NBI/B: Nyíregyházi győzelem Veszprémben

Mindössze két vendég siker született a másodosztály hétvégi fordulójában, a Nyíregyháza a Piros csoport rangadóján győzte le a Veszprémet, míg a TF Vásárhelyen tudott nyerni az utolsó pillanatokban. Véget ért a Vasas sorozata, megszenvedett a sikerért a Budafok és a BKG is.

Piros csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Nyíregyháza Blue Sharks 60-70 (13-14, 15-15, 17-14, 15-27)

Meglepetés a forduló rangadóján, az őszi győzelem után idegenben is jobbnak bizonyult Körtélyesiéknél (17 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz) a Nyíregyháza, amely a rosszul célzó (36% mezőny) házigazdákat a negyedik negyed elején lépte le végleg. Addig fej-fej mellett haladtak a felek, a hazaiaknál Pavlovic (17 pont, 10 lepattanó) dobásaival akadt a legkevesebb gond, de vendég oldalon Bus ismét parádés formát fogott ki (22 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Czura is (17/9 pont) besegített a 45-39-es veszprémi vezetésnél kivágott 17-0-s meccsfordító rohamba. A rengeteg hibával operáló bakonyiak minden felzárkózási kísérlete kudarcba fulladt, így elvesztették hazai veretlenségüket, a nyírségiek pedig már csak kevesebb játszott meccsük és rosszabb kosárkülönbségük miatt szorulnak a harmadik helyre mögöttük.

Legjobb dobók:

Veszprém: Körtélyesi 17, Pavlovic 17
Nyíregyháza: Bus 22, Czura 17/9

OSE Lions - Budapesti Honvéd SE 88-79 (26-16, 23-19, 15-17, 24-27)

Ha nem is könnyedén, de hozta a kötelezőt a sereghajtó Honvéd ellen az OSE, a jó kezdést követően (32-16) visszaesett a házigazdák támadójátéka, amit a becsülettel küzdő fővárosiak ki is használtak, és második esélyből, illetve gyorsindításból zárkóztak a félidőig. Biztosnak tűnt azonban a Spagnolo (17/3 pont, 8 lepattanó), Illés (16/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Madár (17/9 pont, 3 eladott labda) trió vezette oroszlányiak vezetése, hiába a karriercsúccsal jelentkező, 19 esztendős Mucza Tamás 24 pontja, valamint Stefán Dávid dupla-duplája (14/3 pont, 12 lepattanó), a vendégek csak megszorítani tudták a listavezetőt a második 20 percben.

OSE: Madár 17/9, Spagnolo 17/3, Illés 16/9, Kiss K. 10
Honvéd: Mucza 24/3, Stefán 14/3, Máté M. 10/6

Calle Pubfood Békés - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 90-89 (20-17, 24-23, 27-20, 19-29)

Egy labda döntött csupán a sokáig sima hazainak tűnő békési összecsapáson, Kertész vezérletével, aki ezúttal a pontszerzésből is kivette a részét a társak kiszolgálása mellett (20/3 pont, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 10 gólpassz) már 13 ponttal is mentek a Gladiátorok az utolsó negyedben (76-63), végül mégis csupán a házigazdák agilis irányítójának dupláján múlt a győzelem. A Koma-Krstic-Nagy trió 43 pontot és 19 lepattanót tett be a közösbe, de majdnem ez is kevésnek bizonyult a Tömösváry Máté (20 pont, 5 lepattanó), Somogyfoki Szabolcs (13 pont, 9 lepattanó), Jilling László (17/9 pont, 5 lepattanó) vezette tolnaiak ellen, a mérkőzés utolsó perceiben ugyanis egy három triplát magában foglaló 11-1-es hajrával tűntette el addigi tetemes hátrányát a Bonyhád. A Békés nem illetődött meg, újra magához ragadta a kezdeményezést, de a vérszemet kapó vendég együttes Csobán hárompontosával 89-88-as vezetésre tett szert, amire érkezett Kertész duplája válaszul, megnyerve csapatának az izgalmas derbit.

Békés: Kertész 20/3, Krstic 16/3, Koma 14, Nagy B. 13/3
Bonyhád: Tömösváry 20, Jilling 17/9, Somogyfoki Sz. 13, Somogyfoki P. 11/3

MTK Törökbálint - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 88-73 (24-10, 22-23, 20-20, 22-20)

6-0-s hazai kezdést követően még zárkózni tudott a Gombás (18/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Kámán (17/3 pont, 3 szerzett labda) duó fémjelezte Győr, de az első negyed végétől az MTK akarata érvényesült. A pálya minden pontján aktívnak bizonyuló Jakab (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 eladott labda, 8 gólpassz), a combos dupla-dupláig jutó Boinitzer (23/9 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és a palánk alatt uralkodó Szabó (18 pont, 8 lepattanó), Bihari (12 pont, 9 lepattanó) páros egyszer engedte csak ki a mérkőzést a kezéből, a második félidő elején még magára húzta a vendégeket (50-49), de ezután ismét ritmust váltott a Törökbálint, és magabiztosan javított otthoni mérlegén.

