdy (14 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz), Bagó (17 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 3 blokk), Werner (13/3 pont, 11 lepattanó) trió minden tagja dupla-duplával zárt, különösen a lepattanózásuk érdemel dicséretet a palánk alatt roppant erős Bajával szemben. Pongó ezúttal szenvedett a dobásaival, de a mezőnyben kárpótolta érte csapatát (7 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), a nyerőembernek rajta kívül még Vukicevic (16/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), Mándity (16 pont, 3 lepattanó), Kovács (12/12 pont, 7 lepattanó) és Nagy (9 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) bizonyultak.

Baja: Vukicevic 16/3, Mándity 16, Kovács B. 12/12
Sopron: Bagó 17, Polgárdy 14, Werner 13/3, Kántor 12

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Salgótarjáni KSE 59-57 (18-11, 15-13, 15-21, 11-12)

Nem túl színvonalas, ám annál küzdelmesebb találkozót hozott a forduló rangadójának várt összecsapás, melyet végül a győzelmet jobban akaró Tiszaújváros nyert meg a tarthatatlan Jackson (15 pont, 18 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) vezetésével. Álmosan kezdett a nógrádi együttes, a borsodi letámadás ellen nem tudtak mit kezdeni Ughy Albert fiai, a házigazdák uralták is az első félidő nagy részét. A térfélcserét követően ébredt a Salgótarján, Joó (14/6 pont, 3 lepattanó) és Rackley (11 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz) rúgták be a tarjániak szekerét, az utolsó negyedre pedig utol is érték házigazdájukat. A kiegyenlített záró etapban az utolsó percre is csak egy pontos hazai vezetéssel fordultak a felek, a Salgótarján három labdát is kapott a fordításhoz, de egyikkel sem tudott élni, így a meccs a Tiszaújvárosé lett.

Tiszaújváros: Jackson 15, Szabó N. 11
Salgótarján: Joó 14/6, Rackley 11

MAFC II. - Óbudai Kaszások 100-71 (33-18, 21-19, 20-15, 26-19)

7-0-s hazai kezdés után 10-9-nél és 33-29-nél még utolérte házigazdáját a Kaszások, ám ezután nem kegyelmezett az óbudaiaknak a MAFC fiatal gárdája. Katona Bence láthatóan élvezi, hogy újra a pályán lehet, ezúttal 38 ponttal jelentkezett a 19 éves hátvéd, de mögötte Bordács (23 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk) és Siklós (18 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 gólpassz) dupla-duplája sem törpült el a lepattanóharcot nagy arányban (56-32) megnyerő fehér mezeseknél. Vendég oldalon Vámos hintett 19 pontot, van der Meer (13/9 pont, 5 lepattanó) támogatta őt még a leghatékonyabban, de a hatos negatív szériánál is nagyobb baj az óbudaiaknál, hogy egyik vereségüknél sem volt reális győzelmi esélyük.

MAFC: Katona 38/15, Bordács 23, Siklós 18, Szanyi 10/6
Kaszások: Vámos 19/12, van der Meer 13/9, Kutrovich 10

Falco KC Szombathely U23 - Ford Ivanics-Budafok 84-93 (27-27, 26-24, 17-25, 14-17)

Három negyedig partiban volt a Falco együttese a bajnoki cím egyik esélyesével szemben, Duráziék (12 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) csak a záró etaphoz közeledve kezdték elengedni az esélyesebb budafokiakat. A dupla-dupláig jutó Horváth Marci (18 pont, 14 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz, 3 blokk) vezetésével az utolsó negyedet 13-1-gyel nyitották a fővárosiak, akiknél a Fehér-Tursics-Varga-Steier-Lados tengely is kellett a győzelemhez. A vasiaknál a 24 pontig jutó Kovács Bence, valamint az együttesen 26-ot szóró Dancses-Kucsora hátvéd duó keserítették sokáig a vendégek dolgát, a végét azonban jobban bírta a Budafok.

Falco: Kovács B. 24/12, Kucsora 14/6, Dancses 12/9, Durázi 12
Budafok: Horváth M. 18, Tursics 15, Varga D. 15, Fehér 14/9, Steier 12

Fotó: vasasbasketball.hu