NBI/B: Nyíregyházi siker a TF vendégeként

Nagy lépést tett a harmadik hely megszerzése felé a Nyíregyháza, miután idegenben is legyőzte a TF gárdáját. A Veszprém megizzadt az MTK ellen, míg az OSE könnyed győzelemmel melegített a bakonyiak elleni rangadóra.

Piros csoport

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vasas Akadémia 83-88 (24-28, 16-25, 29-22, 14-13)

Az első félidőben kézben tartotta a mérkőzést a Katona (25/12 pont, 5 lepattanó) vezette Vasas Akadémia, már 16 ponttal is jártak előrébb, és bár Moravcsik (21 pont, 3 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 5 gólpassz) is beindult a nagyszünet után, a Győr mégis vissza tudott kapaszkodni hazai környezetben. Hiába hozott ugyanis jó meccset Boros (13/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda) és Völgyi (15 pont, 8 lepattanó) is, Ruják (19/6 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz) a kezébe vette a karmesteri pálcát a túloldalon és már egy pontra is megközelítette fővárosi riválisát Gáll (11/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) triplájával a kisalföldi együttes. A vezetést nem engedte ugyan át a vendég gárda, de a házigazdák végig tapadni tudtak rájuk az utolsó negyedben, a végjátékban öt pontos hátrányban Ruják jutott büntetőkhöz. Az amúgy jól játszó játékmester a megítélt szabálytalanság ellenére kireklamálta kiállítást érő második technikaiját magának, így a dobásait már Nárai (12 pont, 5 lepattanó) értékesíthette volna, de mindkettő lejött a gyűrűről. Katona a túloldalon nem hibázott, majd Geiger (15/6 pont) süllyesztett el egy távolit, de ez már későn jött a Győrnek, a végjátékot lehozta a Vasas, amely így biztosította helyét a rájátszásban.

Legjobb dobók:

Győr: Ruják 19/6, Geiger 15/6, Nárai 12, Gáll 11/6, Domsitz 10

Vasas: Katona 25/12, Moravcsik 21, Völgyi 15, Boros 13/3

Budapesti Honvéd SE - MEAFC 74-68 (21-17, 19-21, 16-15, 18-15)

A rájátszásba jutás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzést vívott egymással a két gárda, ennek megfelelően roppant izgalmasan alakult az inkább kőkemény küzdelmet, mint látványos játékot hozó összecsapás. A Honvéd szinte végig egy lépéssel előrébb tudott járni a miskolciaknál, főleg a Szalay (15/3 pont, 11 lepattanó), Tóth (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) hátvédduó remeklésének köszönhetően, de a vendégek sem maradtak le mögöttük a sérülését maga mögött tudó Szögi (16/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) irányításával. A végjátékra ugyan elvesztették Drahost (9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) a borsodiak, de még így is feljöttek egy pontra (69-68), Stefán gól jó plusz egyes akciója azonban eldöntötte a találkozót a házigazdák javára.

Honvéd: Szalay 15/3, Tóth B. 14/6, Pintér 10/9, Bea B. 10

MEAFC: Szögi 16/6, Timkó 14/3, Máté B. 10/3

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MTK Törökbálint 67-63 (20-17, 17-18, 20-14, 10-14)

Magas színvonal a veszprémi rangadóra sem volt jellemző, de a sportág szerelmeseit így is maximálisan kiszolgálta a két gárda, akik csak a végjátékban tudták eldönteni a találkozót. Az egész mérkőzésen a bakonyiak kezében volt a vezetés, ami főleg a Körtélyesi (12/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Pavlovic (24/3 pont, 3 lepattanó), Kovács (9/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) triónak volt köszönhető, de az MTK egyszer sem engedte látótávolságon kívülre meglépni a házigazdákat. Boinitzer (17/9 pont) és Jakab (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vitték a prímet a vendégeknél, utóbbi a végjátékban is főszereplővé lépett elő, miután előbb egy közeli duplával először vette át a vezetést a mérkőzésen a Törökbálint (61-62), majd két pontos hátrányban dobott ziccerrel egyenlített, ám a játékvezetők lépéshiba miatt nem adták meg a kosarat. Faultolni kellett, Pavlovic pedig hidegvérrel küldte helyére mindkét büntetőjét, beállítva ezzel a végeredményt.

