NBI/B: Nagykőrösi és tiszaújvárosi siker a végére

A Nagykőrös idegenben tudta megnyerni a Békés elleni párharcot, míg a Tiszaújváros odahaza zárta le a pápa elleni helyosztóját.

Helyosztó a 13. helyért:

Calle Pubfood Békés – Nagykőrösi Sólymok KE 66-76 (18-16, 18-19, 15-19, 15-22)

Kertész nélkül, valamint egy gyengébb napot kifogó Koma-Nagy duóval a negyedik negyed elejéig volt partiban hazai pályán a Békés, kettő pontos hátrányukban azonban kaptak egy 1-10-es rohanást a Nagykőröstől, ami el is döntötte a helyosztót. Zsíros (19/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) és Krstic (15/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz) teljesítményére nem lehetett panasz a házigazdáknál, de ketten ők sem bírtak el a Fehér (21/9 pont, 7 lepattanó), Tóth (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk), Molnár (17/15 pont, 9 lepattanó), Jurászik (15/12 pont, 4 lepattanó) alkotta kvartettel a triplaesőt (legalábbis kísérletekben) hozó derbin, a békésiek 32-szer, a vendégek 45-ször próbálkoztak a 6,75-ön túlról…

Legjobb dobók:

Békés: Zsíros 19/6, Krstic 15/3
Nagykőrös: Fehér 21/9, Molnár M. 17/15, Tóth V. 16/3, Jurászik 15/12

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Nagykőrös javára.

Helyosztó a 15. helyért:

Tiszaújvárosi Phoenix KK – Motax-Pápai KC 82-63 (24-10, 15-16, 24-19, 19-18)

Hiába kezdett remekül a Pápa gárdája, 4-10-es vezetésüknél megállt a tudomány vendég oldalon, a Tiszaújváros egy 20-0-s etappal megfordította a negyedet, előnyét pedig innentől már jól menedzselte a borsodi együttes a lefújásig. A két Horváth, Attila (19/9 pont) és Gergő (14/3 pont, 5 lepattanó) hozták a legjobb számokat a vesztes félnél, amelynél Kálmán nem is öltött mezt a találkozóra, Szanati és Keresztes pedig feledhető produkcióval rukkoltak elő. A mezőny legjobbja Pöstényi lett 20 ponttal, hibátlan mezőnymutatóval (7/7), valamint 5-5  lepattanóval, gólpasszal és szerzett labdával, de a Magyar-Pongrácz páros is hozzátett még 25 pontot, amivel megtört a hazai pálya átka, és a párharc során először a vendéglátó csapat diadalmaskodott.

Tiszaújváros: Pöstényi 20/9, Pongrácz 13/9, Magyar 12/6
Pápa: Horváth A. 19/9, Horváth G. 14/3

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Tiszaújváros javára.

Az NBI/B 2016/17-es szezonjának végeredménye (pirossal a jövő évi B-csoport résztvevői):