MTK: Boinitzer 23/9, Szabó T. 18, Jakab P. 12/6, Bihari 12
Győr: Gombás 18/9, Kámán 17/3, Nárai 14, Ruják 10

Nagykőrösi Sólymok KE - MEAFC 94-77 (21-25, 27-17, 22-13, 24-22)

Drahos (13/9 pont, 5 eladott labda, 5 gólpassz) és Szögi (16/3 pont, 3 lepattanó) ezúttal nem tudott csodát tenni, a B csoport legdörzsöltebb hátvédpárosa az első félidő végéig tartotta versenyben a miskolciakat, már a nagyszünet előtt kezdett nyílni az olló a Nagykőrös javára. A gyűrű alatt fölényben lévő (52-35 a lepattanó) házigazdáknál Dobossal (18 pont, 18 lepattanó, 2 blokk) nem tudtak megbirkózni a borsodiak, de a hazai nagyemberen kívül a mezőnyben Molnár (26/9 pont, 6 lepattanó) és Lakosa (21/15 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) is komoly fejtörést okozott a vendég védőknek. A MEAFC-nál Lippai is összegereblyézett még 18 pontot, de a nagy részét már akkor szerezte, amikor eldőlt a mérkőzés, a második félidőben már 20 fölött is járt a különbség.

Nagykőrös: Molnár M. 26/9, Lakosa 21/15, Dobos 18, Fehér 14/6
MEAFC: Lippai 18, Szögi 16/3, Drahos 13/9

Vásárhelyi Kosársuli - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 60-63 (20-26, 12-9, 22-15, 6-13)

100 után 60 kapott pont, igencsak szélsőséges hét áll a TF mögött, de a vásárhelyi siker kárpótolhatja a csapatot a hétkőzi fiaskóért. Az első negyedben nem utalt semmi a kosárszegény végkimenetelre, Beák tripláival (14/12 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) hamar magához ragadta a kezdeményezést a vendég együttes, de Szabó (19 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Vas (12 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) kosaraival percek alatt utolérte riválisát a Vásárhely. A térfélcserét követően ismét a TF pillanatai következtek, Buzásék (12/6 pont, 10 lepattanó) majd 10 ponttal léptek meg vendéglátójuktól, a csongrádiak azonban ismét szívós ellenfélnek bizonyultak, és a negyed végén már náluk volt az előny. A régi-új együttesében debütáló Debreceni Dániel (14 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) sem tétlenkedett a pályán, 60-54-es hazai vezetésnél megrázták magukat a fővárosiak, és a sokat hibázó házigazdákat lelépve, Kerkai triplájával (15/6 pont, 9 lepattanó) megnyerték az összecsapást.

Vásárhely: Szabó P. 19, Vas P. 12, Molnár B. 10
TF: Kerkai 15/6, Beák 14/12, Debreceni D. 14, Buzás 12/6

PVSK-Kronosz Kiadó - Vasas Akadémia 89-73 (31-17, 17-14, 18-22, 23-20)

A Moravcsik nélkül felálló Vasas fájdalmasan könnyedén kapitulált a forduló egyik legizgalmasabbnak várt találkozóján, a Pécs már az első negyed hajrájában látótávolságon kívülre helyzete a pasarétieket, és nem is engedte tízen belülre egyszer sem a folytatásban. Ismét remekeltek a fiatalok hazai oldalon, Demeter 23 ponttal (8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 4 gólpassz) lett a legjobb dobó, Bíró 83%-os mezőnymutatóval hozott össze 17 egységet, mögötte Dragasevic 16-ot hintett, míg Krnjajski közel járt a dupla-duplához (10 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz). A 24 eladott labda nem segített Faragó Péter együttesén, melyből egyedül Boros emelkedett ki 26 pontjával, hét győzelem után szakadt meg a fővárosiak veretlenségi sorozata.

PVSK: Demeter 23, Bíró 17/9, Dragasevic 16/9, Kóvágó-Laska 11, Krnjajski 10
Vasas: Boros 26/9, Katona R. 13/9

Zöld csoport

Ford Ivanics-Budafok - Óbudai Kaszások 88-69 (32-13, 11-19, 17-26, 28-11)

Egy negyednyi játékot követően úgy tűnt, semmi nem veszélyezteti a Budafok papírforma győzelmét, a Tursics (26/18 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Varga (20 pont, 4 lepattanó), Fehér (17/9 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz) hármas fémjelezte házigazda már 20 ponttal is járt előrébb az első tíz perc során. A tartalékos Kaszások (Vámos, Kollár) azonban másként gondolta ezt, és junior korú játékosai vezérletével alaposan meglepte esélyesebb vendéglátóját a folytatásban. Kutrovich Bence (20/3 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Pintér Máté (16/9 pont, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) vezetésével előbb megfelezte a távolságot a félidőre az óbudai alakulat, majd a palánk alatt besegítő ven der Meer (19 pont, 8 lepattanó) hasznos játékával a záró játékrész előtt kettőre olvasztotta a budafokiak előnyét. A negyed első perceiben még tartotta is magát a vendég együttes, ám 66-64-nél feljebb kapcsoltak a házigazdák, és egy 15-2-vel lezárták az összecsapást a minden dicséret megérdemlő Kaszások ellen!