Veszprém: Pavlovic 24/3, Körtélyesi 12/6, Simon 10

MTK: Boinitzer 17/9, Jakab 15/3

OSE Lions - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 106-55 (25-13, 32-9, 24-14, 25-19)

Nagyjából három percig tartotta a tempót az OSE-vel a Bonyhád gárdája, utána átgázolt a sereghajtón Vavra András alakulata. A játék minden elemében dominált a listavezető, amelynél visszatér Spagnolo (6 pont, 10 lepattanó) sérülését követően. Kiss Kornél (14/12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) és Sömenek Martin (22/12 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) éltek legjobban a játékpercekkel, de Illés (16 pont), Zsíros (6 pont, 10 lepattanó) és Kiss Ádám (12 pont, 3 lepattanó) is jól mozogtak a kiütéses hazai siker alkalmával. Tömösváryn (23 pont, 9 lepattanó) kívül nem akadt kiugró egyéni teljesítmény a tolnaiaknál, amelynek így még egy szorosabb meccsre sem volt esélye a 30 %-os mezőnymutatójával.

OSE: Sömenek 22/12, Illés 16, Kiss K. 14/12, Kiss Á. 12

Bonyhád: Tömösváry 23, Somogyfoki Sz. 10

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Nyíregyháza Blue Sharks 77-83 (20-18, 17-24, 20-18, 20-23)

Saját fegyverével lepte meg fővárosi riválisát a Nyíregyháza és egész pályán letámadta a Mehmedovics legénységet, jelezvén, komolyak a szándékai az alapszakasz harmadik helyének megszerzésére. Az első félidőt be is húzták a Kék Cápák, amelynél Stoajnovic (22/15 pont, 3 lepattanó) és Nagy (25/15 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) ontották a triplákat, a 12 sikeres nyírségi távoliból 10-et a duó vállalta magára. Kerkai (27/9 pont, 6 lepattanó) extrájával azonban sikerült a fordítás a TF-nek, sőt, a végjátékban is tudtak vezetni 74-73-ra, ám a vendégek nyerőpárosa ekkor is előhúzott egy-egy hárompontost a tarsolyából, ami végleg eldöntötte az összecsapást és előreláthatólag a harmadik hely sorsát is.

TF: Kerkai 27/9, Filipovic 14/3, Szobi 14

Nyíregyháza: Nagy K. 25/15, Stojanovic 22/15, Bus 13

Nagykőrösi Sólymok KE - PVSK-Kronosz Kiadó 72-88 (19-27, 20-17, 17-24, 16-20)

A hazai vereség miatt izgalmassá tette saját maga számára az alapszakasz hajráját a Nagykőrös, utolsó két mérkőzésüket ugyanis idegenben kell megvívniuk a Sólymoknak. A palánk alatt meglepő módon fölénybe tudott kerülni a PVSK (36-46 lepattanó), ami döntőnek bizonyult a derbin, no meg, hogy több jó egyéni teljesítménnyel rukkoltak elő a baranyaiak. Demeter (18/6 pont, 17 lepattanó) és Berkics (15/9 pont, 11 lepattanó) dupla-dupláztak, de Bíró (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Krnjajski (18/3 pont, 3 gólpassz) és Benke (12/3 pont, 4 szerzett labda) sem maradtak el sokkal mögöttük, ennyi opcióra pedig már nem volt válasza a vendéglátóknak. Lakosa (19/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Tóth (18/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) ugyan próbálták menteni a menthetőt, és Dobos (12 pont, 5 lepattanó, 4 blokk) is igyekezett a gyűrű közelében támaszt nyújtani, de a 7/26-os triplamutatóval nem tudták túldobni a végig koncentrált pécsieket. A PVSK győzelmével már csak fél lépésre van a rájátszás biztosításától, a MEAFC ellen ugyanis rosszabb a mérlege, így még egy siker hiányzik a céljuk eléréséhez.

Nagykőrös: Lakosa 19/12, Tóth V. 18/3, Dobos 12

PVSK: Demeter 18/6, Krnjajski 18/3, Bíró 16/3, Berkics 15, Benke 12/3

Vásárhelyi Kosársuli - Calle Pubfood Békés 92-99 (32-28, 22-23, 23-28, 15-20)

Őrült dobópárbajba torkollott a bennmaradás szempontjából roppant fontos találkozó, ahol három és fél negyeden át fej-fej mellett haladtak a felek. A Vásárhely annak ellenére tartotta magát hazai pályán, hogy se Miletic, se Pavlovic nem állt a rendelkezésükre, a végjátékra ráadásul sérülés miatt elvesztették addigi legjobbjukat, Szabót (14/3 pont, 5 lepattanó, 10 gólpassz) is. A center nélkül játszó házigazdáknál hatan érték el a tíz pontos határt, míg a túloldalon Zrínyi (21/9 pont, 5 lepattanó) és Krstic (22 pont, 4 lepattanó) termelték a gólokat, de Kertész (10/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 11 gólpassz) vitte a prímet tripla-dupla közeli klasszis teljesítményével. A hajrához közeledve Zrínyi triplája pecsételte meg a vásárhelyiek sorsát, innen már csak a szabálytalanságok és a büntetők maradtak a hazaiak számára, de kevesebbet hibázott a Békés, így behúzta a fontos rangadót és nagy lépést tett az alsóházi pályaelőny megszerzése felé, illetve még életben tartotta a biztos bennmaradást érő tizedik pozíció elérésének reményét is.

Vásárhely: Béres 17/12, Vas P. 14/6, Varga Z. 14/3, Szabó P. 14/3, Molnár B. 12/3, Gajic 10

Békés: Krstic 22, Zrínyi 21/9, Nagy B. 15/9, Koma 11, Kertész 10

Zöld csoport

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - MAFC II. 78-94 (29-24, 18-23, 14-23, 17-24)

Amerikai légiósuk pont a mérkőzés előtti napon szenvedett sérülést, emiatt nem lehetett ott a pályán a társakkal idei legjobbjuk, a MAFC pedig kihasználva a kínálkozó alkalmat lecsapott a lehetőségre Tiszaújvárosban. A harmadik negyed derekán tört meg a hazai együttes, addig egál körül tartotta a mérkőzést a Gáspár (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Szilasi (17/9 pont), Piukovics (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Pöstényi (14/3 pont) alkotta négyesfogat, de a fővárosiak ekkor repesztett 0-12-es etapját már nem tudta ledolgozni a borsodi gárda, végig üldözték fiatal vendégeiket, de négy pontnál közelebb nem tudtak férkőzni. A túloldal kvartettje ugyanis erősebb performanszot hozott a házigazdákénál, Peringer (23 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda) és Bordács (22/3 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 eladott labda) ellen nem tudtak mit kezdeni a palánk közelében, Siklós (13 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) is komoly fejtörést okozott, míg Katona (26/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) a periméteren keserítette meg a hazai védők életét, a vége nem is lehetett más, mint magabiztos MAFC győzelem.

Tiszaújváros: Szilasi 17/9, Gáspár 16/3, Pöstényi 14/3, Piukovics 10/3

MAFC: Katona 26/6, Peringer 23, Bordács 22/3, Siklós 13

Sopron KC-Sportiskola - SMAFC 77-67 (20-23, 13-16, 19-18, 25-10)

Hullámzó mérkőzésen, a vezető szerepét többször váltogatva aratott győzelmet a Sportiskola csapata, amely főleg a végét bírta jobban a városi rangadón. Kántor Olivér (26/12 pont, 4 eladott labda) és a tavaly még a SMAFC NB1-es keretét erősítő Werner Viktor (18 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 4 blokk) játszották a főszerepet a ”hazai” sikerben, akik több védekezésváltás után a hajrára találták meg az ideális felállásukat és darálták be a center poszton Rátvay Balázst nélkülöző sötét mezeseket. Testvére, Tamás 22 ponttal tartotta a frontot a vesztes félnél, Berneczei dupla-duplával (12 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), míg Czukor 19 egységgel segítette a társakat, de a dobással csapatszinten meggyűlt a bajuk, mindössze 35 %-al céloztak az egyetemisták.