Budafok: Tursics 26/18, Varga D. 20, Fehér 17/9
Kaszások: Kutrovich 20/3, van der Meer 19, Pintér 16/9

Alba Fehérvár - Falco KC Szombathely U23 92-71 (23-29, 31-17, 18-19, 20-6)

Egy újabb Brbaklic extra (32 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) és egy Keller dupla-dupla (14/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 eladott labda, 4 gólpassz) meghozta a Fehérvár második sikerét a bajnokságban, ráadásul az U23-as rivális Falco legjobbjai ellen. Pedig nem indult rosszul a vasiak számára az összecsapás, az első negyedet hozták is Duráziék (19/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) Kovács Bencével karöltve (17/6 pont, 4 lepattanó), de a félidőt lezáró 12-0-s hazai rohanás megfordította a találkozó állását. Zárkózhatott ismét a Falco, 58-58-nál utol is érték a fehérváriakat, akik azonban ismét meglódultak, és a záró negyedben végleg el is döntötték a mérkőzés sorsát az ekkor sokat hibázó szombathelyiek ellen.

Fehérvár: Brbaklic 32, Varga M. 14/6, Keller 14/3, Lévi 13/3
Falco: Durázi 19/3, Kovács B. 17/6, Körömi 13

BKG-Príma SE - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 100-81 (30-26, 15-25, 24-15, 31-15)

Nehéz pillanatokat okozott a három negyedig jól célzó Tiszaújváros a csoport éllovasának, a félidőben még vezettek is Piukovicsék (23/12 pont, 4 lepattanó). Tanács Attila (22 pont, 4 lepattanó) minden rutinja kellett a fordításhoz, a végére Nagy Botond is megtalálta a dobását (24/12 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz), de az ifjú Halász (10 pont, 7 lepattanó) is kellett a veretlenség megőrzéséhez. A végjátékra fáradtak el Gáspárék (16/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz), ekkor már könnyedén szerzete pontjait a BKG, amely így már 15 mérkőzés óta nem talált legyőzőre.

BKG: Nagy BP. 24/12, Tanács 22, Nagy Be. 10/6, Halász 10
Tiszaújváros: Piukovics 23/12, Gáspár 16/6, Pöstényi 12, Jackson 11

MAFC II. - Motax-Pápai KC 88-71 (19-19, 17-26, 26-13, 26-13)

Kálmán (17/9 pont, 7 gólpassz) és Keller (12 pont, 8 lepattanó) sem hozott rossz mérkőzést, a második negyedben rá is ijesztettek vendéglátójukra a pápaiak, már 12 ponttal is mentek a sötét mezesek. A fordulás után ébredt a hazai gárda, Katona Bence harmadik meccsén sem állt meg 30 alatt (30/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 15 kiharcolt fault, 5 gólpassz), vezetésével pedig fordított a záró etap előtt a MAFC. Bordács (20 pont, 18 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Vígh (19/3 pont, 3 gólpassz) is nagyot játszottak a házigazdánál, amely 9-2-vel nyitotta az utolsó felvonást, és innentől tartotta is tíz pont körüli előnyét a végjátékig, ahol a Pápa elrontott dobásait kihasználva rátett még egy lapáttal.

MAFC: Katona B. 30/9, Bordács 20, Vígh 19/3
Pápa: Kálmán 17/9, Keller 12, Horváth G. 12, Schveighoffer 10

Salgótarjáni KSE - EKE Eger KOK 97-53 (18-15, 24-13, 30-10, 25-15)

Tíz percig tudott partiban lenni esélyesebb házigazdájával az Eger, a Salgótarján a második negyedtől kezdve bedarálta északi riválisát. Jobban járt a labda hazai oldalon, és a dobószázalékuk is 50% fölé kúszott, míg a vendégek megrekedtek 32-nél. Rackley használta ki legjobban a rendelkezésére álló játékidőt (24/12 pont, 8 lepattanó, 8 szerzett labda, 9 gólpassz), de a dupla-dupláig jutó Jakab (18/9 pont, 11 lepattanó) és a hazai debütálásán jobban teljesítő Burai (16/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) is kivette a részét a nagy arányú nógrádi sikerből. A vesztes oldalon egyedül Szicsák érte el a tíz pontot (10 pont, 5 lepattanó), rajta kívül még Csákvári (9/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) emelkedett ki a mezőnyből, de összességében esélytelen volt az Eger.

Salgótarján: Rackley 24/12, Jakab P. 18/9, Burai 16/6, Joó 12/3, Sonyák 11/6
Eger: Szicsák 10, Csákvári 9/3Illés 9

Fotó (1., slide): veszpremkosar.hu
Fotó (2.): oselions.hu
Fotó (3.): vasarhelyikosarsuli.hu