Sopron: Kántor 26/12, Werner 18, Buzsáki 13/6, Bagó 12

SMAFC: Rátvay T. 22/12, Czukor 19/3, Berneczei 12

Alba Fehérvár - DEAC U23 92-84 (23-22, 21-23, 30-21, 18-18)

Alapemberei nélkül (Tóth, Omenaka) is végig partiban tudott maradni a szinte mindenkit bevető Fehérvár otthonában a DEAC, a végét bírta csak jobban a házigazda. Pedig Opre (19/6 pont, 8 lepattanó) és Kósa (24/12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) mindent megtettek, hogy a palánk alatti hátrányukat kompenzálják (44-27 a lepattanóarány), rajtuk kívül Kozák Márton is jó számokat hozott (19 pont, 6 gólpassz), de a 41 (!!!) ráemelt triplából ”csak” tíz ért célba és összességében is rosszabbul céloztak vendéglátójuknál mezőnyből, ami pont a szorult helyzetekben bosszulta meg magát. A hazai sikernek Brbaklic (27/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Keller (22/9 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk) voltak a fő letéteményesei, de Varga (15 pont, 8 lepattanó) és Nshimba (15/3 pont, 7 lepattanó) is hozzátette a magáét, a végjátékban pedig jobban tudott élni a helyzeteivel a fehérvári együttes.

Fehérvár: Brbaklic 27/3, Keller 22/9, Nshimba 15/3, Varga M. 15

DEAC: Kósa T. 24/12, Opre 19/6, Kozák M: 19

Falco KC Szombathely U23 - Bajai Bácska FKE 79-94 (25-26, 15-32, 20-19, 19-17)

Jobban kapta el a rajtot a Baja, de a Falco hamar rendezte sorait és már az első negyedben átvette a vezetést rutinosabb vendégeitől. Örömük nem tarthatott sokáig, a bácskaiak a második etap közepén egy 2-13-as futással megléptek a vasi fiataloktól és innen már nem volt visszaút Duráziék (20 pont, 5 lepattanó) számára. A különbség ezután már a 20 pontot is túllépte, a negyedik negyedben csillant fel a remény a házigazdák számára, amikor még 14 pontra vissza tudtak kúszni, de Vukicevic (23 pont, 7 lepattanó) és Pongó (27/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) hamar lehűtötték a kedélyeket. A két klasszis teljesítmény mellet Kovács (25/15 pont, 8 lepattanó) is remekelt a bajaiaknál, a több jó egyéni performansszal pedig nem tudott mit kezdeni ezen a játéknapon a Falco.

Falco: Durázi 20, Kucsora 13/6, Hódi 10/6

Baja: Pongó 27/9, Kovács B. 25/15, Vukicevic 23, Nagy D. 10

SMAFC - BKG-Príma SE 75-103 (18-32, 26-27, 21-20, 10-24)

Fölényes győzelemmel őrizte meg veretlenségét a BKG együttese, amely már az első negyedben lerohanta a soproniakat, elsősorban Nagy Benedek (15/9 pont, 5 szerzett labda, 14 gólpassz) és Khakonov (32/9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda) parádés formájának köszönhetően. A folytatásban tudott ugyan faragni hátrányán a SMAFC, főleg a Rátvay fivérek (ketten együtt 40 pontig jutottak), valamint Füzi (21/6 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda) kosaraira alapozva, de érdemben nem tudta megközelíteni a listavezetőt. A meccs le is csordogált biztos BKG vezetéssel, a végén még rátettek egy lapáttal a szigetszentmiklósiak, akik 27 eladott labdába kergették vendéglátójukat.

SMAFC: Rátvay T. 23/12, Füzi 21/6, Rátvay B. 17

BKG: Khakonov 32/9, Nagy Bo. 17/9, Nagy Be. 15/9, Tanács 14

Salgótarjáni KSE - Sopron KC-Sportiskola 92-67 (26-19, 27-19, 20-9, 19-20)

Egy félidőn keresztül tartotta magát a fiatal soproni együttes, amelyben elsősorban Kántor (23/9 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz) és Werner (16 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) remekeltek, de még így is csak üldözni tudták a palánk alatt fölényben lévő tarjániakat. Jakab (26/3 pont, 10 lepattanó) és Csapai (27 pont, 7 lepattanó) ugyanis nagyon éltek a gyűrű közelében, a nagyszünetet követően a védekezésük is feljavult, erre pedig már nem volt válasza Váradi Kornél együttesének. Mezőnyben Rackley (14/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk) és Burai (10 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) is nagyot melózott, de inkább a gyűrű közelében nyerte meg ezt a csatát a Salgótarján, amely sikerével már egészen biztosan harmadik kiemeltként kezdi a rájátszást, míg a Sopron harcban van a bejutásért.

Salgótarján: Csapai 27, Jakab P. 26/3, Rackley 14/3, Burai 10, Joó 10

Sopron: Kántor 23/9, Werner 16, Polgárdy 10/3

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Motax-Pápai KC 89-83 (30-18, 17-25, 21-26, 21-14)

Jobban kezdett a Piukovics (27/18 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Endrész (15 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Pöstényi (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) trió fémjelezte Tiszaújváros, már az első negyedben tíz fölé tornázták előnyüket. Fokozatosan ébredt azonban a Pápa, amely a második félidő elején Kálmán (21/6 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) büntetőivel a vezetést is átvette, sőt, egészen hat pontra megugrott vendéglátójától a harmadik negyed hajrájára. A legnagyobb előnyüknél torpantak meg azonban a legjobban, 63-69 után 16 borsodi pont esett válasz nélkül, innen pedig már nem tudták visszahozni a mérkőzést Cookék (19/3 pont, 5 lepattanó).

Tiszaújváros: Piukovics 27/18, Pöstényi 16/3, Kiss B. 15/9, Endrész 15, Gáspár 11/3

Pápa: Kálmán 21/6, Cook 19/3, Horváth A. 16/12

EKE Eger KOK - Óbudai Kaszások 90-82 (32-25, 21-14, 16-26, 21-17)

A harmadik negyed hajrájáig sima meccsnek tűnt az Eger részéről az Óbuda elleni alsóházi rangadó, Vargáék (20 pont, 9 lepattanó) koncentrált játékkal őrizték tíz pont fölötti vezetésüket. Ekkor rázta meg magát azonban a Kaszások gárdája, elsősorban amerikai légiósuk, Prophet (31/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 13 kiharcolt fault) vette a hátára csapatát, vezérletével pedig 69-68-nál újra nyílttá tette az összecsapást. Ezt követően már nem tudott ellépni Váczi Péter együttese, az óbudaiaknak több labdájuk is volt a vezetés megszerzésére, illetve az egyenlítésre, ám kulcsszituációkban lejött a dobásuk a gyűrűről, az Eger pedig élve a lehetőségeivel végül behúzta a számára roppant fontos derbit. Győzelmével előreugrott a biztos bennmaradást jelentő tizedik helyre a hevesi gárda, míg a Kaszások már biztosan utolsó helyről kezdik az alsóházi rájátszást.

Eger: Varga I. 20, Szicsák 14, Csákvári 12/3, Szabó G. 10/6, Mészáros B. 10/3, Illés 10

Kaszások: Prophet 31/12, Kutrovich 13/3, Vámos 12/6

Ford Ivanics-Budafok - MAFC II. 115-69 (25-16, 36-20, 30-17, 24-16)

Kihúzta a MAFC méregfogát a Budafok gárdája, 46-27-re verte meg a lepattanócsatában a palánk alatt roppant erős fiatal fővárosiakat Károly Máté együttese, így pedig minden negyedet magabiztosan nyerve padlóra küldte Katonáékat (28/3 pont, 7 eladott labda). Wehner Zoltán (31/21 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) szezonbeli legjobbjával idézte régi önmagát, Tursics 21 pont, 14 gólpasszos irányító teljesítménnyel tartotta kézben a csapatot, míg Varga Dani dupla-duplájára (19 pont, 13 lepattanó) Horváth Marci (4 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) segített be a palánk alatt. A Bordács-Siklós-Peringer trióból csupán utóbbinak engedtek 13 lecsorgó labdát, másik két társa összesen héthez fért hozzá, így pedig nem volt esélye a rutinosabb Budafok otthonában a MAFC-nak.

Budafok: Wehner 31/21, Tursics 21/9, Varga D. 19, Lados 13, Fehér 11/6

MAFC: Katona 28/3, Peringer 12, Bordács 10

Fotó: honved.hu